Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 376, 377, 378, 379, 380, 381, 382 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
@Krzysiek, powtórzę jeszcze raz o co chodzi w Twojej działalności pisarskiej na tym skromnym forum:
- lekceważysz swoich partnerów w dyskusji nie podając merytorycznych argumentów,
- obrażasz gospodarzy forum głosząc treści, które w żaden sposób nie są "kompatybilne" z tym w co wierzą katolicy a także inni chrześcijanie, gdybyś robił to w kulturalny sposób mając jakieś mniej lub bardziej przekonujące argumenty to można by to jeszcze tolerować,
- obsesyjnie powracasz do tematów, które już wiele razy były tu wałkowane.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ja rozumiem trudności innych w dyskusjach ze mną ale ja tak już mam.

Nie, argument typu "jakiegoś mnie Panie Boze stworzył, takiego mnie masz" ani ten, że "mam Bożego Ducha" zupełnie mnie nie przekonuje.
Jak chcesz tu dłużej zagrzać miejsca to zacznij wreszcie dyskutować.

_________________
ksiądz


N lut 28, 2021 15:12
Zobacz profil
Post Re: Samotność a powołanie
bramin napisał(a):
Chyba nie ma przymusu przebywania na forum? :)

Owszem, nie ma. Ale gdy userów traktuje się jak kandydatów do poprawczaka, to znajdują inne miejsce do dyskusji, choćby fb.


Śr mar 10, 2021 7:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Mogłabyś konkretnie objaśnić na czym polega traktowanie użytkowników jak kandydatów do poprawczaka?
Byłbym tez wdzięczny za propozycje, jakie konsekwencje powinien ponosić użytkownik, który ma w nosie regulamin :).

_________________
ksiądz


Śr mar 10, 2021 12:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
krzysiekniepieklo, dostajesz drugie ostrzeżenie za nieodwołane oszczerstwa dotyczące Pawła.
Dałem Ci szansę, abyś mógł w tym dziale z większą swobodą głosić swoje poglądy, które nie są chrześcijańskie zachowując jednocześnie regulamin.
Przypominam, ze na forum nie potrzebujemy nowych mesjaszy, proroków itp.


Mnie się wydaje, że przedstawiłem mocny dowód logiczny na twierdzenie, że Paweł w liście do Galatów W sposób nieuprawniony odwołał się w swojej wypowiedzi do tego, co jest w (Pwt 21).
No więc nieuprawnionym jest twierdzenie, że posunąłem się do oszczerstwa. Można to było ująć jako podważanie wiary gospodarza forum, a nie oszczerstwo Pawła. Generalnie z ostrzeżeniem się zgadzam, no ale dla mnie Prawda jest ważniejsza od tego, jakie konsekwencje mnie za pisanie tej Prawdy spotkają. No bo regulamin jest tak napisany, że Prawda w tym regulaminie nie jest najważniejsza. Wykładnia gospodarza jest od niej ważniejsza.


Pt mar 12, 2021 15:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Sorry, Krzysiek, ale Prawda jest w Kościele,a nie u Krzyśka. W Twoim wydaniu to nie jest Prawda, a nawet nie jest to prawda, a Twoje widzimisię. Bramin wyraźnie zaznaczył, że na forum nie ma miejsca na proroków, którzy głoszą swoje wizje. To, że Ty uważasz się za proroka nie ma najmniejszego znaczenia, bo prorokiem na miarę Jeremiasza nie jesteś. Ba, nie jesteś proprokiem na miarę żadnego proroka ST jak i NT (Jana Chrzciciela - na nim era proroków się skończyła).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt mar 12, 2021 15:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Sorry, Krzysiek, ale Prawda jest w Kościele,a nie u Krzyśka. W Twoim wydaniu to nie jest Prawda, a nawet nie jest to prawda, a Twoje widzimisię. Bramin wyraźnie zaznaczył, że na forum nie ma miejsca na proroków, którzy głoszą swoje wizje. To, że Ty uważasz się za proroka nie ma najmniejszego znaczenia, bo prorokiem na miarę Jeremiasza nie jesteś. Ba, nie jesteś proprokiem na miarę żadnego proroka ST jak i NT (Jana Chrzciciela - na nim era proroków się skończyła).


Skoro według Ciebie era proroków się skończyła na Janie chrzcicielu, to kim Był Paweł?
No bo Apostołem nie był (sam się tak nazwał). Skoro również prorokiem nie był, to w czyim imieniu mówił? Zostaje, że był fałszywym prorokiem, którego Bóg nie posyłał.


Pt mar 12, 2021 16:44
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Nie próbuj tego wątku przekształcać w głoszenie swoich wizji. Tu są uwagi do moderacji, a nie na teologiczne syputy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt mar 12, 2021 17:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Nie próbuj tego wątku przekształcać w głoszenie swoich wizji. Tu są uwagi do moderacji, a nie na teologiczne syputy.


No ale tutaj, to sama zaczęłaś teologiczny wywód, skierowany do mnie.


Pt mar 12, 2021 17:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
krzysiekniepieklo napisał(a):
bramin napisał(a):
krzysiekniepieklo, dostajesz drugie ostrzeżenie za nieodwołane oszczerstwa dotyczące Pawła.
Dałem Ci szansę, abyś mógł w tym dziale z większą swobodą głosić swoje poglądy, które nie są chrześcijańskie zachowując jednocześnie regulamin.
Przypominam, ze na forum nie potrzebujemy nowych mesjaszy, proroków itp.


Mnie się wydaje, że przedstawiłem mocny dowód logiczny na twierdzenie, że Paweł w liście do Galatów W sposób nieuprawniony odwołał się w swojej wypowiedzi do tego, co jest w (Pwt 21).
No więc nieuprawnionym jest twierdzenie, że posunąłem się do oszczerstwa. Można to było ująć jako podważanie wiary gospodarza forum, a nie oszczerstwo Pawła. Generalnie z ostrzeżeniem się zgadzam, no ale dla mnie Prawda jest ważniejsza od tego, jakie konsekwencje mnie za pisanie tej Prawdy spotkają. No bo regulamin jest tak napisany, że Prawda w tym regulaminie nie jest najważniejsza. Wykładnia gospodarza jest od niej ważniejsza.


No wiesz... nie będę wypowiadał się jako moderator, ale jako jeden z członków dyskusji. Nie wydaje mi się, żeby podany przez Ciebie dowód był tak mocny logicznie, żeby uzasadniał oskarżanie Pawła z Tarsu o kłamstwo.

_________________
MODERATOR


Pt mar 12, 2021 19:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Sorry, Krzysiek, ale Prawda jest w Kościele,a nie u Krzyśka. W Twoim wydaniu to nie jest Prawda, a nawet nie jest to prawda, a Twoje widzimisię. Bramin wyraźnie zaznaczył, że na forum nie ma miejsca na proroków, którzy głoszą swoje wizje. To, że Ty uważasz się za proroka nie ma najmniejszego znaczenia, bo prorokiem na miarę Jeremiasza nie jesteś. Ba, nie jesteś proprokiem na miarę żadnego proroka ST jak i NT (Jana Chrzciciela - na nim era proroków się skończyła).
A mnie się wydaje Małgosia, że przesadzasz. Jeśli prawda jest w Kościele, to prawda sama się obroni, nie trzeba administracyjnych nakazów i zakazów. Nie rozumiem, czemu Krzyśka sekujecie. Bo Was denerwuje? Bo Wam depcze na odciski? Ma chłop swoją prawdę, niech ją głosi, byle z argumentacją. Krzysiek uargumentował ostatnie swoje twierdzenie, że Paweł minął się z prawdą. Więc o co chodzi?

Dlaczego to Krzyśka widzimisię? Mówisz, że Prawda jest w Kościele, ale to Twoja wiara. W rzeczywistości tego nie wiesz.


So mar 13, 2021 0:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
To jest forum dyskusyjne, a nie ambona.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So mar 13, 2021 6:51
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Mogłabyś konkretnie objaśnić na czym polega traktowanie użytkowników jak kandydatów do poprawczaka?
Byłbym tez wdzięczny za propozycje, jakie konsekwencje powinien ponosić użytkownik, który ma w nosie regulamin :).

Już kiedyś pisałam i oczywiście zebrałam gromy, żadnej polemiki.


So mar 13, 2021 8:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Ponieważ ten dział przeznaczony jest tylko na uwagi a nie na polemiki i dyskusje, chciałbym w skrócie wyjaśnić parę rzeczy:

1. Ostrzeżenie przyznane @Krzyskowi za oszczerstwo nie odnosiło się do jego wypowiedzi dotyczącej listu do Galatów, tylko odnosiło sie do tego, iż nasz @Krzysiek nazwał Pawła kłamcą (co dla katolików jest bluźnierstwem) oraz
Cytuj:
że wszystkie Kościoły chrześcijańskie uznają Pawła, bo na naukach Pawła opiera się władza elit tych Kościołów
, nie mówiąc już bo tym, ze nasz kolega w ogóle kwestionuje listy Pawła.

2. Cenię @Krzyska za jego przenikliwość i krytycyzm (nieraz to podkreślałem) ale tolerancja i akceptacja ma tez swoje granice. W każdym dialogu, tym bardziej religijnym, nie do zaakceptowania jest oszczerstwo, spiskowa teoria dziejów, podejrzewanie drugiej strony o złe zamiary itp.
Nie pozwolę aby na katolickim forum szargano świętości danej religii czy konfesji.

3. @Malgosia powiedziała już wcześniej, ze forum to nie ambona, ja dodam, ze nie będzie tolerancji dla jakichkolwiek fanatyków, także tych religijnych, którzy uważają, ze mają "Bożego Ducha".

4. Gdybym sekował @Krzyska to dawno by już go nie było na forum. W dziale, który mu zaproponowałem może głosić swoje poglądy z zachowaniem zasad regulaminu. Nie podporządkuje się to będzie potraktowany jak każdy inny użytkownik.

5. @Krzysiek stwierdził:
Cytuj:
Generalnie z ostrzeżeniem się zgadzam, no ale dla mnie Prawda jest ważniejsza od tego, jakie konsekwencje mnie za pisanie tej Prawdy spotkają.

I tu jest właśnie pies pogrzebany :D

_________________
ksiądz


So mar 13, 2021 10:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
To jest forum dyskusyjne, a nie ambona.


Jeśli to do mnie uwaga, to to jest to uwaga nie na miejscu. Czy spotkałaś się z sytuacją żeby ktoś polemizował z księdzem podczas kazania? Ja normalnie dyskutuję, a Wasze odczucia i pewnego rodzaju bezradność we własnej argumentacji, to nie są dowody na "ambonę"


So mar 13, 2021 10:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Mówiąc, że to nie ambona, miałam na myśli to, że Ty nie dyskutujesz, Ty głosisz. Na marginesie: amobona nie sluzy tylko i wyłącznie do głoszenia kazań, co sugerujesz mówiąc o braku możliwości polemiki z księdzem. Z ambony czytana jest na Mszy św. przede wszystkim Biblia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So mar 13, 2021 12:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 376, 377, 378, 379, 380, 381, 382 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL