Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 13:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Nie do końca rozumiem o co Ci Koźle chodzi. Odnoszę się wąsko do faktu, że jeśli ktoś podaje się za katolika, ateistę, baptystę itd. to w pewnych sferach mogę przewidzieć jego poglądy. To dość oczywiste. Jest możliwe oczywiście że ktoś źle się określił, lub użył pojęcia katolik w sensie potocznym, czyli jedynie wychowania w takiej rodzinie, a nie głębokiego przekonania i powiązania z Kościołem. Nie będzie to jednak reguła, szczególnie że na forum religijne nie zaglądają ludzie, których to totalnie nie interesuje, więc i mają świadomość co sami sobą prezentują. Prosta sprawa - jestem baptystą znaczy że wierzę w Boga i można ze mną dyskutować w oparciu o Biblię. Jestem ateistą zatem najpewniej nie wierzę w Boga i operowanie wobec mnie biblijnym dekalogiem nie będzie decydującym argumentem w dyskusji.

Co ja mam wynosić z faktu, że ktoś jest baptystą? Wiedzę czego mogę się po nim spodziewać w dyskusji oraz wyrażanych poglądach.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz maja 31, 2012 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
protestuję przeciwko etykietowaniu ludzi
Przykleja się etykietkę "katolik"
i już wszyscy wszystko o człowieku wiedzą

nie pytają, nie rozmawiają
- wszystko jasne: "katolik"
z góry wiadomo co napisze,
za czym się opowie

tak?
na pewno tego chcecie?

jest się przede wszyskim człowiekim
i myślę, że jako ludzie to się spotykamy
a nie jako katolicy,
metodyście,
agnostycy,
rodzimowiercy
itd.

jak ktoś chce, żeby wszystkim było wiadomo
jakiego jest wyznania to może to umieścić w stopce

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Cz maja 31, 2012 21:22
Zobacz profil
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
WIST napisał(a):
Nie do końca rozumiem o co Ci Koźle chodzi

O twoją wypowiedź:
WIST napisał(a):
Koziol napisał(a):
A co ma do poglądów wyznanie? Sam dobrze wiesz jaka jest rozbieżność pomiędzy samymi katolikami, a np. wyznanie "baptysta" jeszcze mniej powie dyskutantowi.

Poglądy związane z wiarą np w sferze moralnej. Nie pogląd np na politykę, czy sposób spędzania wolnego czasu...

Więc pytam ponownie: co ci powie o moralności fakt, ze ktos jest baptystą?
Baptyści są bardziej czy mniej moralni względem powiedzmy mormonów (tak, są w Polsce mormoni)? A jak mają się obydwaj do katolika?

Zostawmy w spokoju moralność (bo widzę, żeś dzis nie w formie). Uważasz się za osobę, która wie duzo o protestantach. Potrafisz wychwycić różnice istotne dla dyskusji pomiędzy metodystą a luteraninem ? O takie subtelności, jak frakcje u luteran, czy różnice pomiędzy KEM a Kościołem Nazarejczyka nawet nie pytam, bo zapewne nic o nich nie wiesz.


Cz maja 31, 2012 22:59

Dołączył(a): So wrz 25, 2010 19:44
Posty: 180
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Poza tym, unikniemy w ten sposób niepotrzebnych nieporozumień. Jeszcze niedawno myślałem, że Elbrus jest katolikiem.


Pn cze 04, 2012 12:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
To niezły pomysł. Głównie dlatego, że uniknęłoby się ciągłego powtarzania, kim się jest i prostowania, kim się nie jest. Owszem, można to zrobić w stopce, ale ponieważ mało kto tutaj tak robi, wygląda to nieco dziwnie, jak deklaracja na siłę, pewna nachalność.

jesienna napisał(a):
jest się przede wszyskim człowiekim i myślę, że jako ludzie to się spotykamy


Moim zdaniem dyskusja jest uczciwsza, jeśli się wie, z kim się ma do czynienia. Ja też bym się chętnie dowiedział, za kogo właściwie uważa się np. Elbrus.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 04, 2012 13:05
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 25, 2010 19:44
Posty: 180
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Johnny99 napisał(a):
Ja też bym się chętnie dowiedział, za kogo właściwie uważa się np. Elbrus.

Zapytałem go o to kiedyś na PM i dostałem odpowiedź, że jest „katolikiem niewierzącym w Boga”. Zdaje mi się, że nie potraktował mnie poważnie.


Cz sie 09, 2012 20:11
Zobacz profil
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
No i właśnie dlatego takiej info nie powinno być, bo potem znajdzie się grono hobbystów, którzy będą prześladowali moderację zgłaszaniem nie-stricto-zgodnych-z katolicką-wykładnią poglądów userów, którzy mają info, że prawowierny katolik.

Elbrus ma w avku Diablo- niektórzy są ekspertami od analizy głębi psychologicznej awatara, dzięki czemu potrafią powiedzieć o delikwencie bardzo wiele: np. jaki mają rozmiar buta bądź ile mają lat, a także czy osobnik jest katolikiem czy nie jest.


Cz sie 09, 2012 20:19
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
a 'niektórzy' to są tacy diablo/pomocnicy..lub 'adwokaci' jak kto woli..

i co tacy mieliby napisać w swoim profilu ?


Cz sie 09, 2012 20:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
A ja myślę że stopka to jednak dobre miejsce... jeśli ktoś chce.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Cz sie 09, 2012 20:31
Zobacz profil
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
również uważam , że powinna być informacja o przynależności religijnej . nikomu to nie zaszkodzi , tak samo jak nikomu nie szkodzi , że pisze na wiara .pl . a wręcz może być pomocne . :spoko:


So sie 25, 2012 7:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL