Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 20, 2024 10:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6528 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 432, 433, 434, 435, 436
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 05, 2012 16:34
Posty: 869
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Da się ten temat otworzyć?
viewtopic.php?f=21&t=28872
Moim zdaniem nie padła na postawione pytanie właściwa odpowiedź, a pytanie jest dość ogólne i może dotyczyć wielu przypadków. Nikt z dyskutujących nie zauważył, że grzech leży w decyzji odwrócenia się od Boga. Sam czyn jest już tylko fizyczną realizacją powziętego zamiaru, który ze względu na swoje skutki może nieść także dodatkowe szkody wobec bliźniego, ale wina grzechu jest zaciągana wraz z powzięciem decyzji, że: "tak, zrobię to, choć wiem, że to złe". Nikt nie podniósł tej kwestii, nikt nie wyjaśnił w jakim dokładnie momencie zaciągana jest wina grzechu... temat został po prostu zamknięty. :|

_________________
Cogito ergo credo. / Dei servitus vera libertas.


Cz maja 09, 2024 16:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 957
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Jeśli bardzo zależy Ci na wyjaśnieniu, to najlepiej zrobisz pisząc nowy temat, odnoszący się do tego starego (z 2011r.) wątku. Moderacja zagląda tu rzadko, nie jest to zarzut, stwierdzenie faktu. Musimy sobie sami jakoś radzić.

_________________
Tylko Bogu chwała


Pt maja 10, 2024 12:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2017
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
@Eubulides, temat został założony 13 lat temu, jego autorka nie udziela się aktywnie na forum, być może dawno o sprawie zapomniała, nie wiem skąd się wzięły te archeologiczne wykopaliska, ale nie bardzo widzę sens w otwieraniu tak starego tematu... wyjątkiem byłaby sytuacja, gdyby sama autorka wyraziła taką prośbę. Poza założeniem nowego tematu, możesz również napisać PW do autorki.



@C2H6O dziękuję za docenienie, nie sądziłam, że akurat mi przypadnie ten zaszczyt, niemniej ja tu tylko sprzątam, a że nie tak jakby szanowny Pan tego sobie życzył... cóż, każdy ma swoje standardy.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N maja 12, 2024 18:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6528 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 432, 433, 434, 435, 436

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL