Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 454, 455, 456, 457, 458, 459, 460 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Nie twierdzę subadamie, że masz moc sprawczą. Zabrałeś głos, więc odpowiedziałem.

Natomiast argument „wypowiedź mówi najwięcej o wypowiadającym ją” jest co prawda prawdziwy, ale nieistotny w tej dyskusji. Nie chodzi bowiem o to, żeby mieć satysfakcję z tego, że przyłapało się Przeemka na braku argumentów. Chodzi o to, aby to forum było miejscem dyskusji. Przeemek zaś celowo i złośliwie robi wszystko, by dyskusje psuć. Moderacja zaś go w tym wspiera wynajdując kuriozalne uzadadnienia dla zostawiania wypowiedzi, które powinny zniknąć.


Cz cze 02, 2022 15:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
subadam napisał(a):
mnie chodzilo o to ze zabiegi jakie stosuje Przemeek w dyskusji sa po prostu oszustwem.
Jeśli ktoś posługuje się fałszywym pieniądzem, co do którego wierzy, że jest autentyczny, nie dopuszcza się oszustwa. Osoba, która finalnie ma płacone w fałszywych pieniądzach, zostaje oszukana, płacący fałszywym pieniądzem a wierzący, że płaci prawdziwym, też jest oszukana.

Nie jestem przekonany, że Przemeek wie, że posługuje się argumentami bez autentycznej wartości i nieuczciwymi technikami konwersacji. Środowisko religijne, z którym on sympatyzuje, jest głęboko wierzące, opiera się na technikach retorycznych ze zbioru świętych pism, których wartości się nie podważa, nawet jeśli od strony świeckiej pewne sposoby argumentacji czy koncepcje filozoficzne tam proponowane dałoby się podważyć (i są podważane co rusz - nie tylko przez tych, którzy "lubią grzeszyć" albo "umiłowali bożki").

W takim świecie przyszło nam żyć - niektóre ścieżki myślenia dominują w mózgach inteligentnych istot, bo to sprawia im przyjemność (w danej chwili i długofalowo przy konstruowaniu "w pewnym sensie" spójnego światopoglądu). Widocznie szala dysonansu nie jest jeszcze aż tak dociążona, żeby Przemeek zechciał te techniki argumentacyjne porzucić. Widocznie przeciwległa szala ma dzisiaj taką wartość w jego oczach (jak opisałby to Quinque: przehandlowanie pochodzenia od małpy za życie wieczne), że jeszcze długa droga do tego.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz cze 02, 2022 17:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Prywatne objawienia
Czyli mówisz, że Rotary Argentina to nie masoneria ?
Tak wiem ,ze Jan Paweł II nie był masonem, Benedykt też nie , ale przeczytałem w necie taki artykuł o Franciszku, ze to mason.


So cze 18, 2022 12:51
Zobacz profil
Post Re: Prywatne objawienia
Kapral - w necie równie dobrze możesz przeczytać jak to słoń chodzi na uszach :D


N cze 19, 2022 9:20

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Prywatne objawienia
Owszem w internecie jest mnóstwo bzdur ale też można się dowiedzieć wielu rzeczy o których nie powiedzą w telewizji .


N cze 19, 2022 11:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Prywatne objawienia
Dobra Bramin.


N cze 19, 2022 11:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Kapral135 napisał(a):
Bo ja do tej pory niczego nie wybierałem

Tu chyba jest dzial dla dzieci. A dla klamcow nie ma.


N cze 19, 2022 12:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
robaczek2 napisał(a):
Kapral135 napisał(a):
Bo ja do tej pory niczego nie wybierałem

Tu chyba jest dzial dla dzieci. A dla klamcow nie ma.

to są boty niezaprogramowane jeszcze na niektóre ciągi znaków


Pn cze 20, 2022 8:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Hej! Ja tylko w kwestii formalnej. Ponieważ rano 23 czerwca dostanę bana stałego, jeśli ktoś ma ochotę na kontakt, proszę odzywać się na PW.


Śr cze 22, 2022 9:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Zamierzasz coś kontrowersyjnego napisać rano 23 czerwca?


Śr cze 22, 2022 10:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Swołocz napisał(a):
Zamierzasz coś kontrowersyjnego napisać rano 23 czerwca?
Raczej nie. Zresztą, nasi moderatorzy są notorycznie powolni w reakcjach. Czasami spam wisi pół dnia, a czasami nawet modzi na niego odpowiadają. No nieprzewidywalni. Czasem dostaje ktoś dostaje ostrzeżenie za nawiązanie do klasyki literatury, a czasem użytkownik, który nazywa wszystkich swoich oponentów chorymi psychicznie jest hołubiony. Ciężko mi zatem byłoby gwarantować, że jak rano coś napiszę, to rano dostanę na pewno bana stałego. Tego bana dostanę za coś, co już napisałem (naszej wielce spostrzegawczej i zaangażowanej w sprawy forum moderacji zajęło zauważenie tego niecałe dwa tygodnie :))


Śr cze 22, 2022 11:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@Przeemek

jesteś niesamowity. Jak można pisać takie długie posty? Nie mógłbyś trochę skrócić? Tym bardziej że w Twoim poście poruszasz aspekty niezwiązane z wątkiem pt. "Co to znaczy że "Bóg jest miłością"?


Pn sie 01, 2022 15:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
nolda napisał(a):
Nie myślałeś wbrew zakazowi zboru, podnieść swe wykształcenie, nie mowie byś ukończył szkołę średnią, ale choć troszeczkę poczytał, pomedytował, porozważał, a nie powtarzał to czego nauczyłeś się na pamięć od współwyznawców.


Oto jak to wyjaśnia Bóg w swoim słowie Biblii. 1 Koryntian 1:26-29

,,... Widzicie bowiem, bracia, jak was powołał, że powołano niewielu mądrych na sposób cielesny, niewielu mocnych, niewielu szlachetnie urodzonych;  lecz Bóg wybrał to, co głupie u świata, by zawstydzić mędrców, i Bóg wybrał to, co słabe u świata, by zawstydzić to, co silne,  i Bóg wybrał to, co nieszlachetne u świata, i to, na co się patrzy z góry, to, czego nie ma, by obrócić wniwecz to, co jest,  aby żadne ciało nie chlubiło się wobec Boga...,,

Zgadza się?


Wt sie 30, 2022 9:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Hej Logika, oprocz Biblii sa rowniez inne ksiazki, czy wiesz o tym?


Wt sie 30, 2022 16:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Duszpasterstwo osób o skłonnościach homoseksualnych
Zarówno homo jak i generalnie LGBT manipulatorze. A żadnych guru nie posiadam - nie mierz wszystkich swoją własną mierną miarą.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pt wrz 09, 2022 15:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 454, 455, 456, 457, 458, 459, 460 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL