Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 3:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 377, 378, 379, 380, 381, 382, 383 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
Małgosiaa napisał(a):
Załapałaś?
Weź sobie jaka chcesz energię,byle taka, jaka była ponoc na początku, odwiecznie i jaki chcesz stan skupienia materii z niej uzyskaj, doswiadczalnie, obrazowo
Małgosia nie zamierza ustąpić feelkowi. Zażarcie walczy o tytuł w Konkursie Weekendowej Głupoty. "Weź sobie" energię tak wielką, jak była w Wielkim Wybuchu i z niej uzyskaj doświadczalnie...


So cze 23, 2018 19:59

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
Małgosiaa napisał(a):
JedenPost
Ok, widzę, że albo chcesz ze mnie zrobić głupka, albo robisz sam z siebie.


Robię z siebie głupka wskazując, że upomniałaś się o wytłumaczenie, by za chwilę napisać, że nie chcesz żadnego tłumaczenia? :roll:

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So cze 23, 2018 20:03
Zobacz profil
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
akruk napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Rozmawiamy przecież o powstaniu świata, a teodycea ajmuje sie między innymi rozumowymi możliwościami poznania i istnienia Boga.
Na Wielkiego Cthulhu! Podobno chodziła do szkoły i nie tylko do szkoły, utrzymuje, że uczyła się "różnych filozofii" (podobno "nawet fenomenologii"), a wydaje jej się, że teodycea oznacza to samo co teologia. Nieustający Konkurs na Weekendową Głupotę trwa, uczestnicy nie ustępują mimo przewagi rywali i zażarcie walczą o zwycięstwo!

[@akruk... chamstwa c.d. Rób tak dalej, bo najwyraźniej nie masz nic do powiedzenia, a otrzymasz oczekiwany efekt swoich starań.I doucz się czym zajmuje sie teodycea. M.]
Sama się doucz, katechetko za dychę. Teodycea NIE zajmuje się rozumowymi możliwościami poznania i istnienia Boga. Teodycea usiłuje wyjaśnić problem, jak pogodzić istnienie dobrego, wszechwiedzącego i wszechmocnego Boga z istnieniem zła. Istnienie Boga jest w teodycei aksjomatem, zaś możliwościami "rozumowego poznania i istnienia Boga" zajmują się inne części teologii.


So cze 23, 2018 20:10
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
Małgoś – ale ty jesteś idiotką, w dodatku nastoletnią i sfochowaną; tak się zachowujesz i nie wygląda to na pozę. My tylko orzekamy ten fakt, żebyś mogła coś z tym zrobić i idiotką przestać być – da się – a nie robiła z siebie walca i całe forum tym walcem. Bo naprawdę postawię tę Wietrzną Przystań – zresztą postawię ją i tak, tylko nie wiem jeszcze, kiedy – i ciebie nie zaproszę, bo Marka Piotrowskiego w spódnicy mi tam nie potrzeba. Załapałaś?

Krótkie wytłumaczenie tego, czego nie rozumiesz: dowody, jak je nazywasz, "rzeczowe", możliwe są w dyscyplinach dedukcyjnych, a i to tylko przy założeniu aksjomatyki wspólnej wszystkim stronom zainteresowanym dowodem. Fizyka jest dyscypliną indukcyjną, dlatego takich dowodów, jakich ty sobie w swojej zapiekłej głupocie życzysz, w fizyce po prostu nie ma. Tłuczemy ci to do głowy cały dzień: z faktu, że kamień rzucony do góry sto razy za każdym razem spadł na ziemię, w żaden sposób nie wynika, że będzie tak za sto pierwszym razem. Bo może np. istnieje takie prawo przyrody, które zacznie dominować we Wszechświecie w przyszły wtorek i dlatego dotąd umykało uwadze. Dlatego naukowcy nazywają swoje systemy wiedzy teoriami.

A teraz... a na cholerę mi twoje przeprosiny. A popiół sobie wsadź.


So cze 23, 2018 22:11
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
No cóż, Ergo postanowił z braku argumentów zastosować argument siły/wyzwisk. Skąd myto znamy? Ano z doświadczenia. Taka jest reguła w dyskusjach: nie mam argumentów, użyję wyzwisk i będę górą. Nic bardziej mylnego< Ergo. Tylko pokazujesz brak elementarnej kultury.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So cze 23, 2018 22:26
Zobacz profil
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
Rozumowymi (filozoficznymi) dociekaniami na temat pojęcia Boga zajmuje się tzw. filozofia naturalna, a nie teodycea.

Odrzucanie przykładu powstawania materii w postaci elektronów jako rzekomo "nie takiej" materii, jak ta, z której są zbudowane, "nie tej, z której powstały" kamienie lub robaczki świadczy o zwykłym, pospolitym nieuctwie. Wiedza, iż kamienie oraz robaczki są zbudowane z atomów, w których skład wchodzą właśnie elektrony, iż to właśnie dzięki elektronom atomy łączą się w cząsteczki, z których zbudowane są substancje stałe, nieorganiczne i organiczne, jest przekazywana w szkole.

Domaganie się pokazania doświadczenia, w którym zostanie wykorzystana energia równa energii Wielkiego Wybuchu świadczy o niewyobrażalnej ignorancji w temacie.


So cze 23, 2018 22:47

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
Małgosiaa napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
JedenPost
Ok, widzę, że albo chcesz ze mnie zrobić głupka, albo robisz sam z siebie.


Robię z siebie głupka wskazując, że upomniałaś się o wytłumaczenie, by za chwilę napisać, że nie chcesz żadnego tłumaczenia? :roll:

:o Od zawsze prosiłam o dowód rzeczowy, a nie teorię, a że nie zrozumiałeś lub postawiłes sobie za cel robienia ze mnie idiotki, to nie moja wina.


Robisz ją z siebie sama. Zresztą - każdy może zobaczyć, co napisałaś, więc dyskusja o tym z Tobą nie ma sensu.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N cze 24, 2018 8:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2002
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
JedenPost napisał(a):
Małgosiaa najpierw celowo prowokuje, co chwilę umieszczając w swoich postach teksty typu [...]by potem walić ostrzeżeniami, gdy ktoś w końcu przyzna jej rację.

Jesteś stroną nieobiektywną, gdyż kompletnie nie bierzesz pod uwagę prowokowania drugiej strony, przymykając oczy na związek przyczynowo-skutkowy, który doprowadził do takich reakcji ze strony @Małgosii. Pomijam złą wolę jaką wyrażasz udając, że nie wiadomo o co chodzi. Stwierdzenia typu: Konkurs na Weekendowego Głupka/Głupoty wraz z narracją jaka towarzyszy sprawie służą szkalowaniu użytkowników i jako takie łamią regulamin, który dopuszcza dyskusję z poszanowaniem zasad kultury osobistej wobec drugiego człowieka. Tu emocje biorą górę i dochodzimy do momentu, w którym temperatura jest zbyt wysoka i użytkownicy są gotowi robić nagonkę pod adresem użytkownika stojącego w opozycji i tak się niestety już dzieje. Zarówno rozemocjonowany ErgoProxy(który lubi płynąć na fali emocji), jak i sam @JedenPost utracili dystans i są gotowi obrażać usprawiedliwiając siebie, bo to ona prowokowała. Co ciekawe, zeszliście dużo niżej niż @akruk, który ograniczył się do obrażania w dość wysublimowany sposób, w białych rękawiczkach.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N cze 24, 2018 10:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Po ostatnich rozmowach z pewnym userem, zastanawiam się, jaki jest cel rozmawiania o takich zagadnieniach jak wieczność.
Temat i owszem był nieco abstrakcyjny, ale za to zajmował szacowne miejsce w dawnej i współczesnej filozofii. Wydawałoby się, że już samo poruszanie się w takiej szlachetnej i elitarnej tematyce, spowoduje siłą rzeczy wzrost poziomu kultury osobistej, o wartościowych wnioskach w samym temacie nie wspominając. A tu realia niestety trochę mnie zaskoczyły, bo wytłumaczono mi, że z głupkami o sprawach kultury się nie rozmawia.
Takoż jestem trochę w światopoglądowej kropce, bo nie wiem czy obrzucanie łajnem, to skuteczny sposób na tłumaczenie czym kultura jest.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N cze 24, 2018 18:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Polecam: https://www.youtube.com/watch?v=p2T2whT3cw8 (1:24)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 24, 2018 19:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Samokrytyka?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N cze 24, 2018 19:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Nie ma to jak rozumieć przekaz, popadłszy wcześniej w samouwielbienie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 24, 2018 20:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Więcej samokrytyki?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N cze 24, 2018 20:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Kolejna próba wyprowadzenia mnie z równowagi? Marzenie ściętej głowy ;-)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 24, 2018 20:24
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Koledzy beda tak dlugo dziobac stadnie? Akruk odpocznie miesiac od forum i moze wroci spokojniejszy. Nie on pierwszy przegial, nie on ostatni.
Zajmijcie sie moze stanem polskiej pilki noznej.


N cze 24, 2018 20:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 377, 378, 379, 380, 381, 382, 383 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL