Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 455, 456, 457, 458, 459, 460, 461 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Post Re: Duszpasterstwo osób o skłonnościach homoseksualnych
To ciekawe, bo u mnie na wsi ostatnio na Mszy czytanie czytał gej (nie wiem czy zadeklarowany. Ale wszyscy o nim wiedzą). W parafi konserwatywnego księdza

A twoi guru. Przecież masz na avatarze Róże Luksemburg. Powinieneś dostać bana za promocje totalitaryzmu


Pt wrz 09, 2022 17:06

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@nolda:

logika napisał(a):
Jest ustalona konkretna data przyjścia Królestwa Bożego .
Konkretny dzień i godzina ustalona przez Boga Ojca Jahwe.
Zgadza się?

nolda napisał(a):
A minuta i sekunda też została ustalona? Minuty i sekundy też są ważne.
Zgadza się?


Dlaczego go przedrzeźniasz? Uważasz, że to takie fajne?


Wt paź 18, 2022 20:17
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa?
@afilatelista, jak rozumiem, jesteś na tym forum tylko po to, aby siać zamęt i obalać każde zdanie. To strasznie smutne... Nie masz innych zainteresowań? Przyjaciół?

W życiu nie ma próżni, albo będziesz stał po stronie Boga albo Szatana. Wybrałeś złą stronę, Bracie i mniej potężną.


N paź 23, 2022 7:23
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
afilatelista napisał(a):
Widzisz, ja staram się być precyzyjny. I jak ktoś mnie porównuje do głupiutkiego strusia z naiwnym argumentem to się wkurzyłem.

Będąc, jak siebie określasz „precyzyjnym”, wskaż, gdzie zostałeś porównany przeze mnie do „głupiutkiego strusia”?
Zauważam i cieszy mnie to, że nie obarczyłeś mnie tym, że się wkurzyłeś :ok:


N paź 30, 2022 7:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2740
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Prymus, dziecko drogie. Nie popisuj sie bo bede musial przyznac racje moderacji ze zasmiecasz forum.
O ile przypadek Briana Wheelock jest w porzadku poniewaz wskazanie jednego kontprzykladu obala twierdzenie ze "od wielu lat ideologowie tęczowej rewolucji, a wraz z nimi mainstreamowe media, próbują wmówić nam, że człowiek nie może porzucić homoseksualizmu, bo – jak twierdzą – „orientacja seksualna to coś, z czym człowiek miałby się urodzić, a to nie ulega zmianie” o tyle nikt nie twierdzi ze wsrod ludzi LGB.... nie ma pedofili. Nie nasladuj tych ktorzy zlapia jednego lub kilku ksiezy na molestowaniu ministrantow i oglaszaja to wszem i wobec i kreca na ten temat filmy. Popraw sie bo bede Cie zglaszal moderacji


fot. Facebook/The Brian & Pam Show

Takie twierdzenia z całą mocą odrzuca Brian Wheelock


Pn lis 21, 2022 23:05
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Cytuj:
Prymus, dziecko drogie. Nie popisuj sie bo bede musial przyznac racje moderacji ze zasmiecasz forum.


Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce.

robaczku2 drogi , a przyznawaj rację moderacji , że zaśmiecam forum .
:-D


Wt lis 22, 2022 1:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Idący napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
@Idący
Twój post nie dotyczy tematu, a jest jedynie zaczepką do awantury. Trafia do archiwum. Nie masz argumentów w temacie? Nie zabieraj głosu.

Dziękuję bardzo za pouczenie. Ale proszę jeszcze o szersze wytłumaczenie: Dlaczego zarzut o szczucie ze strony wierzących jest akceptowalny, a wypomnienie tego samego osobie o poglądach ateistycznych jest błędem.
Chciałbym się ustrzec takich niewłaściwych wypowiedzieć, dlatego proszę o takie wytłumaczenie zasad, aby mógł śmiało się nimi kierować. I więcej nie popełniać błędów.


Po pierwsze, proszę wskazać gdzie niby szczuję na wierzących (widziałem ten usunięty wpis).
Po drugie, czy Idący odróżnia krytykę szerzenia antynaukowych łgarstw stygmatyzujących całą grupę społeczną od samego szerzenia antynaukowych łgarstw stygmatyzujących całą grupę społeczną?
Po trzecie, oblężona twierdza widzę weszła mocno - to że robaczek jest akurat wierzący, jest bez znaczenia w kontekście mojego zarzutu o rozpowszechnianie przez niego antynaukowego szczucia (no chyba że to rozpowszechnianie antynaukowego szczucia jest integralnym elementem jego religii, w co jednak wątpię, bo inni wierzący mogą się jakoś bez tego obyć)

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt lis 22, 2022 10:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Biblijne sprzeczności
Naprawde nie wiem czemu tu jeszcze pisze. Odpowiedziałam na post Rabarbara, widziałam swój post, teraz go nie ma. Cuda czy co? Tj. nie dziwie się, to na katolickich forach powszechne. A temat zwierząt prowadzi prędzej czy pózniej do banu, z czym sie pogodziłam. Prędzej czy pózniej brakuje argumentów za tym czemu takie bzdury są napisane. Więc najpierw znikające posty ( było też tak w wątku o limbusie, kilka godzin poszukiwań, znalazłam "nieomylne" stwierdzenie że limbus jest karą) potem ban.
Odpowiadam znowu, ostatni raz.
Cytuj:
Natomiast porusza pyszczkiem niemal cały czas, również wtedy, gdy nie je.

Nieprawda. Rusza noskiem jak węszy. Nie rusza szczęką i żuchwą.
Królik ruchy żujące wykonuje tylko wtedy gdy je. Zresztą jeżeli uważasz że to oznacza "przeżuwanie" to znowu cały podział traci sens- wszystkie prawie ssaki przeżuwają i mają mm. żwacze.
Przeżuwanie polega na tym że zwierze szybko pobiera pokarm, nie rozdrabniając go. Potem leży, nie mając nawet dostępu do pokarmu, a możemy ten pokarm zobaczyć w jamie ustnej. Widać jak kęsy pokarmu wędrują w góre przełyku, zwierze je przeżuwa i znowu połyka. Wiąże się to z czterokomorowym żołądkiem - trzy pierwsze tzw. przedżołądki to ewolucyjnie rozszerzenie przełyku. I rynienki przełykowej która jest własnie tym przełykiem i umożliwia cofanie się pokarmu tzw. odbijanie. Wie o tym każdy mający kontakt z przeżuwaczami, każdy pastuch, kucharka robiąca flaczki.
Znowu - nie jest to wiedza tajemna. Moja Babcia pokazywała mi "ksiązki" i "czepek" jak miałam kilka lat. Miała tylko cztery klasy skończone.
Spotkalam się z tłumaczeniami bardzo śmiesznymi. Jeden biblista powołał się na artykuł mówiący o tym że zając przeżuwa. Znalazłam - dwóch dziewiętnastowiecznych pastorów którzy zająca widzieli tylko na talerzu. A zając przeżuwa bo tak Biblia pisze...
Inne tłumaczenie - że królik trawi celuloze w jelitach - ale to nie jest przeżuwanie. W ten sposób trawi też koń, i cały podział znowu traci sens.
Jeszcze inne - że zjada odchody. I znowu- to nie jest przeżuwanie. I też podział traci sens- koprofagie obserwuje się u wszystkich zwierząt.
Uprzedzam te wytłumaczenia, bo szkoda czasu.
Teraz wielbłąd. Nieprawdą jest że racice/kopyta są "niepodzielone". Obejrzyj sobie swoje palce 3 i 4 (licząc od środka) - masz obraz kopyta zwierząt parzystokopytnych, w tym wielbłąda. Wyobraż sobie tylko że paznokcie otaczają cały ostatni (trzeci) człon. Racica czy kopyto to przekształcony pazur/paznokieć. Czy powiesz że paznokcie na tych palcach są "niepodzielone"? Są dwa, oddzielne i widoczne.
Znam argument że wielbłąd ma takie zrogowaciałe opuszki i że dzieki temu racice są "niepodzielone'. Też bzdura, to jest odpowiednik tzw. piętek u konia, jest to wyżej i bardziej do tyłu, w żaden sposób nie łaczy się z racicami.
Są sfabrykowane zdjęcia, podejrzewam że amerykańskie, bo im można wszystko wmówić. Więc najlepiej - idz do zoo, obejrzył racice wielbłąda i się przekonaj jak to wygląda.
Na Katoliku moderator Jockey na bezszczelnego wstawił rysunek kopyta konia. Zarzuciłam mu oszustwo - ban. Od razu, bez ostrzeżeń.
Wiem, nie jestem zbyt grzeczna, ale nie mam już siły - wysilam się, podaje argumenty a posty potem znikają. I jeszcze mi dyskutanci zarzucają że nie odpowiadam na pytania.
Poprzedni post był z osiem godzin temu, widziałam go jeszcze chwile po zamieszczeniu bo poprawiłam literówki. Nie umiem używać polskich liter, za długo używałam skandynawskiej klawiatury.

Czytałam dużo ksiązek na temat hodowli zwierząt w przeszlości, sama mam kilka takich. Np. Hodowla zwierząt gospodarskich w Królestwie Polskim w latach 1815-1918 Pruskiego. Ma też ksiązki z osiemnastego wieku. Nic tam o "żułkach" nie ma. Podejrzewam że tłumacz słabo znał język polski. W każdym razie jak zwał, tak zwał, miał na myśli przeżuwacze. A każdy przeżuwacz, z definicji jest parzystokopytny.


So lis 26, 2022 21:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 14, 2008 18:56
Posty: 564
Post Re: Biblijne sprzeczności
@pławikonik
Współczuję Ci sytuacji, gdy ktoś wycina Twoje wpisy. Też tego doświadczyłem w przeszłości.
Raczej szukaj takich miejsc w przestrzeni, w ktorych szanuje się innych, nawet jeśli myślą inaczej.

Szczerze próbowałem odpowiedzieć na Twoje zarzuty/sugestie, przywołując inne biblijne przekłady, które mogłyby pomóc, natomiast nie mam żadnej wiedzy dotyczącej zoologii. W szerszej perspektywie: jest prawdą, że Biblia niesie ze sobą pewne treści, które mogą być weryfikowane przez współczesną naukę, i może okazać się, że te treści nie są z tą współczesną nauką zgodne. Wynika to z faktu, że autorzy biiblijni opierają się na modelach świata im dostępnych. Np. kosmologia biblijna jest różna od współczesnej. Pewnie w innych dziedzinach również tak jest. Po prostu Biblia nie ma zastępować badań naukowych, bo jej walor dotyczy przede wszystkim wiedzy o sprawach duchowych, które zresztą również przekazywane są w języku pojęć dostępnych odbiorcom. Np. w przypowieści o bogaczu i Łazarzu (Łk. 16. 19-31), Jezus odwołuje się do pozabiblijnych wyobrażeń żydów o losie zmarłych. Dlatego "zwycięski" Łazarz ląduje na "łonie Abrahama", a "przegrany" bogacz w otchłani i cierpi. Tego tematu "łona Abrahama" nie podejmuje eschatologia (czyli nauka o sprawach ostatecznych) chrześcijańska. Żydowscy słuchacze Jezusa tozumieją o co chodzi, bo w przypowieści chodzi o ich specyficzną postawę: pozornego i deklarowanego słuchania Mojżesza, a w rzeczywistości nie słuchanie nikogo. Takim ani Mojżesz, ani nawet rzeczywiście wskrzeszony spośród zmarłych Łazarz nie pomogą (por. J. 12,10).

Księga Powtórzonego Prawa, z której pochodzi dyskutowany przez nas werset (o wielbłądach i zającach) pochodzi od Mojżesza. Dla żydów całe Prawo Mojżesza jest bardzo ważne. Chrześcijan owe przepisy dotyczące koszerności (rytualnej czystości) potraw - nie obowiązują. Wiemy, że większość zwierząt parzystokopytnych i jednocześnie przeżuwajacych była czysta, a niezależnie od uzasadnień (które są obiektem Twoich zastrzeżeń), wielbłąd, zając, (następne zwierzę jest przedstawiane we współczesnych przkładach jako królik, świstak lub jeż) oraz świnia - są wyjątkami i dla żydów są nieczyste. Zauważ, że krytyka od strony wiedzy naukowej też ma swoje ograniczenia, bo sama nauka się zmienia. Według wikipedii pod hasłem "Przeżuwacze", podają słowa: "Dawniej do przeżuwaczy zaliczano też wielbłądowate."

Całe Pismo święte jest jak duży las, trudny do ogarnięcia. Nie zatrzymuj się przy jednej małej roślince w tym lesie i na dyskusji, czy rzeczywiście słusznie roślinkę nazwano drzewem, skoro to Twoim zdaniem krzew. Za słowami padającymi w Biblii szukaj prawdy o Bogu, a nie konfrontacji z aktualnym stanem badań naukowych, bo to schodzenie na manowce. Pozdrawiam.


N lis 27, 2022 13:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Dyskutowanie na Katoliku mija sie calkowicie z celem, jako ze tam zadnej dyskusji nie ma jest tylko wersja "grupy trzymajacej wladze". :) Miejsce, ktore radze omijac szerokim lukiem, szkoda zdrowia i klawiatury.


Pn lis 28, 2022 1:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 14, 2008 18:56
Posty: 564
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@subadam
A jakie miejsce mógłbyś polecić?
Zgodnie z tytułem działu, nasza rozmowa jest przekazywaniem uwag między użytkownikami, więc nie jest publiczną reklamą.


Pn lis 28, 2022 11:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Forum ateista.pl oczywiscie gdzie mozesz spokojnie porozmawiac zarowno z chrzescijanami roznych odcieni jak agnostykami i ateistami gdzie nikt cie nie zastrzeli za wlasne poglady. To forum tez nie jest zle, choc zgodnie z regulaminem musi sie trzymac doktryny KRK w dzialach katolickich.


Pn lis 28, 2022 14:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 14, 2008 18:56
Posty: 564
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@subadam
Zajrzałem tam. Większej dziecinady dotąd nie widziałem. Ale dzięki.


Pn lis 28, 2022 16:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2010
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Co za marudy z was, Internet jest długi i szeroki, każdy znajdzie w jego czeluściach miejsce, które mu odpowiada i uważa, że warto poświęcić swój czas, by rozmawiać ludźmi, którzy patrzą na świat z perspektywy, która nas intryguje. To co dla kogoś jest nudne, dla innej osoby wręcz przeciwnie. Mnie nie interesuje ornitologia, wiec nie rejestruję się na grupach, które o tym dyskutują, a przecież mogłabym tam potrollować pisząc coś na przekór, tak dla rozrywki ;) .

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pn lis 28, 2022 20:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2740
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Do TS7:
"Nie zgadzam się. Każda dobra pomoc jest lepsza niż zostawić człowieka na lodzie ze względu na wadliwy regulamin.
Dla mnie celem forum Katolickiego powinna być "ewangelizacja", "ekumenizm", wspomaganie się społeczności w wierze, itd., a nie... pilnowanie wadliwego regulaminu, żeby uczyć ludzi "posłuszeństwa"? w sposób, który niektórym może uwłaczać, być odbierany jako niesprawiedliwy i budzić konflikt.
Regulamin służy celowi forum.
Jeżeli regulamin przeszkadza w celach forum to może warto go zmienić albo traktować podrzędnie względem CELU forum odnoszącego się do woli Bożej?"
Moje uznanie TS7.
Dodal bym ze celem forum Katolickiego powinna byc sluzba PRAWDZIE.


Wt lis 29, 2022 1:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 455, 456, 457, 458, 459, 460, 461 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL