Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 374, 375, 376, 377, 378, 379, 380 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
chwat napisał(a):
Nie byłbym taki pewien. Istnieje teoretyczna możliwość, że wcześniej Marek_Piotrowski sam określił siebie w ten sposób, co zefciu podchwycił i używa tego sformułowania.
Nie. Marek Piotrowski nie określił siebie w tej sposób. Autorem tego określenia jest przecież Marek Suski.
feelek napisał(a):
Na to, że jest to tylko teoretyczna możliwość, wskazuje ostatni post zefcia, w którym wprost wywodzi on istnienie genetycznego patriotyzmu z popierania czy głosowania na PIS.
No bo przecież „genetyczny patriotyzm” to jest pojęcie w zasadzie tożsame z „popieraniem czy głowananiem na PiS”.
Alus napisał(a):
Jeszcze nikt nie przeprowadził badań na patriotyzm czy zdradę zakodowane w genach, zatem wypowiedź Kaczyńskiego odbiorcy winni traktować jako metaforę, co nie oznacza, że on nie jest przekonany o istnieniu takowe genu :D
Coś zakręciłaś. Słowa należy rozumieć możliwie zgodnie z intencją ich autora. Skoro ktoś mówi coś głupiego i jest przekonany, że to prawda, to nie wiem, czemu mielibyśmy to traktować jako metaforę. Zresztą metaforę czego? Użycie metafory winno czemuś służyć.


Pt maja 25, 2018 11:37
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Jeszcze nikt nie przeprowadził badań na patriotyzm czy zdradę zakodowane w genach, zatem wypowiedź Kaczyńskiego odbiorcy winni traktować jako metaforę, co nie oznacza, że on nie jest przekonany o istnieniu takowe genu :D

Cytuj:
Coś zakręciłaś. Słowa należy rozumieć możliwie zgodnie z intencją ich autora. Skoro ktoś mówi coś głupiego i jest przekonany, że to prawda, to nie wiem, czemu mielibyśmy to traktować jako metaforę. Zresztą metaforę czego? Użycie metafory winno czemuś służyć.

Wypowiedź Kaczyńskiego nie ja uznałam jako metaforę, ale Ergo, ja tylko odniosłam się do postu.


Pt maja 25, 2018 11:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
zefciu napisał(a):
chwat napisał(a):
Nie byłbym taki pewien. Istnieje teoretyczna możliwość, że wcześniej Marek_Piotrowski sam określił siebie w ten sposób, co zefciu podchwycił i używa tego sformułowania.
Nie. Marek Piotrowski nie określił siebie w tej sposób. Autorem tego określenia jest przecież Marek Suski.
Ale M_P mógł się z tym określeniem utożsamiać (wszystkich wypowiedzi M_P nie śledzę) i o takim utożsamianiu się poinformować.

zefciu napisał(a):
No bo przecież „genetyczny patriotyzm” to jest pojęcie w zasadzie tożsame z „popieraniem czy głowananiem na PiS”
Nie, pojęcie "g.p" nie jest tożsame z głosowaniem czy popieraniem PiS. Nie wspominając o tym, że nie ma czegoś takiego jak "w zasadzie tożsame". Albo coś jest tożsame, albo nie jest, kombinowanie z formami pośrednimi, ma na celu takie czy inne manipulacje znaczeniowe. Ale przede wszystkim "g.p" nie jest określone w statucie czy w programie PiS, jest jedynie używane przez niektórych jego członków, w związku z czym ma jedynie znaczenie nieformalne. Oczywiście fakt, że oficjalna linia PiS się od niego nie odżegnuje, jest w pewien sposób wymowny, ale raczej nie przesądza sprawy o utożsamianiu się w nim.

Podobnie funkcjonują np. wypowiedzi KK. Nie wszystko co wygaduje szeregowy ksiądz, jest tożsame z opinią KK, w sensie UNK czy papież.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt maja 25, 2018 12:23
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
chwat napisał(a):
Ale M_P mógł się z tym określeniem utożsamiać (wszystkich wypowiedzi M_P nie śledzę) i o takim utożsamianiu się poinformować.
A czemuś się tak uparł Marka obrażać.
Cytuj:
Nie, pojęcie "g.p" nie jest tożsame z głosowaniem czy popieraniem PiS.
To co owo pojęcie znaczy?
Cytuj:
Nie wspominając o tym, że nie ma czegoś takiego jak "w zasadzie tożsame". Albo coś jest tożsame, albo nie jest, kombinowanie z formami pośrednimi, ma na celu takie czy inne manipulacje znaczeniowe.
W ogromnej większości przypadków – jest. Tzn. są, owszem tacy genetyczni patrioci, którzy nie popierają PiS-u, bo uważają, że jest on za mało pisowski. Takim przykładem była kiedyś schizma ziobrystów. Jednak są to przypadki, zwłaszcza obecnie, mało spotykane.
Cytuj:
Ale przede wszystkim "g.p" nie jest określone w statucie czy w programie PiS, jest jedynie używane przez niektórych jego członków, w związku z czym ma jedynie znaczenie nieformalne. Oczywiście fakt, że oficjalna linia PiS się od niego nie odżegnuje, jest w pewien sposób wymowny, ale raczej nie przesądza sprawy o utożsamianiu się w nim.
Nie rozumiem. Twoim zdaniem oficjalny statut PiS określa, jakich terminów można, a jakich nie można używać, by się naśmiewać z tej partii i jej wielbicieli?


Pt maja 25, 2018 12:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
zefciu napisał(a):
A czemuś się tak uparł Marka obrażać.

Ale dlaczego obrażać? Pojęcie jest przeróżnie odbierane, a ponieważ wulgaryzmów nie zawiera, zasadniczo trudno go uważać za obelgę. Suski na ten przykład prawdopodobnie odbiera go jako komplement, a jak jest z M_P nie wiem.

Cytuj:
Cytuj:
Nie, pojęcie "g.p" nie jest tożsame z głosowaniem czy popieraniem PiS.
To co owo pojęcie znaczy?
Żeby posiadać minimum wiedzy o braku "g.p" w oficjalnym statucie PiS i wiedzieć czego w nim nie ma, nie muszę wiedzieć, czym "g.p" jest. Sorry, nie wiem.

Cytuj:
Cytuj:
Nie wspominając o tym, że nie ma czegoś takiego jak "w zasadzie tożsame". Albo coś jest tożsame, albo nie jest, kombinowanie z formami pośrednimi, ma na celu takie czy inne manipulacje znaczeniowe.
W ogromnej większości przypadków – jest
Sorry, ale to bez sensu. Jeśli czegoś nie ma, tak jak nie ma "w zasadzie tożsame" w kontekście sensu, to nie może go być w większości przypadków, zresztą podobnie jak w mniejszości, no bo go nie ma wcale.
Poza tym, tak z ciekawości. Przyjmuje się, że pojęcie "ogromna większość", czy sama "większość" oznacza ok. 75% ogółu, co oznacza, że autor wypowiedzi o większości, może poprzeć swoją wypowiedź stosownymi badaniami statystycznymi. Czy zefciu jest w posiadaniu wyników badań, że w ogromnej większości przypadków, "w zasadzie tożsame" jest równoznaczne z "tożsame"?

Cytuj:
Tzn. są, owszem tacy genetyczni patrioci, którzy nie popierają PiS-u, bo uważają, że jest on za mało pisowski. Takim przykładem była kiedyś schizma ziobrystów. Jednak są to przypadki, zwłaszcza obecnie, mało spotykane.
No tak. Czy "schizma ziobrystów", to też pojęcie Suskiego, czy kogoś innego?

Cytuj:
Cytuj:
Ale przede wszystkim "g.p" nie jest określone w statucie czy w programie PiS, jest jedynie używane przez niektórych jego członków, w związku z czym ma jedynie znaczenie nieformalne. Oczywiście fakt, że oficjalna linia PiS się od niego nie odżegnuje, jest w pewien sposób wymowny, ale raczej nie przesądza sprawy o utożsamianiu się w nim.
Nie rozumiem. Twoim zdaniem oficjalny statut PiS określa, jakich terminów można, a jakich nie można używać, by się naśmiewać z tej partii i jej wielbicieli.
Statut partii określa w randze pewnika, co partią jest. Można się naśmiewać z partii statutowej, albo z partii w sensie jej członków, a to nie to samo. Podobnie jak z "opinią księdza katolickiego" i "opinią Kościoła katolickiego"

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt maja 25, 2018 13:22
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
chwat napisał(a):
Ale dlaczego obrażać? Pojęcie jest przeróżnie odbierane, a ponieważ wulgaryzmów nie zawiera, zasadniczo trudno go uważać za obelgę. Suski na ten przykład prawdopodobnie odbiera go jako komplement, a jak jest z M_P nie wiem.
A czy ja piszę, że to określenie jest obelgą? Masz jakieś kłopoty ze zrozumieniem prostego komunikatu po polsku.
Cytuj:
Sorry, ale to bez sensu. Jeśli czegoś nie ma, tak jak nie ma "w zasadzie tożsame" w kontekście sensu, to nie może go być w większości przypadków, zresztą podobnie jak w mniejszości, no bo go nie ma wcale.
A to samo po polsku?
Cytuj:
Poza tym, tak z ciekawości. Przyjmuje się, że pojęcie "ogromna większość", czy sama "większość" oznacza ok. 75% ogółu, co oznacza, że autor wypowiedzi o większości, może poprzeć swoją wypowiedź stosownymi badaniami statystycznymi. Czy zefciu jest w posiadaniu wyników badań, że w ogromnej większości przypadków, "w zasadzie tożsame" jest równoznaczne z "tożsame"?
Oznacza, że w praktyce zaniedbywalne. Ani ziobryści, ani tzw. ruchy narodowe nie byli i nie są w stanie zagrozić PiS-owi.
Cytuj:
No tak. Czy "schizma ziobrystów", to też pojęcie Suskiego, czy kogoś innego?
Schizma ziobrystów to wydarzenie z historii polskiej polityki. Ziobro et consortes odłączyli się od za mało pisowskiego PiS-u i zrobili swój własny pis bardziej pisowski. Ten pis jednak nie osiągnął swoich celów, dlatego ziobryści wrócili pod skrzydełka kaczorowe.
Cytuj:
Statut partii określa w randze pewnika, co partią jest. Można się naśmiewać z partii statutowej, albo z partii w sensie jej członków, a to nie to samo.
Może i nie. Ale partia to to co partia rzeczywiści robi i to jak jej wielbiciele myślą. Statutów nikt nie czyta.


Pt maja 25, 2018 13:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
zefciu napisał(a):
A czy ja piszę, że to określenie jest obelgą? Masz jakieś kłopoty ze zrozumieniem prostego komunikatu po polsku.

A czy ja piszę, że mam kłopoty ze zrozumieniem komunikatu po polsku?
Piszesz, że obrażam M_P, a przecież M_P wcale tego nie stwierdził. Zakładam w związku z tym, że masz obiektywne podstawy do takiego stwierdzenia. A ponieważ obiektywnym sposobem uznania czynności obrażenia kogoś, jest użycie obelgi pod jego adresem, tedy napisałem o użyciu obelgi.
Cytuj:
A to samo po polsku?
Krótko i po polsku: "w zasadzie tożsame" nie równa się "tożsame".
Osoba używająca pojęć "w zasadzie tożsame" z "tożsame" zamiennie, albo nie posiada podstawowej wiedzy z języka polskiego i z powodu swojej niewiedzy dokonuje pomyłki, albo wiedzę posiada i celowo myli pojęcia, w celu dokonania manipulacji.

Cytuj:
Oznacza, że w praktyce zaniedbywalne.
W praktykowaniu manipulowania wypowiedziami, czy w jakichś innych praktykach?
Uprasza się, żeby na prośbę o poparcie głoszonych ludowych mądrości wynikami badań, nie budować drugiego piętra ludowych mądrości i unikać podawania wyników badań, bo robi się to niesmaczne.

Cytuj:
Schizma ziobrystów to wydarzenie z historii polskiej polityki.
Powoływanie się na historię ma jedną zasadniczą wadę: jest opinią. Tak jak opinią jest, robienie wypowiedzi jednego członka partii, charakteru statutu.

Cytuj:
Ale partia to to co partia rzeczywiści robi i to jak jej wielbiciele myślą.
Nie zgodzę się. To potoczne i błędne definiowanie. Po raz trzeci posłużę się analogią księdza i KK, żeby wykazać, że poleganie na własnych wyobrażeniach i obserwacjach różnego rodzaju wielbicieli, jest mylące.
Z tego typu obserwacji to można stwierdzić, że służba zdrowia istnieje po to, żeby brać łapówki a nie leczyć, szkolnictwo istnieje po to, żeby demoralizować młodzież a nie uczyć, chrześcijaństwo po to, żeby wykorzystywać a nie przekazywać wartości, itp. Ważny jest właśnie statut i ciągłe odwoływanie się do niego, jako do wyznacznika postępowania, przy jednoczesnym eliminowaniu nadużyć niezgodnych z danym statutem.

Cytuj:
Statutów nikt nie czyta.
Książek też nie. Rzecz właśnie w tym, że powinno się to robić.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt maja 25, 2018 14:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Czyli uwazasz ze prawo kroczy przed sprawiedliwoscia.
Tzn przed subiektywnymi odczuciami sprawiedliwosci.


Pt maja 25, 2018 17:20
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
chwat napisał(a):
A czy ja piszę, że mam kłopoty ze zrozumieniem komunikatu po polsku?
Nie. Ale czy ja piszę iż tak piszesz? Kolejny komunikat, którego nie potrafisz zrozumieć.
Cytuj:
Piszesz, że obrażam M_P, a przecież M_P wcale tego nie stwierdził. Zakładam w związku z tym, że masz obiektywne podstawy do takiego stwierdzenia. A ponieważ obiektywnym sposobem uznania czynności obrażenia kogoś, jest użycie obelgi pod jego adresem, tedy napisałem o użyciu obelgi.
Użycie obelgi pod czyimś adresem nie jest jedynym sposobem obrażenie go. Zasugerowanie, że wyznaje skrajnie idiotyczne poglądy również może być obraźliwe.
Cytuj:
Krótko i po polsku: "w zasadzie tożsame" nie równa się "tożsame".
Osoba używająca pojęć "w zasadzie tożsame" z "tożsame" zamiennie, albo nie posiada podstawowej wiedzy z języka polskiego i z powodu swojej niewiedzy dokonuje pomyłki, albo wiedzę posiada i celowo myli pojęcia, w celu dokonania manipulacji.
Ale nie stosuję tych pojęć zamiennie.
Cytuj:
Uprasza się, żeby na prośbę o poparcie głoszonych ludowych mądrości wynikami badań, nie budować drugiego piętra ludowych mądrości i unikać podawania wyników badań, bo robi się to niesmaczne.
No przecież badaniem są choćby wybory. Proszę zobaczyć, jakie wyniki osiągali w wyborach ziobrzyści, gdy działali samodzielnie.
Cytuj:
Powoływanie się na historię ma jedną zasadniczą wadę: jest opinią. Tak jak opinią jest, robienie wypowiedzi jednego członka partii, charakteru statutu.
To że w PiS-ie nastąpił rozłam, że odpadła od niego grupa ziobrystów, że założyła własną, radykalną partię i że potem powróciła na łono PiS jako koalicjant-satelita to jest opinia?
Cytuj:
Z tego typu obserwacji to można stwierdzić, że służba zdrowia istnieje po to, żeby brać łapówki a nie leczyć
No przecież po to istnieje.
Cytuj:
szkolnictwo istnieje po to, żeby demoralizować młodzież a nie uczyć
Szkolnictwo istnieje po to, by urabiać młodzież oraz po to, by nauczyciele mieli pracę
Cytuj:
chrześcijaństwo po to, żeby wykorzystywać a nie przekazywać wartości, itp. Ważny jest właśnie statut i ciągłe odwoływanie się do niego, jako do wyznacznika postępowania, przy jednoczesnym eliminowaniu nadużyć niezgodnych z danym statutem.
Istnieją dwie możliwości:
Albo uważasz, że PiS jest organizacją natchnioną przez Ducha Świętego, a jej statut jest objawiony.
Albo uważasz, że Kościół i jego doktryna to tak naprawdę tylko interpretacja jakiejś książki.
Nie wiem, co gorsze.


Pt maja 25, 2018 18:03

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
No cóż, widzę że stałem się obiektem debaty. Ponieważ w jej trakcie zadano wiele pytań co do mojej tożsamości, więc wyjaśniam (uprzedzam - komentarzy do komentarzy nie będzie):
  • byłbym dumny, gdybym był "genetycznym patriotą", ale niestety, nie mogę sobie przyznać aż tak daleko idącej gloryfikacji. Staram się być "zwykłym" patriotą (oczywiście poziomu wyników tych starań nie zamierzam sam oceniać).
    Patriotyzm jest postawą, którą cenię, ale "nie przeceniam" (jestem np. daleki od poglądów narodowych)
    Niezależnie od powyższego, uważam że używanie pojęcia "genetycznego patrioty" jako obelgi, świadczy głównie o używających (i to świadczy kiepsko)
  • być może niektóre osoby myli to, że jestem (nie tylko z powodów patriotycznych) przeciwnikiem ludzi bezinteresownie (lub interesownie) plujących na Polskę. Szczególnie drażnią mnie byli agenci SB, którzy po udowodnieniu im tej współpracy przyznali się (jak Boni) czy też idą w zaparte (jak Wałęsa) i nadal plują na Polskę
  • Jeśli idzie o mój stosunek do PiS, to jest dość chłodny (w swoim czasie - bezinteresownie, wówczas była w mniejszości - byłem członkiem tej partii, lecz wystąpiłem, gdyż nie spodobały mi się pewne jej posunięcia- pewnie się zdziwili, że ktoś kto był w partii w czasach chudych, występuje, gdy jest ona na topie)
  • Podobnie chłodno oceniam działalność śp.Lecha Kaczyńskiego (prócz aspektu międzynarodowego, w którym dokonał rzeczy wybitnych). Jeszcze bardziej krytycznie oceniam działalność jego małżonki. Nie zmienia to faktu, że jak dotąd Lech Kaczyński pozostaje najlepszym polskim prezydentem - ale to efekt skrajnej mizerii pozostałych
  • Na podobnej zasadzie PiS pozostaje najlepszą i najuczciwszą polską (spośród liczących się) partią polityczną - głównie dlatego, że pozostałe z głównych są pod tym względem tragiczne
  • Jeśli idzie o gospodarkę, niestety Korwin ma rację, że w Polsce nie ma wolnorynkowców, a jedynie lewicowcy "pobożni i bezbożni". Spośród istniejących wolę PiS.
  • Co do wypowiedzi Kaczyńskiego o genetycznych zdrajcach, wystarczy ją przeczytać, by zrozumieć o kogo chodzi (a nie chodzi o żadne ze znaczeń, które tu zostały zasugerowane). Dodam, że w obliczu różnych Thun, Boni, Hubner, Piter, Kudryckich i Wałęsów w pełni się z tą wypowiedzią zgadzam
  • Uważam zorganizowany hejt na osoby takie jak Kamiński czy Macierewicz za hańbę hejtujących - zwłaszcza że sami nie poświęcili ułamka tego dla Polski, co poświęcili tamci.
  • Hejt na te osoby jest równie sztuczny, co hejtowanie o.Rydzyka (nie, nie jestem jego zwolennikiem, nie przepadam też za RM i Trwam - ale to co się dzieje w kierunku zohydzania tej postaci jest po prostu skandalem).
  • Za objaw upadku polityki uważam fakt, iż takie osoby jak Marek Jurek znajdują się na marginesie życia politycznego
  • Kiedy mówię o ludziach zasłużonych, muszę wspomnieć o Sakowiczu, którego zasługi dla Polski są olbrzymie, a którego wkładu nie dostrzega także prawica.

Mam nadzieję, że to co napisałem pozwoli Wam zaspokoić widoczne w tym wątku pragnienie zgłębienia mojej postaci :mrgreen:

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So maja 26, 2018 8:13
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Szkoda tylko, że w Twoich wypowiedziach tego nie widać :?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So maja 26, 2018 8:41
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Cała ta ściana tekstu wypisane przez Marka_Piotrowskiego da się streścić mniej więcej tak:

Nie popieram PiS-u mimo że to najuczciwsza, najwspanialsza i najszczlachetniejsza partia w Polsce, a wszyscy jej wrogowie to kanalie, zaś atakow PiS-u jest jednoznaczne z atakowaniem PiSu. Ale wcale PiS-u nie popieram.

A ja między innymi za to PiS-u nienawidzę właśnie, że takich bystrych i inteligentnych ludzi jak Ty, albo [ciach... nie mieszaj uczestników innego forum, nie będących userami tutejszego. M.] PiS jakoś magicznie umie przemienić w produkujących takie brednie.


So maja 26, 2018 9:27
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
Cała ta ściana tekstu wypisane przez Marka_Piotrowskiego da się streścić mniej więcej tak:

Nie popieram PiS-u mimo że to najuczciwsza, najwspanialsza i najszczlachetniejsza partia w Polsce, a wszyscy jej wrogowie to kanalie, zaś atakow PiS-u jest jednoznaczne z atakowaniem PiSu. Ale wcale PiS-u nie popieram.

A ja wypowiedź Marka zrozumiałem tak: nie jestem entuzjastą PISu, ale popieram to ugrupowanie, bo na dzień dzisiejszy nie widzę lepszej alternatywy z pośród liczących się partii politycznych.


So maja 26, 2018 12:16
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Można by tak rozumieć, gdyby Marek nie bronił PiS w ten sposób, w jaki to robi, a mianowicie ubliżając (czyt. rzucając obelgi) każdemu, kto krytykuje PiS. Można by wreszcie tak rozumieć, gdyby Marek chociaż raz napisał, co wg niego jest niewłaściwym posunięciem tejże partii. Zresztą, Marek w tym temacie jedynie atakuje krytyczne uwagi, ba, żeby to uwagi, atakuje adwersarzy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So maja 26, 2018 12:23
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Az mnie Marek zaskoczyl nazwiskiem Sakowicz, czlowieka o olbrzymich zaslugach dla Polski.
No ale wyraznie kregi, w ktorych obraca sie Marek maja wlasna mitologie wybranych postaci (Macierewicz), swiadomie ignorujac badz przemilczajac zaslugi innych. A dlaczego swiadomie? Bo to nie klub analfabetow, tylko, jak zefciu pisze, ludze inteligentni, ktorzy jednak nie potrafia byc obiektywni.


So maja 26, 2018 12:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 374, 375, 376, 377, 378, 379, 380 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL