Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 4:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Kael napisał(a):
Kiedys juz byla ta dyskusja. Regulamin byl pisany w czasach, kiedy Google & co nie potrafili jeszcze tlumaczyc z kazdego jezyka na kazdy.
Moze najwyzszy czas regulamin zaktualizowac?


Ach, to nie wiedziałem, mimo tego, że zakładałem konto... 10 lat temu.
W obecnej sytuacji taki zapis wydaje mi się anachroniczny.
Wręcz głupio się do niego stosować...

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


Wt sty 05, 2021 15:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
LJ91 napisał(a):
bramin napisał(a):
LJ91 napisał(a):
Kto ma tłumaczyć? Ja osobiście?

Tak, Ty osobiście.
Regulamin:
5. Językiem używanym na forum jest język polski. Dopuszcza się zamieszczanie krótkich wypowiedzi w języku obcym pod warunkiem, że autor przetłumaczy je na język polski.


Mogę wkleić link do tłumaczenia automatycznego zrobionego przez Google Translate lub podobną usługę?

A to jakiś problem, żebyś wrzucił od razu tłumaczenie?

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Wt sty 05, 2021 16:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Asienkka napisał(a):
A to jakiś problem, żebyś wrzucił od razu tłumaczenie?


Mogę wrzucić od razu tłumaczenie, przy czym wymóg linkowania tekstów polskojęzycznych wydaje się i tak mocno anachroniczny w dobie tak powszechnych kompetencji językowych, szczególnie w odniesieniu do współczesnej lingua franca, jakim jest j. angielski.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


Wt sty 05, 2021 17:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
LJ91 napisał(a):
Mogę wrzucić od razu tłumaczenie,

Dobroczyńco Ty nasz i łaskawco.

Dobra, teraz poważnie.

Niewątpliwie coraz więcej ludzi posługuje sie rożnymi językami ale widzę, ze jesteś niepoprawnym optymistą i z tymi kompetencjami językowymi to jest bardzo rożnie, często mam okazję to widzieć i słyszeć. To temat na inną rozmowę.

Forum ma swoja specyfikę, trzeba w paru zdaniach wyrazić swoją myśl, nieraz posługiwać się skrótami myślowymi, zdarza się, że po kolejnym poście trzeba swoją wypowiedz doprecyzować bo inny użytkownik czegoś nie zrozumiał lub zrozumiał źle.
Jeśli jeszcze dodamy ekstra linkowanie w obcych językach to dyskusja umrze śmiercią naturalną lub będzie toczyć się w ślimaczym tempie dlatego choćby z tego względu jestem za tym aby nie zmieniać regulaminu w tej kwestii.

_________________
ksiądz


Wt sty 05, 2021 18:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 31, 2020 21:09
Posty: 23
Post Re: Czy to pani czy siostra?
@bramin
Rozumiem dokładnie, użytkownicy forum nie muszą oglądać filmików o których piszę - powinienem im te filmiki streścić, a najlepiej realistycznie opisać. Nie muszą się też domyślać co ja miałem na myśli pisząc posta, a skąd wiesz, że się nie domyślają, póki co nie domyśla się jak widzę tylko Andy72 i Ty. Co do wymogu stawiania na forum tez i pytań mających poprzedzić dyskusję to już mnie zaskoczyłeś, nie wierzę, by tytułowe pytanie trzeba było rozwijać? Idąc dalej tokiem Twojej uwagi, to jest forum gdzie jakimś wow specjalistom stawia się tezy i pytania, a Ci wiedzący lepiej i oblatani na nie odpowiedzą, jeśli oczywiście te pytania zrozumieją.
BTW masz nicka "bramin", czy to o takiego właśnie chodzi:
Bramin (Dewanagari: ब्राह्मण trl. brāhmaṇa) – w hinduizmie członek najwyższej warny: klasy kapłańskiej. Przynależność do warny bramińskiej, jak i pozostałych jest dziedziczna. Według mitologii indyjskiej bramini powstali przy stworzeniu świata z ust Puruszy.
Jeśli tak, to ja chyba czegoś nie rozumiem, bo byłem przekonany, ze to forum katolickie.

Swoją drogą, jeśli kobieta projektuje i szyje sobie habit, ogłasza się siostrą i pustelniczką i siedzi 24h w necie, to czemu bramin nie miałby być moderatorem katolickiego forum?


Wt sty 12, 2021 13:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Kor_Nel napisał(a):
skąd wiesz, że się nie domyślają, póki co nie domyśla się jak widzę tylko Andy72 i Ty.

Forum nie jest miejscem na zgadywanki ani na wróżenie z fusów. Celem forum jest dyskusja.

Kor_Nel napisał(a):
Idąc dalej tokiem Twojej uwagi, to jest forum gdzie jakimś wow specjalistom stawia się tezy i pytania, a Ci wiedzący lepiej i oblatani na nie odpowiedzą, jeśli oczywiście te pytania zrozumieją.


Nie chodzi tu o "wow-specjalistow" ani o "wow-efekt" tylko o normalną rozmowę, szanowanie swoich rozmówców i ich czasu.
Kor_Nel napisał(a):
Jeśli tak, to ja chyba czegoś nie rozumiem, bo byłem przekonany, ze to forum katolickie.

Kael była uprzejma Ci to wyjaśnić a ja chyba nie muszę opowiadać swojego życiorysu.
Kor_Nel napisał(a):
czemu bramin nie miałby być moderatorem katolickiego forum?

Bramin tego forum ma krzyż na lotosie, hinduscy bramini krzyża nie noszą.

_________________
ksiądz


Wt sty 12, 2021 21:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Dlaczego mój wątek o rzekomych zbrodniach Che Guevary został zamknięty? Czyżby moderacja znów nie była w stanie wykazać swoich racji za pomocą argumentów i musiała uciekać się do tak infantylnych zabiegów?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


N sty 17, 2021 18:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Uzasadniłem już w tamtym wątku dlaczego go zamykam.

Tutaj cytuję niektóre punkty regulaminu portalu i forum:

Gospodarzami portalu są katolicy, zatem zabrania się agitacji na rzecz poglądów sprzecznych z nauczaniem Kościoła,
Zabrania się głoszenia poglądów faszystowskich, komunistycznych, rasistowskich (w tym antysemickich) i propagowania stron o takiej zawartości.
(…)Nie oznacza to jednak prawa do prowadzenia agitacji na rzecz poglądów i działań, które są sprzeczne z zasadami wyznawanymi przez gospodarzy forum (np. rozpowszechnianie informacji o akcjach propagujących aborcję, związki homoseksualne itp.)
4. Na forum zabrania się: - agitacji na rzecz poglądów i działań sprzecznych z zasadami wyznawanymi przez gospodarzy forum.

_________________
ksiądz


N sty 17, 2021 19:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
W jaki sposób dyskusja tycząca się faktów historycznych (i mitów na ich temat) łamała regulamin?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


N sty 17, 2021 19:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Czy moderator Bramin byłby łaskaw udzielić mi odpowiedzi względem tego, w jaki sposób dyskusja tycząca się faktów historycznych (i mitów na ich temat) stanowiła "głoszenia poglądów faszystowskich, komunistycznych, rasistowskich (w tym antysemickich) i propagowania stron o takiej zawartości" ?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Śr sty 20, 2021 11:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Czy nie jestem godzien uzyskać od Szanownej Moderacji odpowiedzi na pytanie?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pt sty 22, 2021 11:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Uzasadniłem już dlaczego temat zamknąłem.

Cytuję co napisałem w uzasadnieniu:
Cytuj:
Na tym forum nie będzie ani apologii ani apoteozy marksizmu i jego odmian.


Dyskusję na ten temat uważam za zamkniętą. Proszę więcej nie wracać do tego tematu.

_________________
ksiądz


Pt sty 22, 2021 11:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Czy moderator ma mnie za głupka czy sam nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem jednego, prostego pytania?

Nie pytałem pod jakim pretekstem zamknąłeś temat, tylko co w dyskusji o faktach i mitach historycznych stanowiło tą apologię marksizmu i jego odmian.
Doczekam się odpowiedzi na to pytanie?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pt sty 22, 2021 11:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Próbujesz tu otworzyć dyskusję na zamknięty temat? Nie ma takiej opcji, stąd innej odpowiedzi na Twoje pytanie nie będzie. Ta, którą uzyskałeś jest wystarczająco jasna.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sty 22, 2021 15:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Usiłuję bezskutecznie uzyskać odpowiedź na pytanie "co dokładnie w tej dyskusji rzekomo łamało regulamin", a nie który punkt rzekomo był łamany, bo to już mi zakomunikowano i w przeciwieństwie do co poniektórych, rozumiem proste komunikaty. Wiedziałabyś to gdybyś była łaskawa przeczytać chociaż jeden z 3 moich postów zawierających to pytanie, zamiast snuć własne fantasmagorie.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pt sty 22, 2021 16:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL