Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 20:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 25, 2010 19:44
Posty: 180
Post Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Żebyśmy wiedzieli, czego się spodziewać po danym użytkowniku.


Cz maja 31, 2012 7:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Chyba raczej jakie poglądy prezentuje. Czego się można spodziewać to dopiero zobaczysz po dyskusji - jak zawsze do tej pory się okazywało.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz maja 31, 2012 7:47
Zobacz profil
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
To ty @kinokijuf już szufladkujesz użytkowników a'priori?

Jest problem techniczny: nawet gdy wymienisz wszystkie wyznania zarejestrowane w Polsce, to są jeszcze przeróżne misje (Kościół Anglikański, Reformowany Kościół Katolicki, Kościół Nazarejczyka), są sympatycy,gnostycy , agnostycy (wśród nich i ateistyczni i teistyczni), ateiści i wiele, wiele innych.

Jest stopka, jest awatar, jest możliwość napisania czegoś o sobie - starczy. Kto zechce, ten skorzysta.

WIST napisał(a):
Chyba raczej jakie poglądy prezentuje. Czego się można spodziewać to dopiero zobaczysz po dyskusji - jak zawsze do tej pory się okazywało.

A co ma do poglądów wyznanie? Sam dobrze wiesz jaka jest rozbieżność pomiędzy samymi katolikami, a np. wyznanie "baptysta" jeszcze mniej powie dyskutantowi.


Cz maja 31, 2012 7:52
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
A nie byłby to dodatkowy "punkt zapalny" kłótni typu:
"Ty masz katolik w podpisie, a jaki z ciebie katolik! skoro nie wierzysz
w to czy tamto!" ??


Cz maja 31, 2012 7:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Koziol napisał(a):
A co ma do poglądów wyznanie? Sam dobrze wiesz jaka jest rozbieżność pomiędzy samymi katolikami, a np. wyznanie "baptysta" jeszcze mniej powie dyskutantowi.

Poglądy związane z wiarą np w sferze moralnej. Nie pogląd np na politykę, czy sposób spędzania wolnego czasu.

Ja nie miałbym nic przeciw takiej opcji, natomiast jak już napisano nie po to aby szufladkować ludzi. Może by i tak jak piszesz Mariel, ale jak ktoś szuka to tak, czy tak znajdzie powód do czepiania się. Ale faktycznie, z innej perspektywy patrząc, to zawsze jest kwestia zaufania. Ktoś nie tylko uczciwie zaznacza odpowiednią opcję, ale i sam umie rozeznać kim jest, a nie tylko do czego jest przyzwyczajony.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz maja 31, 2012 8:06
Zobacz profil
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Po kilku postach identyfikuje się usera lub przypadkowo identyfikuje go ktoś inny. W krótkim czasie mamy wgląd w typy psychologiczno-duchowe naszych userów. Spotkałam się też z rozbieżnością podawaną przy wejściu kilka lat temu na forum (to dział przeznaczony na powitanie) a dniem dzisiejszym. Potraktowano tę zmianę (nieuprawnione) jako dowód kłamstwa tego człowieka.
Jeśli kogoś interesuje osoba, z którą prowadzi dyskusje to można wejść w jego profil i poczytać co napisał do tej pory. Nie będzie niespodzianki.


Cz maja 31, 2012 8:06
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
WIST napisał(a):
Poglądy związane z wiarą np w sferze moralnej.

A co charakteryzuje baptystę w sferze moralnej? Potrafisz wyszczególnić?
No to cos łatwiejszego: co powie Tobie o moralności określenie "katolik"? Jest coś wyrózniającego?


Cz maja 31, 2012 9:42

Dołączył(a): So wrz 25, 2010 19:44
Posty: 180
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Kozioł napisał(a):
Jest problem techniczny: nawet gdy wymienisz wszystkie wyznania zarejestrowane w Polsce, to są jeszcze przeróżne misje (Kościół Anglikański, Reformowany Kościół Katolicki, Kościół Nazarejczyka), są sympatycy,gnostycy , agnostycy (wśród nich i ateistyczni i teistyczni), ateiści i wiele, wiele innych.

Chodzi mi o to, żeby każdy mógł sobie wpisać tam co chce.


Cz maja 31, 2012 12:18
Zobacz profil
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Bardzo dobry pomysł


Cz maja 31, 2012 12:38
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Na siostrzanym forum podjęto jakiś czas temu podobną dyskusję. Można tam wpisywać różne opcje w wyznaniach (ograniczenia uzasadniono względami technicznymi) łącznie z taką: nie chcę podawać.


Cz maja 31, 2012 12:43

Dołączył(a): So wrz 25, 2010 19:44
Posty: 180
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
Co masz na myśli, mówiąc „siostrzane forum”?


Cz maja 31, 2012 12:51
Zobacz profil
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
kinokijuf napisał(a):
Co masz na myśli, mówiąc „siostrzane forum”?


http://www.dyskusje.katolik.pl/


Cz maja 31, 2012 13:00
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
To forum jest zdecydowanie nieprzychylne względem niekatolików. Nie jestem przekonany do kopiowania ich rozwiązań.


Cz maja 31, 2012 13:23
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
A mnie się taka opcja w sumie podoba. Już niejeden raz, przy okazji jakiejś dyskusji, tłumaczyłam się, że nie jestem katoliczką ani chrześcijanką, i że w związku z tym słowa np. Jezusa są dla mnie bez znaczenia. Gdyby takie informacje były widoczne, nie trzeba by za każdym razem pisać nowym osobom tego samego w uzasadnieniu.
Dobrym przykładem jest tu profil Necromancera, który ma w opisie "ateista". Od razu wiadomo o co chodzi, i bez zadawania zbędnych pytań można przejść do dyskusji.

Kozioł napisał(a):
To forum jest zdecydowanie nieprzychylne względem niekatolików. Nie jestem przekonany do kopiowania ich rozwiązań.

Ale nawet jeśli tak jest, to czy niepodawanie tego coś zmieni? Po kilku postach i tak jest oczywiste kto jest, a kto nie jest, katolikiem. Tymczasem, jak wspomniałam wyżej, nowym rozmówcom czasami trzeba się od początku tłumaczyć.


Cz maja 31, 2012 13:43
Post Re: Proponuję dodać informację o wyznaniu do profilu
-Vi- napisał(a):
Dobrym przykładem jest tu profil Necromancera, który ma w opisie "ateista". Od razu wiadomo o co chodzi, i bez zadawania zbędnych pytań można przejść do dyskusji.


Jest w profilu pole "O sobie" udostępnione wszystkim. Każdy może w swoim profilu wpisać co chce.


Cz maja 31, 2012 13:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL