Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 7:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
krzysiekniepieklo napisał(a):
Niech bramin napisze swój własny post i doklei całą resztę do tego swojego pierwszego postu.
To jeszcze mu odpal wehikuł czasu, albo daj dostęp bezpośredni do bazy. Znowu braki merytoryczne. Nie tylko w teologii, ale w informatyce też.


Cz sie 06, 2020 15:59

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
@krzysiekniepieklo - niestety moderatorzy nie są cudotwórcami i nie mogą przeskoczyć niektórych rzeczy, ale jeśli Ty masz możliwość czynienia cudów, to sam sobie poradzisz.

_________________
MODERATOR


Cz sie 06, 2020 16:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Zbigniew3991 napisał(a):
@krzysiekniepieklo - niestety moderatorzy nie są cudotwórcami i nie mogą przeskoczyć niektórych rzeczy, ale jeśli Ty masz możliwość czynienia cudów, to sam sobie poradzisz.


No, jeśli nie potraficie zmienić autora, to zamknijcie ten wątek i załóżcie sobie nowy wątek już z innym autorem. A jeśli chodzi o moje cuda, to zwrócę się do administratora w tej sprawie. No bo administrator cudotwórca, to bez trudu sobie poradzi z tym problemem.


Cz sie 06, 2020 19:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Na serio próbuję pisać odpowiedzi w jednym poście, ale 10 minut to za krótko. Czasem człowiek zajmuje się czymś innym równolegle, czasem musi zebrać myśli lub formułuje zdanie kilka razy. Wnioskuję więc o wydłużenie czasu edycji do jakichś rozsądnych granic (60 minut, na ten przykład), albo o odpuszczenie zakazu postów "seryjnych".

(EDIT: Wiele razy mogłem jeszcze kliknąć na button "Edycja", ale przy wysyłaniu miałem już blokadę. Tym razem się udało)

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt sie 07, 2020 9:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
@bert04 - rozumiem Twoje postulaty, ale może są prostsze rozwiązania? Podczas pisania posta można skupić się na jednej czynności.

_________________
MODERATOR


Pt sie 07, 2020 10:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Zbigniew3991 napisał(a):
@bert04 - rozumiem Twoje postulaty, ale może są prostsze rozwiązania? Podczas pisania posta można skupić się na jednej czynności.


Albo nie ścigać postowania pod rząd, o ile nie jest celowym zaśmiecaniem forum? Mniej pracy dla modów, mniej stresu dla userów, win - win*.

(*dla bramina: "wygrana dla obu stron")

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt sie 07, 2020 12:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
To byloby zbyt proste, Bercie.


Pt sie 07, 2020 15:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
@bert04
Czas edycji to 10 min, a więc wcale nie tak mało. Na innym forum są tylko 4 min, o czym dobrze wiesz. Proponuję pisać na brudno np. w wordzie lun dokumentach na dysku google i potem skopiować na forum. Wiem doskonale, że Ty nie zaśmiecasz, nawet jeśli piszesz post pod postem, ale mamy tu takiego usera, który pisze post pod postem, a każdy z nich zawiera ściany tekstu. Jesli Tobie pozwoli się pisać post pod postem, będzie awantura.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sie 07, 2020 17:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Czas 60 minut na edytowanie to bardzo dużo, ktoś w tym samym czasie może już odpowiadać na post, który jest w trakcie edycji. W takim przypadku posty odpowiadające będą musiały być edytowane, albo użytkownicy w kolejnych postach będą wyjaśniali, że odpisali na post przed edycją...

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pt sie 07, 2020 18:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
@bert04
Czas edycji to 10 min, a więc wcale nie tak mało. Na innym forum są tylko 4 min, o czym dobrze wiesz.


Są fora i blogi gdzie nie ma edycji wcale. Są takie, gdzie jest nieograniczona. Chodzi więc nie o jakąś pryncypialność ale o znalezienie przysłowiowego złotego środka, optimum.

Cytuj:
Proponuję pisać na brudno np. w wordzie lun dokumentach na dysku google i potem skopiować na forum.


Znam sam parę technik, żeby uskutecznić obecne reguły, przykładowo korzystanie z okna podglądu. (Patrz niżej, odpowiedź do Asienkki). Niemniej to zajmuje czas. A dyskusja leci dalej.

Cytuj:
Wiem doskonale, że Ty nie zaśmiecasz, nawet jeśli piszesz post pod postem, ale mamy tu takiego usera, który pisze post pod postem, a każdy z nich zawiera ściany tekstu. Jesli Tobie pozwoli się pisać post pod postem, będzie awantura.


No właśnie, czy przez "takiego jednego" mają wszyscy cierpieć? I czy jedynym praktycznym rozwiązaniem jest ściganie z tej reguły? Przecież flooding może być ścigany niezależnie od tego, czy jest zawarty w 10 średnich czy w jednym potężnym poście. I czy posty są pod rząd czy zawsze "z odstępem" jednego komentarza lub dwóch.

_____________

Asienkka napisał(a):
Czas 60 minut na edytowanie to bardzo dużo, ktoś w tym samym czasie może już odpowiadać na post, który jest w trakcie edycji. W takim przypadku posty odpowiadające będą musiały być edytowane, albo użytkownicy w kolejnych postach będą wyjaśniali, że odpisali na post przed edycją...


To racja, o ile mówimy o pisaniu jednego potsu i dyskusji 1:1. Wtedy limit 10 minut jest "do wykonania". Ale ja piszę o innej sytuacji. Załóżmy że prowadzę dyskusję z userami A, B i C. Mam wtedy dwa wyjścia:

- Pisać wielki elaborat z odpowiedziami do wszystkich trzech. Powiedzmy, że zajmie mi to tylko 30 minut, choć przy większych dyskusjach to może być więcej. W tym czasie A, B i C piszą dalej, więc w momencie wysłania mojego postu może się okazać, że A odwołał swoje zdanie, B napisał argumenty, których brak mu chciałem wytknąć a C przeredagował swój post. Możesz więc wyrzucić post do kosza i ewtl. zacząć na nowo. (Zdarzało mi się wcale nierzadko)

- Reagować "na żywo", pisząc każdemu odpowiedź osobno. Stwarza to ryzyko, że będę miał parę odpowiedzi pod rząd. Wtedy przyjdzie mod i ewtl. skasuje za zaśmiecanie.

W takiej więc sytuacji jak się nie obrócisz, wiadomo, z tyłu.

_____________________

I na koniec, zasada o której mówimy wynika z Reg III/9, czwarty "myślnik". Cytuję: "floodowanie, czyli wklejanie wielu długich tekstów". Brzmi rozsądnie. Zauważyłem jednak, że rozszerza się jego zastosowanie na każde, lub prawie każde, pisanie kilku postów pod rząd, nawet jeżeli są (względnie) krótkie i dotyczą, jak w przykładzie wyżej, odpowiedzi na różne posty. Być może wrażenie mylne. Tym bardziej proszę więc o uściślenie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


So sie 08, 2020 8:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Ja też byłbym za tym żeby można było pisać kilka postów pod rząd ale warunek jest jeden, że to są odpowiedzi na różne posty różnych userów. Tak jest dużo łatwiej dyskutować, bo wszystko jest dużo bardziej przejrzyste. Nie ma wtedy problemu z tymi 10 minutami edycji.


So sie 08, 2020 9:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Zasada niepisania postów pod rząd nie jest dogmatem wiary ani boskim przykazaniem.
Ona ma pomagać użytkownikom w dyskusji jak i moderacji podczas moderowania.

Minął czas edycji i chcesz cos więcej napisać to napisz w drugim poście ale to nie może być zasada ale wyjątek. Zawsze możesz poprosić moderatora działu o połączenie postów.

Nawet jak napiszesz parę krótkich postów to zaburzona będzie struktura dyskusji, to nie będzie przejrzyste, jak jeszcze inni użytkownicy tak będą pisać to zrobi sie bałagan.
Każdy chyba chciałby brać udział w dyskusji a nie w monologu, ponadto prosiłbym wziąć pod uwagę, ze moderatorzy tez maja swoje własne życie i obowiązki a nie tylko moderowanie 24 h.

Jak piszę dłuższy post to zawsze kopiuję tekst i kiedy skończy sie czas edycji mogę ten tekst wkleić i dalej go edytować.

_________________
ksiądz


So sie 08, 2020 11:26
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Mam pytanie do moderacji. Otóż mamy na forum użytkownika, który w zapale głoszenia swoich sekciarskich nauk ucieka się czasami do chwytów ocierających się o absurd. Np. w tym poście:
viewtopic.php?p=1064442#p1064442
użytkownik ten twierdzi, że Chrystus nigdy nie słyszał słowa „Chrystus”, co jest oczywistym kłamstwem.
W tym poście:
viewtopic.php?p=1064408#p1064408
użytkownik ten dokonuje oczywistej ekwiwokacji słowa „twierdzenie”

No i teraz moje pytanie – jak zachować się w takiej sytuacji. Czy mam tłumaczyć publicznie rzeczy oczywiste i „użerać się” z tym użytkownikiem? Czy też jest pewien poziom tandetnej erystyki, powyżej którego moderacja zareaguje?


Pt sie 21, 2020 8:27
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Proszę przeczytać jeszcze raz regulamin. Moderacja nie jest od rozstrzygania sporów, a także każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy, nawet najbardziej dziwne. Jeśli nikogo nie obraża i nie werbuje do sekty, nie ma podstaw do rwakcji moderacji. Kwestia czy Chrystus słyszał słowo "Chrystus" jak najbardziej może być tematem do dyskusji. Nie widzę tu pola do działania moderatorów.
Nie ma potrzeby użerania się, a jest miejsce na rzeczowe wyjasnienie sprnej kwestii.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sie 21, 2020 8:48
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Proszę przeczytać jeszcze raz regulamin. Moderacja nie jest od rozstrzygania sporów, a także każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy, nawet najbardziej dziwne.
Ależ ja nie sugeruję, że moderacja jest od rozstrzygania sporów. Twierdzę, że istnieje taki poziom erystyki, przy którym można jawnie stwierdzić, że dany użytkownik nie jest już zainteresowany dyskusją. Jeśli ktoś pokazuje na psa i mówi „to jest kot”, to nie jest „pogląd nawet dziwny”, tylko robienie z siebie i rozmówcy debila.
Cytuj:
Jeśli nikogo nie obraża
A to jest dyskusyjne. Czy stosowanie tak tandetnej erystyki może być uznane za obrażanie interlokutora.
Cytuj:
nie werbuje do sekty
No przecież werbuje. Że nieudolnie, to inna sprawa.
Cytuj:
Kwestia czy Chrystus słyszał słowo "Chrystus" jak najbardziej może być tematem do dyskusji.
No cóż. Idę się zatem wykłócać, czy trawa jest zielona.


Pt sie 21, 2020 8:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL