Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 448, 449, 450, 451, 452, 453, 454 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@bert04
Cytuj:

Przepraszam bardzo, ale nie rozumiem kompletnie nic z powyższego toku myślenia. Kwestie moralne są argumentem w dyskusji, czy moderacja "powinna coś z tym zrobić". Przecież nie dyskutujemy (ja i taryel) o jakichś fikcyjnych inwestorach. Nie dyskutujemy nawet o tym, czy katon prywatnie inwestując tam i siam przekracza jakieś granice moralne. Moralność katona kompletnie nie jest tematem krytyki. Tematem krytyki jest właśnie to, czy katon powinien się dzielić tym na tym forum. I, jeżeli się dzieli, czy nie powinien przynajmniej ostrzegać przed ryzykiem. Czy jego posty nie mogą być zrozumiane jako porady finansowe, i czy te porady finansowe powinny być tutaj zamieszczane, bo jakiś czytelnik albo użytkownik tego forum może potem takie porady wcielić w życie. Tematem jest to, czy katon nie powinien się nieco ograniczyć, albo czy ewentualnie moderacja nie powinna wyznaczyć jakieś ramy tego udzielania.

Bo co do tego, w co tam katon sobie inwestuje czy nie, to mi nic do tego, nie jestem strażnikiem cudzych sumień ani portfeli. Niech sobie kupuje, sprzedaje czy robi opcje na tulipany nawet, z mojej strony przysłowiowy krzyż na drogę.


A dlaczego bert04 zupełnie ignoruje moje argumenty które wcześniej przedstawiałem?

W wątku o inwestowaniu wielokrotnie informowałem o ryzyku, a skoro to nie zostało zauważone to posłużyłem się wieloma cytatami o
z wątku o inwestowaniu.
Wyraznie napisałem że nie można tracić więcej na jednej transakcji niż 2-3 % . Wyraznie napisałem że jest możliwy krach na bitcoinie.

Wyraznie napisałem że przeciętny obywatel prędzej straci niż zarobi, dlatego powinno się skorzystać z profesjonalnych funduszy inwestycyjnych.
Wyraznie napisałem że ok 80% ludzi traci na inwestycjach w instrumenty pochodne.
Wyraznie napisałem że trzeba mieć dopowiednią wiedzę o zarządzaniu kapitałem i odpowiednią wiedzę psychologiczną która jest bardzo trudna do zastosowania w praktyce.
Napisałem też o konieczności stosowania stop loss aby uniknąć dużej straty.



Przytoczyłem cytaty i wytłuszczyłem.

Dodatkowo też pokazałem na przykładach że na rynku akcji można stracić nawet w długiej perspektywie i to na indeksach.
Podałem przykład indeksu japońskiego Nikkei i wig20.

Tak naprawdę to z mojej strony było więcej ostrzeżeń niż zachęt.

Więc trochę zdajesz się tu trollować.

Tłumaczyłem dlaczego podałem kilka przykładów bezpośrednio z rynku. W wątku o inwestowaniu poruszyliśmy problem skuteczności analizy technicznej więc chciałem to udowodnić na przykładach.
A jak wiadomo analiza wsteczna zawsze skuteczna.

Czepiasz się jakiegoś katona który wyraznie mówi jak jest i ktoś jak sobie go poczyta to może skorzystać z wiedzy praktycznej która tak naprawdę może kogoś uchronić przed utratą kapitału.

Natomiast pod okiem Komisji Papierów Wartościowych prowadzone są szkolenia poszczególnych firm brokerskich gdzie
mówi się co prawda o tym że ok 80 % ludzi traci lecz podaje się metodę stop loss w taki sposób jakby samo to miało zapobiec poważnym stratom. I jako dowód przedstawia się zgrabnie wyselekcjonowane przykłady na wykresach które tak naprawdę wprowadzają w błąd.
Zupełnie nic o najważniejszym czyli o zarządzaniu kapitałem a takze nic o psychologii inwestowania.


Śr gru 08, 2021 12:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
katon napisał(a):
Wyraznie napisałem że nie można tracić więcej na jednej transakcji niż 2-3 % .
katon napisał(a):
Wyraznie napisałem że ok 80% ludzi traci na inwestycjach w instrumenty pochodne.


katonie, nie chodzi o sytuację, kiedy 80% ludzi traci 2-3% (lub więcej). Ale o sytuację, gdzie 2-3% ludzi traci 80% (i więcej). Rozumiem i uznaję, że ostrzegałeś przed inwestowaniem ogólnie. Mam jednak zastrzeżenia do kwestii, że nie ostrzegałeś szczególnie przed pewnym rodzajem inwestycji.

katon napisał(a):
Więc trochę zdajesz się tu trollować.


Moja postawa wynika z doświadczeń w Niemczech. Tutaj po serii kryzysów i skandali wprowadzono dla maklerów finansowych obowiązek informowania i pobierania zgody w zależności od ryzyka danej formy inwestycji / spekulacji. Zbyt często okazywało się, że klient banku lub maklera X zaczynał od jakichś skromnych i solidnych funduszy nieruchomości, żeby po roku skuszony astronomicznymi zyskami utopić oszczędności życia w opcjach na kuwejckie tankowce. Zbyt często te granice ryzyka rozpływały się w żargonie giełdowym, w którym wszystko jest niby podobne, ale w sumie inacej działa. Zbyt często odpowiedzialność była potem zwalana na klienta, który przecież jakieś papiery podpisał. A że doradca bankowy może nie do końca poinformował, że klient przez daną formę inwestycji może stracić nawet więcej niż wkład, cóż, trudno, trzeba było uważać na drobny druczek.

Może jestem przez to przewrażliwiony. Ale nie działam w złej woli, jak i Ciebie nie posądzam o złą wolę. Uważam po prostu, że w tych relacjach o swoich inwestycjach też przekroczyłeś pewną granicę. I że pewne formy finansowania, gdzie ryzyko może przekroczyć 100%, nie powinny się wcale tu znaleźć. Albo przynajmniej z DODATKOWYM ostrzeżeniem, ponad to, co już powyżej wymieniłeś.

Cytuj:
Dodatkowo też pokazałem na przykładach że na rynku akcji można stracić nawet w długiej perspektywie i to na indeksach.


To się chwali. Tyle że na rynku akcji można samemu wybierać perspektywę czasu w zależności od wysokości indeksu. Przy transakcjach terminowych takiego luksusu nie ma, trzeba zrealizować w pewnym terminie i tyle. Ta drobna aczkolwiek istotna różnica jest właśnie dla mnie tą granicą między inwestycją a spekulacją.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr gru 08, 2021 13:52
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Believing napisał(a):
Witaj Aluś, dobrze że jesteś.

Jestem, a jakoby mnie nie było, bo nie uśmiecha mi się tracić czas na wpisy, które zostaną usunięte do kosza.


So gru 18, 2021 12:25

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Czy istnieje jakaś kasta braminów?

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


So gru 18, 2021 16:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Bramini zaliczają sie do tzw. varn (czyli stanów społecznych), jati to jest właściwa "kasta" czyli chodzi o wykonywanie zawodów. W grupie braminów są rozne "kasty".
To co w Europie nazywa sie kastą jest błędnym pojęciem. Ja nalezę do varny braminów :D

_________________
ksiądz


So gru 18, 2021 17:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Bramini zaliczają sie do tzw. varn (czyli stanów społecznych), jati to jest właściwa "kasta" czyli chodzi o wykonywanie zawodów. W grupie braminów są rozne "kasty".
To co w Europie nazywa sie kastą jest błędnym pojęciem. Ja nalezę do varny braminów :D

Dziękuję za informację,chyba już rozumiem. Na pewno istnieje więcej kast niż sędziowie.


So gru 18, 2021 18:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Bramini zaliczają sie do tzw. varn (czyli stanów społecznych), jati to jest właściwa "kasta" czyli chodzi o wykonywanie zawodów. W grupie braminów są rozne "kasty".
To co w Europie nazywa sie kastą jest błędnym pojęciem. Ja nalezę do varny braminów :D

Ja nie studiowałem socjologii, w przeciwieństwie do kolegi, ale twoja warstwa społeczna to bardziej jest cygańska-plebs.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


So gru 18, 2021 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 8:14
Posty: 238
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bert04 napisał(a):
bramin napisał(a):
Są dwie możliwości:(...).


Jak już przy tym jesteście, to sprawdźcie może czy jedna i ta sama osoba może pisaś tak różne posty:

viewtopic.php?p=1084084#p1084084

viewtopic.php?p=1084088#p1084088

viewtopic.php?p=1084102#p1084102

Już tam mniejsza o typowe strzępy myśli i brak uzasadniania ich. Nie, żeby to było fajne lub regulaminowe, ale dotychczas sankcjonowane nie było. No ale tak poza tym, czy jedna i ta sama osoba można najpierw krytykować tę aktualną ustawę żeby w następnym poście krytykować pewną stację, która tą ustawą ma być objęta i to w tak diametralnie przeciwny sposób? Czy jedna i ta sama osoba może na wstępie ostrzegać przed pisaniem o szczepionkach żeby parę postów niżej pisać o szczepionkach? Kiedyś myślałem, że sanctam tu tylko troluje, ale powoli mam podejrzenie, że to jakiś kolektyw korzysta z jednego konta.



Na forum na literę "K" [b]Sanctam[/] sam napisał, że jest chory. Oczywiście w internetach napisać można wszystko i to nic nie kosztuje, ale po postach widać, że nie wszystko jest w porządku.

Jak się chcecie kopać z koniem to się kopcie, ja jako czytacz forum jestem temu przeciwny.


Pn gru 20, 2021 16:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Smokepsv, to Ty chyba jesteś tym trollem z Krakowa, po co apelujesz tutaj o zdjęcie bana dla "Małego Księcia"?


Pn gru 20, 2021 17:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Przeznaczenie do pustki
Też mam 30 lat i "bardzo cierpię" z powodu bezżenności, niezaspokojonych (i mimowolnych) pragnień intymnych. Mam "obsesję" na punkcie erotyki :( Do okresu gimnazjalnego tarzałem się w grzechach nieczystych jak świnia w błocie, nawet chyba nie uznawałem akurat tych czynności czy fantazji seksualnych, których dokonywałem, za grzech. Tuż po zakończeniu gimnazjum miałem bierzmowanie i wtedy "skończyłem z nieczystością". Niestety, pociąg seksualny pozostał :( Kobiety mnie bardzo pociągają. Zdecydowanie nie jestem aseksualny i aromantyczny, a chciałbym taki być. Katolicyzm nienawidzi PRAWIE każdej formy erotyzmu. "Męczy" mnie wstrzymywanie pragnień erotycznych :( Nigdy nie byłem w związku. Mam dziwaczne preferencje seksualne od dzieciństwa, jestem heteroseksualny i heteroromantyczny. Z powodu trudności powodowanych przez seksualność mam rozmowy z seksuologiem. Jestem wyraźnie niepełnosprawny ze względu na całościowe zaburzenia rozwoju i choroby psychiczne. "Nie potrafię normalnie żyć". "Nie mogę pogodzić się z celibatem". "Mam serdecznie dość bezżenności".

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt sty 07, 2022 22:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Przeznaczenie do pustki
niewazny12 napisał(a):
"bardzo cierpię"

Dlaczego piszesz te słowa w cudzysłowie?
Cytuj:
Mam "obsesję" na punkcie erotyki :( Do okresu gimnazjalnego tarzałem się w grzechach nieczystych jak świnia w błocie, nawet chyba nie uznawałem akurat tych czynności czy fantazji seksualnych, których dokonywałem, za grzech.

Dlaczego o tym tutaj piszesz? Uważasz forum za rodzaj konfesjonału, gdzie możesz się upokorzyć i wyznać swoją winę?


Pt sty 07, 2022 23:46
Zobacz profil
Post Re: Przeznaczenie do pustki
niewazny12 napisał(a):
Nigdy nie byłem w związku. Mam dziwaczne preferencje seksualne od dzieciństwa, jestem heteroseksualny i heteroromantyczny. Z powodu trudności powodowanych przez seksualność mam rozmowy z seksuologiem. Jestem wyraźnie niepełnosprawny ze względu na całościowe zaburzenia rozwoju i choroby psychiczne. "Nie potrafię normalnie żyć". "Nie mogę pogodzić się z celibatem". "Mam serdecznie dość bezżenności".



Ale jak założysz rodzine to będziesz z tego powodu szczęsliwy ??

Mi się wydaje ,ze takie osoby z problemami psychicznymi nie powinny wchodzić związek małżeński.
Ja sam mam takie problemy i staram się nie szukać dziewczyny.

I na szczęście dziewczyny mi to ułatwiają bo one nie chcą ze mną być związku :).


So sty 08, 2022 8:42

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Piszę "bardzo cierpię" w cudzysłowie, bo(?, między innymi) to na szczęście nie jest tak wielkie cierpienie jak tortury fizyczne.

Nie uważam forum za rodzaj konfesjonału, w którym mogę się upokorzyć i wyznać swoją winę. Piszę, bo chcę pomocy.

Życie w celibacie jest dla mnie okrutne pod względem psychicznym. "Nic mi się nie chce". "Myślę", że renta należy mi się już za samo trwanie we wstrzemięźliwości erotycznej (obejmuje ona o wiele więcej, niż tylko współżycie, pełne zaspokojenie i ejakulację!). Bardzo nie podoba mi się życie w celibacie. Mam go dosyć... Nie mam myśli samobójczych.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So sty 08, 2022 18:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
A na psychoterapię chodzisz albo ją bierzesz pod uwagę?


So sty 08, 2022 20:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Genesis - targum Neofiti 1
Znam księdza z Syrii, który odprawia u mnie liturgię w języku aramejskim, jest to jego język ojczysty. Przychodzą na liturgię ludzie z różnych regionów Syrii i Iraku.
Nie ma jednolitej wymowy, współczesny aramejski i biblijny aramejski to trochę jak greka koine i współczesny grecki.
Jeśli do tego dodamy pewne lokalne dialekty to mamy problem.

_________________
ksiądz


Wt sty 11, 2022 17:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 448, 449, 450, 451, 452, 453, 454 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL