Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 13:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Przykro mi, że trafiłeś na forum niskich lotów :(

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lut 27, 2019 15:50
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Padre77 napisał(a):
Bo traktujesz. Czy uwierzyłeś mi jak tłumaczyłem, że pisząc "na prawdę" zamiast "naprawdę" popełniłem nieumyślny błąd?
Uwierzyłem. Choć ciężko mi było uwierzyć, ale uwierzyłem.
Cytuj:
Mi
Mnie.
Cytuj:
nie potrzebna
niepotrzebna.
Cytuj:
Wówczas również zarzuciłeś mi oszczerstwo i się z niego nie wycofałeś, więc wynika z tego, że nie uwierzyłeś moim słowom.
Czyli teraz też popełniłeś nieumyślny błąd swoim zarzutem? Dobrze rozumiem? OK, przyjmuję wyjaśnienie.


Śr lut 27, 2019 16:17

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
przekonywanie/werbowanie do ŚJ wszelkimi sposobami, co jest zabronione regulaminem. Dalsze Twoje kwestionowanie Boga w Trójcy Jedynego spowoduje usuwanie postów, a także inne konsekwencje wynikające z regulaminu.
Proszę wskazać konkretne zdanie, które bezpośrednio nawiązuje do przekonywania i werbowanie do ŚJ.


Pn mar 04, 2019 12:30
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Napisałam, że przyznałeś się do werbowania i zacytowałam Twoje słowa, które o tym świadczą, ale proszę bardzo. Jeszcze raz:
Paulito napisał(a):
Riposta odzwierciedla jedynie całą strukturę naszej dyskusji. Wszelkie szczegółowe uzasadnienia które tutaj przytaczam mają de facto znikomą siłę przebicia, dlatego powołałem się na formułę, która z jednej strony jest nie do obalenia, a z drugiej wyjaśnia wszystko, ponieważ wszystko zaistniało z woli Bożej.

Jasno piszesz o tym co i dlaczego czynisz: ponieważ Twoje argumenty nie mają siły przebicia, dlatego posługujesz się takimi a nie innymi "obrazami", aby je uwiarygodnić.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn mar 04, 2019 13:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Napisałam, że przyznałeś się do werbowania i zacytowałam Twoje słowa, które o tym świadczą, ale proszę bardzo. Jeszcze raz:
Paulito napisał(a):
Riposta odzwierciedla jedynie całą strukturę naszej dyskusji. Wszelkie szczegółowe uzasadnienia które tutaj przytaczam mają de facto znikomą siłę przebicia, dlatego powołałem się na formułę, która z jednej strony jest nie do obalenia, a z drugiej wyjaśnia wszystko, ponieważ wszystko zaistniało z woli Bożej.

Jasno piszesz o tym co i dlaczego czynisz: ponieważ Twoje argumenty nie mają siły przebicia, dlatego posługujesz się takimi a nie innymi "obrazami", aby je uwiarygodnić.
Żartujesz sobie czy jak?
Nigdzie nie przyznawałem sie do żadnego werbowania! Ogólna charakterystyka interakcji miedzy dyskutantami i konsekwencje jakie z tego wynikają są elementem każdej potyczki słownej. Celem argumentacji jest próba przekonania do swoich racji każdego, kto ma odmienne zdanie. Wyartykułowanie w tym wypadku zasad jakie stały u podłoża naszego sporu, było jedynie przywołaniem oczywistości. Gdyby nie Twoja reakcja, to nawet bym o tym nie wspomniał. Jeżeli jesteś tak wyczulona na "regulamin", to powinnaś każde odmienne zdanie (w tym watku) kwalifikować jako "werbowanie". Jest to skutek założenia, że wszyscy oponujący należą do jakieś "sekty", oraz chcą przekonać do swoich argumentów. Moja wypowiedz ani nie wykracza poza normy etyczne, ani nie stanowi żadnego przesłania ukierunkowanego pod kątem zarzutu jaki podniosłaś. Dlatego uważam, że dopóki nie ma czytelnych przesłanek za agitacją i werbunkiem, nie ma sensu każdej nieintencjonalnej wypowiedzi kwalifikować w taki sposób.


Pn mar 04, 2019 14:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
To, że nie rozumiesz co napisałeś w zacytowanych przeze mnie słowach, nie jest moją winą. Może postaraj się pisać bardziej prostym językiem, bez wyszukanych słów, abyś wiedział co napewno napisałeś, to wyjdzie tak, jak zamierzałeś. Póki co, wyszło jak wyszło. A co do kwalifikowania każdego odmiennego zdania jako werbowania - ten dział (Prawdy wiary) jest dla chrześcijan, których podstawą wiary jest Objawienie, a więc Bóg w Trójcy Jedyny. Reszta winna to respektować. Twoje posty, w których zaprzeczałeś bóstwu Chrystusa były tolerowane dopóki nie wyjawiłeś okrężną drogą celu. To tyle w temacie. Dalsza polemika jest zbyteczna.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn mar 04, 2019 17:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Po namyśle - żegnam. Kiedy było fajnie, to było, ale gdy pomyślę o tym, ile zła wyrządza takie forum, jak zaraz potraktujecie tego chłopaka cenzurując wszystko, co choćby zahaczy o uczciwość, bez żadnego poczucia odpowiedzialności starając się wciągnąć go jeszcze głębiej w to Wasze katolickie bagno, wmawiając mu grzech i "nieuporzadkowanie", po czym za tydzień przyjdzie Piotrowski i napisze, że homoseksualizm jest obiektywnie zły, o czym świadczy to, że bo homoseksualiści częściej popełniają samobójstwa... odpadam.

Cześć.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn mar 11, 2019 20:30
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):
Po namyśle - żegnam. Kiedy było fajnie, to było, ale gdy pomyślę o tym, ile zła wyrządza takie forum, jak zaraz potraktujecie tego chłopaka cenzurując wszystko, co choćby zahaczy o uczciwość, bez żadnego poczucia odpowiedzialności starając się wciągnąć go jeszcze głębiej w to Wasze katolickie bagno, wmawiając mu grzech i "nieuporzadkowanie", po czym za tydzień przyjdzie Piotrowski i napisze, że homoseksualizm jest obiektywnie zły, o czym świadczy to, że bo homoseksualiści częściej popełniają samobójstwa... odpadam.
Hej! Przejrzałem to co Ci wycięto. Fragmenty nie zostały wycięte dlatego, że „zahaczyłeś o uczciwość”. Zostały wycięte, bo były otwartym atakiem na wiarę chrześcijańską. Wyleciały też wypowiedzi innej osoby, w których autor wątku był atakowany za swoją orientację. Ale tego już nie widziałeś.


Wt mar 12, 2019 9:11

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Zefciu - odnośnie nałożonego na mnie ostrzeżenia za "sugerowanie chrześcijanom wiary, że Jezus to to samo, co Ojciec". Odpowiadałem na post Alus, która przy innej okazji sama wyraziła taki pogląd: viewtopic.php?f=48&t=293&hilit=jest+Jahwe&start=1575 post z 22.02.2019 15:22. Tam Alus napisała, że zmartwychwstaniem Jezus dowodzi, że identyfikuje się jako Jahwe (imię Boga Ojca).
Ja już z doświadczenia wiem, że ogrom katolików ma z tym problem i myli pojęcie "istoty" z "osobą", ale czy tu akurat nie za szybko to ostrzeżenie? Nie pisałem o ogóle, ale zwracałem się do Alus.


Wt mar 19, 2019 16:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Proszę podać konkretny post, w którym Aluś stwierdziła, że Jezus to to samo co Ojciec. Pod podanym przez Ciebie linkiem są dwie wypowiedzi Alus, ale żadna z nich nic takiego nie stwoerdza.

Link do konkretnego posta uzyskuje się poprzez kliknięcie w znaczek strzałki z lewej strony tematu wątku przy konkretnym poście - to tak dla informacji.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt mar 19, 2019 17:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
ok
viewtopic.php?p=1027214#p1027214
Na prośbę: "Jeżeli ktoś twierdzi, że Jezus identyfikuje sie jako Jahwe (Jestem który jestem), to niech będzie konsekwentny i wskaże taki dowód", Alus podaje w jej mniemaniu dowód na to, że Jezus identyfikuje się jako Jahwe - "zmartwychwstanie". Imię Jahwe ST odnosi do Ojca. Więc Alus identyfikuje Chrystusa z Ojcem.
To dość częsty i oczywisty błąd, sporo katolików uważa, że Jezus z NT to miłosierna wersja "srogiego Jahwe ze ST" (pewnie tych mniej znających swoją wiarę). Tak więc chyba mogłem tak odebrac wypowiedź Alus i zarazem w taki sposób odnieść się do jej postu, by uwzględniał jej zrozumienie. Chyba, że rozumie to prawidłowo, ale źle wyraziła myśl wprowadzając mnie w błąd. Wówczas to już nie moja kłamliwość, lecz nieporozumienie, które można wyjasnić zanim się wlepi ostrzeżenie.

Na prawdę, myślę, że warto utrzymać poziom tego forum i nie popadać w drobiazgowość. Wygląda to tak, jakby zefciu postawił sobie za cel wykorzystać każdy drobiazg, by jak najszybciej "uciszyć" każdego, kto coś kulturalnie neguje, nawet w dziale o sektach, chociaż sam "kłamliwie zarzuca Świadkom Jehowy" wiarę w to, że Jehowa to "ufoludek" mieszkający w kosmosie. Żadnej reakcji...


Wt mar 19, 2019 18:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
DżiVi napisał(a):
ok
viewtopic.php?p=1027214#p1027214
Na prośbę: "Jeżeli ktoś twierdzi, że Jezus identyfikuje sie jako Jahwe (Jestem który jestem), to niech będzie konsekwentny i wskaże taki dowód", Alus podaje w jej mniemaniu dowód na to, że Jezus identyfikuje się jako Jahwe - "zmartwychwstanie". Imię Jahwe ST odnosi do Ojca. Więc Alus identyfikuje Chrystusa z Ojcem.

To jest wyłacznie Twoja interpretacja słów Alus. Alus tam stwierdza, że Jezus jest Bogiem, a nie że jest Ojcem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt mar 19, 2019 18:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Jak ma na imię Bóg Ojciec? Czyż nie Jahwe? Alus tam stwierdza, że Jezus jest Jahwe, a nie po prostu Bogiem. Więc najwyraźniej tak rozumie Bóstwo Jezusa, co mnie nie dziwi, bo przekonałem się, że wielu katolików tak to rozumie. Gdyby Alus przytoczyła "dowód" na to, że "Jezus identyfikuje się jako Bóg", to nie ma problemu, była by to moja błędna interpretacja. Ale nie tego dotyczyła owa prośba, na którą zareagowała Alus, więc na tej podstawie mogłem zakwalifikować wyrażony przez nią pogląd jako "Chrystus to to samo, co Ojciec". A więc nawet, jesli przez nieprecyzyjne wyrażanie myśli przez Alus zostałem wprowadzony w błąd, to wobec tego na pewno nie było to "kłamliwe sugerowanie". Wnioskuję o anulowanie ostrzezenia.


Wt mar 19, 2019 18:33
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
DżiVi napisał(a):
Jezus dowodzi, że identyfikuje się jako Jahwe
A kto mówi, że nie?
Cytuj:
(imię Boga Ojca)
Pomyśl trochę! To, że imię JHWH odnosi się wyłącznie do Ojca to jest pogląd Twojej sekty. Więc gdyby ktoś w Twojej sekcie uważał, że Jezus to JHWH, to owszem – identyfikowałby go z Ojcem. Ale przecież Alus nie należy do Twojej sekty i nie podziela Waszego bzdurnego nauczania. Zatem twierdzenie, że w jej ustach te słowa oznaczają, iż „Jezus jest Ojcem” jest nielogiczne.
Cytuj:
czy tu akurat nie za szybko to ostrzeżenie?
Nie. Bo to nie pierwszy raz, kiedy ŚJ zarzucają chrześcijanom, że ci głoszą coś czego nie głoszą. Dość już tej bezczelności. Douczcie się podstaw chrześcijańskiej teologii, żebyście mieli zielone pojęcie, co atakujecie. Od tej pory każdy zarzut, jakoby chrześcijanie negowali jakąś doktrynę 7 pierwszych soborów będzie się spotykał z ostrzeżeniem.


Wt mar 19, 2019 18:36
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
DżiVi napisał(a):
A więc nawet, jesli przez nieprecyzyjne wyrażanie myśli przez Alus zostałem wprowadzony w błąd, to wobec tego na pewno nie było to "kłamliwe sugerowanie". Wnioskuję o anulowanie ostrzezenia.

zefciu napisał(a):
Douczcie się podstaw chrześcijańskiej teologii, żebyście mieli zielone pojęcie, co atakujecie

lub pytaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, ale na własne interpretacje wypowiedzi katolików, prawosławnych czy protestantów nie ma zgody.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt mar 19, 2019 18:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL