Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 453, 454, 455, 456, 457, 458, 459 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
No ciekaw jestem plawikoniku czy starczy ci cierpliwosci na dyskusje z Przeemkiem? Dla mnie to troche walka z wiatrakami na ktora szkoda tracic energie. Poza tym nie zdarza sie chyba zeby moderacja skrycie usuwala posty, raczej pisza o tym jesli juz cos usuna / przesuna. Musze przyznac jednak ze cieszy mnie ze w watku ktory zamieszczony jest w dziale wiara a nauka, troche nauki tez sie znalazlo. :)


Wt maja 03, 2022 15:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
subadam napisał(a):
Poza tym nie zdarza sie chyba zeby moderacja skrycie usuwala posty, raczej pisza o tym jesli juz cos usuna / przesuna.

Wytłumaczyłem to Pławikonikowi w tym konkretnym poscie. Te posty nie były usuwane.

_________________
ksiądz


Śr maja 04, 2022 15:14
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
junkyard napisał(a):
A jak dla mnie jesteś idiotą,

I do tego zadajesz mi cierpienie - już nie teoretyczne.

Idź sobie poszukać kogoś na Twoim poziomie.


N maja 29, 2022 9:45

Dołączył(a): So kwi 17, 2021 17:21
Posty: 8
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Popłacz się. Pytanie jest proste: po co Bóg stworzył tych, o których wiedział, że zostaną potępieni na wieki? Tutaj nie ma niczego pokrętnego, a zarzucanie mi, że gdzieś tam się plączę i obwiniam kogoś o coś, to idiotyczne zarzuty, które w ogóle nie sięgają meritum kwestii. To tyle.


N maja 29, 2022 9:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Believing napisał(a):
Idź sobie poszukać kogoś na Twoim poziomie.

Believing, sama sprowokowałaś taką reakcję. Nie pochwalam odpowiedzi junkyarda, ale Twoja odpowiedź na jego otwarcie wątku była protekcjonalna i mało merytoryczna.


Pn maja 30, 2022 7:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Można odpowiedzieć Przemkowi, że zdrowe zmysły mogą porządnie mylić :) Jeśli ma on na myśli coś w rodzaju intuicji prima facie, coś na pierwszy rzut oka zdroworozsądkowego. Nasze intuicje na temat siebie i świata nie powinny być jedynym kryterium prawdy.


Pn maja 30, 2022 9:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Swołocz napisał(a):
Można odpowiedzieć Przemkowi, że zdrowe zmysły mogą porządnie mylić

Nie. Nie mogę. Otrzymałem polecenie od moderacji, aby ignorować wypowiedzi Przeemka.


Pn maja 30, 2022 9:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
I slusznie, trole trzeba ignorowac.


Pn maja 30, 2022 15:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
subadam napisał(a):
I slusznie, trole trzeba ignorowac.
Strategia ignorowania trolli ma sens wtedy, gdy moderacja zajmuje się ograniczaniem działalności tychże trolli. W przeciwnym wypadku forum zostaje przez trolle przejęte.


Pn maja 30, 2022 15:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Nie uważam, żeby Przeemek był trollem. Jest głęboko wierzącym chrześcijaninem, w tym głęboko wierzącym Biblii. Nic dziwnego, że nie potrafi zaakceptować teorii ewolucji.


Pn maja 30, 2022 15:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
[ciach...regulamin wyraźnie mówi, że nie należy cytować całego postu, jeśli odpowiedź jest bezpośrednio pod nim. M.]Gdyby Przeemek wierzył, że Biblia ma racje, to starałby się dowieść tych racji w normalnej dyskusji. Skoro jednak zamiast tego woli on zalewać forum ścianami tekstu, czy obrażać interlokutorów, to ciężko nazwać jego postawę „wiarą”.


Pn maja 30, 2022 15:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
taryjel napisał(a):
subadam napisał(a):
I slusznie, trole trzeba ignorowac.
Strategia ignorowania trolli ma sens wtedy, gdy moderacja zajmuje się ograniczaniem działalności tychże trolli. W przeciwnym wypadku forum zostaje przez trolle przejęte.


Owszem moderacja ogranicza Przemka w wielu skrajnych przypadkach co czytalem w roznych watkach, nie moze mu jednak bez wyraznego powodu zakazac wolnosci wypowiedzi. Najlepsza w stosunku do troli taktyka postepowania to kompletne ignorowanie ich wypowiedzi przez uzytkownikow, a nie wchodzenie z nimi w dyskusje. Przemek wielokrotnie wykazal ze nagina prawde do swoich tez, oraz linkuje wypowiedzi i zrodla nie podpierajace jego oswiadczen, liczac np na to ze dyskutant ich nie pzeczyta, czy nie da rady przetlumaczyc. Dlatego uwazam go za trola, a nie zadnego gleboko wierzacego chcrzescijanina - jako ze nie przestrzega przykazan swojej wiary.


Śr cze 01, 2022 15:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
subadam napisał(a):
Owszem moderacja ogranicza Przemka w wielu skrajnych przypadkach co czytalem w roznych watkach,
Moderacja nie może ograniczać się tylko do skrajnych przypadków.
Kiedyś dostałem ostrzeżenie za to, że zamiast 'Eucharystia' napisałem 'eucharystia'. Nikt się mnie nie pytał, czy się pomyliłem, czy miałem na myśli znaczenie dosłowne (dziękczynienie) czy sakrament.
Proszę to sobie porównać z pobłażliwością wobec niemerytorycznych taktyk niektórych.

Jeśli ktoś przewini 10 razy, powinno spotkać się to z 10-krotną interwencją. Twierdzenie ale moderacja interweniowała już 4 razy, więc to dużo, jest żałosne i nie przystoi poważnej osobie pełniącej poważną funkcję.

subadam napisał(a):
nie moze mu jednak bez wyraznego powodu zakazac wolnosci wypowiedzi.
Trolling i/lub niemerytoryczna dyskusja to jest wyraźny powód.

subadam napisał(a):
Najlepsza w stosunku do troli taktyka postepowania to kompletne ignorowanie ich wypowiedzi przez uzytkownikow, a nie wchodzenie z nimi w dyskusje.
Nie - trollowanie jest zakazane Regulaminem, zatem użytkownicy stosujący takie taktyki powinni być ostrzegani i blokowani - to jest zadanie moderacji.

subadam napisał(a):
Przemek wielokrotnie wykazal ze nagina prawde do swoich tez, oraz linkuje wypowiedzi i zrodla nie podpierajace jego oswiadczen, liczac np na to ze dyskutant ich nie pzeczyta, czy nie da rady przetlumaczyc.
Powinno to być więc blokowane - są narzędzia ku temu.

subadam napisał(a):
Dlatego uwazam go za trola, a nie zadnego gleboko wierzacego chcrzescijanina
Jedno z drugim się nie kłóci. Pojęcie 'trolla' zresztą nie jest stosowane ściśle a bardzo subiektywnie, zatem możesz uważać sobie jedno, a intencje danego użytkownika mogą być inne. Nie ma to jednak znaczenia - jeśli ktoś stosuje niemerytoryczne sposoby dyskusji i stosuje niedozwolone techniki, a jednocześnie ma całkowicie dobrą wolę, to mimo to powinien być blokowany - tak samo jak osoba, która nie posługuje się językiem polskim w stopniu komunikatywnym. Jeśli się podszkoli, wtedy może wracać i dyskutować na tym forum z Regulaminem w obecnym brzmieniu.

Jeśli jednak moderacja chce przyjąć zasady wybiórczej pobłażliwości, Regulamin powinien zostać odświeżony, żeby standardy stosowane w praktyce były w nim odzwierciedlone, żeby ludzie mogli zawczasu przyjrzeć się mu i rozważyć, czy chcą go zaakceptować, a nie akceptować jedno (trolling jest zakazany), a później mierzyć się w dyskusji z drugim (właściwie można tu czasem trollować - twoim zadaniem jest nie karmić, czyli oni mogą pisać i propagować niczym nie poparte twierdzenia, a tobie zalecane jest milczenie).

subadam napisał(a):
- jako ze nie przestrzega przykazan swojej wiary.
Pokój, jaki daje Chrystus, to nie jest pokój, jaki daje świat, zatem jeśli ktoś chce wywołać kłótnię internetową (definicja trollingu), nie musi to oznaczać, że nie przestrzega przykazań wiary chrześcijańskiej - w wierze niektórych kłótnia internetowa może przynieść dobre owoce duchowe.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr cze 01, 2022 16:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
subadam napisał(a):
nie moze mu jednak bez wyraznego powodu zakazac wolnosci wypowiedzi.
Naprawdę uważasz, że nieuzasadnione stwierdzenie choroby psychicznej u wszystkich swoich oponentów w dyskusji podlega pod ochronę wolności wypowiedzi?


Śr cze 01, 2022 18:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Uwazam ze taka wypowiedz mowi najwiecej o wypowiadajacym ja.
Napisalem tylko ze wielokrotnie czytalem wypowiedzi moderacji upominajace Przemka, jesli macie cos do niego to piszcie do moderacji, a nie do mnie. Ja tu niestety nie mam mocy sprawczej. :)
Elbrus napisal:
"w wierze niektórych kłótnia internetowa może przynieść dobre owoce duchowe."
Nie, mnie chodzilo o to ze zabiegi jakie stosuje Przemeek w dyskusji sa po prostu oszustwem. Nie chodzi tu o wywolywanie klotni.


Cz cze 02, 2022 14:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 453, 454, 455, 456, 457, 458, 459 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL