Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 11:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6514 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 25, 2010 19:44
Posty: 180
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Użytkownik "lne" stosuje groźby karalne.


N sie 26, 2012 13:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Normalnie nie mam zwyczaju pisać skarg, ale użytkownik Mike29 posunął się o parę kroków za daleko.

viewtopic.php?p=700671#p700671

Oskarżył mnie o "współodpowiedzialność za śmierć osób LGBT", co jest pomówieniem ocierającym się o kodeks karny.

A skoro już tu piszę, to dodam też, że nie jest to pierwsze pomówienie dokonane przez tego użytkownika, który wcześniej już oskarżał i mnie i innych użytkowników o sianie "propagandy nienawiści" i o "nawoływanie do dyskryminacji homoseksualistów". Nie doczekałem się odpowiedzi na pytanie o jakikolwiek przykład takiego nawoływania, więc być może i na to należałoby zwrócić uwagę.


So wrz 01, 2012 12:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
1. Proszę nie rozszerzać znaczenia słów w nieskończoność. FOBIA to słowo mające konkretne znaczenie. Można o tym przeczytać tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Fobia
2. Stwierdzenia, że ktoś ma na sumieniu czyjeś samobójstwa uważam za oszczerstwo.
3. Każdemu wolno się obrażać na innych, że mają inne zdanie, ale kwestionowanie tego co piszą na poziomie emocjonalno-oszczerczym świadczy w najlepszym wypadku o braku umiejętności dyskusji.

Podsumowując: albo zgodzicie się, że druga strona może uważać inaczej, albo "dyskusja" w postaci wycieczek prywatnych zostanie zamknięta.

PS. Fuller opuścił chwilowo to forum po 3 ostrzeżeniu za chamskie odzywki o współdyskutantach.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn wrz 03, 2012 11:18
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Fobia fobią, ale przy tej okazji chciałbym zapytać szacowną moderację o publiczne ustosunkowanie się do poniższej kwestii:

- Czy na tym forum wolno kłamać nt. homoseksualizmu w kontekście podawania fałszywych faktów naukowych? Np. użytkownik greg(R) nagminnie kłamie insynuując, że homoseksualizm jest "chorobą i zboczeniem", podczas gdy powszechnie wiadomo, że jest to nieprawda, na co podawałem cytaty 5 organizacji zdrowia wraz z źródłami. Polska uznaje międzynarodowe klasyfikacje chorób oraz definicje homoskesualizmu wg. m.in WHO.

greg(R) napisał(a):
No właśnie. Skoro nie wiadomo to dlaczego Mike żąda w swoim egoizmie by państwo wydało mu dziecko? Być może choroba homoseksualna może się wykształcić w procesie socjalizacji dziecka? Przecież Mike sam napisał, że nie wiadomo.

Pewnie nie miałby nic przeciwko temu, żeby większa część społeczeństwa dzieliła z nim jego zaburzenie popędu seksualnego.

viewtopic.php?f=27&t=32073&start=480

Co na to moderacja/administracja? Czy na tym forum wolno jawnie i bezkarnie pogwałcać obowiązującą naukę wprowadzając czytelników w błąd i obrażać przedstawicieli mniejszości seksualnych? Podkreślam, że nie chodzi tu o ocenę moralną, tylko kłamanie nt. faktów naukowych.


Pn wrz 03, 2012 11:49
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Pozwolę sobie się wtrącić, bo pytanie zostało zadane na forum ogólnym, nie
w dziale moderacji.
Użytkownik greg(R) kłamałby gdyby pisał, że stanowisko pięciu
oraganizacji zdrowia, o których jest mowa w tym wątku jest inne
od rzeczywistego. Pisząc o homoseksualizmie jako chorobie i zboczeniu
wyraża swoją opinię, do której póki co ma prawo, bo mówienie w ten sposób
o homoseksualizmie nie jest jeszcze w Polsce karalne (czy coś się może zmieniło
w tym temacie...?) ; a fakt, że jego opinia na ten temat jest odmienna
od stanowisk w.w. organizacji kłamstwem nie jest.

Edit: Ups, jednak to dział moderacji, proszę w takim razie o skasowanie posta ;)


Pn wrz 03, 2012 12:17
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
MARIEL napisał(a):
Użytkownik greg(R) kłamałby gdyby pisał, że stanowisko pięciu
oraganizacji zdrowia, o których jest mowa w tym wątku jest inne
od rzeczywistego. Pisząc o homoseksualizmie jako chorobie i zboczeniu
wyraża swoją opinię, do której póki co ma prawo

A to ja mam nie mieć prawa do mówienia, że homofobia skutkuje zbrodniami przeciwko ludzkości? I to mimo, że podaje dane nt. odsetka zabójstw i przemocy na tle orientacji seksualnej? Rozumiem, że nie będziesz miała nic przeciwko jak do Ciebie powiem, że jesteś chora psychicznie na skutek fanatyzmu religijnego i będę to powtarzał w co drugim poście? Nieważne, czy religia jest w dlasyfikacji chorób, to przecież tylko "taka moja prywatna opinia, do której mam prawo tak jak greg(R)", prawda?

MARIEL napisał(a):
, bo mówienie w ten sposób
o homoseksualizmie nie jest jeszcze w Polsce karalne (czy coś się może zmieniło
w tym temacie...?) ;

Prywatnie nie, ale publicznie jak najbardziej. Jest najzwyklejszym w świecie pomówieniem, za które w kodeksie karnym przeiwdziana jest stosowna nagroda. Dlatego zapytałem moderację, bo jestem ciekawy, czy respektuje polski kodeks karny oraz międzynarodowe klasyfikacje chorób i wytyczne organizacji zdrowia.

MARIEL napisał(a):
a fakt, że jego opinia na ten temat jest odmienna
od stanowisk w.w. organizacji kłamstwem nie jest.

Jest, ponieważ wprowadza on w błąd czytelników. Choroba nie jest pojęciem ogólnym, tylko ma jasne kryteria oraz klasyfikacje regulowane przez powolane do tego instytucje naukowe, ktore Polska uznaje i respektuje. Nagminne powtarzanie informacji sprzecznych w co drugim poście tak jak robi to m.in greg(R) jest nie tylko pogwałcaniem nauki i wprowadzaniem w błąd, jest również celowym zabiegiem upodlenia i obrażenia nielubianej grupy społecznej.


Pn wrz 03, 2012 12:22

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Mike29 napisał(a):
Czy na tym forum wolno jawnie i bezkarnie pogwałcać obowiązującą naukę wprowadzając czytelników w błąd i obrażać przedstawicieli mniejszości seksualnych?


I ja również pozwolę wtrącić, bo Mike29, który nie myśli w kategoriach innych niż totalitarne, nadal nie załapał, że nawet głoszenie jawnej nieprawdy na tematy naukowe nie jest zabronione przez prawo, odbywa się nieustannie i całkowicie legalnie także na tym forum, m.in. w wykonaniu jego kolegów kreacjonistów, "obalających" teorię ewolucji.


Pn wrz 03, 2012 12:37
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Mike29 napisał(a):
Rozumiem, że nie będziesz miała nic przeciwko jak do Ciebie powiem, że jesteś chora psychicznie na skutek fanatyzmu religijnego i będę to powtarzał w co drugim poście? Nieważne, czy religia jest w dlasyfikacji chorób, to przecież tylko "taka moja prywatna opinia, do której mam prawo tak jak greg(R)", prawda?

To zobojętnienie MARIEL jest całkiem zrozumiałe, zwłaszcza że chrześcijanie są na wiele sposobów na tym forum obrażani. Szkoda, tylko że wiele osób ma skłonność do generalizowania, a chlubił się w tym szczególnie @fuller, nad czym ubolewam, bo fajny z niego gość :roll:


Pn wrz 03, 2012 12:46
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Witold napisał(a):
Mike29 napisał(a):
Czy na tym forum wolno jawnie i bezkarnie pogwałcać obowiązującą naukę wprowadzając czytelników w błąd i obrażać przedstawicieli mniejszości seksualnych?


I ja również pozwolę wtrącić, bo Mike29, który nie myśli w kategoriach innych niż totalitarne, nadal nie załapał, że nawet głoszenie jawnej nieprawdy na tematy naukowe nie jest zabronione przez prawo, odbywa się nieustannie i całkowicie legalnie także na tym forum, m.in. w wykonaniu jego kolegów kreacjonistów, "obalających" teorię ewolucji.

Zapoznaj się z kodeksem karnym. Pomówienie jest karalne, w przypadku homoseksualizmu jest to system zero-jedynkowy. Albo jest chorobą albo nią nie jest. Wg. obowiązujących w Polsce klasyfikacji nie jest chorobą = sprawa prawnie bezdyskusyjna i bardzo łatwa do rozstrzygnięcia na sali sadowej.


Pn wrz 03, 2012 12:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
"Pomówienie" to przypisanie komuś takich cech, które mogą poniżyć ją w oczach opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. Nie można więc twierdzić, że aby kogoś "pomówić", wystarczy nieprawdziwie stwierdzić, że jest chory. Należałoby ponadto udowodnić, że przypisanie komuś tej choroby może poniżać ją w oczach opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. Warto więc zauważyć, że Mike29 z wielkim zapałem dowodzi tutaj, iż nic takiego w dzisiejszych czasach nie ma już miejsca - bycie homoseksualistą nie jest czymś poniżającym dla opinii publicznej, ani nie wywołuje utraty zaufania. Innymi słowy, nie jest pomówieniem twierdzenie, że homoseksualizm to choroba, albo że homoseksualista jest chory.

Nic nie wiem też o tym, by na forum obowiązywał zakaz wygłaszania tez sprzecznych z "obowiązującą nauką". Myślę, że nawet członkowie stowarzyszeń Płaskiej Ziemi lub Ziemi Wydrążonej W Środku mogliby tu dyskutować bez problemu :)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn wrz 03, 2012 13:04
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Oczywiście, że wystarczy, spójrz na słowo "lub" w cytowanym przez Ciebie fragmencie. Tam nie ma napisane "i", tylko "lub". Nie zmieniaj znaczenia fragmentów kodeksu karnego, który cytujesz. Nie ma wymogu zaistnienia wszystkich kryteriów.

Ponadto przeciwko pomawianiem homoseksualistów w Polsce jako naukowa instytucja występuje PTS:

Polskie Towarzystwo Seksuologiczne jest zaniepokojone krzywdzącym wpływem społecznych uprzedzeń na funkcjonowanie psychiczne i społeczne osób homoseksualnych i biseksualnych oraz jest świadome niechlubnej roli, jaką w podtrzymywaniu tych uprzedzeń odegrała niegdyś nauka, która przez ponad sto lat (do 1973 w USA i do 1991 w Europie) uznawała homoseksualność za zaburzenie psychiczne. Ówczesne mniemanie o patologicznym charakterze homoseksualności okazało się niepoparte faktami naukowymi, lecz oparte na społecznych uprzedzeniach od wieków zakorzenionych w kulturze zachodniej. Dlatego też homoseksualność została wykreślona z obu najważniejszych klasyfikacji zaburzeń psychicznych – DSM i ICD.
Jednocześnie na Polskim Towarzystwie Seksuologicznym, jako na organizacji naukowej, spoczywa odpowiedzialność za rozpowszechnianie w społeczeństwie aktualnego stanu wiedzy seksuologicznej, szczególnie jeśli społeczna dezinformacja w zakresie seksuologii podtrzymuje niesłuszną dyskryminację jakiejkolwiek grupy społecznej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualizm


Pn wrz 03, 2012 13:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Mike29 napisał(a):
Oczywiście, że wystarczy, spójrz na słowo "lub" w cytowanym przez Ciebie fragmencie. Tam nie ma napisane "i", tylko "lub". Nie zmieniaj znaczenia fragmentów kodeksu karnego, który cytujesz. Nie ma wymogu zaistnienia wszystkich kryteriów.


A gdzie ja napisałem, że tam jest "i", albo że nie ma tam "lub", albo że jest wymóg zaistnienia wszystkich kryteriów? :shock: Mike znowu nie rozumie, co czyta? :shock:

Cytuj:
Ponadto przeciwko pomawianiem homoseksualistów w Polsce jako naukowa instytucja występuje PTS:


Nie ma tu ani słowa o żadnym "pomawianiu". Please, przestań już wypowiadać się o sprawach, których po prostu nie jesteś w stanie zrozumieć :?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn wrz 03, 2012 13:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Kodeks karny mówi to mówi, a nie to co Mike29 by chciał, żeby mówił. I mam dziwne wrażenie że Johnny99 ma na ten temat dużo większe pojęcie niż Mike29.


Pn wrz 03, 2012 13:17
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Oczywiście, że masz takie wrazenie i mnie ono wcale nie dziwi :D
Faktem jest, że pomówienie znajduje się w kodeksie karnym i dostaje się za nie "nagrodę". Okreslenie geja mianem człowieka chorego/zboczeńca z powodu orientacji seksualnej jest pomówieniem, za które grozi przewiziana prawem kara.


Ostatnio edytowano Pn wrz 03, 2012 13:26 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pn wrz 03, 2012 13:25
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Val napisał(a):
To zobojętnienie MARIEL jest całkiem zrozumiałe, zwłaszcza że chrześcijanie są na wiele sposobów na tym forum obrażani. Szkoda, tylko że wiele osób ma skłonność do generalizowania, a chlubił się w tym szczególnie @fuller, nad czym ubolewam, bo fajny z niego gość :roll:

W pełni się zgadzam z tym, że z Fullera fajny gość :)
Natomiast jego skłonność do generalizowania w tym przypadku, ma swoje całkowite uzasadnienie. Przed chwilą pisałam o tym w innym temacie - to grupa, większość, daje określony obraz i robi określone wrażenie. A nie wyjątki. Te co najwyżej tylko potwierdzają regułę ;)
Przypisywanie negatywnych cech jeśli ma się ku temu powody, to nie obrażanie. Opinie mogą być różne, nie zawsze muszą być przychylne.
Ja stanowisko Fullera w pełni podzielam.


Pn wrz 03, 2012 13:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6514 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL