Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Prosimy nie karmić trolla 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 18:03
Posty: 680
Post 
Czy jest szansa na przycisk >> ignoruj << ?
Dochodzę do kresu wytrzymałości na głupotę, którą mogę znieść, a głupio pisać posty z myślą, że ktos bedzie musial poświęcać czas na ich kasowanie.

Chyba, że admini uznają to za ćwiczenie duchowe dla raptusów ;)


Śr sie 29, 2007 17:23
Zobacz profil ICQ WWW

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
stern napisał(a):
Czy jest szansa na przycisk >> ignoruj << ?


Szansa jest :)


Śr sie 29, 2007 17:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
SweetChild napisał(a):
stern napisał(a):
Czy jest szansa na przycisk >> ignoruj << ?


Szansa jest :)

Niby że milej jest udawać że czegoś nie ma (wystawiając kuper do odstrzelenia jak struś z głową w piasku), niż się z tym świadomie zmierzyć?
Przecież obowiązku czytania wszystkich postów nie ma, a odpowiadania tym bardziej.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Pn wrz 01, 2008 23:01
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Stanisław Adam napisał(a):
Niby że milej jest udawać że czegoś nie ma (wystawiając kuper do odstrzelenia jak struś z głową w piasku), niż się z tym świadomie zmierzyć?
Przecież obowiązku czytania wszystkich postów nie ma, a odpowiadania tym bardziej.


Tak jak czytania czy odpowiadania na wszystkie emaile. Czy więc instalując filtr antyspamowy udaję, że nie ma spamu? Mógłbym przecież świadomie zmierzyć się z problemem niechcianej poczty. Ale przyznaję się, że zamiast poświęcać czas na przeglądanie wiadomości, które mogłyby odmienić moje życie, wolę zlecić automatowi ich odfiltrowanie.


Wt wrz 02, 2008 10:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
No nie, jakaś różnica między pocztowym spamem, a wpisami na forum jednak jest. Sweet - nie przesadzaj. :)

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Wt wrz 02, 2008 23:21
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Stanisław Adam napisał(a):
No nie, jakaś różnica między pocztowym spamem, a wpisami na forum jednak jest. Sweet - nie przesadzaj. :)


Moja praktyka czytania Forum jest taka, że i tak omijam posty niektórych autorów. Jak czytałem kogoś parę razy i stwierdzam, że w ogóle nie rozumiem, o co chodziło autorowi, to za kolejnym razem go ignoruję. Z mojego punktu widzenia jest to niepożądany szum informacyjny, który trzeba odfiltrować, więc gdyby robił to automat, to oszczędziłby mi trochę czasu.


Śr wrz 03, 2008 10:34
Zobacz profil
Post 
bardzo proszę żeby nie karmiono trolla w moim temacie ktory zalozylem tu
viewtopic.php?t=18425&postdays=0&postorder=asc&start=0


Pt paź 24, 2008 16:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Kod:
Kochaniutki, z pustego i Salomon nie naleje. Jak masz "slabe kiepele"
to nic nie poradzisz. Powiadam ci, ze z ateistycznego plebsu to ja sobie pożartowac lubię . Dyskusje na poziomie to zostawiam na bardzo nielicznych
czlonkow mensy rownych mnie.
Andrew Leonard P. MD PhD Col SICIS
Dobranoc ateisci i snijcie o zarciu, wydalaniu i kopulowaniu.
Ja bym proponawał ałkowicie zignorować lub skasować kosmitę, gdyż jego wszystkie wypowiedzi mają na celu ztroowanie i obrażenie każdego...

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Pt paź 24, 2008 16:57
Zobacz profil
Post Trolling
Hej!

To piękny ideał, ale nie nadużywajcie tego w momencie kiedy niewygodna staje się dyskusja merytoryczna. Moderatorzy na tym forum czasami banują ludzi za trolling bez konkretnego uzasadnienia w ten sposób stają się Garganelami (spawdź wikiśmietnik).

Patrz

Atak Kamyka i Saxona na Platona. Oraz brak ingerencji redaktora naczelnego Gościa w przedstawienie informacji przez Jacka Rakoczyka, że Czemu Jezus miałby się nie "upijać". [A niby czemu miałby się tak nie napić?] Zero komentarza tylko zamknięty wątek, co na ten temat Prymas?


Cz cze 11, 2009 23:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Prosimy nie karmić trolla
Wątek dawno nie odświeżany, więc postanowiłem coś tu wrzucić, jako że zarzuca mi się (znaczy niektórzy to robią) trollowanie. Z Wiki:

Symptomami trollowania mogą być poniższe sposoby zachowania w dyskusjach:

1. Bezgraniczne podporządkowanie się jakiejś idei (np. Ten system operacyjny jest najlepszy!) i bronienie jej do końca (często wbrew rzeczywistości) – jest to kryterium kontrowersyjne, ponieważ samo fanatyczne przywiązanie do określonej idei nie oznacza trollowania;

Nie dotyczy, już prędzej tych, którzy mnie atakują.

2. prosta do zauważenia sztuczna nieznajomość podstaw tematu danego forum (np. na forum o zaletach systemów komputerowych, troll zapyta, czym jest system komputerowy.);

Nie dotyczy.

3. częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona – celem trolla jest w tym przypadku zapętlenie dyskusji i wprowadzenie dodatkowego zamieszania;

Nie dotyczy.

4. celowe wyrażanie zdania różnego od grupy w której owo zdanie wyraża, nawet jeśli jest takie same jak jego, co z kolei prowadzi do dyskusji z której "wyciąga" się osoby niepotrafiące uargumentować własnego zdania(daje to im satysfakcje z poczucia wyższości nad innymi)

Można uznać. Zdarza mi się postawić rozmówcę pod ścianą, fakt.

5. brak konsekwencji podczas prowadzenia dyskusji i zaprzeczanie własnym tezom i opiniom;

Nie dotyczy.

6. chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk i gróźb;

Dotyczy, ale nie mnie tylko atakujących moją skromną jajecznicę.

7. skrajny stosunek do netykiety (wybrane zasady) lub ortografii – albo atakowanie wszystkich za najdrobniejsze literówki, albo demonstracyjne łamanie zasad;

Częściowo dotyczy zdaniem niektórych (słowo 'bóg'), a o literówki czepiałem się pilastra, bo sporo ich narobił, a chciał uchodzić za nie wiadomo co. Więc nosek przytarłem. Demonstracyjnie niczegop nie łamię.


8. skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób – jest to bardzo charakterystyczna cecha trolli, która prowadzi prędzej czy później do ich wyobcowania, bo nawet osoby pierwotnie sympatyzujące z trollem lub odnoszące się doń neutralnie zrażają się do niego z powodu takich zachowań przejawianych wobec nich;

Nie dotyczy.

9. częste nazywanie innych dyskutantów trollami internetowymi;

Dotyczy osób atakujących mnie

10. wprowadzanie zamieszania w stosunku do własnej osoby, przedstawianie siebie jako ofiary (np. moderatorów, współdyskuntantów etc.) także w sytuacjach niezwiązanych z danym forum;

No, trochę dotyczy, bo jestem ofiarą modów, to fakt.

11. konfabulacja np. na temat swego wykształcenia, pracy, pozycji społecznej bądź doświadczeń życiowych – celem trolla jest tutaj nadanie większego znaczenia swoim wypowiedziom, jako pochodzącym od specjalisty, osoby, która coś zna z autopsji, etc.;

Nie dotyczy.

12. próby utrudniania innym wypowiedzi w dyskusji poprzez środki techniczne dostępne w danym forum (np. w Usenecie może dochodzić do prób zmieniania lub usuwania wypowiedzi współdyskutantów, ponieważ protokół nie pozwala na sprawdzenie, czy post z żądaniem usunięcia innego posta pochodzi od autora usuwanego posta) – działania takie jednak są rzadkie, ponieważ zazwyczaj wiążą się z naruszeniem regulaminu danego forum i tym powodują zdecydowaną reakcję administratorów, więc troll często ich unika, żeby nie utracić dostępu do danego forum;

Nie dotyczy.

13. za każdym razem rozpoczynanie wypowiedzi od tego samego zwrotu – powitania, często obraźliwego, prowokacyjnego

Nie dotyczy.

14. ceremonialne używanie filtrów (np. killfile'a) – troll uroczyście obwieszcza, że jego oponent ma znaleźć się w filtrze trolla, przy czym bardzo często i tak tego nie robi i dalej czyta wypowiedzi oponenta (czasem tylko próbuje udawać, że je filtruje);

Nie dotyczy. Raczej atakujący mnie obwieszczają, że mnie będą ignorować, a potem dyskutują :)

15. regularne ogłaszanie swojego definitywnego odejścia z forum lub grupy dyskusyjnej i za każdym razem, po jakimś czasie, powracanie – troll tłumaczy się tutaj różnego rodzaju obowiązkiem, otrzymaniem kilkuset maili zachęcających do powrotu etc.;

Nie dotyczy.

16. zmienianie własnych danych, które może polegać albo na drobnych zmianach tych danych (np. Troll może zmienić się w Troola lub Trrola etc.) albo na poważnych zmianach takich danych (np. Troll staje się „Uczestnikiem”) – celem trolla jest spowodowanie, aby inni uczestnicy forum nie mogli filtrować wypowiedzi trolla lub ich ignorować bez czytania;

Nie dotyczy.

17. tworzenie klonów (np. Troll może także występować w tym samym okresie także jako Uczestnik1 i Uczestnik2), których wypowiedzi składają się z wyrazów poparcia wypowiedzi trolla występującego pod własnymi danymi oraz ataków na oponentów tego trolla – troll w ten sposób próbuje wykazać, że nie jest izolowany i cieszy się poparciem na danym forum.

Nie dotyczy.


No więc na 17 punktów 3 od biedy (i to częściowo) dadzą się zakwalifikować w moim przypadku... I tyle samo w przypadku atakujących mnie. No ale to ja jestem trollem, a nie oni, no nie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lip 05, 2013 15:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Prosimy nie karmić trolla
1. Bezgraniczne podporządkowanie się jakiejś idei (np. Ten system operacyjny jest najlepszy!) i bronienie jej do końca (często wbrew rzeczywistości) – jest to kryterium kontrowersyjne, ponieważ samo fanatyczne przywiązanie do określonej idei nie oznacza trollowania;

Dotyczy. "Próbuje przekazać wam Prawdę"

2. prosta do zauważenia sztuczna nieznajomość podstaw tematu danego forum (np. na forum o zaletach systemów komputerowych, troll zapyta, czym jest system komputerowy.);

Dotyczy. Nie masz pojęcia o chrześcijaństwie a wypowiadasz się na ten temat

3. częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona – celem trolla jest w tym przypadku zapętlenie dyskusji i wprowadzenie dodatkowego zamieszania;

Dotyczy. Jak najbardziej

4. celowe wyrażanie zdania różnego od grupy w której owo zdanie wyraża, nawet jeśli jest takie same jak jego, co z kolei prowadzi do dyskusji z której "wyciąga" się osoby niepotrafiące uargumentować własnego zdania(daje to im satysfakcje z poczucia wyższości nad innymi)

Dotyczy, jak rzadko kogo

5. brak konsekwencji podczas prowadzenia dyskusji i zaprzeczanie własnym tezom i opiniom;

Dotyczy, bardzo często przedstawiasz tezy, ktorych nie udowadniasz. W watku o pijanym księdzu zaprzeczyłeś swoim tezom

6. chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk i gróźb;

Dotyczy. Np. mówienie: "Prawda boli"

7. skrajny stosunek do netykiety (wybrane zasady) lub ortografii – albo atakowanie wszystkich za najdrobniejsze literówki, albo demonstracyjne łamanie zasad;

Dotyczy


8. skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób – jest to bardzo charakterystyczna cecha trolli, która prowadzi prędzej czy później do ich wyobcowania, bo nawet osoby pierwotnie sympatyzujące z trollem lub odnoszące się doń neutralnie zrażają się do niego z powodu takich zachowań przejawianych wobec nich;

Dotyczy: Ja wam przekazuje Prawdę. To nie magalomania?

9. częste nazywanie innych dyskutantów trollami internetowymi;

Nie sprawdzałem...


10. wprowadzanie zamieszania w stosunku do własnej osoby, przedstawianie siebie jako ofiary (np. moderatorów, współdyskuntantów etc.) także w sytuacjach niezwiązanych z danym forum;

No, trochę dotyczy, bo jestem ofiarą modów, to fakt.
I oto własnie w ten sposób jak wyżej dotyczy...

11. konfabulacja np. na temat swego wykształcenia, pracy, pozycji społecznej bądź doświadczeń życiowych – celem trolla jest tutaj nadanie większego znaczenia swoim wypowiedziom, jako pochodzącym od specjalisty, osoby, która coś zna z autopsji, etc.;

Tego nie da się sprawdzic

12. próby utrudniania innym wypowiedzi w dyskusji poprzez środki techniczne dostępne w danym forum (np. w Usenecie może dochodzić do prób zmieniania lub usuwania wypowiedzi współdyskutantów, ponieważ protokół nie pozwala na sprawdzenie, czy post z żądaniem usunięcia innego posta pochodzi od autora usuwanego posta) – działania takie jednak są rzadkie, ponieważ zazwyczaj wiążą się z naruszeniem regulaminu danego forum i tym powodują zdecydowaną reakcję administratorów, więc troll często ich unika, żeby nie utracić dostępu do danego forum;

Trudno żeby dotyczyło

13. za każdym razem rozpoczynanie wypowiedzi od tego samego zwrotu – powitania, często obraźliwego, prowokacyjnego

Dotyczy: przekazę wam Prawdę

14. ceremonialne używanie filtrów (np. killfile'a) – troll uroczyście obwieszcza, że jego oponent ma znaleźć się w filtrze trolla, przy czym bardzo często i tak tego nie robi i dalej czyta wypowiedzi oponenta (czasem tylko próbuje udawać, że je filtruje);

Fakt. Chyba nie dotyczy

15. regularne ogłaszanie swojego definitywnego odejścia z forum lub grupy dyskusyjnej i za każdym razem, po jakimś czasie, powracanie – troll tłumaczy się tutaj różnego rodzaju obowiązkiem, otrzymaniem kilkuset maili zachęcających do powrotu etc.;

Nie dotyczy.

16. zmienianie własnych danych, które może polegać albo na drobnych zmianach tych danych (np. Troll może zmienić się w Troola lub Trrola etc.) albo na poważnych zmianach takich danych (np. Troll staje się „Uczestnikiem”) – celem trolla jest spowodowanie, aby inni uczestnicy forum nie mogli filtrować wypowiedzi trolla lub ich ignorować bez czytania;

Nie dotyczy.

17. tworzenie klonów (np. Troll może także występować w tym samym okresie także jako Uczestnik1 i Uczestnik2), których wypowiedzi składają się z wyrazów poparcia wypowiedzi trolla występującego pod własnymi danymi oraz ataków na oponentów tego trolla – troll w ten sposób próbuje wykazać, że nie jest izolowany i cieszy się poparciem na danym forum.
Tego nie jestem w stanie sprawdzic

Na 17 dotyczy Ciebie na pewno przynajmniej 10., bo reszty nie można sprawdzić Nie dotyczy prawdopodobnie 4

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lip 05, 2013 16:02
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Val napisał(a):
Jak na standardy wypowiedzi forumowiczów i przepisy regulaminu: nie było trollingu.

To Twoja opinia. Nieobiektywna.
Val napisał(a):

Na drugie pytanie również tak mogę odpowiedzieć, gdyż większość jego postów nie ma takiego charakteru.

A to już skrajna nieobiektywność...
Val napisał(a):

Natomiast wracając do trollingu made in Medieval_man:
To ostatnie wypowiedzi z wzajemnych uwag:
Medieval_man napisał(a):
To definicja Szatana, panie szatańskie Jajko

Cytuj:
Medieval_man napisał(a):
Biedne, nierozumne dziecko....

viewtopic.php?f=18&t=32426&start=1605


Dział " wzajemne uwagi " już taki jest z natury, że zwracamy się do kogoś bezpośredni oceniając... Pudło. Poza tym powyższe zdanie było zaopatrzone w uśmieszek.... Nie widziałaś, czy nie chciałas widzieć?
Val napisał(a):

Często wypowiadasz się w autorytarnym tonie, np. tutaj:
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=27&t=10831&p=757554#p757554 napisał(a):
Powtarzam:
To nie był okres wiary tylko co najwyżej jakichś przymuszonych praktyk
Ty nigdy nie wierzyłaś.
Ty chodziłas do kościoła.
Ty chodziłaś na religię.
Z wiarą to nie miało nic wspólnego.


Często.... fakt.... raz....
A nie zrozumiałas tej wypowiedzi? Nie zrozumiałaś czym różni sie wiara od wymuszonych praktyk?
Val napisał(a):

Cytuj:
Zrozumiałeś, co chciał, żebyś zrozumiał, pewien protestant, który namawia Cię do słuchania kaznodziejów "biblijnych". To, że księża katoliccy nie przekazali Ci postawy wiary i jej rozumienia nie oznacza od razu, że wszystkie rozwiązania podadzą ci na tacy "biblijnie" wierzący chrześcijanie, ktorzy "zostalił zbawieni" przez czytanie Nowego Testamentu.


Proste wyjaśnienie uczulające na zwrócenie uwagi użytkwonikowi, kto do niego pisze.
Dla Ciebie to trollowanie?
Val napisał(a):

Dawno na forum nie było kogoś kto zjawił się na nim w celu trollowania i jak dotąd nie widać kogoś takiego na horyzoncie. Ty i Soul33 twierdzicie inaczej oczywiście.

A co? Nie mam prawa uważać, ze posty Jajka są trollowaniem? Zwłaszcza, że wszystko na to wskazuje?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lip 05, 2013 16:11
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Prosimy nie karmić trolla
Cóż, inaczej to widzimy. Gdybyś jeszcze podał przykłady tych moich rzekomych zachowań takich jak:

częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona

brak konsekwencji podczas prowadzenia dyskusji i zaprzeczanie własnym tezom i opiniom;

chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk i gróźb;

skrajny stosunek do netykiety (wybrane zasady) lub ortografii – albo atakowanie wszystkich za najdrobniejsze literówki, albo demonstracyjne łamanie zasad;

Szczególnie ciekaw jestem ile razy użyłem zwrotu "prawda boli". Twierdzisz, że często, tymczasem ja ten zwrot znalazłem u siebie.....jeden raz....

Nie zgadzam się też z Twoją tezą jakobym nie miał pojęcia o chrześcijaństwie - sądzę, że wiem więcej niż statystyczny katolik.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lip 05, 2013 16:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Prosimy nie karmić trolla
medieval_man napisał(a):
Dotyczy. Nie masz pojęcia o chrześcijaństwie a wypowiadasz się na ten temat

Myślę, że jest gorzej. Ciężko nie mieć pojęcia o chrześcijaństwie po tak długiej obecności na forum.

Twoja uwaga chyba mogłaby być odebrana nawet jako obraźliwa ;-)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt lip 05, 2013 16:28
Zobacz profil
Post Re: Prosimy nie karmić trolla
Medieval_man napisał(a):
To Twoja opinia. Nieobiektywna.

Tak samo jak ze strony każdego usera. Pisałam już, że obiektywne stwierdzenie trollingu jest trudne. Moderator nie dostał z kolei uprawnienia papieskiego do orzekania ex cathedera w sprawach trollingu. Masz więc słowo przeciw słowu.

Medieval_man napisał(a):
Dział " wzajemne uwagi " już taki jest z natury, że zwracamy się do kogoś bezpośredni oceniając... Pudło. Poza tym powyższe zdanie było zaopatrzone w uśmieszek.... Nie widziałaś, czy nie chciałas widzieć?

W wspomnianym wątku obowiązują takie same zasady, jak w innych. Asienkka kiedyś upominała w tej sprawie, więc nie sądzę, aby regulamin w rzeczonym wątku nie obowiązywał...

Medieval_man napisał(a):
A nie zrozumiałas tej wypowiedzi? Nie zrozumiałaś czym różni sie wiara od wymuszonych praktyk?

Teraz rozumiesz, jak się mógł poczuć Jajko? Też nie widział znamion trollingu w swoim temacie, a mod się uparł. Mod może wykorzystać ten zapis w zasadzie do większości wypowiedzi. To subiektywizm proszę pana.


Pt lip 05, 2013 18:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL