Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Zażalenie na moderatora 
Autor Wiadomość
Post Zażalenie na moderatora
Dokładnie chodzi mi o zachowanie Pana Wista w stosunku do mnie.
Jakiś czas temu w dyskusji temacie:Co tak naprawdę zmieniło się w Kościele od XVI w.?
w pościehttp://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=584391#p584391 nazwał mnie głupim.Na moje zapytanie :"A to :"głupi" to przepraszam,ale do kogo się niby odnosi?Do kogoś kto ma własne zdanie, na określony temat, inne od Twojego?
odpowiedział:A określenie głupi nie jest obraźliwe, jest stwierdzeniem pewnego stanu, w odpowiedz na głupią wypowiedź.
Więc jak to jest?Dlaczego nikt( Admin, inni moderatorzy) nie zareagował do tej pory na jego skandaliczne zachowanie. Ja rozumiem ,że moje wypowiedzi mogą z punktu katolickiego wydać się kontrowersyjne, ale przecież to forum kontrowersyjnych wypowiedzi nie zabrania. We wszystkich działach, po za dwoma szczególnymi( ja się w ich nawet nie wypowiadam), niekatolicki punkt widzenia jest dopuszczalny. Po drugie ja nikogo nie obrażam w swoich postach- a moim zdaniem nazwanie kogos "głupim" jest obraźliwe.A moderator robi sobie co chce i nikt nie reaguje.

Kolejna sprawa,którą chcę poruszyć to sytuacja z wczoraj.Ten sam moderator w temacie:http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=26&t=28136&start=0
usunął mojego posta o treści:Katolik musi zdecydować czy wierzy Kościołowi czy Biblii.Jeśli wybierze Biblię-świętą księgę katolicyzmu , przestaje być katolikiem.
po czym skierował do mnie ostrzeżenie:apriori
Daruj sobie swoje offtopy które w dodatku nic mądrego nie wniosły by do żadnego tematu. Traktuj to jako ostrzeżenie.

A przecież: mój post to nie był offtop tylko uwaga do osoby pytającej w temacie, w reakcji na wypowiedźMeneMeneTekelUpharsin :http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=594098#p594098 oraz mająca związek z wypowiedzią samego Wista:Niech zatem odpowie, że to Kościół jest od interpretacji Pisma, bo katolik nie jest Świadkiem Jehowy.
Więc ja pytam gdzie w moim poście były te offtopy?
Po drugie skoro moja wypowiedź to offtop, to czym były wypowiedzi:Wista,MeneMeneTekelUpharsin ,DonMateusz,MadziaK1987,i znowu samego Wista?
Po trzecie :Skoro moja wypowiedź to był offtop to ich wypowedzi też, więc dlaczego te osoby nie dostały ostrzeżenia?
Po czwarte: czy pojedynczy post w temacie luźno związany z tematem to powód aby dostać ostrzeżenie na tym forum? Jeśli tak , to dlaczego ta zasada nie jest konsekwentnie realizowana wobec wszystkich uzytkowników forum( przecież to normalne, że gdy pojawia sie jakis temat to pojawiają się tez wątki poboczne tematu- tak jest chyba w każdej dyskusji), a tylko wobec tych, których sobie Wist upatrzył?

Proszę o reakcję" władz na tym forum",rozparzenie mojego zażalenia , przeprosiny za nazwanie mnie " głupim",a co najważniejsze cofnięcie tego nieuzasadnionego ostrzeżenia-myślę, że jest ono tylko i wyłącznie wynikiem prywatnych uprzedzeń Wista w stosunku do mnie. :)

Z wyrazami szacunku:apriori


So kwi 16, 2011 10:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 23:24
Posty: 624
Lokalizacja: Pustynia
Post Re: Zażalenie na moderatora
Czy to nie jest przypadkiem refleks "prawa silniejszego" wobec Ciebie, na które tak często się powołujesz :>

Poza tym, WIST wcale nie skazał na Ciebie bezpośrednio, pisząc ogólnie o "głupich", ale uderz w stół...

_________________
Obrazek
Być wolnym to móc nie kłamać.


So kwi 16, 2011 22:15
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 05, 2010 23:07
Posty: 109
Post Re: Zażalenie na moderatora
apriori napisał(a):
Na moje zapytanie :"A to :"głupi" to przepraszam,ale do kogo się niby odnosi?Do kogoś kto ma własne zdanie, na określony temat, inne od Twojego?
odpowiedział:A określenie głupi nie jest obraźliwe, jest stwierdzeniem pewnego stanu, w odpowiedz na głupią wypowiedź.

Wobec tego rozumiem, że jest także przyzwolenie na nazywanie użytkowników: imbecylami, debilami i idiotami. Ot to tylko postawienie diagnozy i ocena poziomu niepełnosprawności intelektualnej, żadne tam obrażanie.

Zoll napisał(a):
Poza tym, WIST wcale nie skazał na Ciebie bezpośrednio, pisząc ogólnie o "głupich", ale uderz w stół...

"Głupi" broniący WISTA chwytają się "głupich" metod.
Czy masz wątpliwości do kogo konkretnie odnosi się powyższy sąd?
Ps: to "głupi" to dla przykładu ;)


N kwi 17, 2011 12:31
Zobacz profil
Post Re: Zażalenie na moderatora
Zoll napisał(a):
Czy to nie jest przypadkiem refleks "prawa silniejszego" wobec Ciebie, na które tak często się powołujesz :>

Poza tym, WIST wcale nie skazał na Ciebie bezpośrednio, pisząc ogólnie o "głupich", ale uderz w stół...

Może i jest to prawo silniejszego- w końcu to forum to "własność" Wista ;-)
Skoro mamy tu do czynienia z działaniem prawa silniejszego, to tylko po raz kolejny potwierdza moja teorię ,tak czesto wyśmiewaną np. przez niejakiego Zolla:-D
A Wist wyraźnie wskazał na mnie ,odniósł się w końcu do mojego posta, którego najpierw zacytował.
Potem na moje zwrócenie mu uwagi zadeklarował ,że określenie głupi wcale nie jest obraźliwe. Dlatego został przeze mnie zapytany,czy jeśli uznam na tym forum ,że czyjaś wypowiedź jest głupia to mogę autora takiego postu nazwać głupim. Na to też nie odpowiedział-ciekawe czemu?....

No i ciekawe jeszcze, czemu nikt z władz właściwych forum nie reaguje na mój "apel"-czyżby mieli jednak coś na sumieniu?. Ciekawe to naprawdę ciekawe....robi sie coraz ciekawiej... :roll:


Pn kwi 18, 2011 8:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 23:24
Posty: 624
Lokalizacja: Pustynia
Post Re: Zażalenie na moderatora
Cytuj:
Skoro mamy tu do czynienia z działaniem prawa silniejszego, to tylko po raz kolejny potwierdza moja teorię ,tak czesto wyśmiewaną np. przez niejakiego Zolla:-D

Widzisz, wszystko pasuje do wyznawanej przez Ciebie teorii, so deal with it!

A tak pomijając moje uwagi do Twoich jakże klarownych tez, to powinno się jednak ograniczać do oceny wypowiedzi, nie autora, inaczej wkracza się w jego sferę dóbr osobistych.

...chodź w psalmach bez ogródek określa się niewierzących albo pogan powyższym mianem ;)

EDIT: apriori - oświeć mnie:)

_________________
Obrazek
Być wolnym to móc nie kłamać.


Ostatnio edytowano Pn kwi 18, 2011 10:02 przez Zoll, łącznie edytowano 1 raz



Pn kwi 18, 2011 9:35
Zobacz profil WWW
Post Re: Zażalenie na moderatora
Zoll czytaj ze zrozumieniem. ;)


Pn kwi 18, 2011 9:44

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post Re: Zażalenie na moderatora
apriori - moim zdaniem Twoje "wstawki" faktycznie były głupie, co oczywiście nie upoważniało moderatora do nazwania Ciebie głupim, ani stwierdzenia, że takie określenie nie jest obraźliwe - zwróciłem Mu na to uwagę.

Odnośnie zdania: "Katolik musi zdecydować czy wierzy Kościołowi czy Biblii. Jeśli wybierze Biblię-świętą księgę katolicyzmu, przestaje być katolikiem." - jest ono nieprawdziwe. Może więc warto najpierw poznać czego uczy Kościół zanim zacznie się krytykować?


Wt kwi 19, 2011 19:19
Zobacz profil
Post Re: Zażalenie na moderatora
Dziękuję za za zajęcie się moja sprawą. :)

W kwestii uzupełnienia odnośnie mojego stwierdzenia "Katolik musi zdecydować czy wierzy Kościołowi czy Biblii. Jeśli wybierze Biblię-świętą księgę katolicyzmu, przestaje być katolikiem." To był pewien skrót myślowy z którego Wist nie pozwolił mi się wytłumaczyć, bo usunął tego posta.
Chodziło mi o to, że katolik owszem, może czytać Biblię, ale po jej przeczytaniu musi w "swojej", jej interpretacji, dojść do takich samych wniosków jak Kościół. W przeciwnym wypadku jego interpretacja na pewno jest zła( zdaniem Kościoła oczywiście).Naprawdę( bez żadnej ironii), nie rozumiem co takiego jest "nieprawdziwego" w mojej wypowiedzi :?: ( Po za tym ,że owszem wg Kościoła taki ktoś nie przestaje być katolikiem-zostaje tylko heretykiem, a gdyby się upierał przy swojej interpretacji to może zostać ekskomunikowanym katolikiem . "Katolikiem", gdy ktoś raz zostanie, to wg Kościoła nie może przestać nim być. :roll:

W odniesieniu do zapytania autorki tematu"Czy znieczulenie podczas porodu to grzech?" jest podobnie.
Bo przecież karą za grzech pierworodny dla kobiety, wg Biblii miały być bóle porodowe-taka była wola Boga.Więc kobieta biorąc znieczulenie w czasie porodu, zaczyna żyć niezgodnie z wolą Boga.Wiadomo, Kościół interpretuje "jakoś tam,po swojemu" ten fragment, ale ten fragment można zinterpretować też dosłownie, j.w.-stąd moim zdaniem był dylemat autorki...


Cz kwi 21, 2011 15:04
Post Re: Zażalenie na moderatora
dostałem ostrzeżenie za obrażanie oto mój post
Cytuj:
Cytuj:
Msza - podstawowy obrzęd liturgiczny. Podczas Mszy św. uobecniana jest w sposób sakramentalny ofiara krzyżowa Jezusa Chrystusa. Msza święta jest przede wszystkim bezkrwawą ofiarą Kościoła składaną Bogu, przez którą udzielane są wiernym zasługi ofiary krzyżowej.

To jest coś co każdy wierny powinien zrozumieć .
Dlatego twoje słowa
Cytuj:
Kościół wiernym daje środki wystarczające do zbawienia, a Msza Święta jest jednym z najważniejszych.Zrozumienie Mszy Św. nie jest konieczna, gdyż i sam Bóg nie jest dla nas zrozumiały

są jakąś ideologią dla ciemniaków zamieszkujących jaskinie - na szczęście to co się stało było dobre bo teraz młodzi ludzie szukają zrozumienia i zaakceptowania tego co słyszą .Razem z kapłanem uczestniczymy we mszy św .
ale nie dziwuję się bo jak piszesz
Cytuj:
Musisz zmienić optykę patrzenia na sprawy wiary, gdyż to nie Bóg jest dla Ciebie, lecz na odwrót

po następne jakiś ksiądz profesor to dla mnie nie autorytet - moim autorytetem prędzej jest papież , który wie co robi .Jako dobry teolog zdaje sobie sprawę ze sposobów kierowania łodzią piotrową .
ja nie jestem dla Boga , który może sobie dzieci z kamienia stworzyć - to właśnie ja mam szukać Boga i kołatać .
i dalej nie wiesz nawet do czego odnieść słowa kapłana który razem z wiernymi wypowiada te słowa
Cytuj:
,Chrystus umarł, Chrystus zmartwychwstał, Chrystus powróci"

widocznie , albo nie rozumiesz faktycznie mszy św , albo tak rzadko w niej uczestniczysz że masz duży problem ze zrozumieniem wypowiadanych słów.


uważam że nikogo nie obrażałem .tylko stwierdziłem że wiara wymaga zrozumienia i poznania , a nie slepego podążania .


Pt maja 20, 2011 18:25

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post Re: Zażalenie na moderatora
Po uprzedniej prośbie o kulturę języka moderator przyznał ostrzeżenia zarówno Tobie jak i Józefowi K - proszę na przyszłość rozważniej dobierać słowa.


Pt maja 20, 2011 18:43
Zobacz profil
Post Re: Zażalenie na moderatora
Witam. Tym razem ośmielam się złożyć ogólne zażalenie na moderację tego forum. Wczoraj użytkownik Fretensis nazwał mnie baranem w dyskusji:
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=603415#p603415

A moderacja forum jak zwykłe nic....
Śmiem zauważyć, że nie jest to pierwszy wybryk tego użytkownika, na który moderacja nie reaguje. Podczas gdy mnie jakiś czas temu spotkało ostrzeżenie za dwa zwroty w jednej dyskusji:bez komentarza oraz "to nie czytaj", które przez moderatora forum uznane zostały jako "uporczywe" zwroty ad personam, to użytkownik Fretensis juz od jakiegoś czasu faktycznie notorycznie obraża innych( nazywając ich baranami , analfabetami , itd- wystarczy przeglądnąć jego posty-bo obraźliwych zwrotów, faktycznie notorycznych zwrotów ad personam, używa nie tylko w stosunku do mnie), a moderacja forum w żaden sposób nie reaguje....
Więc jak to z Wami , Moderacjo jest :?: :?: :?:


N cze 05, 2011 8:23
Post Re: Zażalenie na moderatora
apriori napisał(a):
Śmiem zauważyć, że nie jest to pierwszy wybryk tego użytkownika, na który moderacja nie reaguje.[...] , to użytkownik Fretensis juz od jakiegoś czasu faktycznie notorycznie obraża innych( nazywając ich baranami , analfabetami , itd- wystarczy przeglądnąć jego posty-bo obraźliwych zwrotów, faktycznie notorycznych zwrotów ad personam, używa nie tylko w stosunku do mnie), a moderacja forum w żaden sposób nie reaguje....


:D
Widzisz mój ty adwokacie z urzędu, ty nawet łgać nie potrafisz :D
Nie analfabetą, tylko wtórnym analfabetą ciebie nazwałem. No ale w logice ateistycznej, i semantyce ateistycznej, jak to bywa w przypadku logik i semantyk urojonych, to jedno i to samo. :D

_______________________________________

@Moderacja.
Faktem jest, iz z wpisywaniem w szeregi baranów, zagalopowałem się.
Pomijajac juz fakt, ze barany moga sie poczuć urażone, aby nie dawać ateistycznym biedactwom
okazji do pieniactwa, i użalania się, oraz nie tworzyć flame war; wnioskuję o udzielenie mi formalnego ostrzeżenia oraz bana czasowego. Wymiar bana pozostawiam w gestii moderacji. Nie będę miał pretensji, nawet gdy będzie to ban dożywotni.
Pisze jak najbardziej serio.
Ps: mam niejasne przeczucie, iz z osobnikiem o podobnej niedyspozycji w zakresie myślenia abstrakcyjnego, miałem wątpliwą przyjemność "dyskutować" przy okazji modlitwy " krzyżowej".
Sprawdźcie czy wam sie coś nie sklonowało.
Pozdrawiam.
Fretensis.


N cze 05, 2011 12:41

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post Re: Zażalenie na moderatora
Ostrzeżenie zostało przyznane. Ban czasowy jest zwykle po trzech.


N cze 05, 2011 16:21
Zobacz profil
Post Re: Zażalenie na moderatora
Cytuj:
Ps: mam niejasne przeczucie, iz z osobnikiem o podobnej niedyspozycji w zakresie myślenia abstrakcyjnego,
Fretensisie ... obawiam się,że nabawiłeś sie obsesyjnego natręctwa na moim punkcie, skoro prawie w każdym swoim poście( nawet w poście do moderacji) musisz oceniać moje dyspozycje , czy to cielesne, czy psychiczne , czy nawet duchowe :)
Jeszcze , gdyby to były natręctwa na punkcie osoby, godnej uwagi, to można by to zrozumieć, ale że są one na punkcie tak "ułomnego" w wielu względach osobnika- naprawdę pozostaje Ci tylko wspólczuć...
Pozdrawiam i życzę( szczerze) powrotu do zdrowia ;)

Ps. Oczywiście moderacji dziękuję za zajęcie się leczeniem "chorego" :-D


N cze 05, 2011 18:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL