Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Dlaczego na wiara.pl jest dość ostra cenzura ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Dlaczego na wiara.pl jest dość ostra cenzura ?
Johnny99 napisał(a):
Ja wiele razy miałem pokusę powiedzieć, że jeśli ateiści są "tacy", to ja ateistą nie zostaję, ale jakoś zawsze udawało mi się od tego uwolnić.

I co, w końcu zostałeś ateistą? :razz:


Cz lip 05, 2012 8:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Dlaczego na wiara.pl jest dość ostra cenzura ?
Oczywiście że nie. Ale nie zostaję ateistą z zupełnie innych powodów - po prostu ateizm jako taki uznaję za coś błędnego i złego, bez względu na to, co sobą reprezentują jacyś ateiści.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lip 05, 2012 8:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego na wiara.pl jest dość ostra cenzura ?
mkb napisał(a):
cokolwiek nie napisze to odbierzesz to źle, już to sprawdziłam.


Primo - nieprawda, np. Twoich wypowiedzi w moim temacie o prawdzie, dobru i pięknie w żaden sposób negatywnie nie odbierałem i nie komentowałem, bo były po prostu rzeczowe, prezentowały Twoje poglądy.

mkb napisał(a):
to ma być dowód niby na co?

Nie daje Ci w ogóle do myślenia, czemu tak wiele osób (nie tylko ateuszy przecież) zwraca Ci uwagę na personalne odnoszenie się do użytkowników zamiast do treści postów, pochopne sądy, nie trzymanie się tematu? Te same osoby są jakoś w stanie normalnie dyskutować z innymi katolikami, mimo różnic poglądów.

Żeby spojrzeć z boku: naprawdę uważasz, że taki Maluczki ze swoimi mamoniarzami jest w stanie kogokolwiek do chrześcijaństwa przekonać, przyciągnąć? Czy raczej bardziej prawdopodobne jest wobec takiej jak jego formy dyskusji w wypadku osoby wrażliwej - wycofanie, impulsywnej - zdenerwowanie, zaś rozsądnej - zignorowanie?

mkb napisał(a):
wielu jest autentycznych świętych, którzy dali świadectwo, a wy sobie z tego świadectwa po prostu kpicie.


Nie spotkałem nigdy katolickiego świętego, tylko np. konkretnie tu na forum - Ciebie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lip 05, 2012 8:26
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego na wiara.pl jest dość ostra cenzura ?
Johnny99 napisał(a):
Oczywiście że nie.

To wszystko zatem jeszcze przed Tobą ;-)

Johnny99 napisał(a):
Ale nie zostaję ateistą z zupełnie innych powodów - po prostu ateizm jako taki uznaję za coś błędnego i złego, bez względu na to, co sobą reprezentują jacyś ateiści.

Więc masz odpowiedź jak niektórzy (ateiści, ale nie tylko) postrzegają chrześcijaństwo i dlaczego się od tego odcinają. Ja właśnie tak to widzę.
A powody bycia na "nie" mogą być różne, i niekoniecznie tylko jeden naraz. Obraz chrześcijan w moim przypadku, tylko dopełnia wizerunku. Kogoś innego może w pierwszej kolejności odrzucić.


Cz lip 05, 2012 8:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Dlaczego na wiara.pl jest dość ostra cenzura ?
Vi napisał(a):
To wszystko zatem jeszcze przed Tobą ;-)


Raczej nie, bo wiele już jest za mną ;)

Cytuj:
Więc masz odpowiedź jak niektórzy (ateiści, ale nie tylko) postrzegają chrześcijaństwo i dlaczego się od tego odcinają. Ja właśnie tak to widzę.


Ale to dla mnie naprawdę nie jest żaden news, że ktoś postrzega chrześcijaństwo jako coś złego.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lip 05, 2012 8:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL