Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Ty możesz tak zakładać rozpoczynając dyskusję ale jeśli w wielu postach tak piszesz o innych użytkownikach
Ale jak mam postąpić, jeśli wypowiedź użytkownika jest w oczywisty sposób idiotyczna?

Jeśli np. dyskutowana jest teza „każde S jest P”, a ktoś mówi „to nieprawda, bo przecież pewne P nie są S”. Dokładnie to się stało w wątku „czy człowiek to małpa”. Była dyskutowana teza „każdy człowiek jest małpą”, a niektórzy użytkownicy zaczęli argumentować „to nieprawda, bo przecież niektóre małpy nie mają cech ludzkich”.

Zrozumiałe, że taki argument może komuś się zrodzić przez pomyłkę. Jednak wielokrotnie zwracana była na to uwaga. Mimo to niektórzy użytkownicy dalej ten argument powtarzają.

No więc pytanie — jak reagować na to, gdy ktoś jawnie robi z logiki kobietę lekkich obyczajów. Wstawia do rozumowania oczywisty błąd logiczny i nie reaguje, gdy się zwraca na niego uwagę?
Cytuj:
po drugie jest to oszczerstwo ponieważ napisałem:

Cytuj:
Taryjel proszę skupić się na temacie wątku a nie na próbach stawiania diagnozy czy użytkownicy nie są przypadkiem upośledzeni umysłowo. Przy kolejnych "diagnozach" będę musiał dać Ci ostrzeżenie.
Ale ja przecież nie próbuję stawiać tam żadnej diagnozy. Po prostu zakładam, że owi użytkownicy upośledzeni nie są. I stąd wnioskuję, że pewne ich, skrajnie głupie wypowiedzi są trollingiem.

Cytuj:
Nie będę komentował Twoich wypowiedzi, na koniec proszę o sprostowanie tego oszczerstwa pod moim adresem.
A ja proszę, żeby moderatorzy wywiązywali się ze swoich zadań i usuwali oczywisty trolling, nie zaś szukali pretekstów do wywalenia z forum tych, którzy chcą im w tym zadaniu pomóc, wskazując na problem.

Cytuj:
Zawsze gdy daję ostrzeżenie to je uzasadniam.
Owszem — jednak jedno z uzasadnień ostrzeżenia jakie mi dałeś implikowało dość niestandardowe rozumowanie problemu, jaki poruszam w tamtym wątku. Dlatego interesuje mnie Twoja odpowiedź.


Wt kwi 26, 2022 11:25
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
@taryjel
Jeśli masz problem z odróżnieniem co jest, a co nie jest ad personam, to jest Twój problem. Twój sposób próby diagnozy użytkownikóe pod kątem choroby psychicznej jest nie do zaakceptowania. Dodałabym jeszcze (do ad personam) próbę wzniecenia kłótni internetowej (trolling), bo tym jest to, co uprawiasz.
Od tej pory za każde stwierdzenie typu "udajesz idiotę/kretyna" itp. otrzymasz ostrzeżenie. Moderacja w końcu stanie na wysokości zadania według Twojej prośby.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt kwi 26, 2022 13:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Jeśli masz problem z odróżnieniem co jest, a co nie jest ad personam, to jest Twój problem.
A gdzie ja pisałem, że mam taki problem? Moje pytanie do moderacji brzmi „co mam robić, gdy użytkownicy udają debili”. Sensowną odpowiedzią wydaje mi się „zgłosić do moderacji, aby usunęła”, jednak moderacja nie reaguje. Inną sensowną odpowiedzią wydaje się „poprosić, żeby przestali”, ale to jest najwyraźniej zakazane. Więc jak? Otrzymam odpowiedź na moje pytanie, czy będziesz zmieniać temat?

Cytuj:
Twój sposób próby diagnozy użytkownikóe pod kątem choroby psychicznej jest nie do zaakceptowania.
Ufff. Całe szczęście, że takiej diagnozy nigdzie nie czynię.
Cytuj:
Dodałabym jeszcze (do ad personam) próbę wzniecenia kłótni internetowej (trolling), bo tym jest to, co uprawiasz.
W jaki sposób? W jaki sposób nieudowanie idioty (a o to tylko proszę kilku użytkowników) ma być powodem do kłótni? Wręcz przeciwnie — to właśnie udawanie idioty może prowadzić do kłótni, bo nie da się dyskutować merytorycznie z kimś kto tak robi.
Cytuj:
Od tej pory za każde stwierdzenie typu "udajesz idiotę/kretyna" itp. otrzymasz ostrzeżenie.
OK. Super. Ale nadal nie ma odpowiedzi na pytanie „co mam zrobić gdy ktoś udaje idiotę”?
Cytuj:
Moderacja w końcu stanie na wysokości zadania według Twojej prośby.
No nie wiem. Jestem w stanie zaakceptować dodanie do regulaminu zapisu „użytkownikom nie wolno prosić innych użytkowników o nieudawanie idiotów”, ale pod warunkiem, że moderacja zaproponuje jakiekolwiek rozwiązanie problemu. A tego niestety w Twoim poście nie widzę.


Wt kwi 26, 2022 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Cytuj:
idiota, duren, głupek, debil, upośledzony, kretyn

Uważasz ze takie słowa w dyskusji to cos normalnego?
Ktoś Ci wreszcie musi to powiedzieć i ja chcę Ci to powiedzieć: to nie jest normalne i nie będzie tu tolerowane. Obojętnie czy ktoś pisze głupie posty, troluje, spamuje i nie ma zielonego pojęcia o temacie.
Rzuciłeś dwa oszczerstwa:
taryjel napisał(a):
nie zaś szukali pretekstów do wywalenia z forum tych, którzy chcą im w tym zadaniu pomóc,

taryjel napisał(a):
Zawsze wydawało mi się, że dyskusja z założeniem, że moi interlokutorzy nie są upośledzeni umysłowo jest naturalną i pożądaną postawą. Tymczasem według moderatora bramina jest inaczej:

Proszę te oszczerstwa odwołać.

_________________
ksiądz


Śr kwi 27, 2022 14:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Uważasz ze takie słowa w dyskusji to cos normalnego?
Aha. Czyli zamiast dyskutować o problemie będziesz wyciągał z kontekstu pojedyncze słowa. Nie jest bowiem problemem, że ktoś próbuje rozwalić dyskusję udając niezdolność do logicznego myślenia. Problemem jest to, że ktoś kto zwraca na to uwagę używa niewłaściwych słów.

Cytuj:
Ktoś Ci wreszcie musi to powiedzieć i ja chcę Ci to powiedzieć: to nie jest normalne i nie będzie tu tolerowane.
Dobrze. A czy takie zachowanie, na jakie zwróciłem uwagę będzie tolerowane?

Cytuj:
Obojętnie czy ktoś pisze głupie posty, troluje, spamuje i nie ma zielonego pojęcia o temacie.
Czy to oznacza, że jeśli ktoś będzie pisał głupie posty, trolował, spamował, lub wypowiadał się na tematy bez zielonego pojęcia, moderacja będzie to tolerować? I nie ma żadnego, ale to żadnego sposobu, aby z tym walczyć?
Cytuj:
Rzuciłeś dwa oszczerstwa
Tak oczywiście. Każda negatywna ocena moderacji jest „oszczerstwem”. I właściwą reakcją moderacji jest ukaranie „oszczercy”, a nie zastanowienie się, czy ocena ma jakąś wartość i może warto się zastanowić nad swoim postępowaniem.
Cytuj:
Proszę te oszczerstwa odwołać.
Proszę zacząć się zachowywać jak osoba, która mentalnie i intelektualnie dojrzała do roli moderatora.

Oczywiście konkretnej odpowiedzi na pytanie „co zrobić, gdy widzi się zachowanie polegające na udawaniu upośledzenia umysłowego” nie będzie, prawda? Masz chociaż jakiś pomysł, jak ten problem rozwiązać? Czy po prostu nie jest to priorytetem dla moderacji?


Śr kwi 27, 2022 15:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Proszę przeczytać ze zrozumieniem regulamin §II/3 i koniec dyskusji w tym temacie.
Nie od dzisiaj wiadomo, że masz problem z konwersacją (Twoje musi być na wierzchu, "choćby skały...").
Jeśli masz problem z działaniem moderatora, zgłoś go do Admina.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr kwi 27, 2022 15:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Proszę przeczytać ze zrozumieniem regulamin §II/3
Czytam. I widzę tam taką frazę
Cytuj:
Argumenty stosowane w dyskusji powinny opierać się na faktach i sprawdzonych źródłach, a dowodzenie tezy powinno być logicznie spójne.

Zatem ponawiam moje pytanie: co zrobić, gdy widzę, że ktoś w sposób rażący łamie tę zasadę?
Cytuj:
Nie od dzisiaj wiadomo, że masz problem z konwersacją
Nieźle. Teraz będzie ad personam. Wszystko, byle nie odpowiedzieć na moje pytanie.
Cytuj:
Jeśli masz problem z działaniem moderatora, zgłoś go do Admina.
W jakim celu? Jeśli moderacja jest uparta, by nie rozwiązywać problemów, to co pomoże admin?


Śr kwi 27, 2022 15:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
taryjel napisał(a):
Czytam. I widzę tam taką frazę

Czytasz wybióczo. Prosiłam o przeczytanie ze zrozumieniem - całość punktu.
taryjel napisał(a):
Zatem ponawiam moje pytanie: co zrobić, gdy widzę, że ktoś w sposób rażący łamie tę zasadę?

Zignorować, zamiast awantury.
taryjel napisał(a):
Nieźle. Teraz będzie ad personam. Wszystko, byle nie odpowiedzieć na moje pytanie.

Stwierdzenie faktu, a nie ad personam. Zbyt dobrze się znamy, abyś wyjeżdżał z takimi twierdzeniami.
taryjel napisał(a):
W jakim celu? Jeśli moderacja jest uparta, by nie rozwiązywać problemów, to co pomoże admin?

W jakim celu awanturujesz się w kontaktach z moderacją? Skoro jest uparta (ja twierdzę, że to Ty jesteś uparty, bo Twoje musi być na wierzchu "choćby skały ...".
Koniec dyskusji. Mam dość Twojego awanturnictwa i tak potraktuję kolejny post w tym temacie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr kwi 27, 2022 19:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Cytuj:
Zignorować
Aha. Szkoda. Naprawdę liczyłem, że moderacja ma intencję, żeby z tym problemem coś zrobić.

Dziękuję jednak, że wreszcie uzyskałem odpowiedź na moje pytanie. Szkoda, że nie pojawiła się ona od razu, ale widać modzi lubią się awanturować.

Cytuj:
Stwierdzenie faktu, a nie ad personam.
Stwierdzenia „faktu” personalnego w dyskusji nt. jakiegoś problemu to ad personam.

Cytuj:
W jakim celu awanturujesz się w kontaktach z moderacją?
W celu uzyskania odpowiedzi na moje pytanie. Którą wreszcie, po długich mękach uzyskałem. Co prawda nie jest ona satysfakcjonująca i dziwi mnie (moderacja wprost przyznaje, że nie ma zamiaru czynić nic w kwestii użytkowników celowo rozwalających dyskusję), ale jednak cieszę się, że wreszcie jest.

Cytuj:
Skoro jest uparta
Bo liczyłem, że jej upartość da się przekuć w dobrym celu. Że na przykład będą uparcie zwalczac trolli.


Cz kwi 28, 2022 8:11
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
§ II/4 Na forum zabrania się:
- trollingu (działań mających na celu wzniecenie kłótni internetowej)
Jak wynika z powyższego, jesteś jednym z trolli, a więc kwalifikujesz się do zwalczania.
A odnośnie ad personam - widzisz to w moim wpisie, ale w tym, co wypunktował bramin z Twoich wypowiedzi, już nie widzisz.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 28, 2022 8:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Jak wynika z powyższego, jesteś jednym z trolli, a więc kwalifikujesz się do zwalczania.
Wybacz, ale naprawdę nigdzie moją intencją nie było wszczęcie kłótni internetowej. Tutaj moją intencją było uzyskanie odpowiedzi na moje pytanie (co się udało, dziękuję jeszcze raz). W wątku ewolucyjnym moją intencją było sprowadzenie dyskusji na normalne tory i oczyszczenie jej od celowo błędnych argumentów.
Cytuj:
A odnośnie ad personam - widzisz to wmoim wpisie, ale w tym, co wypunktował bramin z T woich wypowiedzi, już nie widzisz.
Bramin wypunktował wyrwane z kontekstu słowa. Jeśli jesteś w stanie wskazać jakieś konkretne zdanie z mojej wypowiedzi, które będzie ad personam, wówczas przeproszę zaatakowaną osobę.


Cz kwi 28, 2022 8:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Koniec awanturnictwa, oszczerstw i plugawego języka. Moderacja w wymienionym przez Ciebie wątku interweniowała 29 razy, nie licząc usuwanych OT oraz formalnych i nieformalnych ostrzeżeń, brała Ciebie także w obronę kiedy niektórzy użytkownicy pozwalali sobie na zbyt wiele.
Dostajesz ostrzeżenie.

_________________
ksiądz


Cz kwi 28, 2022 11:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Przeemek, zwracam Ci uwagę, ze w tym wątku nie nie mówimy o kreacjonizmie, tylko mówimy o teorii ewolucji i jak nauka patrzy na człowieka w kontekście ewolucji.
Ostrzegam, ze więcej razy nie będę tego powtarzał. Czytaj co inni użytkownicy piszą i odpowiadaj merytorycznie.

Wyjaśnij mi to , bo nie mogę pojąć.......

Użytkownik "taryej" pisze do mnie odpowiedź:
"...(..)niż Teoria Ewolucji, która by wyjaśniała obserwacje organizmów żywych. Tzw. „kreacjoniści” nawet nie próbują tego zrobić."

A ja zwyczajnie mu odpowiadam, ale to ja dostaję uwagę? Gdybyś chociaż jeszcze zwrócił uwagę ogólnie... ale to ja piszę o kreacjonizmie....

Poza tym kontr argument do Teorii Ewolucji to kreacjonizm, więc moja argumentacja co najmniej często będzie ocierać lub używać konceptów naukowych i wyjaśnień kreacjonistycznych, więc jak mam odpowiadać pomijając kreacjonizm? Podałbyś przykład jak to zrobić? Bo Twoje wymagania zaczynają się robić kuriozalne i chyba mam na to za mały mózg aby zrozumieć o co w twojej subiektywnej uwadze do mnie konkretnie Ci chodziło.


Pt kwi 29, 2022 9:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Przeemek napisał(a):
Wyjaśnij mi to , bo nie mogę pojąć.......

Przeemku, pocieszę Cię, ja tez wielu spraw nie mogę pojąć.
Przeemek napisał(a):
Gdybyś chociaż jeszcze zwrócił uwagę ogólnie... ale to ja piszę o kreacjonizmie....

Zwróciłem Ci uwagę ogólnie, pasuje?
Przeemek napisał(a):
Poza tym kontr argument do Teorii Ewolucji to kreacjonizm

Tak, oczywiście ale obydwie koncepcje znajdują sie na zupełnie innych płaszczyznach. Kreacjoniści biorą pod uwagę nadprzyrodzony czynnik a więc działanie Boga, stworzenie "ex nihilo", natomiast teoria ewolucji zakłada różne procesy i nie bierze pod uwagę czynników nadprzyrodzonych.
Zamiarem Afilatelisty, autora wątku była dyskusja na temat miejsca człowieka w świecie zwierzęcym, w naturze.
Cytuj:
Bo Twoje wymagania zaczynają się robić kuriozalne i chyba mam na to za mały mózg aby zrozumieć o co w twojej subiektywnej uwadze do mnie konkretnie Ci chodziło.

Masz jakąś dziwną predylekcję do używania słowa "kuriozalny", rozumiem, ładnie i mądrze brzmi :)
Twój ostatni post w wątku o tej nieszczęsnej małpie to ładne kazanie ale nijak się ma do tematu wątku, być może jesteś dobrym ewangelizatorem w swojej wspólnocie ale akurat tutaj nie o to chodzi.

_________________
ksiądz


So kwi 30, 2022 8:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Zwróciłem Ci uwagę ogólnie, pasuje?

To ma być profesjonalne zachowanie moderatora w wątku do tego przeznaczonym?
Nie, nie zwróciłeś uwagi ogólnie.....

bramin napisał(a):
Tak, oczywiście ale obydwie koncepcje znajdują sie na zupełnie innych płaszczyznach. Kreacjoniści biorą pod uwagę nadprzyrodzony czynnik a więc działanie Boga, stworzenie "ex nihilo", natomiast teoria ewolucji zakłada różne procesy i nie bierze pod uwagę czynników nadprzyrodzonych.
Zamiarem Afilatelisty, autora wątku była dyskusja na temat miejsca człowieka w świecie zwierzęcym, w naturze.

Skoro się zgadzasz, to po co było ostrzeżnie?
Wymieniłeś tylko jedną płaszczyznę, a mają za to wiele wspólnych, bo od wyjaśnień na poziomie molekularnym do klasyfikacji biologicznej zwierząt, po wiele innych biologicznych(naturalistycznych) kwestii, tylko każda interpretuje je inaczej - więc wyraźnie mieści się w kontekście "temat miejsca człowieka w świecie zwierzęcym, w naturze". Więc i też nie zawsze jest możliwość odpowiedzi nie związanej z kreacjonizmem.

bramin napisał(a):
Masz jakąś dziwną predylekcję do używania słowa "kuriozalny", rozumiem, ładnie i mądrze brzmi :)
Twój ostatni post w wątku o tej nieszczęsnej małpie to ładne kazanie ale nijak się ma do tematu wątku, być może jesteś dobrym ewangelizatorem w swojej wspólnocie ale akurat tutaj nie o to chodzi.

Ty z kolei wręcz w wysublimowany sposób udajesz grzeczność, brzmi to ładnie i mądrze, ale "pod podszewką" w tekście drwisz i nabijasz się z adwersarza, co już ładne nie jest i co raczej nie mieści się w kategorii zachowania regulaminu, a tym bardziej kiedy prosi Ciebie o wyjaśnienie w wątku dla moderatorów. Mógłbyś przynajmniej tutaj darować sobie drwiny i uszczypliwości. Przyszedłem do "urzędnika" po pomoc, a on mnie wyśmiewa.......... w waszych społecznościach, czy może w seminariach tak uczą rozmawiać z ludźmi?


Pn maja 02, 2022 15:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL