Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Chciałbym odzyskać mój nick 

Czy zefciu z ateisty i katolika to ten sam co z wiary?
Wychodzi że tak. 63%  63%  [ 5 ]
Nie nie nie, wstrętny uzurpatorze, chcesz ukraść prawdziwemu zefciowi konto! 38%  38%  [ 3 ]
Liczba głosów : 8

 Chciałbym odzyskać mój nick 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr gru 07, 2011 8:28
Posty: 6
Post Chciałbym odzyskać mój nick
Niestety nick jest najwyraźniej zarejestrowany na jakiś e-mail, do którego już nie mam dostępu. Prosiłem o to mailowo, niestety pani Joanna Kociszewska stwierdziła, że jest to niemożliwe, bo "każdy może powiedzieć podobnie" (nie wyjaśniła, co może powiedzieć) i odzyskanie nicka nie jest możliwe. Nie dając za wygraną założyłem dwa wątki:

http://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=4&t=20134
http://ateista.pl/showthread.php?t=9880

Mam nadzieję, że ankietki się wypełnią szybko

Jest jeszcze wątek:
http://ateista.pl/showthread.php?t=9756&page=2

Gdzie dzięki osobie zupełnie mi nieprzychylnej została wyciągnięta tożsamość obu zefciów i potwierdzona przez Rojzę Genendel.

Nie wiem, czy ktoś jeszcze dzieli z panią Joanną Kociszewską wątpliwości i sądzi, że to jednak dwie różne osoby? Jeśli nie, to czy stoi coś na przeszkodzie, abym odzyskał mój nick?


Śr gru 07, 2011 8:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Chciałbym odzyskać mój nick
chcę_mój_nick_z_powrotem napisał(a):
Prosiłem o to mailowo, niestety pani Joanna Kociszewska
stwierdziła, że jest to niemożliwe, bo "każdy może powiedzieć podobnie"
(nie wyjaśniła, co może powiedzieć) i odzyskanie nicka nie jest możliwe.
Ktoś nieupoważniony może próbować przejąć czyjeś konto
(np. tej osoby, która od dłuższego czasu jest nieaktywna),
więc może powiedzieć, że zapomniał hasła.
chcę_mój_nick_z_powrotem napisał(a):
czy stoi coś na przeszkodzie, abym odzyskał mój nick?
Tak - zasady i praktyka administracji.

Radzę zarejestrować się ponownie, a do nicku można dołożyć dodatkowy/e znak/i,
żeby było wiadomo, że to /prawdopodobnie/ ta sama osoba.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr gru 07, 2011 12:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 25, 2009 18:29
Posty: 265
Post Re: Chciałbym odzyskać mój nick
cześć łobuzie :-D

Jorge

_________________
>>>>>>>>>> link <<<<<<<<<<<


Śr gru 07, 2011 20:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 07, 2011 8:28
Posty: 6
Post Re: Chciałbym odzyskać mój nick
Czy ktoś z administracji mógłby się wypowiedzieć tutaj i albo zaoferować pomoc, albo przedstawić jakiś logiczny (czyli nie "bo taka jest praktyka") argument, dlaczego nie mogę odzyskać mojego nicka?


Cz gru 08, 2011 16:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Chciałbym odzyskać mój nick
Dajcie spokój, to naprawdę jest on...

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Cz gru 08, 2011 17:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post Re: Chciałbym odzyskać mój nick
Przychodzę i piszę, że zapomniałem hasła, nie mogę go zmienić ani użyć "przypomnij hasło", bo nie pamiętam jakiego maila użyłem przy rejestrowaniu i od dawna go nie używam. Przecież to oczywiste, że ten sposób można wyłudzić każde konto. I nie chodzi tylko o nick, ale na przykład o dostęp do prywatnych wiadomości.

Mamy więc udostępniać każde konto, każdemu kto o to poprosi - skoro nie jest w stanie w żaden sposób wykazać, że konto zostało rzeczywiście przez niego założone?


Cz gru 08, 2011 17:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 07, 2011 8:28
Posty: 6
Post Re: Chciałbym odzyskać mój nick
saxon napisał(a):
Przecież to oczywiste, że ten sposób można wyłudzić każde konto. I nie chodzi tylko o nick, ale na przykład o dostęp do prywatnych wiadomości.
Nie. W ten sposób można "wyłudzić" tylko konto, które nazywa się tak samo jak dwa inne konta z dwóch innych serwerów, których się jest od dawna właścicielem i co do których kilka osób potwierdza tożsamość. Nie rozumiem, czemu administaracja tak idzie w zaparte i ignoruje zupełnie moje próby dowodu nie tyle zbijając je, co twierdząc, że ich nie ma.


Cz gru 08, 2011 18:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 25, 2009 18:29
Posty: 265
Post Re: Chciałbym odzyskać mój nick
ale oni tak tu mają...
wiesz że lata całe stukali się w czoło jak proponowałem edycję postów? potrzebowali pięciu lat ;)

myślę że można to też tłumaczyć potrzebą rekompensowania sobie braku sceptycyzmu w innych obszarach ich życia :-D

_________________
>>>>>>>>>> link <<<<<<<<<<<


Cz gru 08, 2011 19:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Chciałbym odzyskać mój nick
chcę_mój_nick_z_powrotem napisał(a):
Jeśli nie, to czy stoi coś na przeszkodzie, abym odzyskał mój nick?

Główną przeszkodą jest Twoja skleroza, bo jak się domyślam, nicka nikt Ci nie zabrał, a zwyczajnie zapomniałeś hasła. Były już takie przypadki na Forum i ludzie po prostu rejestrowali się po raz kolejny, najczęściej pod podobnym nickiem.
Ty natomiast nie pamiętasz hasła, nie masz dostępu do konta pocztowego podanego podczas rejestracji, ale pretensje masz do Moderacji. O to, że nie zostałeś potraktowany jak ktoś szczególny.


Pt gru 09, 2011 10:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 07, 2011 8:28
Posty: 6
Post Re: Chciałbym odzyskać mój nick
SweetChild napisał(a):
Główną przeszkodą jest Twoja skleroza, bo jak się domyślam, nicka nikt Ci nie zabrał, a zwyczajnie zapomniałeś hasła.
Owszem, tak było.
Cytuj:
Były już takie przypadki na Forum i ludzie po prostu rejestrowali się po raz kolejny, najczęściej pod podobnym nickiem.
Ty natomiast nie pamiętasz hasła, nie masz dostępu do konta pocztowego podanego podczas rejestracji, ale pretensje masz do Moderacji. O to, że nie zostałeś potraktowany jak ktoś szczególny.
Tylko że administratorzy nie napisali "Nie mamy czasu, nie chce nam się, nie robimy wyjątków". Napisali (zarówno saxon, jak p. Joanna) niezgodnie z prawdą "każdy mógłby tak wyłudzić", "nie ma dowodów, że to ty". I o to mam pretensje. Bo dowody są. I nie każdy mógłby takie dostarczyć. Jeśli ktoś z administracji uczciwie powie mi tutaj "nie chce nam się tobie pomagać" bez zasłaniania się nieprawdziwymi argumentami, to zrobię tak jak radzicie z Elbrusem. Skoro jednak powodem jest rzekomo "brak dowodów", to nie mogę odpuścić, skoro dowody mam.


Pt gru 09, 2011 10:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Chciałbym odzyskać mój nick
Teraz zrozumiałem :)

Na marginesie, linki na forum "ateista.pl" nie są dostępne dla kogoś, kto nie jest zalogowany.


Pt gru 09, 2011 10:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post Re: Chciałbym odzyskać mój nick
Wybaczcie, ale z tego się robi jakieś kuriozum. "Dowodem" ma być stwierdzenie na innym forum, że zefciu tam to też i zefciu tu ?? :o Albo wyniki ankiety ?? Bo jakoś innych "dowodów" nie widzę. Bądźcie poważni proszę.


So gru 10, 2011 0:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 07, 2011 8:28
Posty: 6
Post Re: Chciałbym odzyskać mój nick
saxon napisał(a):
Wybaczcie, ale z tego się robi jakieś kuriozum. "Dowodem" ma być stwierdzenie na innym forum, że zefciu tam to też i zefciu tu ?? :o Albo wyniki ankiety ?? Bo jakoś innych "dowodów" nie widzę. Bądźcie poważni proszę.
A także stwierdzenie samego "zefcia tu", że udziela się na tamtym forum. Jeśli zaś ktoś uważa, że dowody są kiepskie, to proszę bardzo - niech tak samo podszyje się np. za Śmierć Szczurów na ateiście.


So gru 10, 2011 11:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 25, 2009 18:29
Posty: 265
Post Re: Chciałbym odzyskać mój nick
Zefciu,
jest jeszcze jeden niuans o którym jednak nie pomyślałeś. Musisz jeszcze dowieść, że ten zefciu który tu był zarejestrowany, to właśnie Ty. Może być tak, że był pewien Użytkownik był tu zarejestrowany, pisał i lata temu skończył pisać. A teraz przyszedłeś Ty, który z tego samego nicka piszesz na Ateiscie i Katoliku i domagasz się dostępu do tak samo brzmiącego konta w tym miejscu.
Ja miałem podobną sytuację. Pisałem tutaj własnie jako Roy Batty krótki czas, po czym chciałem zarejestrować się na Ateiscie jako Roy Batty, okazało się jednak, że był już tam kiedyś w przeszłości Roy Batty. Mogłem więc próbując dowieść tego, że tamten Roy to ja, założyć na forum tutejszym info, że tamten to ja i że chcę mieć do tamtego konta dostęp.
Wychodzi jednak na to, że skoro pozapominałeś hasła do konta forowego i pocztowego to sam sobie jesteś winny.

_________________
>>>>>>>>>> link <<<<<<<<<<<


So gru 10, 2011 11:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 20, 2011 13:57
Posty: 136
Post Re: Chciałbym odzyskać mój nick
Jestem zmuszona zabrać głos.
Nie chciałabym, aby mój wpis został odebrany jako oznaka nieufności w stosunku do zefcia. Piszę tu przede wszystkim w imieniu użytkowników, których prywatność może być zagrożona. Chciałabym zauważyć, że dostęp do innego konta, na innych forach czy serwisach nie musiał i nie musi być uzyskany uczciwie. Zwracam uwagę na sytuacje, gdy więcej osób korzysta z jednego konta. Każdy z nas ma prawo udostępniać swoje dane czy dostęp do kont komu chce, nie dopuszczalne jest jednak dla mnie udostępnienie konta osobom trzecim na podstawie dowodu, że użytkownik ma dostęp do tak samo brzmiących kont na innych forach, nawet gdy może udowodnić, że z nich korzystał. Konto nie jest bowiem tożsame z osobą i nie powinno być traktowane jako dowód.
Taki wątek w ogóle nie powinien zaistnieć i już dyskusja na ten temat może sugerować, że moje prywatne konto może być zagrożone. Apeluję więc o rozsądek administracji i o jak najszybsze zamknięcie tematu. Nie chodzi tu o prywatność zefcia, tylko o prywatność każdego z nas. Nie wyobrażam sobie możliwości stworzenia tak niebezpiecznego precedensu. Jeżeli jednak administracja tego forum dopuści do takiej sytuacji proszę ten post traktować jako oświadczenie mojej woli o definitywnym i natychmiastowym usunięciu mojego konta z portalu wiara.pl.

Mam jednak nadzieję, że tak się nie stanie.

_________________
Dwie osoby pojmują tę samą sytuację tak różnie, aż nasuwa się wątpliwość, czy to istotnie ta sama sytuacja. Mnie, jednej i tej samej osobie, zdarza się pojmować jedną i tę samą sytuację tak różnie, aż nasuwa się pytanie, czy chodzi o tę samą osobę.S.M.


So gru 10, 2011 12:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL