Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 3:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 408, 409, 410, 411, 412, 413, 414 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
katon napisał(a):
Naprawdę to uważam że Alus posądziła jakąś grupę skoro tak napisała:
"oni się modlą Ojczyznę dojną racz nam wrócić panie...odpowiesz?


Cóż, pozostań przy swojej ocenie. Ja tam nadal uważam, że oskarżała Dudę o oskarżanie "onych".

Cytuj:
Jak wiadomo Duda się tak nie modlił.


Jak wiadomo, "KOD-ziarze" tak się nie modlili.

Cytuj:
Więc bardzo chętnie chciałbym się dowiedzieć kto w ten sposób modlił się bo Alus wyraznie to stwierdza.


Nie, nie stwierdza. Stwierdza że ktoś stwierdził.

Cytuj:
Jak zadałem pytania kto to są ci oni, czy to wierni, politycy czy jacyś biskupi to Alus mi tu wkleja wypowiedz Dudy, który jednak się nie modlił.


Ci "oni", to, według Dudy, KOD-ziarze. Wydawałoby się, że to prosta sprawa, a tyle się napisałeś w temacie. Zwani w tamtych czasach też upiorami bolszewickimi, wdowami ubeckimi lub ogólnie idiotami pożytecznymi. Ale to przez innych dobro-zmieńców, żeby było jasne.

Cytuj:
bert04 napisał(a):
"Modlić się" za ojczyznę dojną czy "mówić" za ojczyznę dojną, różnica niewielka.


No spora gdy modlisz się w Kościele słowami Ojczyznę dojną, a gdy mówisz Ojczyznę dojną gdzieś na wiecu.


No byłaby spora, gdyby ktoś tak robił. Ale ani Duda tak nie robił ani KOD-ziarze tak nie robili. Duda przypisywał KOD-ziarzom takie "mówienie".

A "modlenie się", czy to w kościele (z małej litery) czy gdzieś na wiecu jakimiś przeinaczonymi modlitwami słowami to w sumie już trochę satanistyczne jest, więc może nie kontynuujmy tego toku myślenia.

_____________

katon napisał(a):
Bert04 również zauważył że:

"Owszem, do słowa "modlą" można się przyczepić".


Proszę sobie bertem klawiatury nie wycierać. Dużo robić można, ale nie wszystko jest słuszne, dużo robić można ale nie wszystko przynosi korzyść. Do słowa "modlić" przyczepić się można, ale wyrwynego z kontekstu wypowiedzi. Po uzupełnieniu kontekstu jest co najwyżej skrót myślowy.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr cze 03, 2020 8:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@bert04
Uważam że Alus zdarza się że tak sformułuje swoje wypowiedzi że można jej nie zrozumieć. Zauważyłem że inni użytkownicy też mają problem z jej zrozumieniem i wtedy jest dochodzenie o co tu chodzi.

I zadam jeszcze takie proste pytanie:

Czy uważasz Bert04 że jak ktoś tak jak Duda wypowie słowa na wiecu - "Ojczyznę dojną racz nam zwrócić Panie to znaczy że się modlił"?

Czy możemy powiedzieć że jezeli ktoś mówi slowami modlitwy, tzn że się modli o to?

Bo ja uważam że Duda użył tylko słowa modlitwy lecz się nie modlił. Czy zgadzasz się z tym?

I dalej jakbyś odpowiedział na to pytanie:

"Jakie wartości reprezentuje katolik kpiący z modlitwy-hymnu wierzących Polaków, po stanie wojennym odśpiewywanych w pozycji stojącej na zakończenie Mszy św oni się modlą Ojczyznę dojną racz nam wrócić panie...odpowiesz?"

Jeśli chodzi o mnie to ten postępek jest naganny. Przeprosiny były, owszem można było spodziewać się nieco bardziej dosadnych przeprosin, lecz nie wiemy co on zrobił z tym dalej.
Jest też coś czego nie widzimy ponieważ może się wyspowiadał i być może szczerze żałował i u Pana Boga ta sprawa zamknięta lecz u ludzi niekoniecznie.
Możemy też zadać pytanie jakie wartości reprezentuje ktoś kto kogoś oszukał, okradł, okłamał, znieważył, nieuczciwie kogoś osądził,
zdradził żonę, skrzywdził kogoś złym słowem, czy też nawet pobił.
Mam wrażenie jakby tak postawione pytanie kogoś tu przekreślało, a może i nawet nas samych coś przekreśla?


Śr cze 03, 2020 18:07
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Nikt nigdy nie twierdzil na tym forum, ze to Duda sie modli.
Duda powiedzial, ze to KOD modli sie o zwrot "dojnej Ojczyzny". Czyli, zeby dolozyc opozycji, posluzyl sie insynuuacja Ziemkiewicza, ktora przekrecala slowa tej waznej piesni.
Jest jasne, ze ani Duda ani, tym bardziej Ziemkiewicz, nie modlili sie Jednoczesnie Ziemkiewiczy insynuuowal, a Duda wrecz twierdzil, ze KOD to robi.

Ot, takie typowe dla wyznawcow prezesa "zdradzieckie mordy" w ustach "dobrych panow". Wszelkie chwyty dozwolone. Ale tylko dla wiernych dobrej zmianie.


Śr cze 03, 2020 18:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@katon

Wydaje mi się, że odpowiedziałem już co najmniej raz na każde z tych pytań, ale być może nie dotarło albo umknęło, więc po raz, mam nadzieję, ostatni:

katon napisał(a):
Czy uważasz Bert04 że jak ktoś tak jak Duda wypowie słowa na wiecu - "Ojczyznę dojną racz nam zwrócić Panie to znaczy że się modlił"?
[


Nie. Ale nikt tak nie twierdził.

Cytuj:
Czy możemy powiedzieć że jezeli ktoś mówi slowami modlitwy, tzn że się modli o to?


To zależy. Modlitwa jest zwróceniem się, najczęściej, do Boga lub bigów, ewentualnie do świętego, jakiejś transcendencji czy opatrzności. I zawiera, najczęściej, prośby. W języku potocznym życzenia wyrażane głośno typu "Niech wreszcie spadnie deszcz" albo "Niech ta zaraza się skończy" określa się jako modlitwy. A tym bardziej, jeżeli używa słów na wzór modlitwy czy też pieśni religijnej.
W kontekście wypowiedzi Alus uważam słowo za dopuszczalne.

A "przyczepić" się można, bo nie jest dosłownym cytatem, a tylko odbiera tresć przekazu. No ale Duda też nie cytował oponentów a tylko wkładał im wymyślone teksty w usta, więc nie przesadzajmy z tą dosłownością.


Cytuj:
Bo ja uważam że Duda użył tylko słowa modlitwy lecz się nie modlił. Czy zgadzasz się z tym?


Samo zadanie tego pytania świadczy o tym, że nie czytałeś, albo nie zrozumiałeś moich poprzednich tekstów. Ale niech będzie po raz kolejny: tak.

Cytuj:
I dalej jakbyś odpowiedział na to pytanie:

"Jakie wartości reprezentuje katolik kpiący z modlitwy-hymnu wierzących Polaków, po stanie wojennym odśpiewywanych w pozycji stojącej na zakończenie Mszy św oni się modlą Ojczyznę dojną racz nam wrócić panie...odpowiesz?"

I tu muszę się powtarzać, ale z pewnymi uzupełnieniami. Taki katolik znieważa innych katolików słowami dla nich ważnymi ze względów patriotycznych i religijnych. Taki katolik stoi w tradycji stawiania oponentów "tam, gdzie stało ZOMO". Taki katolik uważa się, najwidoczniej, za Prawdziwego Katolika i Prawdziwego Polaka, uprawnionego do wyklucznia innych katolików i Polaków z tego kręgu. Taki katolik nie ma szacunku dla rzeczy dla tego pokolenia świętych. Bert w stanie wojennym czasem tę pieśń w kościele śpiewał i nie pozwoliłby sobie na takie "parafrazy". Być może ani PAD ani RAZ nie śpiewali, albo nie miało to dla nich takiego znaczenia.

A co do PAD to jest informacja, że owszem, śpiewał, ale w roku 2015, w czasie kampanii. Jeżeli ktoś wtedy wątpił, czy traktuje ten tekst szczerze czy instrumentalnie, wątpliwosci on sam rozwiał.

Cytuj:
Jeśli chodzi o mnie to ten postępek jest naganny. Przeprosiny były, owszem można było spodziewać się nieco bardziej dosadnych przeprosin, lecz nie wiemy co on zrobił z tym dalej.


No coś tam było, ale dla mnie to raczej tłumaczenie, nie przeprosiny. "Użyłbym innych słów" czy jakoś tak. Ale dlaczego? Coby się dziennikarze nie czepiali? To tak jakby kogoś spoliczkować, a potem powiedzieć "Użyłbym innej ręki"


Cytuj:
Jest też coś czego nie widzimy ponieważ może się wyspowiadał i być może szczerze żałował i u Pana Boga ta sprawa zamknięta lecz u ludzi niekoniecznie.

No może się wyspowiadał z tego i innych grzeszków, a może jest kryptomasonem lub chadza na Święto Kupały z jakimiś, pardon, leśnymi ruchadłami. Czego nie widać, to Bóg oceni. Ale dla ludzi pozostają czyny i ich konsekwnecje.

Cytuj:
Możemy też zadać pytanie jakie wartości reprezentuje ktoś kto kogoś oszukał, okradł, okłamał, znieważył, nieuczciwie kogoś osądził,
zdradził żonę, skrzywdził kogoś złym słowem, czy też nawet pobił.
Mam wrażenie jakby tak postawione pytanie kogoś tu przekreślało, a może i nawet nas samych coś przekreśla?


Zdaje mi się, że cała ta dyskusja rozpoczęła się od tego, że polityka jednej partii chciano osądzać, nawet nie po jego bezpośrednich czynach, ale po czynach dzieci. I to nie pierwszy raz, że strona, obecnie, prorządowa, używa argumentu religijnego "ofensywnie". Nowością jest to, że nie robi tego polityk na wiecu, ale dziennikarz opłacany z podatków, abonamentów, dwumiliardowych dotacji. Nowością jest też użycie w tym celu nieletnich dzieci. Nawet szmatławce jak Fakt czy SE czepiały się dorosłych dzieci Wałęsy, Kaczyńskiego czy Szydło. TVP pokazało, ze tam gdzie inni widzą dno, oni mają pogłębiarkę.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz cze 04, 2020 5:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
katon napisał(a):
Bo ja uważam że Duda użył tylko słowa modlitwy lecz się nie modlił. Czy zgadzasz się z tym?
A ja się nie zgadzam.
Duda nie tylko "użył słowa modlitwy", lecz popełnił przestępstwo (oszczerstwo/pomówienie), polegające na kłamliwym imputowaniu innym ludziom zachowania, które w ogóle nie miało miejsca. Oczywiście na celu ośmieszenia i poniżenia swych politycznych przeciwników.


Cz cze 04, 2020 8:31
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Tomek44 napisał(a):
Duda nie tylko "użył słowa modlitwy", lecz popełnił przestępstwo (oszczerstwo/pomówienie), polegające na kłamliwym imputowaniu innym ludziom zachowania, które w ogóle nie miało miejsca.
Trochę bez przesady. Tekst prezydenta Dudy z pewnością był niesmaczny, ale nikt inteligentny nie pomyślał, że prezydent próbuje relacjonować fakty.


Cz cze 04, 2020 8:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
gzaze napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Duda nie tylko "użył słowa modlitwy", lecz popełnił przestępstwo (oszczerstwo/pomówienie), polegające na kłamliwym imputowaniu innym ludziom zachowania, które w ogóle nie miało miejsca.
Trochę bez przesady. Tekst prezydenta Dudy z pewnością był niesmaczny, ale nikt inteligentny nie pomyślał, że prezydent próbuje relacjonować fakty.
Czyjegoś przestępstwa nie ocenia się według własnej inteligencji, tylko według intencji przestępcy.
Gdyby to były fakty - to nie byłoby żadnego problemu. Ale to było kłamstwo.


Cz cze 04, 2020 9:18
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Jak to sam Piotrowicz przyznal:
Cytuj:
Zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy mogą uważać, że przekaz razi ludzi inteligentnych, bo tak ubieram te sformułowania. Ale trzeba wiedzieć, że ten przekaz winien trafić do wszystkich, do możliwie jak najszerszej ilości Polaków”.
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/S ... ligentnych


Tak do Polakow przemawia PiS, bazujac na najgorszych instynktach.

Jak Trump dzis dolewa benzyne do pozaru w USA.

Ten typ tak ma i inaczej nie potrafi.


Cz cze 04, 2020 9:31

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
warto posłuchać: https://www.youtube.com/watch?v=nAfZzTeBKtg

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz cze 04, 2020 9:44
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Andy72 sprobowalam dac temu panu szanse, ale nie mam 20 minut, zeby jego wynurzen sluchac. Nawet jasno i zwiezle (bez powtorzen co drugie zdanie) nie potrafi powiedziec o co mu naprawde chodzi.

Co niby jest tam wartosciowego? Moze ty potrafisz to powiedziec? W koncu to forum dyskusyjne a nie do linkowania metnych filmikow z autopromocja byle kogo.


Cz cze 04, 2020 9:57

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Dość obiektywne spojrzenie na sytuację w USA.
Kael, co Ci przeszkadza Trump?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz cze 04, 2020 10:03
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Andy72 napisał(a):
Dość obiektywne spojrzenie na sytuację w USA.
Kael, co Ci przeszkadza Trump?

Osoba, która myśli o budowaniu murów, a nie mostów, nie jest chrześcijaninem, papież Franciszek.


Cz cze 04, 2020 10:10
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Trump mi nie przeszkadza. Nie moj prezydent i do USA sie nie wybieram.
Tyle, ze jako prezydent potrafi tylko ludzi dzielic, a nie jednoczyc. Jezeli Andy72 uwazasz to za wartosc, no coz...

Concordia res publicæ parvæ crescunt - discordia magnæ concidunt


Cz cze 04, 2020 10:14

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Rewolucyjna ANTIFA za to łączy ludzi ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz cze 04, 2020 10:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Kael napisał(a):
Ot, takie typowe dla wyznawcow prezesa "zdradzieckie mordy" w ustach "dobrych panow". Wszelkie chwyty dozwolone. Ale tylko dla wiernych dobrej zmianie.

Kael napisał(a):
Tak do Polaków przemawia PiS, bazując na najgorszych instynktach.


Ja sobie nie życzę abyś na katolickim forum używała terminów "wyznawcy" lub "wierni" w stosunku do sympatyków, zwolenników obojętnie jakiej partii.
To jest duze nadużycie i świadczy o poziomie Twojej agresji i politycznym fanatyzmie.

To forum ma łączyć a nie dzielić, przychodzą tu ludzie różnych opcji politycznych.

Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie ale dyskusja powinna mieć charakter merytoryczny, możesz krytykować do woli swoich oponentów ale to musi być uczciwa krytyka.
U Ciebie tego niestety nie widze.

_________________
ksiądz


Cz cze 04, 2020 10:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 408, 409, 410, 411, 412, 413, 414 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL