Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu 
Autor Wiadomość
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Kozioł napisał(a):
To forum jest zdecydowanie nieprzychylne względem niekatolików. Nie jestem przekonany do kopiowania ich rozwiązań.

Bzdura. W moim odczuciu panują tam jednak wyższe standardy dopuszczalnych zachowań. Nie każdy jest w stanie im sprostać. Modowie reagują natychmiast i podejmują rzeczowe rozmowy z userami.


Cz maja 31, 2012 13:53
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Kozioł napisał(a):
Jest w profilu pole "O sobie" udostępnione wszystkim. Każdy może w swoim profilu wpisać co chce.

Tak, ale żeby to przeczytać trzeba chyba wejść w profil. A mnie chodzi o informację, która byłaby widoczna przy nicku osoby.

Edit: A jeśli chodzi Ci o podpis, to jednak czasami ludzie chcą mieć coś innego niż info o swoim wyznaniu. A to chcieliby mieć oprócz tego :)


Cz maja 31, 2012 13:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Propozycja kusząca, lecz pomimo, że i mi niekiedy brakuje takiej informacji a' priori o userze - podzielam zastrzeżenia @@MARIEL i Kozła. Aby uniknąć nieporozumień musiałaby to być informacja kilkuwyrazowa, a i wówczas szczególnie w obrębie osób reprezentujących ten sam światopogląd/wyznanie dochodziłoby do sporów typu, np;
- "Jesteś ateistą i nie wykluczasz możliwości istnienia sił nadprzyrodzonych? To jesteś d... nie ateista!"
- "Deklarujesz się jako katolik, a kwestionujesz pewne poczynania Naszego Papieża? To ty jesteś kociarz, mason i szatanista!"

Chyba jednak lepiej wyjaśniać kilka/kilkadziesiąt razy (o ile zajdzie taka potrzeba), aniżeli stać się niewolnikiem zaetykietowania i tłumaczyć z każdego, najdrobniejszego odstępstwa od teoretycznego modelu wzorcowego?!

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Cz maja 31, 2012 14:08
Zobacz profil
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
No tak, może tak być. Ale jeśli ktoś decyduje się już wypowiadać na forum, to i tak te pytania padają, i tak się z tego tłumaczy, jeśli to, co o sobie pisze, jakkolwiek nie współgra ze sobą.

Uważam jednak, że warto dać taką opcję, bo mimo wszystko niektórzy nie mają problemu z określeniem się, a nie lubią ciągle się tłumaczyć (bo jednak nie-katolików to spotyka, z racji tego, jak ukierunkowane jest to forum, i co jest odbierane jako oczywistość).
A przecież taka opcja nie musi być obowiązkowa. Niech wypełni kto chce, niech będzie możliwość zmiany, lub w ogóle rezygnacji z podawania takich informacji. Wtedy każdy będzie zadowolony. Jeśli ktoś uzna, że bardziej mu to przeszkadza, po prostu się nie określi, i tyle :)


Cz maja 31, 2012 14:24
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Liza napisał(a):
Bzdura. W moim odczuciu ....

Piszesz kategoryczne "bzdura" a potem argumentujesz "w moim odczuciu"....


Cz maja 31, 2012 14:31
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
-Vi- napisał(a):
Uważam jednak, że warto dać taką opcję, bo mimo wszystko niektórzy nie mają problemu z określeniem się, a nie lubią ciągle się tłumaczyć (bo jednak nie-katolików to spotyka, z racji tego, jak ukierunkowane jest to forum, i co jest odbierane jako oczywistość)
Dopisz w stopce obok "-Vi-" słowo "ateistka" i po problemie. a slepy choćbyś zapisała to w nicku, to i tak nie zauważy.


Cz maja 31, 2012 14:34
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Kozioł napisał(a):
Liza napisał(a):
Bzdura. W moim odczuciu ....

Piszesz kategoryczne "bzdura" a potem argumentujesz "w moim odczuciu"....

No i ? Bzdura to też subiektywizm. Każdy pogląd jest subiektywny.


Cz maja 31, 2012 14:42
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Kozioł napisał(a):
Dopisz w stopce obok "-Vi-" słowo "ateistka" i po problemie. a slepy choćbyś zapisała to w nicku, to i tak nie zauważy.

No teraz to właśnie pokazałeś, jak bardzo taka opcja jest wskazana :razz:
Ja nie jestem ateistką :!: Wrrrrrr... :!: I nie od dzisiaj o tym "trąbię" ;)

A problem "ślepych" to nie mój problem. Ja nie jestem zobligowana żeby powtarzać to, co jasno i wyraźnie podane.

Podtrzymuję swoje zdanie, że taka opcja dla chcących, jako nieobowiązkowa, to dobry pomysł.


Cz maja 31, 2012 14:44
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
-Vi- napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Dopisz w stopce obok "-Vi-" słowo "ateistka" i po problemie. a slepy choćbyś zapisała to w nicku, to i tak nie zauważy.

No teraz to właśnie pokazałeś, jak bardzo taka opcja jest wskazana :razz:
Ja nie jestem ateistką :!: Wrrrrrr... :!: I nie od dzisiaj o tym "trąbię" ;)

Zgoda, za mało ciebie czytam, zasugerowałem się.
To napisz agnostyczka/teista czy co tam chcesz:)


Cz maja 31, 2012 14:51
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Liza napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Liza napisał(a):
Bzdura. W moim odczuciu ....

Piszesz kategoryczne "bzdura" a potem argumentujesz "w moim odczuciu"....

No i ? Bzdura to też subiektywizm. Każdy pogląd jest subiektywny.

"Bzdurą" mogę nazwac coś błędnego w sposób (dla mnie) oczywisty, trudno motywować to "odczuciem", przynajmniej mnie.
Ale odeszliśmy od tematu.

W najprostszym rozwiązaniu można by wyświetlać pierwsze ileś znaków pola "O sobie".


Cz maja 31, 2012 14:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
No wiesz -Vi- :( .
@Kozioł tu z wrodzoną wyznaniom mniejszościowym gracją i "metodyką" łowi potencjalne dusze, a Ty zapierasz się, jakby Ci próbowano narzucić wiarę w Boga Abrahama albo coś jeszcze mniej strawnego dla prawowiernego samowiercy.
Nie bądź w ciemię bita. Kościółek ma w centrum miasta, do galerii "Stary browar" rzut pyrką. Zgódź się, niech Ci zafunduje czek in blanco na zakupy, a Ty post factum przemyślisz jego propozycję ;).

Dobra, dobra @Kozioł. Będę latem w Pyrlandii u synów, to postawisz mi zimnego Lecha, ja Ci odstawię w dwójnasób i będziemy kwita :razz:.

A odnośnie Twojego stanowiska -Vi- w kwestii informacji o wyznaniu, rzeczywiście skoro to opcjonalne - odszczekuję wcześniejsze kontrowersje i gdy dojdzie do głosowania nawet dam się przekupić buziaczkiem :calus: na "za".

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Cz maja 31, 2012 15:08
Zobacz profil
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Otto, wymyśl coś innego :razz: Zakupy i centra handlowe to nie jest moje hobby, więc na to nie pójdę. A już na pewno nie za cenę mojego samowierstwa :razz:


Cz maja 31, 2012 19:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
kinokijuf napisał(a):
Żebyśmy wiedzieli, czego się spodziewać po danym użytkowniku.


o święta naiwności...
wiedzieć co po kim można się spodziewać?
to pewnie jeden pan Bóg wie
a i to może nie do końca ;)

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Cz maja 31, 2012 19:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
koziol napisał(a):
A co charakteryzuje baptystę w sferze moralnej? Potrafisz wyszczególnić?
No to cos łatwiejszego: co powie Tobie o moralności określenie "katolik"? Jest coś wyrózniającego?

Że owy katolik jest przeciw aborcji i jego wypowiedzi na ten temat są zdecydowanie anty aborcji.
Nie wiem w czym się tu ze mną nie zgadzasz. Są zagadnienia gdzie poglądy wiążą się z wyznaniem. Trudno to uznać za fakt?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz maja 31, 2012 20:22
Zobacz profil
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
WIST napisał(a):
Że owy katolik jest przeciw aborcji i jego wypowiedzi na ten temat są zdecydowanie anty aborcji.
Tylko w teorii, chyba że skreślisz komuś z opisu "katolik" jezeli nie będzie się zgadzał w 100% z dana opcją. A baptysci sa w Polsce dosyc "konserwatywni" u nich to jest w praktyce.
WIST napisał(a):
Nie wiem w czym się tu ze mną nie zgadzasz. Są zagadnienia gdzie poglądy wiążą się z wyznaniem. Trudno to uznać za fakt?
Kompletnie się z tym nie zgadzam. Fakt, że KK reguluje kazdy element zycia odgórnie nie oznacza, że inne koscioły nie niosą podobnych nauk. albo, ze dana osoba nie ma w danym temacie poglądów zbieżnych z KK.

Ponadto pytałem ciebie co wyniesiesz w sferze moralnej z faktu, ze ktos poda się za baptystę?


Cz maja 31, 2012 20:33
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL