Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 25, 2021 16:07Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6653 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 433, 434, 435, 436, 437, 438, 439 ... 444  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Alugard napisał(a):
To tylko najświeższe przykłady. Cała obecność Dowiara w tym wątku opiera się na rzucaniu wyssanymi z palca teoriami i zlewaniu użytkowników, którzy je kwestionują czy domagają się wyjaśnień i źródeł jego rewelacji.


Twoje teorie skąd są wyssane?

Co to znaczy zlewanie użytkowników, wyjaśnij?

Dysponujesz jakimiś pewnikami w temacie o którym rozmawiamy?

Sama krytyka wobec mnie, nie interesuje mnie i pomijam ją jako incydentalną - chwilowy wybryk oparty o nastrój krytykanta. Krytyka poparta rzeczowymi dowodami oraz wzmocniona sensownymi konstruktywnymi rozwiązaniami, to jest warte rozpatrzenia. Krytyka dla krytyki to niepotrzebna strata czasu!

Przykładowo zderzam się z afilatelistą, mamy rożne opinie i poglądy, ale widać, że to człowiek z wysoką kulturą i wiedzą, dlatego chętnie z nim dyskutuję, trzyma się reguł przyzwoitości, korzystam z rozmów z nim, nie zauważyłem, żeby zajmował się pustym krytykanctwem jak inni. Poz tym gdy bramin zrobił mu uwagę, uznał to i wycofał się ze swojej skrajnej postawy, okazał pokorę wobec sytuacji, złago0dził swoje stanowisko, nawet zapytał się bramina, czy tak jest dobrze, mało kogo stać na taki gest dobrej woli. Jak się zacietrzewią w swoich poglądach to już koniec, bij - zabij!

Ja jestem zwolennikiem dynamicznych dyskusji z "rumieńcem"! Oczywiście w granicach przyzwoitości, nie znoszę pustej, smętnej i jałowej gadki, to fakt, że czasami coś ubarwię, ale tak jest ciekawiej. Jak ktoś się ze mną nudzi, to może nie pisać, jego wybór!


N kwi 25, 2021 13:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 793
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Dowiar napisał(a):
Nie dzielić na ludzi dobrych czy złych, to tak jak uznać, że działania pedofila to, ani nic złego, ani nic dobrego, relatywizm czystej wody! Hulaj dusza Piekła nie ma! Z jednym się zgodzę, że plankton społeczny, nie jest ani dobry, ani zły. Nie ma świadomości co dobre, ani co złe, żyje tylko tak jak zarządzi nimi dobro, albo zło, wychodzi z tego niezła miotanina. Są ludzie jednoznacznie dobrzy, albo źli i tylko Ci posiadają świadomość dobra, albo zła. Relatywizm, to albo głupota, albo zamaskowane zło. Dobro nigdy nie jest relatywne.

Działania pedofila można uznać za źle. Natomiast do człowieka należy podejść z próbą zrozumienia co go skłoniło do takiego działania:
-- uwarunkowania genetyczne
- problemy emicjonalne
- środowisko?
Pedofila należy leczyć i należy go odizolować od potencjalnych ofiar. Należy zadbać żeby sytuacja się nie powtórzyła.

Cytuj:
Co do badań to jestem sceptycznie nastawiony, bo badania można sobie kupić i ich interpretację na zamówienie, tak robią duże bogate korporacje i nie od dziś o tym wiadomo, a także partie polityczne, szczególnie przed wyborami. :brawo:
Aha. To wszystko spisek!
Wiesz co jest najlepsze w badaniach? Każdy może je powtórzyć i zweryfikować. Omawiane badanie było powtarzane wielokrotnie z tym samym skutkiem.

Cytuj:
Jeżeli korporacja chce sprzedać duże ilości makaronu, to wspomaga ruch Boga Makarona i Durszlaka i tak się dzieje ze wszystkimi ruchami, czy mniejszościami, które ciągle płaczą z powodu braku pieniędzy.
a jeśli korporacja chce sprzedać duze ilości sakramentów to musi wmówić ludziom że ich potrzebują.
Cytuj:
W zamian za to te mniejszości wykonują różne mniej lub bardziej dyskretne usługi na rzecz tego kto płaci, a zamówienia są składane najlepiej przez sieć różnego rodzaju pośredników w długim łańcuszku, aby nie było widać tego kto płaci. Dlatego mało co wierzę w badania socjologiczne. W statystykę tak, chociaż i ona może być naginana. Ankiety socjologiczne można tak sprokurować, że pytania same narzucają (sugerują) odpowiedzi respondentom.
Badania socjologiczne zawsze będą obarczone czynnikiem ludzkim. Ale zawsze możesz skończyć socjologię i sam przyprowadzać badania.

Cytuj:
CBDO
niczego nie udowodniłeś.


N kwi 25, 2021 14:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Zrobiłeś ważną deklarację - ograniczać pedofili, to ważna uwaga! Jednak wolność niektórych wymaga jej ograniczenia! A mafie pedofilskie, które ostro kombinują, to wg Ciebie tez teoria spiskowa? Np w Beneluksie walczą o prawo do legalnych związków z nieletnimi!

Nieważne, że nie udowodniłem, niech ludzie myślą, że nie wszystko jest takie oczywiste jak się wydaje. Ty też niczego nie udowadniasz, jedynie podsuwasz ludziom jak mają o czymś myśleć. Dobrze, że w życiu istnieje alternatywa, bez niej, to monotonny i bezbarwny mono świat. Jest różnorodność i pluralizm, więc niech nikt się mnie nie czepia, mam prawo jak każdy myśleć po swojemu i to prezentować. Każdy wybiera sam, a czy samodzielnie to już inna sprawa.


N kwi 25, 2021 14:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 793
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Dowiar napisał(a):
Zrobiłeś ważną deklarację - ograniczać pedofili, to ważna uwaga! Jednak wolność niektórych wymaga jej ograniczenia!

Oczywiście że tak. Od tego mamy systemy prawne, aby chronić bezbronnych.

Cytuj:
A mafie pedofilskie, które ostro kombinują, to wg Ciebie tez teoria spiskowa? Np w Beneluksie walczą o prawo do legalnych związków z nieletnimi!

A czy ktoś to bierze na poważnie? Są też grupy które chciałyby wprowadzenia teokracji.

Ps. Stowarzyszenie Vereniging Martijn dążące do obniżenia wieku uprawniającego do współżycia seksualnego zostało zdelegalizowane przez holenderski sąd.


N kwi 25, 2021 16:55
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Alugard napisał(a):
postawiłem jakieś tezy? Zadałem ci pytania, które pozostały bez odpowiedzi.

Pomijasz bez słowa krytykę, która obnaża bezsens twojej argumentacji, czy to ze strony Berta czy Aluś. Za to z Afilatelistą wygodnie ci się przeskakuje z tematu na temat

to ty masz przedstawić dowody, jeśli stawiasz tezy, że geje dążą do przejęcia władzy nad światem i wyparcia heteroseksualnych rodzin, wymazania słów związanych z rodziną ze słownika i karania więzieniem za ich użycie. Czy bzdury o tym, że "łamanie prawa naturalnego" pozbawia człowieka człowieczeństwa.

Taaa wymagaj od innych tego, czego sam od siebie nie wymagasz.

to kluczowe, że niczego nie udowodniłeś. Jeśli nie potrafisz oprzeć na niczym swoich poglądów, a mimo to twardo przy nich stoisz, to powinieneś zacząć się przyzwyczajać do krytyki


Ty masz na coś wpływ w tym życiu?

Ja jak piszę Ty to z dużej litery, może masz dysgrafię, albo dysleksję? Chyba, że robisz to specjalnie, bez szacunku do rozmówcy!

Odpowiadam na krytykę, w której widzę sens, a to Ty wciągasz mnie w jakieś niepotrzebne dyskusje poza tematem, które niewiele mają wspólnego z praktyką życiową.

No tak daleko Ci do stylu rozmowy afilatelisty, ja z przyjemnością wsłuchuje się w jego riposty! Inspirują mnie twórczo, krytykanctwo jest jałowe dla wszystkich.

Niedawno pisałem, że nie odpowiadam na krytykę dla krytyki, krytykanctwo pozostawiam samemu sobie, bo dla krytykanta jest nieważne co odpowie osoba krytykowana, ważne, żeby po krytykować, cóż robiliby krytykanci, gdyby nie mieli co krytykować? Krytykują krytykę i z tego żyją. Nie dałeś żadnych sensownych rozwiązań. Wysil się trochę, daj coś z siebie kreatywnego, powtarzanie po innych ze zmienionym kontekstem i wkręconą treścią, to ma być coś takiego istotnego?

Czekam na coś mądrego i inspirującego, wierzę, że się Tobie to uda, nie poddawaj się, Drogi Alugardzie!


N kwi 25, 2021 17:16
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Afil...

Życie pokaże, co będzie, ja jestem przekonany, że jak 1 raz spróbowali, to będą walczyć do upadłego w sprawie legalizacji uprawiania żądzy w taki sposób jak im się podoba - w sposób wynaturzony. Żądza to potężny napęd i ci którzy się w tym lubują tak łatwo się nie poddadzą. Ponieważ równolegle następuje liberalizacja w wielu dziedzinach życia, to będą sobie coraz śmielej poczynać i to jest nieuniknione. Życzę, aby nie dotknęło to w przyszłości żadnego dziecka, ani Twojego.

Praktyka niemiecka i holenderska pokazuje, że istnieją hostele, w których mogą przebywać 14 latki, które chcą ze sobą uprawiać seks, pilnuje tego policjant, aby rodzice nie przeszkadzali, bo mają prawo. W Luksemburgu przy szkołach istnieją tez pokoje hostelowe, do których może przyjść na noc uczeń, jeżeli uzna, że rodzice zbyt dużo od niego wymagają i mieszkać do momentu, aż uzna, że może wracać do domu. To są informacje od znajomych, którzy tam mieszkają, to nie są wymysły.


N kwi 25, 2021 17:33
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Cytuj:
Alugard napisał(a):
To ciekawe, że bramin reaguje na oszczerstwa pod adresem KK i każe je odwoływać pod groźbą ostrzeżenia, ale pomija kłamstwa i insynuacje Dowiara


To już jest sugerowanie, że my jesteśmy w jakiejś zmowie. To kolego, tylko i wyłącznie Twoja interpretacja, rzucać kalumnie bezpodstawne każdy umie, najpierw trzeba to udowodnić, nie przedstawiłeś, żadnych dowodów i na tym dosyć, bo nie zamierzam się wypowiadać na temat tej bezpodstawnej krytyki. Niskie bardzo niskie!

Wprowadzasz jakiś niezdrowy zamęt, podobne do zachowań trolla! jak Ciebie nie było, dobrze sobie radziliśmy bez Ciebie.


N kwi 25, 2021 18:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 793
Post Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
bramin napisał(a):
Teza trochę na wyrost ale ja bym tego nie ograniczał tylko do homoseksualistów i do kręgów konserwatywnych.
Z mojej praktyki i obserwacji wynika, ze nieraz zgłaszał się do seminarium delikwent, który nie miał zdolności do tworzenia związków z kobietami czy normalnych relacji koleżeńskich także z kolegami, mający pewne zaburzenia osobowości, odludek, dziwak itp.
Bywało, ze taki ktoś był ministrantem i jakiś pobożny ksiądz lub rodzina wmówili mu powołanie:" jak nie latasz za dziewczynami i nie robisz imprez z kumplami to idź do seminarium".
Trudno powiedzieć, czy niektórzy z nich mieli skłonności homoseksualne.
Miałem tez parę przypadków, ze niektórzy kandydaci do seminarium lub do zakonu przyznawali, ze są gejami.
tak. Do seminarium/zakonów zgłaszają się różni ludzie którzy mają problem z życiem w społeczeństwach. Ale słyszałem też z pierwszej ręki o zakonach kobiecych które właśnie rekrutowały specjalnie u dziewcząt z takimi problemami.

Z tego jak to napisałeś rozumiem że masz bezpośredni kontakt z seminariami. Możesz napisać czym się zajmujesz?

Ps: jeśli masz jakiś odpowiedni temat to możesz przenieść mój post.


N kwi 25, 2021 20:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 2531
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Dowiar, moja cierpliwość powoli się kończy. Jeśli w dalszym ciągu będziesz wciskał swoje prywatne uwagi do wątków dyskusyjnych dostaniesz bana.

afilatelista napisał(a):
Z tego jak to napisałeś rozumiem że masz bezpośredni kontakt z seminariami. Możesz napisać czym się zajmujesz?

Afilatelista, mógłbym odpowiedzieć na Twoje pytanie w wątku o homoseksualizmie ale ponieważ od czasu do czasu niektórzy użytkownicy pytają mnie kim jestem i o mój awatar (ostatnio miałem pytania na PW od dwóch użytkowników) wiec odpowiem hurtowo w tym wątku.

Jak byłem w Polsce zajmowałem się formacją seminaryjną, aktualnie nie zajmuję się tym.
Moje główne zadania to m.in. zarzadzanie dwoma parafiami, różne socjalne projekty, które są w większości finansowane przez państwo, kontakty z chrześcijańskimi wspólnotami Kościołów orientalnych, kontakty z chrześcijanami żyjącymi w Indiach, mistyka hinduska w tym joga oraz współpraca ekumeniczna z Kościołami Reformacji.

Stąd te awatar i tutaj objaśnienie.

Koło wokół krzyża to samsara czyli koło życia i śmierci, które ciągle się obraca.

Krzyż, który jest wpisany w koło rozrywa ten cykl narodzin i śmierci i wskazuje na zmartwychwstanie. Jezus przez krzyż lamie prawo przyczyny i skutku (karma), prowadzi nas drogą cierpienia do zmartwychwstania.

Centralnym punktem jest wyraz OM, który jest świętym słowem dla Hindusów. OM symbolizuje boskie słowo, przez które powstało cale stworzenie. Benedyktyni posłużyli się tą symboliką aby pokazać, ze Jezus jest Słowem, które było na początku (koncepcja Logosu).

Krzyż z Shantivanam umieszczony jest często na odwróconym kwiecie lotosu. Lotos symbolizuje boską czystość i miłość.

Napisy na krzyżu w sanskrycie to złożenie Sa(t)ccidanandanamah (Sat –Czid-Ananda), różne transkrypcje albo „t” albo „d” w dosłownym tłumaczeniu cześć, uwielbienie dla Saccidananda.

Te trzy wyrazy w złożeniu to trzy aspekty Absolutu czyli byt-świadomość-szczęśliwość.
Mnisi w tym klasztorze w ramach inkulturacji przejęli tę symbolikę wskazującą na Trójcę św.

_________________
MODERATOR


Pn kwi 26, 2021 11:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 309
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Quinque napisał(a):
Juz mówiłem że z marksistami nie gadam więc nie licz na żadną odpowiedź trollu


Uprzejmie proszę użytkownika Quinque albo o wykazanie rzeczonego trollingu, albo o grzeczne odszczekanie zniesławienia. :)

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Śr kwi 28, 2021 17:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 309
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Gdyby Quinque posiadał dla odmiany minimum wiedzy na tematy, na które się wypowiada to wiedziałby, że Róża Luksemburg była krytyczką zarówno Lenina jak i wielu niedemokratycznych praktyk bolszewików, a Ernesto Che Guevara nie był zbrodniarzem wojennym. ;)

Poza tym oświadczam, że nie popieram totalitarnych form komunizmu.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


So maja 01, 2021 11:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 08, 2017 22:17
Posty: 2659
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Jakby komunista No_Parssan nie potrafił przeczytać kilku zdań po polsku to już spieszę z wyjaśnieniem, nigdzie nie twierdziłem że antypolka przeklęta komunistka Róża Luksemburg chwaliła Lenina tylko nakazywała go szanować, a co za tym idzie uwazala jego rządy za legalne i legitymizowała je. A po drugie, obleśny typ jakim był Ernesto CzeFujara był mordercą i zbrodniarzem wojennym skazywał ludzi na śmierć(a możliwe że sam te wyroki wykonywał dla przyjemności no ale powiedzmy ze to kwestia sporna). Dodatkowo Ernesto CzeFujara(obrzydliwy komuch jak Stalin czy Mao Zedong) był fanatykiem który chciał utopić kapitalistyczny(sprawiedliwy system gospodarczy) świat w atomowym grzybie, ale nie miał takich możliwości. Za co zresztą krytykował innych komuchów z ZSRR czyli Nikitę Chruszczowa ze nie dali narodowi Kubańskiemu pieczy nad bombami atomowymi

_________________
"In Te, Domine, speravi; non confundar in aeternum"


So maja 01, 2021 11:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 309
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Quinque napisał(a):
obleśny typ jakim był Ernesto CzeFujara był mordercą i zbrodniarzem wojennym skazywał ludzi na śmierć(a możliwe że sam te wyroki wykonywał dla przyjemności no ale powiedzmy ze to kwestia sporna).


Oczywiście mamy tu do czynienia z kolejnym stekiem łgarstw, pomówień i historycznego analfabetyzmu ze strony użytkownika Quinque.
Che Guevara nie popełnił żadnej zbrodni wojennej ani nie był mordercą (wymownym jest bardzo że mój nieszczęsny rozmówca nie był w stanie wskazać żadnego przykłądu). Owszem skazywał ludzi na śmierć za zdradę, dezercję, zbrodnie na cywilach etc., czyli postępował wedle standardów obecnych w literalnie jakiejkolwiek innej współczesnej mu armii świata, w tym armii amerykańskiej.

Quinque napisał(a):
był fanatykiem który chciał utopić kapitalistyczny(sprawiedliwy system gospodarczy) świat w atomowym grzybie, ale nie miał takich możliwości.


To oczywiście tylko kolejne łgarstwo Quinque - jeśli Quingue się wypiera łgarstwa, to proszę o konkretne cytaty z Che. :) Poza tym. kapitalizm jako sprawiedliwy system gospodarczy... :D

_________________
Hasta la Victoria Siempre


So maja 01, 2021 11:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 309
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Jako, że Quinque w pogardzie ma zarówno regulamin, jak i ewidentnie własny, nazwijmy to "honor" (wszak zarzekał się przed Bogiem i ludźmi, że nie będzie odpowiadał na moje kierowane do niego wiadomości :D ) to odpowiedź na jego łgarstwa zamieszczam w odpowiednim wątku: viewtopic.php?f=18&t=32426&p=1076051#p1076051

_________________
Hasta la Victoria Siempre


So maja 01, 2021 11:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 309
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Dowiar napisał(a):
[Mało Ci było tych insynuacji, za które dostałeś ostrzeżenie i bęc do kosza?


I znowu łżesz. Nie dostałem żadnego ostrzeżenia, a poza tym umknął Twojej uwadze najwyraźniej fakt, że do kosza poleciały też Twoje śmieciowe posty zawierające pseudo psychoanalizę dla ubogich i rżnięcie głupa. ;)

Dowiar napisał(a):
Jak mnie nie przeprosisz za tego "móndry zrozumi" to zgłaszam przez wykrzyknik nadużycie z Twojej strony!

Wypaczasz moje słowa i drwisz złośliwie z tego powodu, bardzo brzydkie zachowanie! Ja nie użyłem takich słów to jest ewidentne kłamstwo i oszczerstwo wmawiani czegoś czego nie powiedziałem! jest to typowa prymitywna manipulacja poprzez karykaturowanie słów przeciwnika, dziecinne przedrzeźnianie! Czy to jest jasne?


Buhahaha. To nie był dosłowny cytat z Ciebie (i nie twierdziłem że tak było), ale przykład typu prymitywnego sofizmatu jaki stosujesz. Poza tym ów prymitywny sofizmat w treści oryginalnej został przeze mnie zamieszczony bezpośrednio nad moją odpowiedzą (funkcja imiennego cytowania), tak by każdy wiedział do czego się odnoszę i by mógł się przekonać jak ów niezbyt mądry tekst brzmiał w pełnej "klasie", toteż o żadnych manipulacjach mowy byc nie może

_________________
Hasta la Victoria Siempre


So maja 01, 2021 12:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6653 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 433, 434, 435, 436, 437, 438, 439 ... 444  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL