Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 400, 401, 402, 403, 404, 405, 406 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Jeśli jeszcze raz powtórzysz to oszczerstwo będzie ostrzeżenie.
Ale przecież to nie jest oszczerstwo, tylko możliwa interpretacja pewnego zachowania. Mam kłopot widząc, jak moderator karmi spamera i wszystkie interpretacje, jakie przychodza mi do głowy są jakoś tam niekorzystne. Podobnie mam kłopot, gdy moderatorka toleruje zalewanie forum nieskładnym bełkotem, a na prośbę, by wyjaśnić znaczenie tego bełkotu nie odpowiada.

Myślę, że problemem jest właśnie brak przejrzystości działań moderacji. Moderacja ignoruje pytania, grozi ostrzeżeniami i banami, gdy pojawiają się wątpliwości dotyczące ich działań i ogólnie „patrzy z góry” na użytkowników. To sprawia, że rodzi się brak zaufania — użytkownicy mogą nabierać podejrzeń, że moderatorzy nie kierują się dobrem forum (rozumianym jako tworzenie platformy, gdzie wszyscy mający intencję rzetelnej dyskusji mogą tę dyskusję prowadzić bez przeszkód), zaś postawa moderacji nie sprzyja tych podejrzeń rozwiewaniu. Pytanie — czy modzi są zdolni zniżyć się do poziomu użytkowników i zacząć ich traktować jak partnerów współtworzących społeczność, a nie jak element niepożądany.


Pn kwi 04, 2022 11:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
W zawiązku z publikowaniem fałszywej informacji przez jednego z moderatorów tutejszego forum podpisującego się Małgosiaa, wnoszę o natychmiastowe sprostowanie kłamliwej oraz szkalującej dobre imię państwa polskiego wypowiedzi. Moderator napisał „Wojna trwa już miesiąc, a żadnej ustawy o pomocy nie ma.” Jest to fałszowanie rzeczywistości, a wręcz działanie na szkodę państwa.
W razie zaniechania publicznego sprostowania oraz ukarania osoby odpowiedzialnej, jestem zobowiązany powiadomić odpowiednie służby o niezgodnej z prawem działalności powyższego forum, co może skutkować pociągnięciem do odpowiedzialności karnej osoby odpowiedzialne za jego prowadzenie oraz jego zamknięciem.


Pn kwi 04, 2022 13:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Uuuu. Ostro. A przeczytałeś moje wyjaśnienie? Z pewnością nie lub je zignorowałeś.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 04, 2022 13:20
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):

@Quinque
Nie wiem, jak to się stało, że piszesz, ale nikt Ciebie nie odbanował. Skoro wykorzystałeś ewentualny błąd systemu, chyba należy się ban stały. Jeśli napiszesz jeszcze jeden post, zbanuję na stałe.


Może wypadałoby pogłębić swą wiedzę, a nie karać kogoś za to, że moderator mimo obietnicy zablokowania nie zablokował lub z powodu braku wiedzy zrobił to w sposób nieumiejętny. No chyba, że gdzieś w regulaminie jest zapis pozwalający karać stałym banem, za nieumiejętne zbanowanie banem czasowy.


Śr kwi 06, 2022 19:50
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Moderator zablokował, ale okazało się że wkradl się jakiś błąd zupełnie niezawiniony przeze mnie.
@nolda, zaczynam tracić cierpliwość do Twoich ataków. Nie pamiętam już normalnego posta Twojego autorstwa: albo szukasz dziury w całym, albo atakujesz katolików/KK, albo moderatorów. Jako stary użytkownik, wiesz, że takie działanie nazywa się trollingiem, a to jest sankcjonowane regulaminem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr kwi 06, 2022 20:03
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Atakiem, trolingiem i szukaniem dziury w całym nazywasz zwrócenie uwagi na straszenie Quinque banem stałym za błąd zupełnie przez Niego niezawiniony? Tracisz cierpliwość, ponieważ wskazuję nieprawidłowości, które popełniasz?
Może na spokojnie wskażesz punkt w regulaminie, który w tym przypadku pozwala na taką karę, lub przeprosisz za swe zachowanie.


Śr kwi 06, 2022 21:02
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Reg. § II/4 i wyraźnie napisałam, że nie chodzi o Twój jeden post, ale o całokształt Twojej twórczości od dłuższego czasu - zero merytorycznych wypowiedzi na temat wątku, a jedynie własnie ataki, szukanie dziury w całym, co nazywa się trollingiem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr kwi 06, 2022 21:13
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Pisałem o karze dla Quinque. Jaki punkt regulaminu pozwala ukarać kogoś, kto pisze mimo nieudolnego banowania?


Śr kwi 06, 2022 21:30
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
nolda napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):

@Quinque
Nie wiem, jak to się stało, że piszesz, ale nikt Ciebie nie odbanował. Skoro wykorzystałeś ewentualny błąd systemu, chyba należy się ban stały. Jeśli napiszesz jeszcze jeden post, zbanuję na stałe.


Może wypadałoby pogłębić swą wiedzę, a nie karać kogoś za to, że moderator mimo obietnicy zablokowania nie zablokował lub z powodu braku wiedzy zrobił to w sposób nieumiejętny. No chyba, że gdzieś w regulaminie jest zapis pozwalający karać stałym banem, za nieumiejętne zbanowanie banem czasowy.


Jestem zdumiona, w jaki sposób @Quique mógł wykorzystać ewentualny błąd systemu.
Myślę, że to Opatrzność Boża czuwa nad niedoszłym wygnańcem.

Co do hipotetycznego (a może histerycznego) zapisu w regulaminie pozwalającym karać banem stałym, za nieumiejętne zbanowanie banem czasowym, to dopiero byłby kabaret bez biletu :o
Ale niezmierzone są wyroki boskie.


Śr kwi 06, 2022 22:28

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Tak, Małgosia rozumie co to jest oszczerstwo i zakłada, że Ty rozumiesz o czym pisze Kael. Jeżeli natomiast uważasz, że źle oceniłam Twoje intencje, to oznacza, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, bo Kael nie zarzuca Polakom, a rządowi PiS (chyba że uważasz, że rządzący nie są Polakami i @Kael nie ma prawa pisać jako o Polakach.

A dlaczego Małgosiaa nie postępuje tak jak to wynika z regulaminu?
Przecież jest bardzo wyaznie napisane w regulaminie że oszczerstwo trzeba udowodnić.
Więc jeśli ktoś nie potrafi udowodnić że zarzuty mają jakąś podstawę to dopiero wtedy - ostrzeżenie.
Jak ktoś powie prawdę i robi to szczerze i uczciwie to jak można dać komuś za to ostrzeżenie?


Rozumiem że tu moderatorka Małgosiaa jakoś próbuje poprzeć Kael( aby wyszło moje oszczerstwo) ale np moderatorka Mrs_ Hadley inaczej to widzi:

"To jakaś obsesja? Kolejny raz sugerujesz, że Polska to władza PiS, tymczasem mieszkają tu także ludzie, obywatele kraju, którzy nie widzą potrzeby ograniczania Polski do PiSu",

Jeśli i to za mało to inna wypowiedz Kael:

"Statystyki pokazuja, ze Polacy to nie anioly i zagranica to wie. Chocby patrzac na ilosc Polakow w swoich wiezieniach".
viewtopic.php?f=37&t=42839&start=105

Tu już chyba nie wmieszasz w to PISu aby usprawiedliwić Kael.

I to jest oszczerstwo wobec Polaków ponieważ statystyki mówią zupełnie coś innego. To takie na siłę przedstawianie Polaków w złym świetle.

Małgosiaa która uczestniczy w tej dyskusji nic złego w tym nie widzi. :(
Reakcji brak.

I w tym samy wątku następne oszczerstwo Kael lecz w stosunku do mojej osoby:

"Lubie takich wywazonych symetrystow, ktorzy ze spokojnym dystansem patrza na cudza smierc i ... jej nie widza".
viewtopic.php?f=37&t=42839&start=30
I zwracam na to uwagę i znów Kael nie potrafi tego uzasadnić :(
A wcześniej Kael mnie pytała czy pomagałem jakimś uchodzcom, imigrantom i te moje doświadczenia przeczyły temu oszczerstwu.
To takie zrobienie z kogoś człowieka bez sumienia choć tego nie można stwierdzić.

I znowu Małgosiaa niczego nie zauważa choć bierze udział w tej dyskusji. :(
Zwróciłem na to uwagę.

Tak samo w "aktualnościach" gdzie dyskutujemy o Ukrainie Małgosiaa również nie zauważa oszczerstwa Kael(fakty temu przeczą) w stosunku do
moderacji.

"Ale po co ja pytam? Przeczytam, ze tu wszyscy poza mna moga pisac co chca, a tylko ja mam szukac po internecie i linki podawac!
"Dyskusja" na waszych zasadach to propaganda sukcesu sprzed 40 lat".
viewtopic.php?f=37&t=37335&start=13725
To jest oczywiście nieprawda ponieważ moderatorka Małgosiaa bardzo często interweniowała więc nie było tak że na wszystko mogliśmy sobie tu pozwolić.
No ale z wyjątkiem Kael. :(
I nieprawdą jest jakoby inni użytkownicy forum nie posługiwali się linkami na poparcie swoich argumentów.

Dalsze dowody na to że przypisanie mi oszczerstwa przez moderatorkę Małgosiaa nie ma nic wspólnego z rzeczywistością:

Brak reakcji moderatorki Małgosiaa na chwyt erystyczny ad personam Kael. :(

Udowadniam( jak to było z umową gazową) tylko posługując się linkami demagog.org, newsweek.pl, forsal.pl, money.pl.

A w odpowiedzi otrzymuję chwyt erystyczny, ad personam:

"katon nie zauwazyl nawet, ze od 7 lat panuje PiS i wbil mu w koncu do glowy " wine Tuska"
viewtopic.php?f=37&t=37335&start=13725

Tu jest wytłumaczone dlaczego jest to nieuczciwe:

"Argument ostatni – ad personam: Widząc, że przeciwnik jest mocniejszy, atakować go osobiście, obrażać lub w jakikolwiek sposób porzucać prawdziwy przedmiot sporu. Rzucać inwektywami – używanie słów obraźliwych wobec przeciwnika, np. "Ty i całe twoje stronnictwo jesteście przykładami chorej ambicji, przy maleńkich móżdżkach".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Erystyka

Małgosiaa jednak tego nie widzi. :(

Także Małgosiaa niczego złego nie widzi w innych wypowiowiedziałch Kael (i nawet to próbuje jakoś wytłumaczyć- oczywiście PiSem) :(

"Polskie psychomatołki".

"Wyobrazenie o polityce i Putinie macie jak dzieci z przedszkola".

Zwrociłem na to uwagę Małgosi jednak - brak reakcji :(

A przecież regulamin na to nie pozwala.

I ja bym nawet to zrozumiał gdyby nie to że Małgosiaa jest bardzo skrupulatna w stosunku do innych użytkowników i wtedy
idziemy regulaminowo i lecą uwagi i ostrzeżenia natomiast nie rozumiem dlaczego są takie wybrane osoby które łamią regulamin i moderatorka
Małgosiaa jakoś dziwnie nie interweniuje.
Jak mają się teraz czuć inni użytkownicy tego forum?

Ktoś posługuje się argumentami i przytacza linki na ich podparcie i nikogo nie atakuje a w odpowiedzi otrzymuje coś takiego:
"wina Tuska" albo TVPis wbił do głowy.
To jak wobec tego ma się odbywać jakaś dyskusja?
To tylko na zasadzie jakichś przepychanek ale to chyba nie tak to powinno wyglądać. A jakbyśmy się starali trzymać regulaminu to trochę inaczej by to wyglądało. Owszem każdemu zdarzy się coś nadużyć lecz są takie osoby które robią to nagminnie niestety.


Śr kwi 06, 2022 23:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Nie myślałaś w sławie i chwale odejść z moderowania tego forum? Jak zauważyłaś masz problemy z zasobami cierpliwości. Nie należysz do osób darzonych szacunkiem i zaufaniem - możesz zrobić ankietę celem zweryfikowani. Jeśli nie masz czasu pozwól, a ja to zrobię uzgadniając z Tobą pytania. Moim zdaniem będzie to dobre rozwiązanie zarówno dla Ciebie i dla uczestników forum.
Przemyśl mą propozycję.


Cz kwi 07, 2022 7:52
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa byłaby wspaniałą moderatorką gdyby podzielała osobiste animozje pewnych userów, przekonanych o swojej nieomylności.


Cz kwi 07, 2022 8:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Prośba i przypomnienie dla wszystkich użytkowników:

- dyskutujemy posługując sie argumentami, linkami do artykułów itp.
- nie obrażamy nikogo, ani innych użytkowników ani osoby pełniące pewne funkcje w życiu publicznym, obowiązuje nas kultura wypowiedzi,
- jeśli naszym zdaniem moderator popełnił błąd, czujemy się skrzywdzeni, zawsze można odwołać się do wyższej instancji czyli administracji forum,
-posty które zawierają osobiste wycieczki, trolling, spam itp. można zgłaszać moderacji (na dole prostokąt z wykrzyknikiem),
- o odejściu z forum moderatora lub jego weryfikacji nie będą decydowały ankiety czy wypowiedzi użytkowników tylko Administracja lub sam zainteresowany.

Temat związany z moderatorką Małgosiaa uważam za zamknięty. Jeśli ktoś nie czuje się tym rozstrzygnięciem usatysfakcjonowany proszę zgłosić to Administracji.

_________________
ksiądz


Cz kwi 07, 2022 21:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Zawsze wydawało mi się, że dyskusja z założeniem, że moi interlokutorzy nie są upośledzeni umysłowo jest naturalną i pożądaną postawą. Tymczasem według moderatora bramina jest inaczej:

viewtopic.php?p=1086486#p1086486

Otóż zdaniem bramina przez czynienie tego założenia popełniam bana godne wykroczenie „diagnozowania użytkowników”. Czy ten zakaz oznacza, że mam zakładać, że każdy interlokutor jest upośledzony umysłowo? Albo pisać tak, żeby zrozumiał mnie tak człowiek, jak i roślina? Proszę bramina o odpowiedź na to pytanie. Bardzo mi zależy na tym, by przestrzegać zasad tego forum, jednak bardzo często ich nie pojmuję.

Jednocześnie przypominam braminowi o wątku viewtopic.php?f=9&t=43058, w którym to jego odpowiedź najbardziej mnie interesuje (gdyż związana jest z konkretnym ostrzeżeniem). Nie wiem, czy wolno mi tutaj czynić jakieś założenia, dotyczące powodu, dla którego bramin nie odpowiedział, zatem tylko grzecznie przypominam.


Pt kwi 22, 2022 13:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
taryjel napisał(a):
Zawsze wydawało mi się, że dyskusja z założeniem, że moi interlokutorzy nie są upośledzeni umysłowo jest naturalną i pożądaną postawą. Tymczasem według moderatora bramina jest inaczej:

Ty możesz tak zakładać rozpoczynając dyskusję ale jeśli w wielu postach tak piszesz o innych użytkownikach to wtedy post ma charakter prywatnych uwag, jest to klasyczne "ad personam" i powinien być przez moderacje usunięty a po drugie jest to oszczerstwo ponieważ napisałem:

Cytuj:
Taryjel proszę skupić się na temacie wątku a nie na próbach stawiania diagnozy czy użytkownicy nie są przypadkiem upośledzeni umysłowo. Przy kolejnych "diagnozach" będę musiał dać Ci ostrzeżenie.


Oto Twoje wypowiedzi z tego wątku:https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=47&t=42730&start=360
z kilku ostatnich stron:
Cytuj:
Czy naprawdę Twoja religia zmusza Cię do udawania idioty?
Także udając durnia i powtarzając kłamstwa.
Naprawdę nie mam pojęcia, czy Przeemek zgrywa teraz głupka
jeśli w dyskusji pozwolimy na udawanie upośledzenia, to nigdzie ona nie dojdzie.
Dlaczego udajesz debila? Ile razy Ci już różne osoby tłumaczyły, że TE nie pozwala na coś takiego?
Albo wyjaśnisz, jak taki empiryczny dowód, który by Cię zadowolił miałby wyglądać, albo przestań zgrywać idiotę.
Albo przestań udawać idioty. Wiem, że jesteś zbyt inteligentny, by wierzyć w to co gadasz.
Ile razy jeszcze trzeba to powtórzyć, żebyś przestał udawać kretyna, który tego nie rozumie?
Czyli udawania idioty, który nie rozumie, co się pisze
Ty zaś udajesz kretyna, bo z jakiegoś powodu postawiłeś sobie za cel wykoleić dyskusję.
co byś nie robił, to ja nie uwierzę, że jesteś debilem
Ponawiam pytanie: dlaczego udajesz upośledzenie umysłowe?
Dlaczego udajesz upośledzonego umysłowo? jest możliwe, abyś był upośledzony tak ciężko, by tego nie rozumieć.
Jest to oczywiste dla każdego średnio inteligentnego człowieka i nie jest możliwe, żebyś był upośledzony tak ciężko, by tego nie rozumieć.

Nie będę komentował Twoich wypowiedzi, na koniec proszę o sprostowanie tego oszczerstwa pod moim adresem.

taryjel napisał(a):
Jednocześnie przypominam braminowi o wątku viewtopic.php?f=9&t=43058, w którym to jego odpowiedź najbardziej mnie interesuje

Zawsze gdy daję ostrzeżenie to je uzasadniam. Tyle z mojej strony na ten temat.

_________________
ksiądz


Wt kwi 26, 2022 11:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 400, 401, 402, 403, 404, 405, 406 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL