Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@bramin, ale z innych pokpiwać sobie to możesz. Wtedy jesteś fer. Tak, dobrze rozumiem? Patrz odpowiedź o sympatycznych straganiarkach w kontekście tajemnicy poliszynela. Uważasz, że to było zgodne z prawdą, miłe czy stosowne.
Gdy ktoś wypunktuje to co sam napisałeś to masz do niego pretensje i nieuzasadnione płacze.
Nie mam zamiaru dyskutować o tym co wyprawiacie po godzinach, bo to nic ciekawego, ani żadna rewelacja i nie nadaje się na forum publicum. Może na scenariusz filmowy.
Nie zmienisz jednak tego, że ludzie widzą i wiedzą. Że się gorszą i komentują - czyli nie zmienisz tego iż każda ze stron traktuje to "cóś" jak tajemnice poliszynela. Może za 10-20 lat.
Ciekawi mnie jakie Ty masz argumenty w kwestii sympatycznych straganiarek.

Co do jednego jesteśmy zgodni - nie mam zamiaru kłócić się z Tobą.
Jeśli masz życzenie, możemy podyskutować nt które zostały podlinkowane i dotyczą papieża Franciszka. Jego wizji duchowieństwa i Ludu Bożego.
viewtopic.php?p=1052633#p1052633


N sty 19, 2020 20:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Believing napisał(a):
@bramin, ale z innych pokpiwać sobie to możesz. Wtedy jesteś fer.


To nie byla kpina tylko nazwanie rzeczy po imieniu. Jak zajmujesz sie plotkami (do tej pory nie podalas zadnych konkretow zaslaniajac sie tajemnica poliszynela bo przeciez wszyscy wiedza i wszyscy tak mowia) to inaczej tego nie moge okreslic jak klimatem plotkarsko-straganiarskim.
Tak bylo w dyskusji o kryzysie Kosciola, o formacji seminaryjnej w Polsce, ostatnio o papiezu.

Believing napisał(a):
Gdy ktoś wypunktuje to co sam napisałeś to masz do niego pretensje i nieuzasadnione płacze.


Co Ty wypunktowalas? Plotki?

Believing napisał(a):
Nie mam zamiaru dyskutować o tym co wyprawiacie po godzinach, bo to nic ciekawego, ani żadna rewelacja i nie nadaje się na forum publicum.


Ktorzy to sa "wy"? Co to znaczy "wyprawiacie po godzinach"? Ja nie jestem jakas hinduska Trimurti, ze piszesz w liczbie mnogiej.

Believing napisał(a):
Nie zmienisz jednak tego, że ludzie widzą i wiedzą. Że się gorszą i komentują - czyli nie zmienisz tego iż każda ze stron traktuje to "cóś" jak tajemnice poliszynela. Może za 10-20 lat.


Co ludzie widza i wiedza? Czym sie gorsza?

Believing napisał(a):
nie mam zamiaru kłócić się z Tobą.


Rzecz to chwalebna i godna uznania.


Believing napisał(a):
Jeśli masz życzenie, możemy podyskutować nt które zostały podlinkowane i dotyczą papieża Franciszka. Jego wizji duchowieństwa i Ludu Bożego.


Jesli tematy jw. to chetnie, jesli plotki i domysly to nie.

_________________
ksiądz


Pn sty 20, 2020 21:31
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@bramin, szkoda, że nie rozumiesz języka prawdy i miłości. Widać muszę wykazać się większą finezją, abyś mógł pojąć do czego sam zmierzasz. Idąc z duchem czasu, pozwól że odpowiem zgodnie z jej trendem. Wysłuchaj uważnie, bowiem metafora wymaga nie tylko inteligencji, ale i polotu. O ile tego pierwszego Ci nie odmawiam, to odnośnie drugiego widać braki.
Jan Brzechwa - "Na straganie".
https://www.youtube.com/watch?v=ZLzDcOLUekE
EOT.


Cz sty 23, 2020 21:09
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Kozioł napisał(a):
Oceniasz negatywnie moją wiarę, bo nie lubię JP2, uważam go za hipokrytę i potrafię to uzasadnić?
Wmawiasz mi nienawiść do KRK, bo j.w.?
Porównujesz mnie do stalinowskiego prokuratora, bo j.w.?

"Wspaniałe" i "bezstronne" argumenty.

Znamy się nie od dzisiaj i nie tylko z tematu o JPII, więc nie kłam, że oceniam Twoją wiarę na tej jedynej podstawie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sty 28, 2020 14:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Małgosiaa napisał(a):
Znamy się nie od dzisiaj i nie tylko z tematu o JPII, więc nie kłam, że oceniam Twoją wiarę na tej jedynej podstawie.

Słucham na jakiej podstawie oceniasz moja wiarę, czy jej brak, jakość, motywy itd itp.
Zgodnie z regułami nie wolno tobie nikogo oczerniać, więc żądam szczegółowego uzasadnienia albo przeprosin.
Albo postąp jak hipokrytka i zignoruj te żądanie.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt sty 28, 2020 14:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Hahaha, z łatwością bym udowodniła, ale jest mały problem. Tyle razy likwidowałeś konto, że nie da się Ciebie znaleźć przy pomocy wyszukiwarki :D. Też kłamię? Proszę więc sprawdzić, ale nie w "moje posty", a wpisując w "szukaj" nick Kozioł w miejsce autora.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sty 28, 2020 15:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Trzymasz tu porządek i wymuszasz trzymania sie reguł.
Sama będziesz się ich trzymała, czy postąpisz jak hipokrytka?

Dlaczego nie przeniosłaś postu z oszczerstwami?

Gdzie mam oczekiwać twoich przeprosin: tutaj, pod oczerniającym postem, czy w uwagach o moderacji?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt sty 28, 2020 15:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Tu, w tym temacie aż się roi: viewtopic.php?f=7&t=41058&hilit=Kozio%C5%82'
w tym też: viewtopic.php?f=9&t=41510&hilit=Kozio%C5%82
Niestety, reszta to Anonim (konto usunięte), więc nie da się odzyskać.
Nie ma ani jednego posta, w którym wyraziłbyś się o KK bezstronnie, nie mówiąc już, że pochlebnie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sty 28, 2020 18:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Zaczniemy pierwszy wątek: Ekumenizm ogólnie który w pewnym momencie zmienił sie w dyskusje o transsubstancjacji.
Proszę udowodnić mi brak wiary i nienawiść do KK.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt sty 28, 2020 19:14
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Cytuj:
O tajemnicy poliszynela czy wrecz oficjalnym posiadaniu dzieci, kochanek czy zon przez duchownych pisala Alus i zostala zbanowana bo nie podala zadnych statystyk i zadnych dowodow.
Chcesz dyskutowac podawaj argumenty i udokumentowane fakty.


Każdy potrafiący czytać i logicznie myśleć, ma pełną świadomość, że nigdzie nie znajdzie statystyk tyczących przestrzegania celibatu przez duchownych.
Podobnie jak nigdzie nie znajdzie statystyk tyczących np. finansów polskiego Kościoła, finansów poszczególnych polskich parafii, lub statystyk porzuceń kapłaństwa przez duchownych.
Istniejące opracowania ujmują dane orientacyjne. Można ich autorów potraktować jako niemerytorycznych kłamców.
Takim "niemerytorycznym kłamcą" jest Józef Majewski z redakcji "Znak", którego opracowanie dzięki Bogu jeszcze się zachowało w wątku "Papież".
Inny los spotkał przedstawione przeze mnie inne linki, a konkretnie:
https://niedziela.pl/artykul/43749/Ks-P ... ezy-wymaga
https://wprost.pl/tygodnik/164408/Zona-ksiedza.html

Do plejady "kłamców" informujących o żonatych księżach dodam jeszcze:
https://deon.pl/kosciol/komentarze/nie- ... bat,110403

Możesz sobie dowolni kpić i używać z niemerytorycznych kłamców w necie i innej przestrzeni. Nie zamierzam oponować.

Miło było przez 16 lat pobytu na forum polemizować, nawiązywać przyjaźnie....


Cz sty 30, 2020 9:41
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Jednak nie taka znowu tajemnica poliszynela skoro media mówią wprost:

I kto tu jest "niemerytorycznym kłamcą"? - co" to jedno mówi, a drugie robi." Jak zauważa jedna z osób udzielających wywiadu.


So lut 01, 2020 1:58
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Pytanie kontrolne: czy był już Fargo na bratnim forum ateista.pl? Zdaje się, że go nie było. Niech więc Fargo tam sobie wejdzie i sobie poczyta wypowiedzi żywych, autentycznych ateistów polskich. Bo na razie to Fargo ślepo wierzy komuś, kto mu nakładł do głowy takich bredni, ideologii tak odklejonej od rzeczywistości, że dżędery, skądinąd nieznośne, to jest małe piwo w porównaniu. Niech więc Fargo skonfrontuje swoje koszmarkowate wyobrażenia o ateistach z autentyczną prawdą o ateistach. I nie słucha więcej oszustów.


So lut 15, 2020 22:45
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@ErgoProxy napisał:
Fargo napisał(a):
Nauka KK w tej sprawie jest prosta.
Za dzisiejszą publiczne stwierdzenie dotyczące możliwego udziału ateistów w przyzwoleniu na stworzeniu prawa do ateistycznych postulatów aborcji, eutanazji i LGBT i brak jasnego stanowiska i sprzeciwu wobec tych działań, powinna Pani pójść do spowiedzi. Uporczywe w tym trwanie może podlegać grzechowi przeciwko Duchowi Świętemu.
Posiadanie do czegoś prawa przez ateistów nie oznacza automatycznej zgody na mordowanie nienarodzonych. Ateiści nie mają takiego prawa.

Nie po to prowadzę serwis http://www.apologetyka.org, aby wysłuchiwać takich głupot o pseudotolerancji.
Zarazarazara. Mam rozumieć, że Fargo zgadza się na torturowanie dzieci narodzonych typu mózg na wierzchu, bo tak mu dyktuje jego ideologia, która jest dobra, bo jest jego? Takoż jeśli ktoś, za przeproszeniem, rzyga kałem, jak się to dzieje niekiedy w pewnych rodzajach raka, to Fargo będzie udawał, że chrześcijańscy rycerze nigdy tej cholernej mizerykordii nie stosowali. LGBT to nie są ludzie i nie mają praw do niczego, a ateiści sami się tych praw pozbawiają. A jak kto się nie zgadza ze zdaniem Fargo, to Fargo przykaże Bogu przekląć takiego człowieka i Bóg posłusznie przeklnie, bo nie będzie miał wyboru. Dobrze odczytuję intencje Fargo? Że tak wygląda prawdziwa, bo katolicka, tolerancja?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lut 15, 2020 23:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 12, 2020 8:03
Posty: 34
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Małgosiaa napisał(a):
@ErgoProxy napisał:
Fargo napisał(a):
Nauka KK w tej sprawie jest prosta.
Za dzisiejszą publiczne stwierdzenie dotyczące możliwego udziału ateistów w przyzwoleniu na stworzeniu prawa do ateistycznych postulatów aborcji, eutanazji i LGBT i brak jasnego stanowiska i sprzeciwu wobec tych działań, powinna Pani pójść do spowiedzi. Uporczywe w tym trwanie może podlegać grzechowi przeciwko Duchowi Świętemu.
Posiadanie do czegoś prawa przez ateistów nie oznacza automatycznej zgody na mordowanie nienarodzonych. Ateiści nie mają takiego prawa.

Nie po to prowadzę serwis http://www.apologetyka.org, aby wysłuchiwać takich głupot o pseudotolerancji.
Zarazarazara. Mam rozumieć, że Fargo zgadza się na torturowanie dzieci narodzonych typu mózg na wierzchu, bo tak mu dyktuje jego ideologia, która jest dobra, bo jest jego? Takoż jeśli ktoś, za przeproszeniem, rzyga kałem, jak się to dzieje niekiedy w pewnych rodzajach raka, to Fargo będzie udawał, że chrześcijańscy rycerze nigdy tej cholernej mizerykordii nie stosowali. LGBT to nie są ludzie i nie mają praw do niczego, a ateiści sami się tych praw pozbawiają. A jak kto się nie zgadza ze zdaniem Fargo, to Fargo przykaże Bogu przekląć takiego człowieka i Bóg posłusznie przeklnie, bo nie będzie miał wyboru. Dobrze odczytuję intencje Fargo? Że tak wygląda prawdziwa, bo katolicka, tolerancja?


Nie jest moim problemem, ze nie odróżnia Pani wad genetycznych, które nie rokują przeżycia, ale twierdzi, że mają prawa takie dzieci żyć.

Nie jest moim problemem, nie odróżnia Pani uporczywej terapii od śmierci ma życzenie, ale kto decyduje kto prawo ma żyć, a kto nie?

Nie jest moim problemem, że nie odróżnia pani praw od przywilejów.


N lut 16, 2020 0:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Litości!!!! Umiesz czytać ze zrozumieniem? Przeczytałeś to, co napisałam wytłuszczonym drukiem? Przeniosłam część posta z innego tematu, a mogłam go wkleić tylko pod swoim nickiem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lut 16, 2020 0:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL