Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 14:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6516 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Quinque napisał(a):
soul33 napisał(a):
Naśladowanie Chrystusa polega tutaj na ocenianiu po owocach, czyli dobieraniu metod pod kątem skuteczności. Powtarzam to już po raz trzeci


Trochę to śmieszne że ateista uczy nas jak mamy praktykować swoją wiare

Choćbym miał wiarę iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał....celnicy, nierządnice i ateiści wyprzedzą do raju...


Śr maja 29, 2019 10:37
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Quinque napisał(a):
soul33 napisał(a):
Naśladowanie Chrystusa polega tutaj na ocenianiu po owocach, czyli dobieraniu metod pod kątem skuteczności. Powtarzam to już po raz trzeci


Trochę to śmieszne że ateista uczy nas jak mamy praktykować swoją wiare

Ostatnio byłem u spowiedzi i przyjąłem komunię w czwartek. Taki specyficzny ateizm. Oryginalny. Bo w świecie YouTube'a trzeba się intensywnie wyróżniać, aby być kimś.

Nieraz pisałem, że nie jestem ateistą. Wspominałem, że jestem niewierzący, ponieważ nie mam przekonania o istnieniu Boga. Ale to trzeba rozumieć w pełni dosłownie. Tak jak jest napisane. Nic nie dodawać ani ujmować. I nie wyobrażać sobie nie wiadomo czego.

(choć przyznam, że to właściwie przypadkowe spotkanie z księdzem; nie wykazałem w tej kwestii szczególnej inicjatywy)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr maja 29, 2019 11:49
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
soul33 napisał(a):
Wspominałem, że jestem niewierzący


To teraz wskaż mi różnice między niewiarą a ateizmem


Śr maja 29, 2019 12:25
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
@Quinque
Ustalanie tego kto ma być moderatorem, jego praw i obowiązków nie jest w Twojej gestii. Tym bardziej przestań rościć sobie prawa do oceny działań Soula na podstawie określenia światopoglądu, a właściwie temartu wierzący/niewierzący/ateista. Prawo do oceny czyjegoś postępowania ma człowiek o właściwie ukształtowanym sumieniu, a nie z urzędu człowiek wierzący.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr maja 29, 2019 13:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Qunque, ateizm to pogląd, że Bóg nie istnieje.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr maja 29, 2019 14:05
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Oraz brak wiary w Boga. Więc co za różnica? Zresztą, eschatologicznie z niewiary i ateizmu(choć jest to określenie tożsame) wynika to samo


Śr maja 29, 2019 14:21
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Niewiara to nie to samo co ateizm. Ateista, logicznie, nie wierzy w Boga, bo wierzy,że Go nie ma. Niewierzący nie zakłada a priori, że żadnego Boga nie ma.
Ale nie każdy potrafi to pojąć.

Wiara bez konsekwencji w postaci życia według jej zasad też nic "wierzącemu" nie da. "I złe duchy wierzą i drżą."


Ostatnio edytowano Śr maja 29, 2019 14:35 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr maja 29, 2019 14:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Quinque napisał(a):
Oraz brak wiary w Boga. Więc co za różnica?


Spytaj przykładowo agnostyka, deistę, panteistę. Na dokładkę mogą być ateistyczni sataniści, ateistyczni masoni, pewne grupy taoistów czy buddystów. Swiat nie jest tak zero-jedynkowy, jak się QQ zdaje.

Cytuj:
Zresztą, eschatologicznie z niewiary i ateizmu(choć jest to określenie tożsame)


Nie są tożsame, jeżeli muzułmanin (teista) w pewnym kontekście może być określany jako niewierzący. Ewentualnie tak muzułamanie w pewnym kontekście określają chrześcijan.

Cytuj:
wynika to samo


Jak widzę, oprócz wiedzy o tym, kto jest prawdziwym katolikiem, mamy też wiedzę o tym, kto zostanie zbawiony. Lumen Gentium odrzucamy czy co?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr maja 29, 2019 14:34
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Quinque napisał(a):
Oraz brak wiary w Boga. Więc co za różnica? Zresztą, eschatologicznie z niewiary i ateizmu(choć jest to określenie tożsame) wynika to samo

Bóg oceni kto jest wierzący i nic się nie zmieniło z prawdy wypowiedzianej przez prymasa tysiąclecia S Wyszyńskiego - Tyle jest możliwości i dróg do Boga ile jest ludzi. Bo Bóg ma inną drogę dla każdego człowieka.


Śr maja 29, 2019 14:48
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Bert04 napisał(a):
Spytaj przykładowo agnostyka, deistę, panteistę


deistę
Cytuj:
Nie są tożsame, jeżeli muzułmanin (teista) w pewnym kontekście może być określany jako niewierzący


Rozmawiamy w kontekście chrześcijaństwa

Cytuj:
Lumen Gentium odrzucamy czy co?


To ja tylko zaznaczę że Sobór Folerncki znacznie wcześniej orzekł, że nawet jeżeli ktokolwiek oddałby życie w imię Chrystusa a nie jest członkiem Kościoła Powszechnego nie może być zbawiony. Osoba niewierząca w Boga nie jest katolikiem(zresztą, tłumaczenie tego to kuriozum) na mocy prawa kanonicznego


Śr maja 29, 2019 16:16
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
No cóż, to ów sobór ogłosił jawną herezję: na pewno zbawiony jest Dobry Łotr. Czy był katolikiem (może jeszcze rzymskim)? Na pewno nie.

Jak nie słuchasz co ci katolicy przypominają, to widać niewierzący musi ci podstawy chrześcijaństw przypomnieć.


Śr maja 29, 2019 16:36
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Proszę przenieść rozmowy o tym kto kim jest, a kto kim nie jest do odpowiedniego wątku. To jest wątek uwag wyłacznie do moderacji.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr maja 29, 2019 17:49
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Proszę o wydzielenie tematu

Kael napisał(a):
No cóż, to ów sobór ogłosił jawną herezję:

może zostaw orzekanie o tym co jest herezją osobom kompetentnym. A takimi byli Ojcowie Soboru

Cytuj:
na pewno zbawiony jest Dobry Łotr.

Jak wyżej. Zacznijmy od tego że gdy umierał św. Łotr Nowe przymierze nie obowiązywało

Cytuj:
Czy był katolikiem (może jeszcze rzymskim)? Na pewno nie


Mogę jedynie zaplakać nad tym stwierdzeniem. Raz że katolikiem jest każdy kto jest w pełnej jedności doktrynalnej z Biskupem Rzymu

To dwa. I tu mała lekcja historii. Sobór Folerncki został zwołany po to aby potępić schizmatyków z Bazylei którzy zwołali bandycki Synod. Ponadto i co ważniejsze w kontekście tej rozmowy. Sobór Folerncki zajął się przyłączeniem odszczepionych Kościołów Wschodnich z powrotem do Kościoła Chrystusa. Chociaż nie ma to nic do rzeczy

Poza Kościołem Katolickim nie ma zbawienia. I takie nauczanie mamy od dwóch tysięcy lat po dziś dzień. Już w pierwszych wiekach np. Św. Klemens Rzymski(papież) pod groźbą piekła nakazywał gminie w Koryncie nawrócenie się z herezji


Śr maja 29, 2019 18:38
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Quinque napisał(a):
To ja tylko zaznaczę że Sobór Folerncki znacznie wcześniej orzekł, że nawet jeżeli ktokolwiek oddałby życie w imię Chrystusa a nie jest członkiem Kościoła Powszechnego nie może być zbawiony. Osoba niewierząca w Boga nie jest katolikiem(zresztą, tłumaczenie tego to kuriozum) na mocy prawa kanonicznego

Dodaj jeszcze, że wybrał antypapieża Feliksa V....należy zatem wpisać go do pocztu papieży.


Śr maja 29, 2019 18:48
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Przytocz miejsce w którym Sobór Folerncki wybrał go na papieża. Już abstrahuję od tego że Sobory nigdy nie służyły do wybierania papieży


Śr maja 29, 2019 19:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6516 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL