Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Przeemek napisał(a):
Skoro się zgadzasz, to po co było ostrzeżenie?

Przeczytaj co napisałem, zgodziłem sie z teza ze kreacjonizm mógłby być kontrargumentem ale dodałem, ze są to dwie zupełnie inne płaszczyzny, które się wykluczają. Kreacjonizm nie jest dyscypliną naukową, jest filozoficzną i religijną dysputą.
Po drugie, przeczytaj co autor wątku miał na myśli, na pewno nie kreacjonizm i wyraźnie to wyartykułował przez temat wątku i swoje wypowiedzi.

Cytuj:
Ty z kolei wręcz w wysublimowany sposób udajesz grzeczność, brzmi to ładnie i mądrze, ale "pod podszewką" w tekście drwisz i nabijasz się z adwersarza, co już ładne nie jest (...)Mógłbyś przynajmniej tutaj darować sobie drwiny i uszczypliwości. Przyszedłem do "urzędnika" po pomoc, a on mnie wyśmiewa (...)

Przeemek, wyluzuj, jeśli Ty widzisz tu drwinę to masz chyba jakiś problem. Ja już się tu trochę gubię. Niedawno jeden z użytkownikowi napisał mi, ze jesteś pod moją ochroną, Ty kolei piszesz, ze nabijam się z Ciebie. I bądź tu mądry :D .

Przeemek napisał(a):
w waszych społecznościach, czy może w seminariach tak uczą rozmawiać z ludźmi?

Chciałbym zapytać, jak nazywa się Twoja społeczność, Twoja wspólnota? Bo już pytałem kiedyś ale nie odpowiedziałeś mi.

_________________
ksiądz


Wt maja 03, 2022 10:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Przeczytaj co napisałem, zgodziłem sie z teza ze kreacjonizm mógłby być kontrargumentem ale dodałem, ze są to dwie zupełnie inne płaszczyzny, które się wykluczają. Kreacjonizm nie jest dyscypliną naukową, jest filozoficzną i religijną dysputą.
Po drugie, przeczytaj co autor wątku miał na myśli, na pewno nie kreacjonizm i wyraźnie to wyartykułował przez temat wątku i swoje wypowiedzi.

Być może jest tak, że nie zawsze jest się w stanie zrozumieć tego co twój adwersarz miał na myśli, szczególnie przy dyskusji w zderzeniu dwóch różnych światopoglądów. Można w tedy zwrócić uwagę, a nie dawać ostrzeżenia. Ja nie miałem zamiaru rozciągać tematu o kreacjonizm, ale raz, że mój adwersarz sam o nim wspomniał, więc normalne, że odpowiedź też jest w tym samym tonie, dwa, kreacjonizm był po prostu akurat tutaj odpowiedzią.

bramin napisał(a):
....Kreacjonizm nie jest dyscypliną naukową, jest filozoficzną i religijną dysputą. ......

Tutaj też skrajnie spłycasz.... przecież analogicznie jest z Teorią Ewolucji. Kreacjonizm opiera się o te same dyscypliny naukowe co TE, tylko interpretuje je inaczej, więc obie teorie są w tych kwestiach analogicznymi. Oczywiście kreacjonizm dodaje też teologie, ale nie zmienia to faktu, że też opiera się o konkretne nauki, analogicznym założeniem w TE jest wspólny przodek, to fundament który bierze się na wiarę, więc jest przynajmniej religijny...... jak chociażby słynny już, bo często podawany nawet w podręcznikach szkolnych rysunek małpy przekształcającej się w człowieka jako wyraz ewolucji, to przecież nic innego jak wyimaginowany obraz wyobraźni jakiegoś autora, nic to z nauką nie ma wspólnego.

Jak bardzo TE nie jest naukowa, to podałem już książkę to wyjaśniającą "Dlaczego Teoria Ewolucji nie spełnia kryterium naukowości" Corneliusa G. Huntera. http://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/b ... owosci.pdf
Polecam ją tobie, nie po to by Ciebie przekonać do czegoś, ale żebyś na przyszłość nie głosił już obecnie obalonych argumentów na temat nienaukowego kreacjonizmu lub naukowej TE, których może jeszcze kilkanaście lat temu nie znano, ale dlatego, że nie badano ich pod kątem kreacjonizmu.

bramin napisał(a):
Przeemek, wyluzuj, jeśli Ty widzisz tu drwinę to masz chyba jakiś problem. Ja już się tu trochę gubię. Niedawno jeden z użytkownikowi napisał mi, ze jesteś pod moją ochroną, Ty kolei piszesz, ze nabijam się z Ciebie. I bądź tu mądry :D .

Kiedy poprosiłem zrób "uwagę ogólnie" to z pewnością widać co mam na myśli, a Ty wolałeś zadrwić, zrobić sarkazm z tego. A moje również naukowe argumenty jak powołanie się na powyższa książkę, czy przypomnienie odrobiny historycznego zarysu, jak to, że TE zbudowane zostało na systematyce kreacjonizmu i w ogóle koncepcie kreacjonistycznym, to zadrwiłeś, że prawię kazania. Poza tym jestem zawsze całkowicie wyluzowany, że aż rozpływam się w fotelu kiedy piszę...... 8)

Przeemek napisał(a):
Chciałbym zapytać, jak nazywa się Twoja społeczność, Twoja wspólnota? Bo już pytałem kiedyś ale nie odpowiedziałeś mi.

O ile się nie mylę, to już wielokrotnie pytany u różnych użytkowników odpisywałem, może nie wychwyciłeś.
Ty byś nazwał moją społeczność protestantyzm lub ewangelicznie wierzący, nalepka używana przez Rzymsko-katolików..... Po prostu biblijnie wierzący - czyli uznający Biblię za jedyny i najwyższy autorytet objawienia Bożego w Kościele Chrystusa od czasów śmierci ostatniego proroka wysłanego przez Boga. Nazwy konkretnej nie ma, bo Kościół Chrystusa jej nie potrzebuje, aczkolwiek wiele społeczności ją posiada, może dla podkreślenia konkretnych aspektów wiary lub z powodu spraw urzędowych. Spotykamy się w domach jak to robili apostołowie i wierzący opisani np. w Dziejach, trwamy w nauce Apostołów, we wspólnocie, modlitwach, prostocie serca i łamaniu chleba jak pokazał nam Chrystus dziękując i upamiętniając Jego ofiarę za nas, przyjmując ten pokarm z radością i wychwalając Boga.


Wt maja 03, 2022 11:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Przeemek napisał(a):
Można w tedy zwrócić uwagę, a nie dawać ostrzeżenia.

Nie dałem Ci ostrzeżenia tylko ostrzegłem a to jest różnica, jeśli w dalszym ciągu będziesz to powtarzał wtedy dostaniesz formalne ostrzeżenie.
Przeemek napisał(a):
Jak bardzo TE nie jest naukowa, to podałem już książkę to wyjaśniającą "Dlaczego Teoria Ewolucji nie spełnia kryterium naukowości" Corneliusa G. Huntera. http://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/b ... owosci.pdf

To jakaś podejrzana strona (phishing itp.) mój komp nie chce tego otworzyć i alarmuje przed otwieraniem.
Przeemek napisał(a):
A moje również naukowe argumenty jak powołanie się na powyższa książkę, czy przypomnienie odrobiny historycznego zarysu, jak to, że TE zbudowane zostało na systematyce kreacjonizmu i w ogóle koncepcie kreacjonistycznym, to zadrwiłeś, że prawię kazania.

Przeemek, wygłosiłeś kazanie, ktore nie miało związku z wątkiem.

_________________
ksiądz


Śr maja 04, 2022 11:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
To jakaś podejrzana strona (phishing itp.) mój komp nie chce tego otworzyć i alarmuje przed otwieraniem.

Drogi braminie, jest to legalnie usankcjonowana strona biblioteki naukowej założona przez prezesów Czeskiej Akademii Nauk, Polskiej Akademii Nauk ( PAN), Słowackiej Akademii Nauk oraz przez Sekretarza Generalnego Węgierskiej Akademii, a publikacja artykułów naukowych odbywa się we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, więcej szczegółów na https://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/about

To co wkleiłeś jako link też mi się nie otwiera. Natomiast możesz mieć problem z ustawieniami przeglądarki przy ściąganiu plików PDF. Spróbuj skopiować cały adres i wkleić:http://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.desklight-a395a0f4-6744-4941-936d-5bd06fe6604b/c/Hunter__Dlaczego_teoria_ewolucji_nie_spelnia_kryterium_naukowosci.pdf


Cz maja 05, 2022 12:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Bramin, ty widzisz u mnie jakies emocje w watku o "szczekaniu"? Bo jesli tak to zareczam ze sie mylisz. Troche to offtop, ale wg mnie niezupelnie bo ocena wypowiedzi papieza w Polsce oparta jest na niezrozumieniu o czym mowil. I niewiedzy co bylo przyczyna takiego a nie innego dzialania Putina. W koncu Stany zareagowaly b.podobnie w okresie kryzysu kubanskiego. Co ja wlasnie staralem sie spokojnie wytlumaczyc. Natomiast masz racje ze nie ma co tracic czasu na dyskusje z ludzmi przekonanymi o swojej wszechwiedzy, wiec w tamtym watku sie juz nie odezwalem. Ciekawostka ze nick uzytkownika stuck tak dobrze odzwierciedla jego wypowiedzi, nieprawdaz?
Jezeli cie ten problem interesuje to zalaczam artykul z NYT omawiajacy spojrzenie na to inne niz propagandowy mainstream:
https://www.newyorker.com/news/q-and-a/ ... in-ukraine


Pt maja 06, 2022 15:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 05, 2020 23:51
Posty: 85
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
subadam napisał(a):
artykul z NYT omawiajacy spojrzenie na to inne niz propagandowy mainstream:
https://www.newyorker.com/news/q-and-a/ ... in-ukraine

Cytuj:
If Ukraine becomes a pro-American liberal democracy, and a member of NATO, and a member of the E.U., the Russians will consider that categorically unacceptable.

Jeśli Ukraina stanie się proamerykańską liberalną demokracją i członkiem NATO, i członkiem UE, Rosjanie będą uważać to za stanowczo nieakceptowalne.
No i mamy inne spojrzenie niż "propagandowy" rzekomo mainstream. Takie mianowicie, że Ukraina jest ruską sługą i jak nie chce być atakowana i niszczona, to może robić tylko to, co Ruskim nie przeszkadza. Idi naxuj z takim alternatywnym, putinowskim spojrzeniem. Polsce i Polakom też byś tak opowiadał?

Co się odstawia na tym forum, że administracja nie reaguje na propagandę putinowską?


Pt maja 06, 2022 15:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
@stuck
Tu nie ma miejsca na dyskusje z userami. Kolejny post w tym wątku, niebędący uwagą do moderacji (spam) będzie usankcjonowany ostrzeżeniem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt maja 06, 2022 15:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Za co mi dajesz ostrzeżenia ?
Staję po stronie prawdy i demaskuję fałsz i obłudę religijną.
Jeśli kłamie mi to udowodnij.

Z poważaniem : logika.


N maja 08, 2022 19:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Subadam, dzięki za artykuł, przeczytałem go ale w wielu punktach nie zgadzam się z nim. Nie chcę tu sie o tym rozpisywać bo to nie jest miejsce na dyskusję. Wygląda to mniej więcej tak, bardzo upraszczając: macie prawo decydować o sobie ale nie rozdrażniajcie swojego wielkiego sąsiada a my was za to poklepiemy po pleckach jak będziecie grzeczni, wiec rozumiem reakcję użytkownika Stuck choć mögl swoje wkurzenie wyrazić bardziej dyplomatycznie.

logika napisał(a):
Staję po stronie prawdy i demaskuję fałsz i obłudę religijną.

Rycerzu bez skazy!
Staram się wierzyć w Twoje szlachetne zamiary, staraj się jednak aby je realizować w sposób zgodny z regulaminem.
logika napisał(a):
Za co mi dajesz ostrzeżenia ?

Napisałem to już w uzasadnieniu kiedy dałem ci ostrzeżenie i nie będę tego powtarzał.

_________________
ksiądz


Pn maja 09, 2022 10:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Rozumiem Bramin ze nie zgadzasz sie z doktryna Monroe, ja tez sie nie zgadzam, ale tak wyglada rzeczywistosc - wiekszy moze wiecej i to wykorzystuje. Bardzo dobrze bylo to widoczne w niedalekiej przeszlosci w Ameryce Pld. Dalej majac do wyboru chuligana demokratycznego i dwoch autokratycznych wybieram tego demokratycznego bo daje wiecej osobistej wolnosci i mozliwosci wlasnego rozwoju.


Pn maja 09, 2022 23:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Proszę moderację o przeniesienie odpowiedzi: viewtopic.php?p=1086889#p1086889

do wątku: "Ewolucja a stworzenie człowieka"


Pn maja 16, 2022 11:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Przeniosłem ten post.

_________________
ksiądz


Pn maja 16, 2022 18:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 19, 2022 15:57
Posty: 3
Post @bramin dot. usuniętego posta
Dzień dobry,
Wrzuciłem jakiś czas temu post dot. seksu w małżeństwie, ale został usunięty jako rzekomo "obsceniczny" i "upokarzający" dla kobiet. Nie zgadzam się z tymi stwierdzeniami i uważam, że pogwałcona została moja wolność słowa. Jeśli dla kogoś zestawienie słów "seks", "oralny", "połóg", "ciąża", "prezerwatywa" w jednym poście jest obraźliwe, to wybaczcie, ale nie wiem jak inaczej można sformułować swoje pytanie. Poświęciłem swój czas na przedstawienie swoich rozważań i oczekiwałem, że znajdę tu osoby skore do udzielenia odpowiedzi. Tymczasem spotkała mnie cenzura.

Nie wiem kim jest @bramin, ale przeglądając to forum widzę, że notorycznie zamyka wątki osób, które szukają tu odpowiedzi, zanim ktokolwiek zdąży im jej udzielić. Czy są tu inni moderatorzy, którzy mogą otworzyć zamknięty wątek? Przyznam szczerze, że pierwszy raz w życiu ktoś zablokował mój post. Nie jest to najlepsze pierwsze doświadczenie z tym forum...


Pn maja 23, 2022 10:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
whitehat napisał(a):
Wrzuciłem jakiś czas temu post dot. seksu w małżeństwie, ale został usunięty jako rzekomo "obsceniczny" i "upokarzający" dla kobiet. Nie zgadzam się z tymi stwierdzeniami

Możesz się nie zgadzać, masz do tego prawo, inna sprawa czy moderacja zgadza się z Twoimi twierdzeniami.
whitehat napisał(a):
uważam, że pogwałcona została moja wolność słowa.

Wolność słowa nie jest czymś absolutnym i podlega pewnym ograniczeniom, te ograniczenia to np. regulamin forum, wrażliwość innych użytkowników itp.
whitehat napisał(a):
Jeśli dla kogoś zestawienie słów "seks", "oralny", "połóg", "ciąża", "prezerwatywa" w jednym poście jest obraźliwe

Nie są to sformułowania obraźliwe, wyraźnie to napisałem w uzasadnieniu.
whitehat napisał(a):
Nie wiem kim jest @bramin

Bramin jest księdzem katolickim.
whitehat napisał(a):
widzę, że notorycznie zamyka wątki osób, które szukają tu odpowiedzi, zanim ktokolwiek zdąży im jej udzielić.

Nie tylko bramin, inni moderatorzy tez zamykają podobne watki gdyż forum nie jest poradnią psychologiczną, psychiatryczną i seksuologiczną, nie jest tez konfesjonałem.
Nie ma porad na odległość!
Przychodzą ludzie z różnymi problemami, każdy przypadek jest inny, mocno zindywidualizowany, co dla jednego byłoby dobre, dla drugiego byłoby katastrofą i pogłębieniem jego problemów.
Niektórym użytkownikom polecałem poradnie, czy z tego skorzystali? Nie wiem.
whitehat napisał(a):
Czy są tu inni moderatorzy, którzy mogą otworzyć zamknięty wątek?

Są także inni moderatorzy ale nie otworzą oni zamkniętego wątku z przyczyn wyżej podanych.
We wstępie do działu "Sakramenty" administracja napisała następujące słowa:
Cytuj:
Moi drodzy, bardzo proszę nie mylić Forum z konfesjonałem i nie spowiadać się nam - zwłaszcza, kiedy takie wyznanie może kogoś zgorszyć. Zanim coś napiszecie, pomyślcie, że ludzie mają różną wrażliwość.

_________________
ksiądz


Pn maja 23, 2022 19:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
whitehat napisał(a):
Czy są tu inni moderatorzy, którzy mogą otworzyć zamknięty wątek? Przyznam szczerze, że pierwszy raz w życiu ktoś zablokował mój post. Nie jest to najlepsze pierwsze doświadczenie z tym forum...

Jak to w życiu bywa, nie zawsze rozkładają przed nami czerwony dywan i czasami idąc w gości, warto zapoznać się z obowiązującymi zasadami, jak również warto być przygotowanym na to, że gospodarz może nam wyznaczyć granice.
Pewne sprawy wyjaśnia się w cztery oczy, między sobą, czasami potrzeba konsultacji z osobą trzecią, ale w takim przypadku, najlepiej żeby to była zaufana osoba, która pozna racje obu stron i w oparciu o zebrane dane doradzi. Jeżeli chodzi o naukę KK, sprawa jest jasna. W sytuacjach szczególnych decyduje spowiednik, nie randomowa osoba, która napisze coś w Internecie.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pn maja 23, 2022 20:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL