Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Cały post, za który dostałeś ostrzeżenie jest szyderczy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lip 22, 2022 9:50
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
To uogólnienie nie jest odpowiedzią na moje pytanie.

Jeśli ta wypowiedź o której piszesz nie została usunięta, bardzo proszę o jej wskazanie – zacytowanie oraz konkretne określenie na czym polegało moje jak piszesz „naigrywanie się z czyjejś wiary". Przeczytałem moją rozmowę z Alus i nie potrafiłem znaleźć w mych wypowiedziach potwierdzenia stawianego przez ciebie zarzut. Być może chodził o wypowiedź kogoś innego.
Bardzo proszę o szczegółową odpowiedź.


Pn lip 25, 2022 7:36

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Ja mam prośbę do moderacji o przyjrzenie się wypowiedziom użytkownika "szach900". Ostatnio zamieścił post w wątku "Bliscy nas widzą". Czy to tylko moje wrażenie, że użytkownik ten nie wnosi nic do dyskusji, pisze cokolwiek mu ślina na klawiaturę przyniesie i uprawia coś w rodzaju trollingu?


Pn lip 25, 2022 16:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Moderacja przyjrzała się i będzie reagować. Jeśli masz wrażenie, ze cos jest nie tak, możesz zgłosić post przez kliknięcie na wykrzyknik znajdujący się na dole każdego postu.

_________________
ksiądz


Cz lip 28, 2022 6:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
W wątku "Problem wniebowstąpienia" napisałeś bramin:
bramin napisał(a):
Logika, w dalszym ciągu spamujesz a nie dyskutujesz. Do tej pory nie podałeś żadnego biblijnego cytatu, który by potwierdzał Twoją tezę, iż Jezus jest aniołem lub archaniołem.
Dostajesz ostrzeżenie.
Prawda jest taka, że logika podał kilka wersów pod wersem, udowadniając, że pewne cechy anioła opisane w "Apokalipsie" są zbieżne z opisami Jezusa z innych wersów Nowego Testamentu.


Pt lip 29, 2022 10:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Swołocz napisał(a):
W wątku "Problem wniebowstąpienia" napisałeś bramin:

Napisałem również:
Cytuj:
Proszę przeczytać rozdział 8 do 11. Jest tam napisane, ze Baranek otwiera siódmą pieczęć i następują wizje dotyczące siedmiu aniołów.

Swołocz napisał(a):
Prawda jest taka, że logika podał kilka wersów pod wersem, udowadniając,

Nic nie udowodnił. Przeczytaj wersety, ktore on przytoczył i ich kontekst. Życzę przyjemnej lektury.
Czyli jak będzie napisane, ze ktoś ma dwie nogi i ubrany jest na biało to te opisy są zbieżne i Janusz jest Piotrem a Piotr Januszem?

_________________
ksiądz


Pt lip 29, 2022 11:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Kontekst może inny, ale wersety te pasowały do opisu anioła. Zgadzały się z Jezusem.

Nie trzeba pisać wprost, że: "Jezus jest aniołem", aby stwierdzić, że Jezus jest aniołem. Jeśli cechy Jezusa odpowiadają cechom anioła, to to też jest fakt warty odnotowania. Innymi słowy nie jest tak, że logika nie ma żadnych argumentów.

Natomiast Twój argument o tym, że Baranek najpierw otwiera siódmą pieczęć, a potem są wizje aniołów, oczywiście trochę osłabia argumenty logiki, ale nie całkowicie. Dlaczego bowiem nie mogłoby być tak, że Baranek przekazuje wizje, wśród których jedna z nich dotyczy Baranka?


Pt lip 29, 2022 13:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Swołocz, staram się Ciebie zrozumieć: Bronisz użytkownika Logika ale to co on pisze naprawdę nie ma sensu bo po pierwsze on pisze pod tezę, ze Jezus nie jest Bogiem tylko aniołem (to jedna z podstawowych prawd głoszonych przez Świadków Jehowy) co jest absolutnie nie do przyjęcia, gdyż nie ma nigdzie na to dowodów.
Po drugie, dyskusja nie polega na manipulacji tylko na uczciwym przedstawianiu dowodów i argumentów.
Po trzecie, parę razy zwracałem Logice uwagę aby zaprzestał spamować biblijnymi cytatami, ktore pasowały do jego misjonarskich tez a nie były związane z tematem wątku.
Tu dwa pierwsze przykłady twórczości Logiki:
1. ,,przyobleczony w obłok,,. Objawienia 1:7
,,... Oto przychodzi z obłokami...,,
Tu jest mowa o Jezusie, którego przebili a nie o aniele!

2. ,,na jego głowie była tęcza,, tęcza to Biblijny symbol pokoju . Izajasza 9:6
,,...Książę Pokoju...,,
Tęcza to znak przymierza, Książę Pokoju to "Bog mocny, Ojciec na wieki" napisane jest w tym samym wersecie. Gdzie tu jest anioł?
Do innych wersetów nie będę sie odnosił bo szkoda czasu, to bezczelna manipulacja i nic więcej.

_________________
ksiądz


Pn sie 01, 2022 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Swołocz, ten wątek nie jest wątkiem dyskusyjnym dlatego Twoje przemyślenia przeniosłem do wątku "Problem wniebowstąpienia".
Zwracam uwagę wszem, wobec i każdemu z osobna, ze jest tu miejsce na uwagi do moderacji a nie na dyskusje z moderacją lub innymi użytkownikami.

_________________
ksiądz


Pt sie 05, 2022 8:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Nie rozumiem. Najpierw podejmujesz dyskusję nad kwestią anioła, potem ją nagle ucinasz i dodatkowo przenosisz moje słowa do Ciebie - do innego wątku, w którym moje niektóre sformułowania są nieadekwatne.


So sie 06, 2022 9:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Historyczna analiza Biblii
Bramin, chciałbym odnieść się do twojej odpowiedzi na mój ostatni post w tym temacie.
Napisałem ten post zgodnie z tematem gdyż jak uważam błędem jest historyczne podejście do Biblii.
Biblia nie jest dziełem historycznym i próba zrozumienia Jej w sposób naukowy skazana jest na niepowodzenie.

Natomiast to co uderzyło mnie w twojej odpowiedzi, ale w odpowiedzi Administratora, a nie w odpowiedzi twojej osoby, gdyż twoja osoba nie ma znaczenia, bez znaczenia jest kto pisze, bez znaczenia jest osoba, gdyż występujemy w sposób anonimowy, stąd przyjmowane loginy. Ja atakuje tutaj sposób administrowania bez względu kto takiego administrowania się dopuszcza.
Otóż nie podoba mi się ten sposób administrowania, mianowicie masz władzę Administratorze usuwania postów i wpisów bez argumentowania takiego postępowania, tzn postępowania jak cenzor bądź inkwizytor i znowu muszę przypomnieć że jest to atak nie na twoją anonimową osobę ale na sposób administrowania, bez względu kto tak administruje. Zaatakuję każdego anonima kto przejawia prymitywne metody rodem ze średniowiecza wykazując oczywiście argumentację.

Każesz mi, czyli innemu anonimowi wykazać podstawy swojej argumentacji , żądasz dowodów, jakiś innych dzieł na poparcie mojej tezy, wiedząc dobrze że nic takiego nie istnieje, przyznaj że jest to działanie prymitywne.
Nie podejmujesz dyskusji, merytorycznego obalenia mojej tezy i próbujesz zamknąć mi usta , uwięzić mnie najlepiej w wysokiej wieży , odizolować od społeczeństwa niczym właśnie taki cenzor, inkwizytor rodem ze średniowiecza.
Taki błąd popełniono w stosunku do Jana Husa , Joanny Dark i Marcina Lutra, którzy nie mieli złych zamiarów w stosunku do Kościoła, chcieli tylko Kościół naprawić. Należało zatem za pomocą argumentacji, retoryki i przekonania zjednać ich sobie niczym synów marnotrawnych, za pomocą miłości i przebaczenia co było by skuteczne i odniosło porządny efekt, jak nauczał Jezus o synu marnotrawnym i zagubionej owcy.

Przeciwstawiam się kasowaniu postów przez ciebie, to nie jest rozwiązanie problemów to ucieczka przed obcą argumentacją, chowanie głowy w piasek, niczego tym nie załatwisz, mało tego, okażesz jedynie słabość i bezsilność
Na argumenty i tezy nie należy przeciwstawiać odpowiedź typu, pokaż coś na poparcie tego jakieś inne dzieło czy opracowanie, bo to co pisze nie pochodzi ode mnie, ja tego nie wymyśliłem, nie wiem skąd to pochodzi, to jest z Zewnątrz , to co do człowieka przychodzi pochodzi z Zewnątrz i jest anonimowe, nie ma autora i żądanie autora jest śmieszne.
Doskonale o tym wiesz że wszyscy jesteśmy tutaj anonimowi, na tym polega bezpieczeństwo , wolność myśli i słowa.
Mocować możemy się za pomocą argumentacji , ścierać możemy się za pomocą myśli i słowa, które może okazać się Słowem Bożym.
Duch Święty tchnie kędy chce, nikt nie wie skąd przybywa i dokąd zmierza, nasze myśli nie są naszymi myślami, to co stawiamy jako tezę nie jest nasze, jest obce i pochodzi z Zewnątrz, jest żywe i działa, może być lekarstwem , może być naprawą Kościoła.

Jeżeli użyłem nowej tezy , nikt wcześniej nie postawił takiej tezy o szczątkowym pochodzeniu Biblii to wcale nie znaczy że taką tezę należy bez względu na wszystko odrzucić, zbagatelizować i schować w piasek, aby najlepiej przestała istnieć, takie postępowanie jest niezwykle prowokacyjne i może budzić flustrację niezadowolenie i wiele niepotrzebnych domysłów to bardzo błędne działanie Administratorze.
Na nową tezę należy przeciwstawić myśli przeciwną argumentację przeciwną , nie badź się rzeczy nowych, podjąć dyskusję, milczeć, czekać, albo przyznać rację.

Jak powiedziałem forum dyskusyjne polega na ścieraniu się argumentów i myśli ludzi anonimowych , mają tryumfować argumenty merytoryczne bez względu na to czy są dziełem człowieka czy Boga, czy też powiewu wiatru.
To bez znaczenia Kto pisze, lub Coś pisze.
Zapewniam cię że nie piszą tutaj kosmici, albo istoty pozaziemskie i nie należy się tego bać i odrzucać bo to nowe i niezrozumiałe - wszystko co nowe jest niezrozumiałe , dlatego należy pytać i czekać na wyjaśnienie. Jezus też używał rzeczy nowych i niezrozumiałych i policzkowano Go za to, odpowiadał, jeżeli powiedziałem coś złego to wykażcie błędy i nie bijcie od razu, bo to zwykłe prymitywie i brak inteligencji.

Mam nadzieję że jest w tobie Administratorze troszeczkę więcej inteligencji i masz dostęp to rzeczy natchnionych z Zewnątrz.
W innym wypadku nie odpowiadaj na moje posty typu, daj mi coś na poparcie tego co mówisz, bo wiesz doskonale że nikt wcześniej tak nie pisał.


Pn sie 08, 2022 5:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Swołocz napisał(a):
Najpierw podejmujesz dyskusję nad kwestią anioła,

Nie, nie podjąłem dyskusji tylko wyjaśniłem Ci dlaczego Logika dostał ostrzeżenie bo zacytowałeś moją wypowiedz skierowaną do Logiki.
Następnie po raz kolejny drążyłeś temat więc Ci odpowiedziałem.
Mógłbym zignorować Twój post gdyż sprawa dotyczyła Logiki a nie Ciebie, nie zrobiłem tego gdyż uważam, ze jeśli użytkownik ma jakieś wątpliwości to trzeba na nie reagować.

_________________
ksiądz


Pn sie 08, 2022 10:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Afilatelista, ten watek jest w dziale "Wierzyc, nie wierzyć?" ale chciałbym Ci przypomnieć, ze jesteś na forum katolików. Takimi stwierdzeniami jak poniższe obrażasz chrześcijan. Według regulaminu zabronione jest
Cytuj:
jest zamieszczanie, przechowywanie, rozpowszechnianie lub propagowanie treści: godzących w dobre imię Kościoła Rzymskokatolickiego lub sprzecznych z jego nauczaniem albo etyką chrześcijańską lub naruszających inne wartości propagowane przez Operatora


Cytuj:
Nie mam powodów by sądzić że istnieje jakakolwiek rzeczywistość poza naszą rzeczywistością. I innym też polecam żyć tak, żeby w też rzeczywistości nam wszystkim żyło się dobrze. A nie uprzykrzać życia innym w imię hipotetycznych rzeczywistości.

Bramin czy jesteś za uprzykrzaniem innym życia w imię hipotetycznych rzeczywistości?

Cytuj:
Co do rad Jezusa na życie, to generalnie nie radził bym stosować.

Czy radzisz innym nie myć rąk przed jedzeniem?
Czy radzisz innym sprzedać cały dobytek?

Cytuj:
To chory system. To tak jakbyś ty wziął na siebie winy za czyjeś zbrodnie.

Czy jesteś za tym żeby w systemie prawnym można było brać na siebie winy innych?


Pn sie 08, 2022 11:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Afilatelista, jesteś gościem na forum katolików więc bądź łaskaw zachować się jak na gościa przystało.
Szanuję Twoje przekonania i Ty szanuj przekonania chrześcijan. Proszę sobie odświeżyć znajomość regulaminu, zwłaszcza §I, zasady ogólne.
Proszę tez przeczytać nieco o czystości rytualnej u Zydów i cały kontekst nauczania Jezusa o obmyciu rąk, tak samo o sprzedawaniu całego majątku.
Życzę przyjemnej lektury.

_________________
ksiądz


Pn sie 08, 2022 12:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Ja znam kontekst. I uważam że to źle rady. I nie jedyne złe rady Jezusa. Czy Słowa Jezusa są poza krytyką w tamtym dziale?


Pn sie 08, 2022 21:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL