Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 387, 388, 389, 390, 391, 392, 393 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Proszę sprawdzić co oznacza słowo "Spam" w słowniku (niechciane wiadomości). Ten watek służy uwagom do moderacji. Łamiecie prawo.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


N sie 08, 2021 22:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Wolisz być trollem? Ok, kolejny post będzie uznany za trolling, a będzie to już ostatnie ostrzeżenie. Wybieraj. Nie ma znaczenia, jaki to wątek, jeśli nie zawiera merytorycznych wpisów, a jedynie groźby skarg do biskupa, proboszcza, dominikanów, na policję czy też do prawnika.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sie 08, 2021 22:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Ja mam znajomych i pracę i funkcjonuję w społeczeństwie. Póki co nie rozmawiałem z proboszczem. Bardzo mnie niepokoi cenzura i wyrzucanie osób które pisały inaczej niż linia moderacji czy to na katoliku czy tutaj. :(

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


N sie 08, 2021 22:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Malgosiu, niepotrzebnie zamknelas watek malego ksiecia o cenzurze, ludzi trzeba edukowac. Nawet jesli to syzyfowa praca.


Cz sie 12, 2021 22:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Nie bardzo rozumiem:
1. mam(y) edukować Małego Księcia?
2. Mały Książę ma edukować nas czy kogo?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sie 13, 2021 14:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Malego Ksiecia trzeba troszke podedukowac bo biedak bladzi coaz bardziej.


So sie 14, 2021 20:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
W wątku viewtopic.php?f=27&t=42733&start=15 dyskutujemy na temat historyczności Biblii. Ze szczególnym uwzględnieniem historii i Potopie, potomkach Noego i Wieży Babel. W wątku tym pojawił się argument lingwistyczny. Konkretnie – czy obecny rozkład języków na świecie jest możliwy wobec historyczności tych wydarzeń, czy też nie. Niestety moderacja zabrania kontynuowania tego wątku. Moje pytanie – w jaki sposób można dyskutować o historyczności Biblii, jeśli niektóre argumenty empiryczne są bezpośrednio zakazywane przez moderację?


Pn sie 23, 2021 11:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Taryjel, zauwazylem, ze lingwistyczne rozwazania prowadza do OT.
Mozesz o nich pisac ale to nie jest glowny temat watku.

_________________
ksiądz


Pn sie 23, 2021 11:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Taryjel, zauwazylem, ze lingwistyczne rozwazania prowadza do OT.
Mozesz o nich pisac ale to nie jest glowny temat watku.
Przepraszam, ale to nie odpowiada na moje pytanie. Nie wiem, które, konkretnie, moje wypowiedzi są uznawane za offtop, a które nie. Chciałbym się zastosować do zalecenia moderacji i pisać wyłącznie na temat, ale w swoim własnym odczuciu, czyniłem już tak dotychczas. Prosiłbym zatem o jakieś konkrety, co konkretnie jest w mojej wypowiedzi offtopem, a co nie.


Pn sie 23, 2021 11:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Analiza filologiczna nie dowodzi historyczności lub niehistoryczności Biblii.
Ona moze nam pomoc zrozumieć Biblię, jak rozumiano pewne terminy, jak one ewoluowały, jak wzajemnie oddziaływały na siebie. Przecież ludy Biblii nie żyły w izolacji.
Niebiblijne źródła mogą pośrednio lub bezpośrednio potwierdzić lub odrzucić historyczność niektorych wydarzeń opisywanych w Biblii.
Te i inne wypowiedzi są OT.
Cytuj:
Przecież ewolucję języków w formy wzajemnie niezrozumiałe w skali historycznej. Wspólny przodek wszystkich języków słowiańskich, czy wspólny przodek wszystkich języków romańskich były już zapisywane.


Jak chcesz sie dalej w to bawić to sięgnij do źródeł spisanych w językach semickich (np.arabski, akadyjski, syryjski, aramejski).
Jak wypowiedzi wchodzą w OT zawsze można założyć nowy temat.

_________________
ksiądz


Pn sie 23, 2021 13:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Analiza filologiczna nie dowodzi historyczności lub niehistoryczności Biblii.
Ale my nie dyskutowaliśmy tam o analizie filologicznej Biblii. Rozmawialiśmy o globalnej sferze lingwistycznej, w świetle której literalne rozumienie historii o potopie i potomkach Noego kiepsko się broni.
Cytuj:
Jak wypowiedzi wchodzą w OT zawsze można założyć nowy temat.
Tylko najpierw trzeba wiedzieć, które wypowiedzi są OT i dlaczego.


Pn sie 23, 2021 13:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Ale ja nie pisałem o analizie filologicznej Biblii, ja rozumiem co miałeś na myśli ale to za bardzo odbiega od tematu i robi się OT.
Napisałem wyraźnie, ze ludy Biblii nie żyły w izolacji i stąd pewne terminy funkcjonowały w innych językach semickich, wzajemnie sie przenikały.

_________________
ksiądz


Pn sie 23, 2021 13:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
ale to za bardzo odbiega od tematu i robi się OT
Nadal nie rozumiem czemu.
Cytuj:
Napisałem wyraźnie, ze ludy Biblii nie żyły w izolacji i stąd pewne terminy funkcjonowały w innych językach semickich, wzajemnie sie przenikały.
Nie rozumiem. Postulujesz, że zapożyczenia są w stanie wyjaśnić podobieństwo między językami afroazjatyckimi?


Pn sie 23, 2021 14:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
krzysiekniepielko napisał(a):
No ale skoro Jezus powiedział, że ciało na nic się nie przyda, to chyba miał na myśli samo ciało, a nie ciało i duszę? To jeśli Paweł pod pojęciem ciała rozumie ciało + duszę, to zakłamuje naukę Jezusa, czy nie zakłamuje?

Małgosiaa napisał(a):
@krzysiekniepieklo
Hydre Park zniesie wiele, ale to także nie jest ambona do głoszenia Twoich wymysłów. ZAMYKAM.

Krzysiekniepielko zdał kilaka pytań, skoro są dla Ciebie niewygodne, nie znasz odpowiedzi bądź jak to nazywasz są to „głupie pytania”, to nie odpowiadaj. Pytania to nie głoszenie „wymysłów”, prędzej odpowiedzi lub reakcję na pytania można byłoby tak nazwać.
Może wypadałoby się zastanowić się, czy zakres obowiązków wynikający z funkcji moderatora nie przerasta możliwości.

PS
Zasłyszane:
"Z intelektem jest jak z próchnicą. Nie widzisz braków do czasu, aż ktoś nie otworzy gęby"
Ja co nie otworzę, dostrzegam, a Ty?


Cz sie 26, 2021 14:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Jeśli nie zauważyłeś, to sprawdź - NIE DYSKUTUJĘ TEMACIE KRZYŚKA, a więc Twój zarzut rzekomej mojej ignorancji/niekompetencji jest nieuzasadniony. Pomijam już to, że w ps obrażasz mnie i to w chamski sposób.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sie 26, 2021 14:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 387, 388, 389, 390, 391, 392, 393 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL