Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 16:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Hmmm....
JedenPost - nie widzisz żadnej różnicy między zdaniem "Mam graniczące z pewnością podejrzenie, że w temacie (...) jesteś całkowitą ignorantką" a "Odróżniasz w ogóle miasto od KRAJU, ignorantko?" ?

A jakbym napisała (do jakiegoś użytkownika) - "Twoje zachowanie jest bardzo chamskie - w mojej ocenie", czy też "Może by tak więcej kultury - chamie!". Jakaś różnica by była?

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


So paź 13, 2018 19:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):
Czy będzie dla Ciebie obraźliwe, jeśli napiszę, że mam graniczące z pewnością podejrzenie, że w temacie funkcji i znaczenia stowarzyszeń wojowników u Siuksów jesteś całkowitą ignorantką?

Nie, nie będzie, bo w tym temacie nie zabiorę wcale głosu mając świadomość swojej bardzo znikomej wiedzy, ale nie tylko dlatego (to wyjaśniła Ci Asienkka) . Wypowiadam się w tematach, w których posiadam wystarczającą wiedzę, aby prowadzić dyskusję. Czasem mnie bawi czyjeś zacietrzewienie i wówczas używam argumentacji dziecka na zasadzie pytań: a dlaczego lub udowadniania co było pierwsze - jajko czy kura :D.
Wracając do Twojego pytania: wszystko zależy też od kontekstu wypowiedzi. Jeśli jest to stwierdzenie (jak w pytaniu), wszystko jest ok. Jeśli jest to wypowiedziane w taki sposób, aby dokopać drugiej osobie, stawiając się na wyżynach, już ok nie jest, a tak właśnie robi akruk.
Mam nadzieję, że zrozumiałeś, bo mimo, iż robisz wszystko, aby uważać, że masz klapki na oczach i widzisz tylko w jednym kierunku, uważam, że to tylko gra.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So paź 13, 2018 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Wypowiadam się w tematach, w których posiadam wystarczającą wiedzę, aby prowadzić dyskusję.


Nie powiedziałbym, ale - ogólnie owszem, tak powinno być. Niestety, wiele osób ma zwyczaj wypowiadać się w tematach, o których nie ma pojęcia.

Małgosiaa napisał(a):
Wracając do Twojego pytania: wszystko zależy też od kontekstu wypowiedzi. Jeśli jest to stwierdzenie (jak w pytaniu), wszystko jest ok. Jeśli jest to wypowiedziane w taki sposób, aby dokopać drugiej osobie, stawiając się na wyżynach, już ok nie jest, a tak właśnie robi akruk.


Cóż, Ty gdy czegoś nie rozumiesz masz zwyczaj wmawiać ludziom, że robią Ci wodę z mózgu, akruk stykając się z upartą ignorancją nazywa ignorantów ignorantami. Każdy ma własny modus operandi.

Asienkka napisał(a):
JedenPost - nie widzisz żadnej różnicy między zdaniem "Mam graniczące z pewnością podejrzenie, że w temacie (...) jesteś całkowitą ignorantką" a "Odróżniasz w ogóle miasto od KRAJU, ignorantko"


Widzę różnicę, drugie z tych zdań wyraża zniecierpliwienie i owszem, może być odbierane jako napastliwe. Nie twierdzę, że jest to najlepszy sposób wyrażenia myśli i sam tego rodzaju wypowiedzi raczej unikam, wciąż nie jest to jednak to samo, co nazwanie kogoś głupkiem czy debilem.

Asienkka napisał(a):
A jakbym napisała (do jakiegoś użytkownika) - "Twoje zachowanie jest bardzo chamskie - w mojej ocenie", czy też "Może by tak więcej kultury - chamie!". Jakaś różnica by była?


To byłoby jeszcze co innego, bo określenie cham jest inwektywą i współcześnie nie funkcjonuje w wymiarze neutralnym.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 13, 2018 20:40
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):
Co więcej: post akruka jest o wiele bardziej merytoryczny, ponieważ z miejsca wskazuje czego konkretnie dotyczy ignorancja Alus, gdy tymczasem Mrs_Hadley leje wodę jak najogólniej i o wiele bardziej złośliwie. Ale przecież koleżance po fachu (funkcji) wolno, a jakimś akrukom nie.

Pytanie dodatkowe: czy Mrs_Hadley miała prawo wyrazić w tym wątku opinię, że akruk jest w kwestii egzegezy Biblii igorantem?

Mnie do wiary nie jest potrzebna szczegółowa znajomość Biblii, egzegeza.
To kruk usiłujący zasiać niepokój, odciągnąć od wiary, usiłuje wykazać swoją wiedzę, choć w zasadzie traktując Biblię literalnie, w większości zagadnień zupełnie się myli, co wskazała Mrs_Hadley.
Nie przypominasz sobie wrzucania kruka pod adresem userów pogardliwego określenia"ignorant", czyli nie pamiętasz, że "nieuk", "niedouk" to synonimy inwektywy "ignorant".


N paź 14, 2018 7:50
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2002
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):
Mrs_Hadley leje wodę jak najogólniej i o wiele bardziej złośliwie. Ale przecież koleżance po fachu (funkcji) wolno, a jakimś akrukom nie.


@Mrs_Hadley tym różni się od @JednegoPosta, że nie jest wpatrzona w akruka jak w obrazek i nie widzi powodu, by bezkrytycznie podchodzić do jego twórczości na forum, a że Ciebie boli, że ktoś ośmiela się poddawać w wątpliwość autorytet @akruka, to już inna sprawa. Powyższe wyboldowanie wskazuje, że osobiste sympatie przysłaniają Ci obiektywną ocenę sytuacji. Zresztą już inni zwrócili uwagę na ten aspekt. Nie twierdzę przy tym, że ja na ten przykład jestem zawsze obiektywna i potrafię odłożyć osobiste sympatie na bok, ale w tym konkretnym przypadku zdajesz się nie być zdolny do krytycznej refleksji.


Mój post, który tak Cię zbulwersował, odnosił się do jakże mało niezłośliwego, opartego na świetnej znajomości Biblii postu @akruka:
akruk napisał(a):
Jak rozumiem, u podstaw tego apologetycznego mli-mli ple-ple leży sugestia, że Mojżesz wcale nie robił tego, co napisano, że robił, ani nie ogłosił jako słowa od Boga tego, co ogłosił. Kurde, nikomu już nie można wierzyć. Nawet w Biblii podstawowe fakty, fundamenty religii ich autorów - to zmyślenia. Przykazania od Boga, przykazania, którymi tyle pokoleń kierowali się żydzi, zostały zmyślone, tak samo jak czyny Mojżesza. Ładnie, pięknie, nie ma co...

Miecz obosieczny działa w obie strony, @akruk wyjątkiem nie jest, ani nie ma monopolu na wyrażanie swoich opinii, ale napisał post, imputując dyskutantowi swoją "sugestię" i z góry degradując opinię adwersarza. Moja odpowiedź miała charakter ironiczny, ponieważ kolega pozwolił sobie na pominięcie egzegezy biblijnej i skupił się na literalnym odczycie Biblii. To nijak nie znaczy, że jest ignorantem, to już Twoja interpretacja, a jedynie zwrócenie uwagi, że istnieją różne perspektywy z jakich można spoglądać na Biblię i @akruk zamiast uparcie trzymać się jednej, a inne nazywać "apologetycznym mli-mli ple ple", mógłby pochylić się również nad nimi, zamiast z góry uznawać, że tylko jego opinia na słuszność.
Twój post, którego treść usunęłam był okazaniem sympatii wobec @akruka, niczym więcej, gdyż w żaden sposób nie odniosłeś się do treści, a jedynie pojechałeś wazeliną w stylu: akruk mądry jest i nie wypada podważać jego autorytetu.

Cytuj:
Dodatkowo Mrs_Hadley skłamała, sugerując, że usunęła mój post, ponieważ zawiera uwagi do moderacji, co nie jest prawdą. Masz do niego dostęp? Sprawdź.

Jeżeli post zawiera osobiste dowody sympatii wobec @akruka oraz uwagę odnośnie zarzutu łamania regulaminu przez moda, a odniesienia do tematu dyskusji brak, to widzę dwie opcje: usunięcie posta lub przeniesienie do tematu uwag do moderacji. Gdybyś przedstawił w poście argument, reakcja byłaby inna.

To tyle, jeżeli chodzi o powody interwencji w zgłoszonym poście.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N paź 14, 2018 10:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Mrs_Hadley napisał(a):

Cytuj:
Dodatkowo Mrs_Hadley skłamała, sugerując, że usunęła mój post, ponieważ zawiera uwagi do moderacji, co nie jest prawdą. Masz do niego dostęp? Sprawdź.

Jeżeli post zawiera osobiste dowody sympatii wobec @akruka oraz uwagę odnośnie zarzutu łamania regulaminu przez moda, a odniesienia do tematu dyskusji brak, to widzę dwie opcje: usunięcie posta lub przeniesienie do tematu uwag do moderacji. Gdybyś przedstawił w poście argument, reakcja byłaby inna.

To tyle, jeżeli chodzi o powody interwencji w zgłoszonym poście.


1. Mój post nie zawierał wyrazów sympatii - to Twoja osobista nadinterpretacja - tylko opinię o wiedzy akruka
2. ...niestety, opinię odmienną od Twojej, którą wydawałoby się, że miałem takie same prawo zamieścic, jak Ty swoją, tym bardziej, że również Twoja opinia całkowicie pozbawiona jest argumentacji. Po prostu gołosłownie zapewniasz, że akruk pojęcia o egzegezie nie ma i wyciąga wnioski od czapy.
3. Mój post nie zawierał żadnej uwagi do moderacji
4. ...tylko uwagę skierowaną do Ciebie jako uczestniczki dyskusji

Jeśli nie potrafisz oddzielić tych ról - uczestniczki dyskusji i osoby ją moderujacej - to będziesz mieć problem i my też będziemy mieć problem z Twoimi poczynaniami.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N paź 14, 2018 10:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2002
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):
1. Mój post nie zawierał wyrazów sympatii - to Twoja osobista nadinterpretacja - tylko opinię o wiedzy akruka

Co ta uwaga wnosiła do dyskusji? Każdy może napisać, że "x ma bardzo dużą wiedzę na temat Biblii" w dowolnym temacie, gdzie użytkownicy dyskutują na jej temat. Nie ustosunkowałeś się do jego komentarza na temat Mojżesza, podając argumenty wskazujące, że w tym przypadku tak należało zinterpretować tekst, a nie rozmawialiśmy o ogólnej wiedzy @akruka, tylko o konkretnym przypadku.

Cytuj:
2. ...niestety, opinię odmienną od Twojej, którą wydawałoby się, że miałem takie same prawo zamieścic, jak Ty swoją, tym bardziej, że również Twoja opinia całkowicie pozbawiona jest argumentacji. Po prostu gołosłownie zapewniasz, że akruk pojęcia o egzegezie nie ma i wyciąga wnioski od czapy.

Czyli będziemy cofać się do wcześniejszych postów?
W swoim poście odwołałam się do egzegezy i hermeneutyki biblijnej, natomiast @Akruk swoim postem wykpił takie podejście określając je elegancko "apologetycznym mli mli ple ple".
@Akruk powinien być świadom, że nie ma pewności co do pełnego autorstwa Pięcioksięgu, przypisywanego Mojżeszowi, co więcej, wokół części później spisanych praw narosło sporo legend, więc mój post miał charakter ironii. Pytanie tylko, czy @akruk serio liczy, że ktoś bazując na jego autorytecie w kwestii Biblii, potulnie przyjmie, że moralność Mojżesza należy oceniać w świetle literalnych odczytów zapisów Biblii, czy po prostu chciał dorobić komuś "gębę".

Cytuj:
3. Mój post nie zawierał żadnej uwagi do moderacji

Jesteś pewien, że na pewno nic nie pisałeś o @Małgosii i możliwym ostrzeżeniu dla mnie?

Cytuj:
Jeśli nie potrafisz oddzielić tych ról - uczestniczki dyskusji i osoby ją moderujacej - to będziesz mieć problem i my też będziemy mieć problem z Twoimi poczynaniami.

Nie od dziś wiadomo, że @JedenPost ma ze mną problem, bo ja zła kobieta jestem, więc trzeba zadeklarować, że będzie na mnie polowanie :). Miotłę mam, to już kolega przygotowuje stos. Wzruszające :) .

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N paź 14, 2018 11:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Mrs_Hadley napisał(a):
JedenPost napisał(a):
1. Mój post nie zawierał wyrazów sympatii - to Twoja osobista nadinterpretacja - tylko opinię o wiedzy akruka

Co ta uwaga wnosiła do dyskusji? Każdy może napisać, że "x ma bardzo dużą wiedzę na temat Biblii" w dowolnym temacie, gdzie użytkownicy dyskutują na jej temat. Nie ustosunkowałeś się do jego komentarza na temat Mojżesza, podając argumenty wskazujące, że w tym przypadku tak należało zinterpretować tekst, a nie rozmawialiśmy o ogólnej wiedzy @akruka, tylko o konkretnym przypadku.


W którym miejscu znajdę Twoje argumenty przeciwne? Ogólne "odwołałanie się" do egzegezy i hermeneutyki biblijnej to żaden argument, dopóki nie przedstawiasz konkretów.

Mrs_Hadley napisał(a):
Jesteś pewien, że na pewno nic nie pisałeś o @Małgosii i możliwym ostrzeżeniu dla mnie?


Jestem pewien, że pisałem. A jeśli nie jsteś w stanie odróżnić skierowanego do użytkownika wspomnienia o moderacji od uwagi skierowanej do owej moderacji, to zdecydowanie masz problem.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N paź 14, 2018 11:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2002
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):
W którym miejscu znajdę Twoje argumenty przeciwne? Ogólne "odwołałanie się" do egzegezy i hermeneutyki biblijnej to żaden argument, dopóki nie przedstawiasz konkretów.

O jakie argumenty przeciwne Ci chodzi? Jeżeli czegoś nie zrozumiałeś lub potrzebujesz, by doprecyzować, zadaj pytanie w wątku, gdzie na ten temat toczyła się dyskusja.
Dla mnie dyskusja w tym wątku jest zakończona.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N paź 14, 2018 13:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Mrs_Hadley napisał(a):

Dla mnie dyskusja w tym wątku jest zakończona.


Taaak, naturalnie.

Tak czy siak - dalej będę nazywał Cię kłamczynią, ponieważ usuwając opinię sprzeczną z własną podałaś fałszywy powód akcji moderacyjnej, wprowadzając w błąd użytkowników i pozostałych moderatorów.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N paź 14, 2018 17:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Witamy nowego moderatora w osobie @zefcia :)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt paź 16, 2018 21:08
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
O proszę, gratuluje. Btw, ja też chcę złożyć kandytature :)


Wt paź 16, 2018 22:36
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Bardzo dziękuję administracji forum za okazane mi zaufanie. Będę robił wszystko, aby moja moderacja była sprawiedliwa i służyła łagodzeniu forumowych konfliktów.


Śr paź 17, 2018 6:50

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Gratuluję, ale obawiam się, że przy sposobie wypowiadania się zefcia (może robi to nieświadomie i niecelowo) konflikty raczej nie będą łagodzone a eskalowane. Obym się mylił, ale takie mam zadnie.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr paź 17, 2018 7:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Padre77 napisał(a):
Gratuluję, ale obawiam się, że przy sposobie wypowiadania się zefcia (może robi to nieświadomie i niecelowo) konflikty raczej nie będą łagodzone a eskalowane. Obym się mylił, ale takie mam zadnie.


No tu bym się nie zgodził z przedmówcą, po przeczytaniu poniższego postu skierowanego do moderatorów, skłonny jestem uznać nowo upieczonego moderatora za orędownika (s)pokoju, przynajmniej na tym forum.

zefciu napisał(a):
A nie dałoby się po prostu całej trójki wywalić i byłby spokój? Taka sugestia dla moderacji.


Ostatnio edytowano Śr paź 17, 2018 7:39 przez george45, łącznie edytowano 1 raz



Śr paź 17, 2018 7:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL