Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 6:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 377, 378, 379, 380, 381, 382, 383 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Mówiąc, że to nie ambona, miałam na myśli to, że Ty nie dyskutujesz, Ty głosisz. Na marginesie: amobona nie sluzy tylko i wyłącznie do głoszenia kazań, co sugerujesz mówiąc o braku możliwości polemiki z księdzem. Z ambony czytana jest na Mszy św. przede wszystkim Biblia.


Ambona w potocznym rozumieniu, to jest nauka, bez możliwości jakiejkolwiek polemiki. No i to, co ja robię, to w żaden sposób nie można nazwać "amboną"


Pn mar 15, 2021 13:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Posty niezwiązane z tym wątkiem a dotyczące tematu przekleństwa wynikającego z Prawa zostały przeniesione tutaj:
viewtopic.php?f=40&t=42549&view=unread#unread

Proszę pisać w tym wątku wyłącznie na temat miejsca i roli Pawła oraz jego listów w chrześcijaństwie ew. o poglądach sekt czy ruchów religijnych nie uznających jego listów.
Pragnę zwrócić uwagę, ze nawet proroków obowiązuje tutaj regulamin!

Temat umycia nóg Apostołom i jego symboliczne znaczenie był już poruszany m. in. w wątkach o Eucharystii. Tam proszę na ten temat dyskutować lub założyć nowy temat.


Mnie się zdaje bramin, że kompletnie nie rozumiesz tytułu wątku. Temat jest o tym, czy jestem chrześcijaninem (w moim rozumieniu - uczniem Jezusa) jeśli uznaję tylko naukę Jezusa zapisaną w Ewangeliach, a nie uznaję nauk Pawła. No i odnosząc się tylko do Pawła, to dyskusja z tytułu nie ma zupełnie sensu, no bo nie da się argumentować za tym, że jestem chrześcijaninem. No bo chrześcijanin, to jest wyznawca Jezusa, to tylko z Jego nauki można obronić (uargumentować) swoją przynależność do wspólnoty chrześcijańskiej.


Pn mar 15, 2021 13:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
To jest wiara supermarketowa, że wybiera się tylko niektóre rzeczy.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn mar 15, 2021 13:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Krzysiek, Ty nie dyskutujesz, Ty głosisz, a to jest forum dyskusyjne. Głosić może na swoim blogu. Czy to jasne? Jeśli nadal będziesz głosił bez dyskusji, będzie trzeba zareagować wg regulaminu, w efekcie czego możliwe jest pożegnanie z Tobą jako prorokiem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn mar 15, 2021 13:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Krzysiek, Ty nie dyskutujesz, Ty głosisz, a to jest forum dyskusyjne. Głosić może na swoim blogu. Czy to jasne? Jeśli nadal będziesz głosił bez dyskusji, będzie trzeba zareagować wg regulaminu, w efekcie czego możliwe jest pożegnanie z Tobą jako prorokiem.

Myślałem, że banujecie tylko użytkowników forum ale się okazuje, że Wasza władza sięga dużo dalej.

Wiesz co? Może poczytaj sobie moje watki i się zastanów, czy przypadkiem nie deprecjonujesz tych wszystkich użytkowników, którzy ze mną dyskutowali? No bo jeśli głoszę, to za kogo oni w tych moich watkach robili? A tak poza tym, to chciałem do moderacji zaapelować. Chciałbym rozstać się w przyjaźni i jeśli już nie będziecie mogli znieść tego, co piszę, to mi to zakomunikujcie. Wtedy przestanę pisać ale będę miał dostęp do forum z pozycji zalogowanego. Mam nadzieję, że to, że czytam Wasze forum, to nie będzie Wam to przeszkadzało. No bo w większości forum, to mnie z hukiem wyrzucali, a byli tacy, którzy mi mówili, że jak czytam ich forum, to na nich działa to destrukcyjnie. Odcinali mi nawet możliwość czytania ich forum.


Pn mar 15, 2021 21:30
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
krzysiekniepieklo napisał(a):
Myślałem, że banujecie tylko użytkowników forum ale się okazuje, że Wasza władza sięga dużo dalej.

A to Ty nie jesteś uzytkownikiem forum? :o Kim więc tutaj jesteś?
krzysiekniepieklo napisał(a):
No bo jeśli głoszę, to za kogo oni w tych moich watkach robili?

Oni próbowali z Tobą dyskutować, ale nie podejmujesz rękawicy. W odpowiedzi dalej głosisz.Chyba nie bardzo wiesz, na czym polega dyskusja.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Wtedy przestanę pisać ale będę miał dostęp do forum z pozycji zalogowanego.

Czytać forum może nawet niezalogowany, więc jaki problem?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn mar 15, 2021 22:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
krzysiekniepieklo napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Krzysiek, Ty nie dyskutujesz, Ty głosisz, a to jest forum dyskusyjne. Głosić może na swoim blogu. Czy to jasne? Jeśli nadal będziesz głosił bez dyskusji, będzie trzeba zareagować wg regulaminu, w efekcie czego możliwe jest pożegnanie z Tobą jako prorokiem.

Myślałem, że banujecie tylko użytkowników forum ale się okazuje, że Wasza władza sięga dużo dalej.

Wiesz co? Może poczytaj sobie moje watki i się zastanów, czy przypadkiem nie deprecjonujesz tych wszystkich użytkowników, którzy ze mną dyskutowali? No bo jeśli głoszę, to za kogo oni w tych moich watkach robili? A tak poza tym, to chciałem do moderacji zaapelować. Chciałbym rozstać się w przyjaźni i jeśli już nie będziecie mogli znieść tego, co piszę, to mi to zakomunikujcie. Wtedy przestanę pisać ale będę miał dostęp do forum z pozycji zalogowanego. Mam nadzieję, że to, że czytam Wasze forum, to nie będzie Wam to przeszkadzało. No bo w większości forum, to mnie z hukiem wyrzucali, a byli tacy, którzy mi mówili, że jak czytam ich forum, to na nich działa to destrukcyjnie. Odcinali mi nawet możliwość czytania ich forum.

Krzyśku i to Cię nie pobudziło chociaż do minimalnej autorefleksji?
Rozmawiasz czasami z Duchem Świętym? :)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pn mar 15, 2021 22:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Sorry że się wtrącę, a czy Ty rozmawiałaś z Duchem Świętym? Czy mówi do Ciebie? Jeśli tak to czy mogłabyś mu zadać kilka pytań ode mnie?


Pn mar 15, 2021 22:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
afilatelista napisał(a):
Sorry że się wtrącę, a czy Ty rozmawiałaś z Duchem Świętym? Czy mówi do Ciebie? Jeśli tak to czy mogłabyś mu zadać kilka pytań ode mnie?

Skoro już pozwoliłeś sobie na wtrącenie się w moją rozmowę z osobą, która uważa, że głosi na forum słowo Boga - dlaczego to zrobiłeś?
Zanim Ci odpowiem, chciałabym poznać Twoją motywację.

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pn mar 15, 2021 22:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Asienkka napisał(a):
Krzyśku i to Cię nie pobudziło chociaż do minimalnej autorefleksji?
Rozmawiasz czasami z Duchem Świętym? :)


A czytałaś może w jak kuriozalny sposób wyrzucili mnie onegdaj z katolika? To zdarzenie przypadkowe nie mogło być, bo to było zupełnie nieprawdopodobne ze względu na rachunek prawdopodobieństwa. Jeśli ogarniasz rachunek prawdopodobieństwa, to mogę to przedstawić.
Więc to nie dzieje się tylko w mojej głowie ale Bóg potwierdza to konkretnymi znakami.
Jeśli chodzi o rozmawianie z Duchem Świętym, to w potoczny sposób tego nie nazwał bym rozmową ale zdarzało się, że o konkretne sprawy się pytałem wprost i dostawałem czytelną odpowiedź na zadane pytanie. No ale to nigdy nie dotyczyło błahych spraw. No a myśli, które do mnie przychodzą w dyskusjach na forum, to też traktuję jako "rozmowę z Bogiem, bo inspirują mnie zapodawane teksty podczas dyskusji i i na bazie takich tekstów, przychodzi do mnie często nowe rozumienie takich cytowanych fragmentów Biblii. No i to jest rozmowa z Bogiem, a może bardziej lekcja dla mnie.


Wt mar 16, 2021 0:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
krzysiekniepieklo napisał(a):
A czytałaś może w jak kuriozalny sposób wyrzucili mnie onegdaj z katolika?

Z tego forum wyleciałeś wcześniej. Wróciłeś warunkowo. Pamiętasz?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt mar 16, 2021 0:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
A czytałaś może w jak kuriozalny sposób wyrzucili mnie onegdaj z katolika?

Z tego forum wyleciałeś wcześniej. Wróciłeś warunkowo. Pamiętasz?


Wiem mniej więcej dlaczego wróciłem. Moja twarda opozycja się stąd wyniosła, a dla innych chyba nie byłem aż tak kontrowersyjny. No i myślę, że jednak ciekawie piszę i mam chyba dość duży wpływ na rozwój waszego myślenia o wierze, bo moje spojrzenie (moja wiara) jest dla Was dość niezwykła. Jeśli wylecę mimo wszystko, to pewnie raczej dlatego, że już zbyt duży szum się wokół mnie robi. Dopóki odpisują na moje posty, to w zasadzie tak to forum normalnie funkcjonuje. Głoszenie, czy ambona, to jest brak adwersarzy, a przecież sam ze sobą nie rozmawiam. No i jeszcze raz apeluję, że jak będziecie mieli mnie dość, to powiedzcie i wtedy przestanę pisać. Braku kultury, to chyba mi nie zarzucicie.


Wt mar 16, 2021 0:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Asienkka napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Sorry że się wtrącę, a czy Ty rozmawiałaś z Duchem Świętym? Czy mówi do Ciebie? Jeśli tak to czy mogłabyś mu zadać kilka pytań ode mnie?

Skoro już pozwoliłeś sobie na wtrącenie się w moją rozmowę z osobą, która uważa, że głosi na forum słowo Boga - dlaczego to zrobiłeś?
Zanim Ci odpowiem, chciałabym poznać Twoją motywację.

Jeśli Bóg istnieje to cieknie nawiąże z nim kontakt.


Wt mar 16, 2021 8:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
afilatelista napisał(a):
Asienkka napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Sorry że się wtrącę, a czy Ty rozmawiałaś z Duchem Świętym? Czy mówi do Ciebie? Jeśli tak to czy mogłabyś mu zadać kilka pytań ode mnie?

Skoro już pozwoliłeś sobie na wtrącenie się w moją rozmowę z osobą, która uważa, że głosi na forum słowo Boga - dlaczego to zrobiłeś?
Zanim Ci odpowiem, chciałabym poznać Twoją motywację.

Jeśli Bóg istnieje to cieknie nawiąże z nim kontakt.

A możesz jednak wyrazić się w jaśniejszy sposób?
Jeszcze w myślach nie czytam ;)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Wt mar 16, 2021 11:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Po prostu jeśli da się rozmawiać z Bogiem to chciałbym o tym wiedzieć i zadać mu pytania. Bo osobiście ze mną nie gada.


Wt mar 16, 2021 23:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 377, 378, 379, 380, 381, 382, 383 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL