Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 392, 393, 394, 395, 396, 397, 398 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Sanctam, to jest trolling i obrażanie moderacji. Dostajesz ostrzeżenie.

_________________
ksiądz


Cz lis 11, 2021 9:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosia,

Proszę wpisz mi Twoją definicję Trollowania i udowodnij, że się jej dopuszczam, o ile regulamin bierze pod uwagę dowody winy. Czy ja odpowiadam za uczucia jakie wywołuje w drugiej osobie Prawda? Mam mówić nieprawdę albo przemilczać nieprawdy nerwowych użytkowników? Czy znasz to z Biblii, że pierwiastki zła się denerwują jak słyszą Prawdę?

Poza tym czy mamy naśladować Jezusa w Chrześcijaństwie czy nie? Czy Jezus "prowokował"?

Czy na tym forum Regulamin (czy Jego interpretacja) stoi powyżej Biblii? Chciałbym wiedzieć jak się rzeczy mają. Czy mam stawiać Regulamin (bądź jego interpretacje) ponad Biblią albo będę cenzurowany?


Cz lis 18, 2021 15:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Definicję trollowania masz w regulaminie. Prowokujesz do kłotni, wykorzystujesz to, że druga strona reaguje emocjionalnie. I nie utożsamiaj swojego sposobu dyskusji i postępowaniem Jezusa, bo w Twoim wydaniu niczym Jego nie przypomina.
Co do Biblii, to już powiedziałam co myślę na temat jej cytowania przez Ciebie. Najwyraźniej nie bardzo rozumiesz jej przesłania.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 18, 2021 15:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosia,

Cytuj:
Definicję trollowania masz w regulaminie. Prowokujesz do kłotni, wykorzystujesz to, że druga strona reaguje emocjionalnie.


Nie zgadzam się. Druga strona była w emocjach zanim się odezwałem. Niczego nie wykorzystuję. Najchętniej chciałbym, żeby wszyscy umieli zachować "zimną krew" w rozmowach, ale to jest raczej mało realne jak się patrzy dookoła. Emocje, emocje, emocje.

Trollowanie (ang. trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla internetowych forów dyskusyjnych i mediów społecznościowych. Polega ono na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia poprzez wysyłanie kontrowersyjnych, napastliwych, często nieprawdziwych przekazów[1].

Nie mam takiego celu. Nie zgadzam się z tym. Ale wiemy jak to jest z innych miejsc. Moderator nawet gdyby nie miał racji to i tak "ją ma".

Cytuj:
I nie utożsamiaj swojego sposobu dyskusji i postępowaniem Jezusa, bo w Twoim wydaniu niczym Jego nie przypomina.


Nie utożsamiam w żadnym miejscu. Ale mam się rozumiem starać uczyć naśladować. "Niczym" to drastyczna ocena. Człowiek bywa ułomny.

Jedyne co miałem na myśli to, że przemowy Jezusa też wzbudzały negatywne emocje, więc to, że kogoś coś drażni nie jest właściwym kryterium do oceny, że postępowanie kogoś jest niewłaściwe. Tylko tyle.

Cytuj:
Co do Biblii, to już powiedziałam co myślę na temat jej cytowania przez Ciebie. Najwyraźniej nie bardzo rozumiesz jej przesłania.


Mam inne zdanie, ale wiemy jak to jest. Masz rację czy nie masz racji. Władza zrobi co zechce. Cóż, zrobisz to co uważasz za słuszne. Ja się nie czuję winny w tej sytuacji.


Cz lis 18, 2021 15:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Trolling to nie tylko obrażanie i ośmieszanie, ale także wzniecanie kłótni internetowej (patrz. Reg.§ II/4 , a tak są odbierane Twoje wypowiedzi, także przeze mnie mimo, że stoję z boku.
I proszę mi nie wciskać, że działam z jakichś niskich pobudek (patrz. " Moderator nawet gdyby nie miał racji to i tak "ją ma""), bo Twój adwersarz wcale nie jest objęty ochroną moderatorską, a Ty w żaden sposób nie jesteś tępiony, bo np. moderator się na Ciebie uwziął.
Moderator ma za zadanie pilnować porządku na forum, w tym także zapobiegać lub ukrócać zapędy wojownicze.
Co do cytowanych przez Ciebie fragmentów biblijnych - nie mają one związku z tematem (poza jednym, który podsumowałam "tak trzymać":), więc mam prawo sądzić, że nie rozumiesz Biblii.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 19, 2021 16:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosia,

Cytuj:
Trolling to nie tylko obrażanie i ośmieszanie, ale także wzniecanie kłótni internetowej (patrz. Reg.§ II/4 , a tak są odbierane Twoje wypowiedzi, także przeze mnie mimo, że stoję z boku.


W definicji trollingu do którego mnie wysłałaś jest napisane, że ma on dany cel.
"celu ich ośmieszenia lub obrażenia"

Nie jest taki mój cel. Moim celem jest szukanie Prawdy, odbijanie argumentów NiePrawdziwych. Czasami gdy ktoś nie przemyśli tego co mówi i zostanie Mu udowodnione, że się myli, to ta osoba może to odebrać jako ośmieszenie. Ale czy ja jestem temu winien, że ta osoba "sama siebie Ośmiesza" mówiąc bez przemyślenia wystarczającego? Mam przestać mówić Prawdę i poprawiać NiePrawdy, żeby "kogoś nie ośmieszać" kto sam się na to ośmieszenie wystawia mówiąc bez przemyślenia?

Czy tak zaleca Katolicyzmu by unikać mowienia Prawdy i poprawiania NiePrawdy w celu "nie ośmieszania"?

Cytuj:
4. Na forum zabrania się:
- łamania prawa;
- wypowiedzi wulgarnych, obraźliwych, ośmieszających lub poniżających;
- werbowania do sekt;
- agitacji na rzecz poglądów i działań sprzecznych z zasadami wyznawanymi przez gospodarzy forum;
- trollingu (działań mających na celu wzniecenie kłótni internetowej); definicja tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling


Łamanie Prawa - nie wiem nic o tym

wypowiedzi wulgarnych, obraźliwych, ośmieszających lub poniżających;
To Jezus mógłby wylecieć z tego forum.

Mateusz 23
12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.
(...)
15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy,
(...)
16 Biada wam, przewodnicy ślepi,
(...)
17 Głupi i ślepi!
(...)
24 Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!
(...)
27 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. 28 Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
(...)
32 Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!10
33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?
34 Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
35 Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem. 36 Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie.

Ostrzeżenie, kasacja czy ban dla Jezusa? :)

Werbowanie do sekt - nie

- agitacji na rzecz poglądów i działań sprzecznych z zasadami wyznawanymi przez gospodarzy forum;

Czyli mam się ze wszystkim zgadzać z moderatorami, albo wylot? A co JAKBY poglądy gospodarzy były niezgodne z wiarą Katolicką. Co wtedy?

Cytuj:
I proszę mi nie wciskać, że działam z jakichś niskich pobudek (patrz. " Moderator nawet gdyby nie miał racji to i tak "ją ma""), bo Twój adwersarz wcale nie jest objęty ochroną moderatorską, a Ty w żaden sposób nie jesteś tępiony, bo np. moderator się na Ciebie uwziął.


Ja nie wiem jaka jesteś. Dopiero się okaże. Ale to co piszę, to że jeżeli moderator by się nie zgadzał z użytkownikiem co do np. interpretacji regulaminu albo czy zachowanie użytkownika go łamie czy nie, czy też zgodności tego regulaminu z wiarą Katolicką, to czyje słowo przeważy?

Problem jest taki, że pewni użytkownicy piszą ad personam na mnie i jakoś nie zauważyłem reakcji moderacji w tej sprawie. Czy będę chroniony przed atakami ad personam innych użytkowników przez moderację?

Cytuj:
Moderator ma za zadanie pilnować porządku na forum, w tym także zapobiegać lub ukrócać zapędy wojownicze.


Proszę Zdefiniuj "zapędy wojownicze", żebym mógł wiedzieć co to jest.

Cytuj:
Co do cytowanych przez Ciebie fragmentów biblijnych - nie mają one związku z tematem


To jest Twoja opinia. Czy uważasz, że wiesz wszystko o Biblii? Każdą możliwą interpretację każdego fragmentu?

Cytuj:
(poza jednym, który podsumowałam "tak trzymać":)


Dziękuję. :) Więc się da zgodzić.

Cytuj:
więc mam prawo sądzić, że nie rozumiesz Biblii.


"Masz Prawo do wszystkiego." Ja również mam Prawo się nie zgodzić z Twoją opinią. A Ty masz Prawo się nie zgodzić z moją niezgodą i mnie ukarać dowolnie.

Przychodzę w dobrych intencjach. Ale możecie mnie wyrzucić jak będzie Wam wadziła moja obecność. Najwyżej pójdę gdzie indziej.


Pt lis 19, 2021 17:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Właśnie udowodniłeś, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nic nie mówiłam o łamaniu prawa czy też wulgarnych wypowiedziach itp. Podałam punkt regulaminu, w którym jest mowa o trollingu. To, że tam są wymienione inne przewinienia nie ma tu nic do rzeczy. I proszę, nie szafuj Biblią, bo chyba znasz fragment mówiący o modlitwie setnika i faryzeusza w świątyni.
Nie zakładam Twojej złej woli, więc proszę mi tego nie sugerować. Gdyby tak było, miałbyś już ostrzeżenie. Uważam, że zanim się wypowiesz na jakiś temat, poszukaj źródeł, a nie własnego widzimisię. Przyznałeś przecież, że nie masz czasu czytać podanego linka, ale mimo to dyskutowałeś na temat. Ponoć chcesz wiedzieć wszystko. Tak się nie da, przynajmniej od razu. Ja, na ten przykład, sprawdzam wszelkie informacje, memy itp. zanim skomentuję.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 19, 2021 17:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosia,

Cytuj:
Właśnie udowodniłeś, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nic nie mówiłam o łamaniu prawa czy też wulgarnych wypowiedziach itp. Podałam punkt regulaminu, w którym jest mowa o trollingu. To, że tam są wymienione inne przewinienia nie ma tu nic do rzeczy.


Nie twierdzę, że zarzuciłaś mi inne punkty. Chciałem być bardziej kompletny i wypowiedzieć się przy okazji o innych sąsiadujących punktach regulaminu.

Czy jest taki punkt regulaminu, że mogę odpowiadać tylko na to co ktoś napisał, nie poruszając innych aspektów sprawy, które mnie interesują w danym temacie?

Cytuj:
I proszę, nie szafuj Biblią, bo chyba znasz fragment mówiący o modlitwie setnika i faryzeusza w świątyni.


Czy masz na myśli faryzeusza i CELNIKA?

Łukasz 18
Faryzeusz i celnik
9 Powiedział też do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść:
10 «Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik.
11 Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: "Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik.
12 Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam".
13 Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!"
14 Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».

Tutaj rozumiem chodzi o to, żeby się nie wywyższać, tylko widzieć w sobie wady. Ja szukam w sobie wady regularnie. I nie potępiam.

Ale to nie zmienia faktu, że mamy też inne wytyczne. Np. Pouczać tych co się niewłaściwie zachowują (w tym mówią NiePrawdę), głosić Słowo Boże?

Apokalipsa 21
8 A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelkich kłamców:
udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką.
To jest śmierć druga».

Może warto ludzi upominać by nie mówili NiePrawdy, nawet gdy się tym zirytują?

Mateusz 18
8 Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny.
9 I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.

Może też lepiej wejść do Życia zirytowanym niż być wrzuconym do Piekła bez irytacji?

szafować
2. słowami
książk.  przesadzać w mówieniu lub w robieniu czegoś

Nie wiem jaka ilość głoszenia Słowa Bożego według Ciebie jest należyta, a jaka nie. Warto określić kryteria by móc o tym dyskutować.

Ja mam taki fragment:

1 Koryntian 1
17 Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża.
18 Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia.
19 Napisane jest bowiem:
Wytracę mądrość mędrców,
a przebiegłość przebiegłych zniweczę.
20 Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?
21 Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących.
22 Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości,
23 my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan,
24 dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą.
25 To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi.
26 Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Niewielu tam mędrców według oceny ludzkiej, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych.
27 Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć;
28 i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest, wyróżnił Bóg, by to co jest, unicestwić,
29 tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga.

Gdzie jest określone ile Słowa Bożego można mówić, a ile to za dużo?

Cytuj:
Nie zakładam Twojej złej woli, więc proszę mi tego nie sugerować. Gdyby tak było, miałbyś już ostrzeżenie.


Ja zrozumiałem, że trolling, który rozumiem mi co najmniej sugerujesz w moim działaniu to działanie "w celu ich ośmieszenia lub obrażenia". Brzmi jak zła wola. Więc zinterpretowałem sugerowanie mi złej woli.

Cytuj:
Uważam, że zanim się wypowiesz na jakiś temat, poszukaj źródeł, a nie własnego widzimisię.


Źródła też czytałem i czytam. Ale czasem lepiej porozmawiać z grupą ludzi, którzy mogą pomóc wydajniej niż grzebanie się w stosach książek itp. Jak mówiłem, optymalizacja. Rozumiem, że każdą (większość?) informacji, które można uzyskać na tym forum, można też gdzie indziej. A jednak ludzie przychodzą szukać tu odpowiedzi, zamiast szukać gdzie indziej.

Może m.in. by zaoszczędzić czas w "erze nadmiaru informacji"? A może też po to by wejść w dialog z grupą żywych ludzi, który może być bardziej wydajny, niż zakopywanie się w "źródłach niedialogicznych"?

Mam tylko powielać źródła, a nie mam Prawa zadawać pytań o to czy moje "widzimisię" ma sens czy nie? Nie wiem czy użytkownicy tego forum spełniają te kryteria.

Cytuj:
Przyznałeś przecież, że nie masz czasu czytać podanego linka, ale mimo to dyskutowałeś na temat.


"Nie mam czasu na nic" w tym sensie. Tym bardziej mniej czasu na czytanie źródeł niż na dialog. Bo czytanie źródeł bywa dużo bardziej czasochłonne i męczące niż dialog.

Mi chodziło bardziej o priorytety i optymalizację użyteczności czasu. Temat nie jest monolitem, więc to, że fragment tematu mnie niewystarczająco interesuje by spędzać na nim czas i wysiłek potrzebny do tego celu, nie znaczy chyba że mam temat całkiem porzucić?

Bo co jak ktoś zada 10 pytań, a ja będę chciał rozmawiać tylko na temat 6ciu z nich? Czy mam opuścić całkiem temat? Czy też napisać, że 4 pytania mnie nie interesują wystarczająco by się opłacało w nie zagłębiać i kontynuować tylko z 6cioma? A może się przemęczyć i odpisywać wbrew swojej woli na wszystkie?

Cytuj:
Ponoć chcesz wiedzieć wszystko. Tak się nie da, przynajmniej od razu.


"Wszystko jest możliwe." Ale może Bóg tego nie chcieć. Bo np. może czasem być tak, że jak Bóg przewidział pewną rolę dla człowieka, to może zachęca go do tej roli, tym że umiejętności i wiedza, która jest potrzebna do tej roli przychodzi mu łatwiej niż ta, która jest niepotrzebna do tego celu, albo wręcz może stanowić przeszkodę zajmującą czas i energię, którą powinien przeznaczyć na to co ważniejsze?

Tak czy inaczej mogę optymalizować metody nauczania, aby nauka była bardziej wydajna. Wielokrotnie przekonałem się, że dla mnie nieraz bardziej optymalne są dialogi niż "źródła niedialogiczne".

Cytuj:
Ja, na ten przykład, sprawdzam wszelkie informacje, memy itp. zanim skomentuję.


Jesteś moderatorem, robisz to przy okazji kontroli moderatorskiej. 2 w 1. Ja mam ten komfort, że nie muszę moderować i spędzać na tym czasu. To też jeden z powodów dla którego wolę nie mieć swojego forum, choć już takie założyłem kiedyś małe PHPBB na krótko. Nie tęsknię za administracją ani moderowaniem. :)

Jest to pracochłonna praca i może irytować i męczyć. Ja wolę być użytkownikiem. Mogę selekcjonować co mnie interesuje i nie babrać się we wszystkim tym co się dzieje.

Nie umniejszam Tobie, każdy ma swoją rolę. Raczej współczuję obowiązków i gratuluję cierpliwości. Ja się na to nie piszę.


Pt lis 19, 2021 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
W pewnym wątku pojawił się taki post:
katon napisał(a):
sanctam napisał(a):
Krypotowaluty, Bitcoin Forex ci ludzie co tam grają na giełdzie są bogaci. Mogą oszukiwać a takich jak wy sprzedaliby 10 razy.

Dlatego trzeba inwestować z tymi bogatymi. Był dzisiaj ważny poziom na BTC w ok 53 500 USD( zniesienie 38,2 % całego ruchu z tegorocznego dołka plus okolice ważnego szczytu i jest reakcja.
Ale żeby się zabezpieczyć to należy sprzedać gdy spadnie poniżej ok 47000 USD.
Poprzednie strefy o których wcześniej wspomniałem doskonale zadziałały. Chociaż trochę przebiło strefę 48 000 - 51 000.
i wzrost był do 53 000, ale za to wsparcia w ok 37000 - 43 000 okazały się trafne.

Pytanie (otwarte) – czy moderacja powinna na takie posty pozwalać. „Inwestowanie” w kryptowaluty jest z samej swojej natury spekulacyjne. Aby ktoś mógł zarobić na kryptowalutach, ktoś inny musi stracić (jest to różnica w stosunku do akcji, gdzie zarobić mogą wszyscy, jeśli firma wytworzy wartość). Jeśli zatem ktoś publicznie zachęca do jakichś działań w sferze kryptowalutowej, to oczywistym jest konkluzja, że próbuje on zachęcić innych do działań dla nich szkodliwych. To jest oczywiście „pod rozwagę”. Jak ktoś się na haczyk katona naciągnie, to jest to jego problem.


Pn lis 29, 2021 8:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
taryjel napisał(a):
Pytanie (otwarte) – czy moderacja powinna na takie posty pozwalać.


Wspomniany post znajduje się w "Hyde Park" a to oznacza znaczną swobodę wypowiedzi nawet na tematy kontrowersyjne z zachowaniem zasad kultury i regulaminu.

Jeśli ktoś chce inwestować opierając się na opiniach domorosłych ekonomistów z forum to gratuluję i życzę wiele sukcesów.

_________________
ksiądz


Pn lis 29, 2021 10:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
taryjel napisał(a):
Pytanie (otwarte) – czy moderacja powinna na takie posty pozwalać. „Inwestowanie” w kryptowaluty jest z samej swojej natury spekulacyjne. Aby ktoś mógł zarobić na kryptowalutach, ktoś inny musi stracić (jest to różnica w stosunku do akcji, gdzie zarobić mogą wszyscy, jeśli firma wytworzy wartość).


Jest jeszcze gorzej. Kolega katon w zapale inwestowania daje m.in. rady co do inwestycji krótkich / shortów. Dla laików, jest to określenie jednej z dwóch możliwych opcji, tu konkretnie takiej, w której zyskuje się na stracie wartości danej pozycji (więc rację ma taryjel, że zysk jednego jest stratą drugiego). Ale inna strona tego coina jest taka, że przy opcjach (długich i krótkich) inwestujemy aktywami, których nie posiadamy. Jest to w uproszczeniu zakład na zysk czy spadek wartości danego aktywu. W wariancie negatywnym można stracić więcej, niż suma, którą się "zainwestowało". Powinienem napisać, zaspekulowało. To też ważna różnica co do akcji, bo w akcjach zasadniczo można stracić najwyżej tyle, co się kupiło (przy totalnym krachu firmy). W opcjach, jak wyżej, wysokość strat może łatwo przekroczyć wysokość sumy włożonej.

Jest dobry powód, dla którego maklerzy finansowi muszą w większości krajów dawać różne kwity do podpisu, zanim inwestują pieniądze klientów. Są dobre powody, dla których opcje (long i short) są tam na samym szczycie ryzyka. Być może to też jest dobry powód, żeby na takim forum jak to tutaj unikać tego typu porad, zwłaszcza jak idą w takie konkrety.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn lis 29, 2021 10:43
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
[ciach...offtop. M.]


Pn lis 29, 2021 12:31

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bert04 napisał(a):
taryjel napisał(a):
Pytanie (otwarte) – czy moderacja powinna na takie posty pozwalać. „Inwestowanie” w kryptowaluty jest z samej swojej natury spekulacyjne. Aby ktoś mógł zarobić na kryptowalutach, ktoś inny musi stracić (jest to różnica w stosunku do akcji, gdzie zarobić mogą wszyscy, jeśli firma wytworzy wartość).


Jest jeszcze gorzej. Kolega katon w zapale inwestowania daje m.in. rady co do inwestycji krótkich / shortów. Dla laików, jest to określenie jednej z dwóch możliwych opcji, tu konkretnie takiej, w której zyskuje się na stracie wartości danej pozycji (więc rację ma taryjel, że zysk jednego jest stratą drugiego). Ale inna strona tego coina jest taka, że przy opcjach (długich i krótkich) inwestujemy aktywami, których nie posiadamy. Jest to w uproszczeniu zakład na zysk czy spadek wartości danego aktywu. W wariancie negatywnym można stracić więcej, niż suma, którą się "zainwestowało". Powinienem napisać, zaspekulowało. To też ważna różnica co do akcji, bo w akcjach zasadniczo można stracić najwyżej tyle, co się kupiło (przy totalnym krachu firmy). W opcjach, jak wyżej, wysokość strat może łatwo przekroczyć wysokość sumy włożonej.

Jest dobry powód, dla którego maklerzy finansowi muszą w większości krajów dawać różne kwity do podpisu, zanim inwestują pieniądze klientów. Są dobre powody, dla których opcje (long i short) są tam na samym szczycie ryzyka. Być może to też jest dobry powód, żeby na takim forum jak to tutaj unikać tego typu porad, zwłaszcza jak idą w takie konkrety.

Odpowiedziałem na te bezpodstawne zarzuty w wątku - "Dyskusje między użytkownikami.


Pt gru 03, 2021 17:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bert04 napisał(a):
taryjel napisał(a):
Pytanie (otwarte) – czy moderacja powinna na takie posty pozwalać. „Inwestowanie” w kryptowaluty jest z samej swojej natury spekulacyjne. Aby ktoś mógł zarobić na kryptowalutach, ktoś inny musi stracić (jest to różnica w stosunku do akcji, gdzie zarobić mogą wszyscy, jeśli firma wytworzy wartość).


Jest jeszcze gorzej. [...]Być może to też jest dobry powód, żeby na takim forum jak to tutaj unikać tego typu porad, zwłaszcza jak idą w takie konkrety.

Tak jak wyżej odpowiedział @Bramin, temat znajduje się w dziale Hydepark + w regulaminie nie ma zakazu rozmów na takie tematy, nie zauważyłam również, aby @katon naganiał na super inwestycję życia, gdyby uprawiał zakamuflowany spam, reklamując jakąś usługę, to co innego.

Polska na tle krajów rozwiniętych wciąż ma edukację finansową na niskim poziomie, generalnie niezbyt nas to zagadnienie interesuje i z tego względu tematy, które wiążą się z szeroko rozumianym inwestowaniem są odbierane jako kontrowersyjne, w końcu w oczach przeciętnego obywatela ktoś, kto inwestuje choćby w akcje, to hazardzista, utracjusz, złodziej czy w najlepszym przypadku- milioner, który nie wie co zrobić z pieniędzmi. Jak już taki jeden z drugim coś tam zaoszczędzi, daje się złapać złodziejom, którzy na słowo "dzwonię z banku", instalują bez zastanowienia zdalny pulpit i dają się okraść z pieniędzy. No cóż, kiedyś był Amber Gold oferujący super oferty, dziś ludzie się nie zmienili i nadal edukować się nie chcą, ale na złote słówka są tak samo podatni, jak w przeszłości. Dlatego trzeba rozmawiać na takie tematy, jeżeli ktoś dzięki temu zmotywuje się, żeby dowiedzieć się więcej, będzie to z pożytkiem dla niego, a jak ktoś na podstawie malutkiego forum, weźmie za dobrą monetę post anonimowego użytkownika, to cóż, równie dobrze może wziąć rozwód z małżonkiem/ką, bo ktoś mu tak poradził na forum, nauka czasem jest bolesna.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N gru 05, 2021 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
@bert04 i @taryjel
Na dyskusje tematyczne jest miejsce poza działem Moderacja i wątkiem wzajemnych uwag. Tu wpisujemy tylko i wyłacznie wzajemne uwagi wobec siebie i nie dyskutujemy oi giełdach, spekulacjach i złocie :)
Dyskutowaliśmy w wątku o inwestowaniu. Zostało to wywalone do „wzajemnych uwag”. Teraz kontynuujemy tę samą dyskusję w wątku „wzajemne uwagi” i dowiadujemy się, że powinniśmy dyskutować w wątku o inwestycjach. Cinszko.


Wt gru 07, 2021 7:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 392, 393, 394, 395, 396, 397, 398 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL