Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 23:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 395, 396, 397, 398, 399, 400, 401 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Małgosiaa napisał(a):
Nadal lecisz w kulki. Nie odwołałeś kłamstwa, że za to własnie dostałeś ostrzeżenie.

Jakie kłamstwo?
Jest taka lista w uwagach do moderacji;
Cytuj:
Nie zgadzam się z ostrzeżeniem. Faktem jest, że cudowne źródełka sa rozrzucone po całej Polsce i wiążą się bezpośrednio z katolicyzmem. Woda z nich ma przywracać wzrok, leczyć rany.
- w miejscowosci Wielkanoc, postawiono kapliczkę, w Wielki Piątek trzeba przemyc twarz dla zdrowia, a oczy aby ujrzec prawdę (tak mówi tabliczka)
- w w kaplicy św. Antoniego w Łagiewnikach w Łodzi, "uzdrawiającej mocy wody są dziesiątki tomów, w których zebrane są podziękowania za uzdrowienia"
- w Poznaniu w podziemiach kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa przy ulicy Żydowskiej jest cudowne xródło pomagające na chorobe oczu, wody trzeba zaczerpnąc w Wielka Sobotę.
- Licheń, cudowne źródełko
Nie, nie ma na to żadnych dokumentów KK a jednak jest to część wiary i Tradycji katolików.
Jeżeli uważasz, że to kpina, to kpisz sama z siebie.

Sama sprawdź tutaj

Bardzo łatwo szafujesz takimi słowami jak "kłamstwo". A lista była w rozmowie z tobą i sama się do niej odniosłaś. Trochę głupio, nie?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz cze 13, 2019 12:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Kozioł napisał(a):
Jakie kłamstwo?
Jest taka lista w uwagach do moderacji;

Nadal kłamiesz. Napisałeś, że dostałeś ostrzeżenie za listę źródełwek, a wpisałeś ją dopiero po ostrzeżeniu. Nie chodzi tu o listę, ale o argumentację ostrzeżenia.
I w założonym wątku viewtopic.php?p=1037701#p1037701 też kłamiesz. Nikt Ciebie nie prosił Ciebie o utworzenie listy, a o dowód, że ta lista była przed ostrzeżeniem i że to właśnie za to je otrzymałeś. Sprawę kłamstwa oddaję innym moderatorom, gdyż nie mam zamiaru udowadniać, że nie jestem wielbładem.
Proszę o wypowiedź w powyższym sporze moderatora zefcia, Mrs_Hadley i Soula33.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz cze 13, 2019 15:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Wypowiedź @IrciaLilith potraktowałem jako prośbe. Liczył na merytoryczna listę i ją dostał.
Ostrzeżenie dostałem, bo wg ciebie cudowne źródełka nie są częścią katolicyzmu i chciałaś jakiegoś dokumentu (bulli?). Listę napisałem jako dowód swojej niewinności ale byłas już w "trybie obrońcy Koscioła" i skoro nie dostałas dokumentu, to uwazasz, że masz rację.
Jeżeli uwiera ciebie temat cudownych źródełek, to nie pisz w nim.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz cze 13, 2019 15:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Nadal kłamiesz jak z nut. Podałam link za co dostałeś ostrzeżenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz cze 13, 2019 15:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Małgosiaa napisał(a):
Nadal kłamiesz jak z nut. Podałam link za co dostałeś ostrzeżenie.

Mam inne postrzeganie tej sytuacji.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz cze 13, 2019 16:00
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Ale co ma do rzeczy postrzeganie? Prawdą jest, że dostałeś ostrzeżenie za konkretny post, a napisałeś, że dostałeś je za inny post, którego jeszcze wtedy nie było. Być może Ty masz dar widzenia przyszłości i dlatego, Twoje „postrzeganie” jest takie, że można komuś dać osta, za post, którego nie ma. Małgosiaa najwyraźniej w przeciwieństwie do Ciebie związana jest termodynamiczną strzałką czasu, więc nie mogła zrobić tego, co jej zarzuciłeś.


Cz cze 13, 2019 17:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Nie za post, tylko za to jak @Małgosiaa go odczytała. Wskazałem (fakt, brutalnie) praktykę cudownych źródełek i magicznego postrzegania. A ostrzeżenie dostałem za to, że wiąże to z katolicyzmem.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz cze 13, 2019 17:17
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Kozioł napisał(a):
Nie za post, tylko za to jak @Małgosiaa go odczytała.
Zaiste masz rację, że gdyby moderatorzy nie czytali postów, to by nie mieli za co wystawiać ostrzeżeń. Ale wydawało mi się to truizmem.


Cz cze 13, 2019 17:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Alez bardzo @zefciu dziękuję. (tak, tu jest ironia)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz cze 13, 2019 17:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Kozioł napisał(a):
Nie za post, tylko za to jak @Małgosiaa go odczytała. Wskazałem (fakt, brutalnie) praktykę cudownych źródełek i magicznego postrzegania. A ostrzeżenie dostałem za to, że wiąże to z katolicyzmem.

Tego się nie da czytać. Jak widać @Kozioł jest jasnowidzemi wie jak odczytałam ten post, nawet jeśli w argumentacji ostrzeżenia nie odniosłam się w żaden sposób do owych źródełek.
Małgosiaa napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Masz rację. Potrzeba siedem okrążeń! A mówimy tu o kaplicy sw. Anny w Sosnówce. Biegaja wszyscy mniej lub bardziej dla żartu. Jakos nie są gromieni przez księzy.
Jest wiele "cudownych" źródełek w Polsce. Zawsze mnie zastanawia dlaczego jej katolicy nie butelkują i nie rozprowadzają poprzez księży w szpitalach. NFZ byłby wdzięczny

Z braku dowodów nauczania Koscioła w tym temacie oraz szyderstwa - ostrzeżenie.

viewtopic.php?p=1024995#p1024995
Gdzie tu jest mowa o liście źródełek? Jest wyraźnie wyśmiewanie (brak dowodów z nauczania KK w tym temacie): liczba okrążeń, bieganie dla żartu. No, ale @Kozioł nie przyzna, że nie ma racji i będzie wciskał mi dziecko w brzuch do skutku (aż dostanie osta).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz cze 13, 2019 17:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@Małgosiaa

Szyderstwo?
Alez okazało się katolicy butelkują i sprzedają wode z cudownego źródełka (Częstochowa, Poznań)

I mam nadzieję, że bieganie 7 razy wokół kaplicy z woda w ustach nie traktujesz w 100% powaznie.
Jest to w dużej cześci atrakcja turystyczna. Dla zartu, pół serio biegają wszyscy. Mam szczera nadzieję, ze nikt w 100% nie bierze tegi serio ale moge sie mylic, może i taki katolik sie znajdzie.
Żądanie dokumentów, dowodów wobec powszechności zjawiska jest smieszne. Zjawisko powszechne, biskupi nie gromią, na źródełkach zbudowane sa kaplice.
Twoje żądania to był po prostu pretekst aby uzyć pozycji siły.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz cze 13, 2019 17:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2007
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Kozioł napisał(a):
Wypowiedź @IrciaLilith potraktowałem jako prośbe. Liczył na merytoryczna listę i ją dostał.

Ircia jest kobietą.
Kozioł napisał(a):
Ostrzeżenie dostałem, bo wg ciebie cudowne źródełka nie są częścią katolicyzmu i chciałaś jakiegoś dokumentu (bulli?).


Zerknęłam na dyskusję, która wówczas się toczyła, kontrowersje budził Twój wpis:
Kozioł napisał(a):
Cudowne źródełko to opis rzeczywistości, czy wierzenia ludzi ludzi? Jeżeli chcesz wierzyć w cudowne źródełka to pewnie wybierzesz to pierwsze. Jest takie jedno w Polsce: nabiera się wode w usta, obiega się kapliczkę ze źródełkiem trzy razy nie roniąc kropli i nie przełykając, a Bóg spełni twoje życzenie.[...]


@Małgosiaa z pozycji moda napisała: Proszę poprzeć to dowodem z nauczania KK lub odwołać. Nie interesują mnie zabobony ludzi, bo nie o nich rozmawiamy, a o wierze katolików jaką głosi Kościół.

Do jej wpisu nie odniosłeś się wcale, odniosłeś się za to do wypowiedzi Saimona, który również o to zapytał:
Saimon napisał(a):
To teraz przedstaw dowód, na potwierdzenie tego, co powyżej napisałeś, albo przeproś za oszczerstwo, i nieprawdziwe, zmyślone informacje mające na celu o ośmieszyć wiarę katolików.Acha, i wykaż jeszcze, że tego typu zachowania są akceptowane przez Kościół.

Twoja wypowiedź, kropka nad i, która doprowadziła do otrzymania ostrzeżenia:
Kozioł napisał(a):
Masz rację. Potrzeba siedem okrążeń! A mówimy tu o kaplicy sw. Anny w Sosnówce. Biegaja wszyscy mniej lub bardziej dla żartu. Jakos nie są gromieni przez księzy.
Jest wiele "cudownych" źródełek w Polsce. Zawsze mnie zastanawia dlaczego jej katolicy nie butelkują i nie rozprowadzają poprzez księży w szpitalach. NFZ byłby wdzięczny


Ja tam nie widzę merytorycznego uzasadnienia własnego stanowiska, tylko szyderę, to po pierwsze. Kolejną sprawą jest legenda, którą stworzyłeś na kolanie na nowo, żeby pasowała do Twojej argumentacji, bowiem w rzeczywistości legenda głosi, że osoba która 7 razy obiegnie kaplicę mając w ustach wodę z dobrego źródełka nie roniąc ani kropli będzie miała szczęście w miłości . Zmiana treści legendy wystarczyła, żeby wkomponować ją we własną argumentację, zapewne miałeś czyste intencje we własnym mniemaniu?
Jeżeli ktoś czasem korzysta z podróży, tych bliższych i dalszych, jest świadom bogactwa kulturowego wielu miejsc, które obfitują w różne zaskakujące zwyczaje i legendy, wcześniej dla nas nieznane. Nieprzypadkowo mówi się o tym, że podróże kształcą i poszerzają horyzonty, dlatego taki wyraz małomiasteczkowej, ograniczonej perspektywy może zdumiewać bądź bulwersować każdego, kto jest ciekawym świata człowiekiem, któremu podróże są nieobce. I nie chodzi tu o to, że widzimy turystę, który biegnie dookoła kaplicy siedem razy, tylko postawę wobec świata, która wyśmiewa to, co wydaje się się dziwne, a przy tym zdaje się żonglować tym skrawkiem rzeczywistości w taki sposób, żeby wykorzystać go do argumentacji przeciwko czemuś, nawet jeżeli oznacza to mieszanie różnych spraw.

Kozioł napisał(a):
Jakie kłamstwo?
Jest taka lista w uwagach do moderacji;

Nie bardzo rozumiem co ma piernik do wiatraka? O Źródełku Miłości napisałeś w sposób prześmiewczy, wykorzystując je jako oręż przeciwko wierze katolików. Gdybyś sobie żartował w posobny sposób z Najświętszego Sakramentu, komunii świętej, czy z Boga, ostrzeżenie również by poleciało, bo zgodnie z regulaminem forum, zabrania się wypowiedzi obraźliwych, ośmieszających lub poniżających, zresztą nie wlepiono Ci od razu osta, tylko dano Ci szansę na obronę swojego stanowiska, Twoim wyborem była forma, która jest nieakceptowalna na tym forum, dlatego poniosłeś konsekwencje. Można było na wiele sposób obronić swe stanowisko, dlatego niezrozumiałe jest dla mnie, dlaczego wybrałeś akurat taką formę, która zostanie odczytana w sposób jednoznaczny jako obraźliwa.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Cz cze 13, 2019 17:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Kozioł napisał(a):
okazało się katolicy butelkują i sprzedają wode z cudownego źródełka (Częstochowa, Poznań)

I mam nadzieję, że bieganie 7 razy wokół kaplicy z woda w ustach nie traktujesz w 100% powaznie.
Jest to w dużej cześci atrakcja turystyczna. Dla zartu, pół serio biegają wszyscy. Mam szczera nadzieję, ze nikt w 100% nie bierze tegi serio ale moge sie mylic, może i taki katolik sie znajdzie.
Żądanie dokumentów, dowodów wobec powszechności zjawiska jest smieszne. Zjawisko powszechne, biskupi nie gromią, na źródełkach zbudowane sa kaplice.
Twoje żądania to był po prostu pretekst aby uzyć pozycji siły.

:o :D @Kozioł się usprawiedliwia? Tak się składa, że potrafię czytać ze zrozumieniem i wiązać poszczególne wypowiedzi, a te wyraźnie mówią o Twoim stosunku do KK - szyderczy. Interesuje Ciebie wyłacznie wyśmiewanie, mniej lub bardziej złośliwe, ale wyśmiewanie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz cze 13, 2019 17:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Mrs_Hadley napisał(a):
Nie bardzo rozumiem co ma piernik do wiatraka? O Źródełku Miłości napisałeś w sposób prześmiewczy, wykorzystując je jako oręż przeciwko wierze katolików.
Przeciwko wypaczeniu wiary.
Mrs_Hadley napisał(a):
Można było na wiele sposób obronić swe stanowisko, dlatego niezrozumiałe jest dla mnie, dlaczego wybrałeś akurat taką formę, która zostanie odczytana w sposób jednoznaczny jako obraźliwa.
Przyjmuje tą krytykę. W czystość intencji @Małgosiaa wątpię. Ale skoro i ty byś tak postąpiła to się z tym godzę, widocznie ze przesadziłem.

EDIT: Poprawiono cytowanie. MH

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz cze 13, 2019 18:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Kozioł napisał(a):
W czystość intencji @Małgosiaa wątpię.

Kolejny, który widzi w mojej postawie stronniczość założywszy uprzednio końskie okulary tam, gdzie ingeruję po jego myśli. Oto właściwa, bezstronna postawa @Kozioł w pełnej odsłonie :?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz cze 13, 2019 18:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 395, 396, 397, 398, 399, 400, 401 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL