Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 13:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Widzę, że zefcio znowu walczy z wiatrakami.
Po pierwsze nie rozumiem z jakiego powodu MartaFisech dostała bana za rzekomy spam. Założyła luźny temat w dziale hyde park i zadała tam prośbę o polecenie jakiegoś miejsca gdzie mogłaby się zaopatrzyć w prezent dla męża. Wydawałoby się, że dział hyde park służy właśnie do taki luźnych dyskusji.
Po drugie nie rozumiem powodu nałożenia na mnie ostrzeżenia również za rzekomy spam. Pozwoliłem sobie odpowiedzieć na post MartaFisech i za to spotkała mnie wspomniana "przyjemność". Wg definicji spamu jest to niechciana lub niepożądana informacja. Moja informacja była rzeczowa więc raczej niechciana nie była (choć to najlepiej osądziłaby zbanowana MartaFisech).
Prosiłbym o rozpatrzenie moich uwag przez moda niezainteresowanego. Obawiam się, że kruk krukowi oka nie wykole, ale gdzieś w obliczu jawnej niesprawiedliwości odwoływać się trzeba.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt gru 18, 2018 11:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Padre77 napisał(a):
Po pierwsze nie rozumiem z jakiego powodu MartaFisech dostała bana za rzekomy spam....
Po drugie nie rozumiem powodu nałożenia na mnie ostrzeżenia również za rzekomy spam....

Dziwne, że ja nie dostałem ostrzeżenia za to, że poleciłem co wpisać w google.

Troche przedwcześnie moderatorze po radykalne środki chwyciłeś. To mógł być normalny użytkownik (choć faktycznie malo prawdopodobne).

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt gru 18, 2018 11:35
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Padre77 napisał(a):
Widzę, że zefcio znowu walczy z wiatrakami.
Owszem – walka ze spamerami na tym forum przypomina walkę z wiatrakami, albo odśnieżanie, jak śnieg pada. Tym niemniej jest konieczna i tym bardziej osoby, które ją utrudniają (zakładam, że nie czynią tego złośliwie) powinny być upomniane.
Cytuj:
Po pierwsze nie rozumiem z jakiego powodu MartaFisech dostała bana za rzekomy spam. Założyła luźny temat w dziale hyde park i zadała tam prośbę o polecenie jakiegoś miejsca gdzie mogłaby się zaopatrzyć w prezent dla męża. Wydawałoby się, że dział hyde park służy właśnie do taki luźnych dyskusji.
Dostała bana za oczywisty spam, a nie za rzekomy spam. To jest przecież klasyczna sytuacja. Nowy użytkownik pisze swój pierwszy, albo drugi (pierwszy był w dziale powitalnym) post i rozpoczyna „luźną dyskusję”, gdzie też można kupić to lub owo. Potem przychodzi „skrzydłowy”, który służy pomocą. Straszliwe, że w tym przypadku „skrzydłowym” okazał się stały forumowicz.

Cytuj:
Po drugie nie rozumiem powodu nałożenia na mnie ostrzeżenia również za rzekomy spam.
Powód jest taki, że założyłem, iż uczyniłeś to z bezmyślności, a nie celowo. Owszem, można się oburzać, że jest to nierówne traktowanie, iż nowy użytkownik wylatuje, a Ty dostajesz tylko ostrzeżenie. Jeśli zatem naprawdę Ci zależy na równym traktowaniu, mogę Cię wywalić.

Kozioł napisał(a):
Dziwne, że ja nie dostałem ostrzeżenia za to, że poleciłem co wpisać w google.
A co? Chcesz? Wykazałeś się podobnym poziomem naiwności, co Padre, ale nie podałeś linka.
Cytuj:
Troche przedwcześnie moderatorze po radykalne środki chwyciłeś. To mógł być normalny użytkownik (choć faktycznie malo prawdopodobne).
Mój drogi Koźle, zobacz sobie w dział Banici. I zobacz, ilu takich „normalnych użytkowników” się wywala. Każdy taki post trzeba zarchiwizować, wlepić bana i poinformować o banie publicznie. A potem doceń żmudną robotę moderacji.


Wt gru 18, 2018 11:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
zefciu napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Dziwne, że ja nie dostałem ostrzeżenia za to, że poleciłem co wpisać w google.
A co? Chcesz? Wykazałeś się podobnym poziomem naiwności, co Padre, ale nie podałeś linka.
Nie wykazałem naiwnosci, a ostrożność. To mogła byc normalna uzytkowaniczka, a podanie frazy jaka wpisac w google nikomu strony nie podbije. A jeżeli kogos to natchnie by zrobić samemu piwo, to co w tym złego?
Cytuj:
A potem doceń żmudną robotę moderacji.
Doceniam zmudna prace moderatora. Jadłem kilka razy z tej miski. Tylko sie troszeczke pospieszyłes, nic wiecej.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt gru 18, 2018 12:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Kozioł napisał(a):
Dziwne, że ja nie dostałem ostrzeżenia za to, że poleciłem co wpisać w google.

Spokojnie Kozioł. Widać jeszcze nie jesteś na czarnej liście. Mnie już tam z... wpisał i w końcu się doczekał na coś, co mógł podciągnąć pod kary regulaminowe.
zefciu napisał(a):
Jeśli zatem naprawdę Ci zależy na równym traktowaniu, mogę Cię wywalić.

Choćbyś jak drukował to takiego przewinienia mi nie wdrukujesz.
Tutaj masz przykład jak normalny moderator reaguje na takie sytuacje:
viewtopic.php?f=43&t=39786

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Ostatnio edytowano Wt gru 18, 2018 12:06 przez Padre77, łącznie edytowano 1 raz



Wt gru 18, 2018 12:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
zefciu napisał(a):
Każdy taki post trzeba zarchiwizować, wlepić bana i poinformować o banie publicznie.

Moim zdaniem można by wprowadzić zasadę, że w przypadku użytkowników, którzy napisali mniej niż N postów, informowanie o banie publicznie jest zbędne. Proponowałbym N w okolicach 5, co najwyżej 10. Chyba że nakład pracy na poinformowanie o banie publicznie jest znikomy wobec archiwizowania posta i wlepiania bana.


Wt gru 18, 2018 12:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Padre77 napisał(a):
Tutaj masz przykład jak normalny moderator reaguje na takie sytuacje:
https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=43&t=39786

@Małgosiaa jest w tym niedościgniona. Cicho ją podziwiam.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt gru 18, 2018 12:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
zefciu
Cytuj:
Nie telepatycznie. Użytkowników, którzy stosują takie dziwne praktyki na początku pytam czemu tak robią. I zwykle, jak to było w przypadku proteoma – moje pytanie jest ignorowane. Więc skoro sam zainteresowany nie potrafi mi swojego zachowania wyjaśnić, to jakoś muszę się domyślić, skąd się ono bierze.
Proponuję, abyś sam najpierw przestrzegał regulaminu, czego często nie robisz, co już kilkakrotnie wykazałem. Ty jednak albo się do tego nie odniosłeś lub jedynie zaprzeczyłeś. Przypisywanie mnie lub innym osobom negatywnych cech, postaw lub uczuć jest zgodne z regulaminem, czy też może być to odbierane jako manipulacja lub wręcz oczernianie. zefciu
Cytuj:
No cóż. Sposób, w jaki się dyscyplinuje się użytkowników zwykle dostosowuje się do tego, jak się oni zachowują.
To Ty musiałbyś przestać być moderatorem, bo nie jesteś bezstronny, ale tendencyjnie interpretujesz wiele moich wypowiedzi. zefciu
Cytuj:
Proszę zatem wskazać, w jaki to niby sposób skrzywdziłem proteoma w tamtym wątku. Staram się odpowiadać rzeczowo na jego argumenty, czytam wklejane przez niego artykuły. Czego jeszcze byś oczekiwał?
Może, żebyś nie manipulował moimi wypowiedziami i nie przypisywał postaw/intencji, których nie mam. Jesli twierdzisz jednak, że mam to racjonalnie uzasadnij, bo inaczej wygląda to z mojego punktu widzenia na oczernianie. zefciu
Cytuj:
Ale przecież nie mówię o tych, którzy nie zabrali. Mówię o tych, którzy zabrali i explicite stwierdzili, że nie warto z Tobą dyskutować.
Którzy tak twierdzili? Poza tym, to normalne, że ktoś nie ma ochoty na rozmowę i motywy tego są różne: brak zainteresowania; czasu; argumentów itd Ty jednak oceniłeś tych ludzi i przypisałeś im negatywne nastawienie do mnie
zefciu
Cytuj:
Chciałbym zwrócić tylko uwagę na jedną rzecz. W tamtym wątku wypowiedziało się parę osób. Wszyscy oni jednomyślnie odnieśli się do Ciebie z pogardą, twierdząc, że nie warto z Tobą dyskutować.
Jakie masz dowody na pogardę z ich strony?


Wt gru 18, 2018 12:50
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
proteom napisał(a):
Przypisywanie mnie lub innym osobom negatywnych cech, postaw lub uczuć jest zgodne z regulaminem, czy też może być to odbierane jako manipulacja lub wręcz oczernianie.
Proszę zatem wyjaśnić swoje zachowanie. Pytałem się wielokrotnie o rzeczywiste powody. Odpowiedzi się nie doczekałem.
Cytuj:
Którzy tak twierdzili?
Palmer, pilaster, ErgoProxy, SweetChild. Wszyscy oni zajęli się analizowaniem Twojej postawy personalnie. Ja natomiast odniosłem się do Twoich argumentów. Ty nie masz nic przeciwko ich zachowaniu, a po mnie jedziesz.
Cytuj:
Jakie masz dowody na pogardę z ich strony?
Ich wypowiedzi. Np. nazwanie Cię „osobnikiem nijakim”. Przede wszystkim jednak fakt, że nie podjęli z Tobą dyskusji.
Padre77 napisał(a):
Spokojnie Kozioł. Widać jeszcze nie jesteś na czarnej liście. Mnie już tam z... wpisał i w końcu się doczekał na coś, co mógł podciągnąć pod kary regulaminowe.
No nie wiem. Z Kozłem też kilka razy zadarłem, co ten ostatni może potwierdzić. Ale skoro zależy Ci na kultywowaniu swojej krzywdy w sytuacji, gdy obiektywnie głupio postąpiłeś, to Twoja sprawa.
Cytuj:
Tutaj masz przykład jak normalny moderator reaguje na takie sytuacje:
viewtopic.php?f=43&t=39786
Jest to przykład wyjątkowy. W większości bowiem przypadków Małgosia i pozostali moderatorzy nie zastanawiają się, czy osoba, która zarejestrowała się na forum „wiara.pl” po to, by zapytać, jakie są dobre środki na porost włosów to aby nie „normalny użytkownik”. W tym przypadku dała kredyt zaufania i o dziwo okazało się, że spamer to spamer. Zmarnowała czas, w którym mogła zrobić coś pożytecznego. Ty postulujesz, żeby moderatorzy mieli obowiązek udawać naiwnych głupków w każdej sytuacji.


Wt gru 18, 2018 13:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
zefciu napisał(a):
Padre77 napisał(a):
Spokojnie Kozioł. Widać jeszcze nie jesteś na czarnej liście. Mnie już tam z... wpisał i w końcu się doczekał na coś, co mógł podciągnąć pod kary regulaminowe.
No nie wiem. Z Kozłem też kilka razy zadarłem, co ten ostatni może potwierdzić.

Oddając sprawiedliwość, to określenie "kilka razy" jest sporym niedopowiedzeniem.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt gru 18, 2018 13:22
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Aż ziornąłem z ciekawości. Replikowałem w rzeczonym temacie raz zefciowi i raz innemu użytkownikowi; proteomowi osobiście nie replikowałem i stanowczo zaprzeczam, jakobym uważał go za paranaukowca.


Wt gru 18, 2018 13:27

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
zefciu napisał(a):
W tym przypadku dała kredyt zaufania i o dziwo okazało się, że spamer to spamer.

Gdyby było to prawdą to DariaH987 lub jarek2017 powinni być wymienieni w dziale banici lub ostrzeżenia. Nie znalazłem nigdzie informacji jakoby w/w byli karani za spam.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt gru 18, 2018 13:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
@Padre77
Daj spokój. Ochłoń. Nie podoba ci się reakcja moderatora? Mi tez nie. Już to pokazaliśmy, a ty dałeś przykład innego, wzorowego zachowania.
Kto miał wyciągnąć wnioski już wyciągnął, kto miał się czegoś nauczyć już się nauczył.
Wystarczy.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt gru 18, 2018 13:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
zefciu napisał(a):
Palmer, pilaster, ErgoProxy, SweetChild. Wszyscy oni zajęli się analizowaniem Twojej postawy personalnie. Ja natomiast odniosłem się do Twoich argumentów. Ty nie masz nic przeciwko ich zachowaniu, a po mnie jedziesz.
Cytuj:
Jakie masz dowody na pogardę z ich strony?
Ich wypowiedzi. Np. nazwanie Cię „osobnikiem nijakim”. Przede wszystkim jednak fakt, że nie podjęli z Tobą dyskusji.

:shock: Zdecydowanie nie uważam, aby niepodjęcie dyskusji było wyrazem pogardy, nawet jeśli zabierze się głos w danym wątku, ale nie odniesie do wypowiedzi autora wątku. Ja akurat odniosłem się tylko i wyłącznie do ogólnego zjawiska opisanego przez Palmera, muszę się przyznać, że nawet nie czytałem postów proteoma, więc nie miałem najmniejszych podstaw, aby zająć się analizowaniem jego postawy.


Wt gru 18, 2018 14:11
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
SweetChild napisał(a):
Zdecydowanie nie uważam, aby niepodjęcie dyskusji było wyrazem pogardy, nawet jeśli zabierze się głos w danym wątku, ale nie odniesie do wypowiedzi autora wątku. Ja akurat odniosłem się tylko i wyłącznie do ogólnego zjawiska opisanego przez Palmera, muszę się przyznać, że nawet nie czytałem postów proteoma, więc nie miałem najmniejszych podstaw, aby zająć się analizowaniem jego postawy.
W takiej sytuacji „pogarda” to rzeczywiście mocne słowo. Jednakże z pewnością jest to okazanie autorowi, że nie uważa się jego wypowiedzi za godną uwagi i polemiki. Na pewno nie jest to dla autora miłe.


Wt gru 18, 2018 14:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL