Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 13:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):

2. Wnoszę, by moderatorka Małgosiaa rozważyła ukaranie moderatorki Mrs_Hadley za stosowanie ad personam, skoro dopiero co uczyniła to samo w stosunku do akruka.

Moderatorka Małgosiaa nie siedzi na forum 24h/24h i nie wszystko jest w stanie zauważyć. Do zgłaszania nieodpowiednich postów służy przycisk "zgłoś ten post" (to taki wykrzyknik po prawej stronie na dole postu), albo przynajmniej tutaj podany link. Nie zamierzam biegać po forum i szukać czegokolwiek, bo @JedenPost nie raczył podać szczegółów.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So paź 13, 2018 12:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):
3. Uwaga do Administracji: jak Wam się podoba, że Wasza nowa moderatorka postanowiła rozpocząć karierę od usuwania opinii niezgodnych z własnymi? Umieściła post, w którym - w złośliwy sposób - wyraża opinię, że użytkownik akruk na Biblii się nie zna. Odpowiedziałem postem, w którym przedstawiłem opinię, że jednak się zna, w dodatku najlepiej ze wszystkich obecnych. Jak widać - w opinii Mrs_Hadley tylko opinia Mrs_Hadley ma prawo pozostać widoczna.

Jeden Post - dlaczego klamiesz?
Mrs. Hadley stwierdzila fakt. Akruk ma tylko troche jednostronnej wiedzy - to wszystko.
Opinia ktora Ty przedstawiles jest tylko Twoja opinia i nie musi byc prawdziwa.
Akruk nie odpowiedzial na moje pytanie:
Jak bys nazwal czlowieka ktory nie widzi roznicy pomiedzy:
1. Biblia lub innym tekstem traktujacym o rzeczywistosci niematerialnej (Biblia, Koran, Wedy, ... )
2. Bajki (O sierotce Marysi, Dziewczynka z zapalkami, ... )
3. Powiesci (lub utwory) odnoszace sie do jakiegos fragmentu historii (Potop, Pan Tadeusz, Trzej Muszkieterowie, ... )
4. Faktograficzne opisy wydarzen o roznym stopniu scislosci. Mam na mysli roznice pomiedzy wzglednie swobodnym opisem np. dzialalnosci jakiejs grupy bioracej udzial w Powstaniu Warszawskim a bardzo szczegolowym opisem - dokladnie: kto, kiedy, jak, dlaczego ...

A moze Ty sie podejmiesz - jak bys nazwal czlowieka?


So paź 13, 2018 13:22
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Mrs_Hadley napisał(a):
Teresse napisał(a):
A jumik został zdegradowany???

@Jumik nie został zdegradowany, tylko podjął decyzję o rezygnacji z funkcji moderatora.

Gratuluję awansu Mrs Hadley.
Szumi - serdeczne podziękowania za wieloletnią moderację, zawsze wysoką kulturę i poszanowanie wszystkich. :cmok1:


So paź 13, 2018 14:01
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
szumi? :o Nigdzie nie odchodzi :)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So paź 13, 2018 14:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
robaczek2 napisał(a):
Jeden Post - dlaczego klamiesz?


Wykaż kłamstwo, lub przeproś. Zdążyłeś w ogóle przeczytać mój post, zanim nowa moderatorka go wywaliła, czy nie?


Małgosiaa napisał(a):
Do zgłaszania nieodpowiednich postów służy przycisk "zgłoś ten post"


Zgłoszone.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 13, 2018 15:01
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
szumi? :o Nigdzie nie odchodzi :)

Mea culpa - oczywiście jumik - niemniej pomyłka w niczym nie zmienia treści mojego wpisu :)


So paź 13, 2018 15:03
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):
2. Wnoszę, by moderatorka Małgosiaa rozważyła ukaranie moderatorki Mrs_Hadley za stosowanie ad personam, skoro dopiero co uczyniła to samo w stosunku do akruka.

JedenPost napisał(a):
Zgłoszone.

No to porównajmy czy za to samo:
akruk napisał(a):
Odróżniasz w ogóle miasto od KRAJU, ignorantko?

viewtopic.php?p=1017275#p1017275 (wytłuszczenie moje)
Mrs_Hadley napisał(a):
Gatunki literackie rządzą się swoimi prawami, fakt że @akruk ich nie ogarnia i wyciąga wnioski od czapy, to już inna historia. Egzegeza biblijna nie jest wiedzą tajemną, więc korona z głowy @akrukowi nie spadnie, gdy się z nią zapozna, no chyba że to takie mli-mli, ple-ple i prawdziwemu polakowi patriocie nie wypada plamić się tym obszarem wiedzy?

viewtopic.php?f=27&p=1017389#p1017389 (wytłuszczenia moje).
Jeśli nie odróżniasz nadania "imienia" userowi od sugestii i oceny jego postawy, to już nie moja wina. Chyba, że chodzi Ci o tego polaka patriotę, ale tu nie widzę nic obraźliwego, poza napisania małą literą. Chyba, że akruk patriotą nie jest :?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So paź 13, 2018 15:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Jeden Post - dlaczego klamiesz?


Wykaż kłamstwo, lub przeproś. .

Uprzejmie prosze:

Mrs Hadley napisala:
"Gatunki literackie rządzą się swoimi prawami, fakt że @akruk ich nie ogarnia i wyciąga wnioski od czapy, to już inna historia. Egzegeza biblijna nie jest wiedzą tajemną, więc korona z głowy @akrukowi nie spadnie, gdy się z nią zapozna, no chyba że to takie mli-mli, ple-ple i prawdziwemu polakowi patriocie nie wypada plamić się tym obszarem wiedzy?"

Ty napisales:
"Umieściła post, w którym - w złośliwy sposób - wyraża opinię, że użytkownik akruk na Biblii się nie zna."

Nie za bardzo widze gdzie jest to "na Biblii sie nie zna" - mozesz wskazac, prosze?

Natomiast z egzegeza biblijna nasz przyjaciel jest na bakier co widac w wielu jego postach. Nie mozna wysmiewac wiersza "Lokomotywa" dlatego ze lokomotywa nie ma brzucha.
Moim zdaniem uczciwosc by nakazywala przeproszenie Mrs Hadley.
I odpowiedz na moje pytanie - jak bys nazwal czlowieka?


So paź 13, 2018 15:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
JedenPost napisał(a):
2. Wnoszę, by moderatorka Małgosiaa rozważyła ukaranie moderatorki Mrs_Hadley za stosowanie ad personam, skoro dopiero co uczyniła to samo w stosunku do akruka.

JedenPost napisał(a):
Zgłoszone.

No to porównajmy czy za to samo:
akruk napisał(a):
Odróżniasz w ogóle miasto od KRAJU, ignorantko?

viewtopic.php?p=1017275#p1017275 (wytłuszczenie moje)
Mrs_Hadley napisał(a):
Gatunki literackie rządzą się swoimi prawami, fakt że @akruk ich nie ogarnia i wyciąga wnioski od czapy, to już inna historia. Egzegeza biblijna nie jest wiedzą tajemną, więc korona z głowy @akrukowi nie spadnie, gdy się z nią zapozna, no chyba że to takie mli-mli, ple-ple i prawdziwemu polakowi patriocie nie wypada plamić się tym obszarem wiedzy?

viewtopic.php?f=27&p=1017389#p1017389 (wytłuszczenia moje).
Jeśli nie odróżniasz nadania "imienia" userowi od sugestii i oceny jego postawy, to już nie moja wina. Chyba, że chodzi Ci o tego polaka patriotę, ale tu nie widzę nic obraźliwego, poza napisania małą literą. Chyba, że akruk patriotą nie jest :?


Nazwanie kogoś "igorantem" jest dokładnie tym samym, co zarzucenie mu ignorancji. Co więcej: post akruka jest o wiele bardziej merytoryczny, ponieważ z miejsca wskazuje czego konkretnie dotyczy ignorancja Alus, gdy tymczasem Mrs_Hadley leje wodę jak najogólniej i o wiele bardziej złośliwie. Ale przecież koleżance po fachu (funkcji) wolno, a jakimś akrukom nie.

Pytanie dodatkowe: czy Mrs_Hadley miała prawo wyrazić w tym wątku opinię, że akruk jest w kwestii egzegezy Biblii igorantem?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 13, 2018 15:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):
czy Mrs_Hadley miała prawo wyrazić w tym wątku opinię, że akruk jest w kwestii egzegezy Biblii igorantem?

Miala. Stwierdzila fakt.

Widze ze rozmawiasz sam ze soba. Nie odpowiadasz na pytania:
Nie za bardzo widze gdzie jest to "na Biblii sie nie zna" - mozesz wskazac, prosze?

I odpowiedz na moje pytanie - jak bys nazwal czlowieka?

Z mojej strony koniec tego tematu.


So paź 13, 2018 15:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
robaczek2 napisał(a):
Widze ze rozmawiasz sam ze soba.


Jesteśmy w wątku Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 13, 2018 15:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):
Nazwanie kogoś "igorantem" jest dokładnie tym samym, co zarzucenie mu ignorancji.

Nieparawda. Czy jeśli powiem, że ktoś postępuje głupio to będzie oznaczało, że jest głupi?Poza tym, moderacja nie ocenia postów pod względem merytorycznego pisania, a formy i kultury wypowiedzi. W regulaminie stoi jak wół, że moderator nie jest arbitrem i nie rozstrzyga kto ma rację.

@robaczek2
Mrs_Hadley wyraziła opinię, ale to nie jest zabronione. Post został zgłoszony jako złośliwe ad personam, co jest nieprawdą, a przynajmniej nadinterpretacją tegoż terminu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So paź 13, 2018 15:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Nazwanie kogoś "igorantem" jest dokładnie tym samym, co zarzucenie mu ignorancji.

Nieparawda. Czy jeśli powiem, że ktoś postępuje głupio to będzie oznaczało, że jest głupi?


Nie, bo definicją słowa "głupi" nie jest "ktoś kto postępuje głupio". Natomiast definicją słowa "ignorant" jak najbardziej jest "człowiek wykazujący ignorancję".


Małgosiaa napisał(a):
Mrs_Hadley wyraziła opinię, ale to nie jest zabronione.


Zabronione jest tylko wyrażanie opiniii przeciwnej, prawda?

Dodatkowo Mrs_Hadley skłamała, sugerując, że usunęła mój post, ponieważ zawiera uwagi do moderacji, co nie jest prawdą. Masz do niego dostęp? Sprawdź.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 13, 2018 16:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):
Zabronione jest tylko wyrażanie opiniii przeciwnej, prawda?

Nie, nie jest. Zabronione jest kierowanie bezpośrednio do osoby: ty jesteś ignorantem, głupi, idiota itp. To z punktu widzenia psychologii jest atakiem na osobę, niejako nadanie "imienia".
Na marginesie: opinii, a nie opiniii :P
JedenPost napisał(a):
Dodatkowo Mrs_Hadley skłamała, sugerując, że usunęła mój post, ponieważ zawiera uwagi do moderacji, co nie jest prawdą. Masz do niego dostęp? Sprawdź.

Niestety, nie mam, gdyż zdarzył się wypadek przy pracy, że tak powiem. Mrs_Hadley uczy się narzędzi moderatorskich, więc proszę o wyrozumiałość, a za ten wypadek przepraszam.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So paź 13, 2018 16:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Zabronione jest tylko wyrażanie opiniii przeciwnej, prawda?

Nie, nie jest. Zabronione jest kierowanie bezpośrednio do osoby: ty jesteś ignorantem, głupi, idiota itp. To z punktu widzenia psychologii jest atakiem na osobę, niejako nadanie "imienia".


Przyjmuję do wiadomości, że taka jest linia moderacji, chciałbym jednakowoż zwrócic uwagę, że określenie "ignorant" ma nieco inną wymową od tych, z którymi je zestawiłaś. Po pierwsze: od osób zdolnych do samokrytycyzmu wcale często usłyszeć można zdanie "Jestem w tej dziedzinie ginorantem" i nie jest żadna samodeprecjacja, tylko zwyczajne stwierdzenie faktu. Po drugie: ignorantem w jakimś obszarze jest każdy. Ja i Ty również. Czy będzie dla Ciebie obraźliwe, jeśli napiszę, że mam graniczące z pewnością podejrzenie, że w temacie funkcji i znaczenia stowarzyszeń wojowników u Siuksów jesteś całkowitą ignorantką?

akruk prawdopodobnie mógłby obyć się bez dekorowania postów ignorantami, warto jednak zauważyć, że na ogół takiej dekoracji towarzyszy wykazania na czym konkretnie owa ignorancja polega, dzięki czemu ignorant może ze stanu ignorancji wyjść (bądź wejsc w polemikę). Nie przypominam też sobie, by stosował określenie ignorant tylko dlatego, że ktoś ma odmienną opinię, czego nie można powiedzieć o Mrs_Hadley, która nie używa co prawde tego słowa, ale ochoczo posługuje się opisami domniemanych u oponenta deficytów wiedzy i myślenia, które wszak jako jedyne mogą tłumaczyć to, że oponent ma odmienne zdanie. Ad personam w białych rękawiczkach to dalej ad personam.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 13, 2018 19:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL