Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 21:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1466
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
zefciu napisał(a):
Ciężko mi sobie wyobrazić, co by było, gdyby się okazało, że wszystko w co wierzę to bujda.

Poznałbyś prawdę.
zefciu napisał(a):
george45 – ostrzeżenie
Recydywa w pisaniu krótkich, niezwiązanych bezpośrednio z tematem dyskusji pseudomądrych uwag (Regulamin III 9).


Uważam, że była to odpowiedź na twoje pytanie. Moi zdaniem bardzo zwięzła i treściwa. Co do mądrości uwag, nie każdy potrafi wzbić się a takie wyżyny jak ty. Są ludzie o wiele bardziej prości, którzy chcą wyrazić swe spostrzeżenia nie zawsze twoim zdaniem mądre.
Może zrobimy sondę czy należy się ostrzeżenie za taką odpowiedź?


Pt lis 09, 2018 12:20
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
george45 napisał(a):
Uważam, że była to odpowiedź na twoje pytanie.
Proszę zatem wyjaśnić, co ta Twoja „odpowiedź” wniosła do dyskusji. Jak sobie wyobrażasz merytoryczne odniesienie do takiej „odpowiedzi”?

Jeśli jesteś w stanie, to cofam ostrzeżenie.


Pt lis 09, 2018 12:24

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1466
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
zefciu napisał(a):
Ciężko mi sobie wyobrazić, co by było, gdyby się okazało, że wszystko w co wierzę to bujda.

Poznałbyś prawdę.
Mógłbym dopisać:
„Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” (J 8, 31). Te słowa sprawiają ból, niepokój, tyle lat wierzyłem, walczyłem a to w co wierzyłem, za co walczyłem okazuje się jedna wielka lipa (bez znaczenia w co), prawda staje się niewygodna, wyzwolenie zaczyna boleć. Bronisz się przed nią, walczysz nadal o „swoją prawdę”, „swoje racje”. Co wnosi do dyskusji? A no to, że dyskusja to nie udowadnianie kto ma rację, lecz kto jak postrzega dany problem. Dyskusja to nie zarzucanie komuś kłamstwa, łgarstwa, to nie obrażanie adwersarza mocnym epitetami. Gdy tak przebiega, świadczy o tym, że dyskutują ci co mają „swoje prawdy” i nie chcą poznać prawdy.


Pt lis 09, 2018 13:04
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
george45 napisał(a):
„Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” (J 8, 31). Te słowa sprawiają ból, niepokój, tyle lat wierzyłem, walczyłem a to w co wierzyłem, za co walczyłem okazuje się jedna wielka lipa (bez znaczenia w co), prawda staje się niewygodna, wyzwolenie zaczyna boleć. Bronisz się przed nią, walczysz nadal o „swoją prawdę”, „swoje racje”.
Ale przecież nie o to chodziło w dyskusji. Ergo przedstawił opcję nie „wyzwalającą”, tylko skrajnie pesymistyczną.

Cytuj:
Co wnosi do dyskusji?
No to ja się pytam co. A Ty nie umiesz odpowiedzieć.


Pt lis 09, 2018 13:10

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1466
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Zadałeś pytanie:
"Ciężko mi sobie wyobrazić, co by było, gdyby się okazało, że wszystko w co wierzę to bujda."
Odpowiedziałem. Jeżeli ta odpowiedź cię nie satysfakcjonuje, jest głupia, prosta, krótka, nic nie wnosi do dyskusji, to jest tylko "twoja prawda". Zrobisz sondę, będzie "prawdą" jej uczestników.


Pt lis 09, 2018 13:21
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
george45 napisał(a):
Zadałeś pytanie:
"Ciężko mi sobie wyobrazić, co by było, gdyby się okazało, że wszystko w co wierzę to bujda."
Odpowiedziałem. Jeżeli ta odpowiedź cię nie satysfakcjonuje, jest głupia, prosta, krótka, nic nie wnosi do dyskusji, to jest tylko "twoja prawda". Zrobisz sondę, będzie "prawdą" jej uczestników.
Pojęcie „prawda” ma w języku polskim swoje znaczenie. Nie oznacza ono „to co uważają ludzie w sondzie”. Jeśli nie potrafisz uzasadnić, co Twój post wnosił do dyskusji, to najwidoczniej niczego nie wnosił.


Pt lis 09, 2018 13:25

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1466
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Najwidoczniej coś wniósł, skoro dyskutujemy od jakiegoś czasu. Jeśli tak nie uważasz, to uzasadnij że niczego nie wniósł.


Pt lis 09, 2018 13:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
george45 twoje "Poznałbyś prawdę." odbieram tylko i wyłącznie jako sugestię, że to w co wierzy zefcio to stek kłamstw.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt lis 09, 2018 13:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1466
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Padre77 napisał(a):
george45 twoje "Poznałbyś prawdę." odbieram tylko i wyłącznie jako sugestię, że to w co wierzy zefcio to stek kłamstw.

Źle odbierasz, wczytaj się w pytanie i odpowiedź. Zefciu oświadcza że nie wie co by zrobił, ma odpowiedź: poznał prawdę. No bo co innego zrobił? Kochasz dziewczynę, wierzysz że jest uczciwa, nie zdradza cię, wierzysz że jest uczciwa, to "twoja prawda". Zastajesz ją w łóżku z innym, nie poznajesz wtedy prawdy? A co z nią zrobisz, na to nie odpowiadam.


Pt lis 09, 2018 14:03
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
george45 napisał(a):
Najwidoczniej coś wniósł, skoro dyskutujemy od jakiegoś czasu.
Dobra. Następnym razem od razu wywalę Twoją apelację i dam Ci bana na dwa tygodnie, żebyś nie mógł rzucić takim argumentem.
Cytuj:
Jeśli tak nie uważasz, to uzasadnij że niczego nie wniósł.
Dowodzenie zdań z kwantyfikatorem ogólnym jest trudniejsze niż tych ze szczegółowym. Skoro osoba zainteresowana nie potrafi wykazać, że wniósł cokolwiek, to przyjmujemy, że nie wniósł.


Pt lis 09, 2018 15:00
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
@george45
Też tak odbieram jak Padre77,
Padre77 napisał(a):
george45 twoje "Poznałbyś prawdę." odbieram tylko i wyłącznie jako sugestię, że to w co wierzy zefcio to stek kłamstw.

a Twoje wyjaśnienie z cytatem wcale tego odbioru nie zmienia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 09, 2018 15:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
george45 napisał(a):
Źle odbierasz, wczytaj się w pytanie i odpowiedź. Zefciu oświadcza że nie wie co by zrobił, ma odpowiedź: poznał prawdę.

Hm faktycznie jeśli spojrzeć na to z tej strony to ma sens to co mówisz. Czasem człowiek ulegnie pierwszemu wrażeniu i nie zauważy innego znaczenia.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt lis 09, 2018 15:25
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Ale przy czysto logicznym rozumieniu „uwagi” george'a, tzn. gdy odrzucimy wszelkie aluzje i czytanie między wierszami, „uwaga” owa również nic nie wnosi. Jest zupełnie trywialna. Jeśli ktoś pyta: „Co ja zrobię, jak mi się zepsuje samochód”, to raczej „odpowiedź” o treści „Będziesz miał zepsuty samochód” nic mu nie da.


Pt lis 09, 2018 15:38

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1466
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
zefciu napisał(a):
Ale przy czysto logicznym rozumieniu „uwagi” george'a, tzn. gdy odrzucimy wszelkie aluzje i czytanie między wierszami, „uwaga” owa również nic nie wnosi. Jest zupełnie trywialna. Jeśli ktoś pyta: „Co ja zrobię, jak mi się zepsuje samochód”, to raczej „odpowiedź” o treści „Będziesz miał zepsuty samochód” nic mu nie da.


Nie spytałeś co zrobisz jak ci się zepsuje samochód, pytałeś, co by było gdyby twa wiara w to, że samochód jest sprawny okazała się bujdą. Ma odpowiedź brzmi: poznałbyś prawdę. A co z nią zrobisz to twoja sprawa, możesz iść do mechanika, możesz wymienić samochód na inny. Proszę nie imputuj.


Wt lis 13, 2018 9:17
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
george45 napisał(a):
Nie spytałeś co zrobisz jak ci się zepsuje samochód, pytałeś, co by było gdyby twa wiara w to, że samochód jest sprawny okazała się bujdą. Ma odpowiedź brzmi: poznałbyś prawdę.
Ta odpowiedź zaś niczego nie wnosi, niczego nie ułatwia, niczego nie umożliwia i nie może być podstawą do żadnej dyskusji.


Wt lis 13, 2018 9:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL