Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 SPRAWA KS. NATANKA 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: SPRAWA KS. NATANKA
Ale czy znasz jakieś przykłady usuwania innych wątków z powodu tego, że ktoś wyraził w nich pogląd, iż hierarchia Kościoła w Polsce przechodzi głęboki kryzys?

Cóż, na razie ani wątka nie usunęli, ani bana nie dostałem.. może się udało? :)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz sie 18, 2011 14:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: SPRAWA KS. NATANKA
No cóż, ja przypuszczam że cała ta anatema nałożona na temat Natanka miała właśnie na celu ucięcie takich dyskusji, co do tego jaki jest rzeczywisty stosunek Krk do Natanka. Przynajmniej ja żadnego innego celu nie widzę. Jak napisała jot_ka, chodzi o uniknięcie "promowania nauczania", jak sądzę nie tyle dlatego, że jest to nauczanie niekatolickie, tylko dlatego, że pomimo tego się za katolickie podaje.

Zresztą nie wiem, co ci tak zależy na tym Natanku...?


Cz sie 18, 2011 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: SPRAWA KS. NATANKA
Cytuj:
Jak napisała jot_ka, chodzi o uniknięcie "promowania nauczania", jak sądzę nie tyle dlatego, że jest to nauczanie niekatolickie, tylko dlatego, że pomimo tego się za katolickie podaje.


Nauczanie ultramontanistów nie jest katolickie, pomimo tego, że się za takie podaje. Jest ban? Nie ma.

Cytuj:
Zresztą nie wiem, co ci tak zależy na tym Natanku...?


Nie chodzi o Natanka, tylko o zasady ;) Poza tym ruch ks. Natanka najwyraźniej się rozwija, w Tygodniku Powszechnym postawiono nawet tezę, że z tego możemy mieć nawet pierwszą "porządną" polską herezję (czego akurat za bardzo nie rozumiem, bo mamy już od dawna zupełnie "porządne" polskie herezje, choćby mariawitów - ale TP pewnie chodzi o taką, do której TP będzie mógł się odnosić na bieżąco :D tyle, że trochę będzie miał problem, bo jak herezja, to TP raczej musi sympatyzować, z drugiej strony z Natankiem zupełnie się niemal nie da od tej strony :D ), więc dyskutować nie tylko jest o czym, ale prawdopodobnie coraz bardziej będzie o czym ;)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz sie 18, 2011 15:26
Zobacz profil
Post Re: SPRAWA KS. NATANKA
Masz odpowiedź
http://info.wiara.pl/doc/924589.Siostry ... i-biskupom


Cz sie 18, 2011 16:44

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: SPRAWA KS. NATANKA
no i administracja hoduje rybki w ustach... :)

a pamietacie taki watek "o czym nie wolno rozmawiac na forum katolickim" ?

tez go juz nie ma.. ktos po ciuchutku zrobil delete..

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Śr wrz 07, 2011 15:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: SPRAWA KS. NATANKA
Administracja po prostu milcząco zniosła bana ;) Co mnie satysfakcjonuje w pełni - nie zależy mi na wyjaśnieniach.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr wrz 07, 2011 15:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL