Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 429, 430, 431, 432, 433, 434, 435 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Małgosiaa napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Jak zaczynałem pisać, to wtedy wydawało mi się, że taka konsultacja psychiatryczna mnie nie minie. No bo wtedy myślałem, że dopiero po zatwierdzeniu przez Kościół może to trafić do powszechnego obiegu. Dzisiaj myślę inaczej.

I tu jest pies pogrzebany, że dzisiaj myślisz inaczej. Konsultacja psychiatryczna nie boli, a pozwoli mieć pewność co do Twoich wizji. No, ale Ty wiesz lepiej, boś prorok ;)


Na początku było tak, że napisałem w tej sprawie list do biskupa. No, jak by się wtedy tą sprawa zajęli, to poszedł bym na takie badania, bo takie było wtedy moje myślenie. No ale biskup ocenił, że jestem "swirem" i nic w tej sprawie nie zrobił. Proboszcz mi powiedział: "Niech pan więcej do mnie nie przychodzi". No, przełożonych nie interesuje to, co mam do powiedzenia. Więc wobec przełożonych jestem w porządku. Jezus powiedział:
Mt 23
1 Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: 2 «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. 3 Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią.


No a mnie żadnych poleceń nie dają.
No a jak bym Wam przedstawił pochlebną opinie psychiatryczną, to byście mi uwierzyli? No ale to nie mnie macie wierzyć ale temu słowu, które (mam nadzieję, że z Bożego natchnienia) wypowiadam. Albo znajdujecie w nim Prawdę, albo nie. No, może łatwiej jest Wam wierzyć w psychiatrów, że są w stanie lepiej rozpoznać, czy to Bóg mówi, czy "świr". Jezus obiecywał swoim uczniom, że otrzymają Bożego Ducha i to Ten Boży Duch ma rozstrzygać, co pochodzi od Boga, a co nie. No ale w tą asystę Ducha ludzie nie wierzą, a wolą wierzyć w faryzejskie nauki Pawła.


N mar 14, 2021 11:13
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Tobie na pewno nie wierzymy. Samozwanczych prorokow historia zna na peczki i niczym specjalnym sie od nich nie roznisz. Moze tym, ze akurat sw Pawel kluje twoj rozum.

Jesli ty sobie wierzysz, to twoja sprawa. Byle bys, dla swojego dobra, nie zapomnial, z czego bedziesz sadzonx.

Problem w tym, ze to jest zle forum na twoje wyobrazemia. Tu sie dyskutuje a nie oznajmia kolejne wymysly, co niby zle w Pismie sw jest spisane.


N mar 14, 2021 11:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Krzyśku, czym dla Ciebie jest Pismo Święte?

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


N mar 14, 2021 12:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Asienkka napisał(a):
Krzyśku, czym dla Ciebie jest Pismo Święte?


Dla mnie Pismo jest taką instrukcją od Boga, jak mamy żyć. Królestwo Boże jest już tutaj i teraz. To tutaj i teraz mamy się wykazać, że do tego Bożego królestwa się nadajemy, że umiemy żyć w prawdziwym braterstwie z tymi, którzy są również uczniami Chrystusa. No bo nie może być braterstwa z tymi, którzy odrzucili Boga i wybrali sobie na ojca kogoś innego. Tacy są dla nas tylko bliźnimi. No a miłość braterska i miłość bliźniego, to są jednak dwie różne sprawy. Kluczy do domu obcemu się nie daje. No a Jezus powiedział do Żydów:
J 8
42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.


No i wielu szatana sobie za ojca wybiera. Dlatego tak trudno im powiedzieć, co myślą. Szatan zawsze racjonalizuje i wybiera dla siebie najlepszą opcję. A jak płaci, to tylko srebrnikami.


N mar 14, 2021 12:39
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
krzysiekniepieklo napisał(a):
Asienkka napisał(a):
Krzyśku, czym dla Ciebie jest Pismo Święte?


Dla mnie Pismo jest taką instrukcją od Boga, jak mamy żyć. Królestwo Boże jest już tutaj i teraz. To tutaj i teraz mamy się wykazać, że do tego Bożego królestwa się nadajemy, że umiemy żyć w prawdziwym braterstwie z tymi, którzy są również uczniami Chrystusa. No bo nie może być braterstwa z tymi, którzy odrzucili Boga i wybrali sobie na ojca kogoś innego. Tacy są dla nas tylko bliźnimi. No a miłość braterska i miłość bliźniego, to są jednak dwie różne sprawy. Kluczy do domu obcemu się nie daje. No a Jezus powiedział do Żydów:
J 8
42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.


No i wielu szatana sobie za ojca wybiera. Dlatego tak trudno im powiedzieć, co myślą. Szatan zawsze racjonalizuje i wybiera dla siebie najlepszą opcję. A jak płaci, to tylko srebrnikami.

To, że ktoś odrzucił Boga, nie jest równoznaczne z tym, że Bóg odrzucił tego człowieka i z tej racji wszyscy jesteśmy braćmi, dziećmi Boga.


Pn mar 15, 2021 8:28
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
krzysiekniepieklo napisał(a):
No i wielu szatana sobie za ojca wybiera. Dlatego tak trudno im powiedzieć, co myślą. Szatan zawsze racjonalizuje i wybiera dla siebie najlepszą opcję. A jak płaci, to tylko srebrnikami.

Za to ty nie tylko bierzesz slowa, ktore sa literacka przenosnia, doslownie (jesli tobie to do twojej pokretnej interpretacji Biblii pasuje) ale jeszcze sobie dopisujesz, czego tam na pewno nie ma.


Pn mar 15, 2021 9:21

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1476
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
krzysiekniepieklo napisał(a):
Kluczy do domu obcemu się nie daje.

A co to za regułkę wymyśliłeś? Toż Jezus może przyjść jako obcy i poprosić o klucze. Odmówisz i tobie zostanie odmówione.


Pn mar 15, 2021 9:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
krzysiekniepieklo napisał(a):
No a miłość braterska i miłość bliźniego, to są jednak dwie różne sprawy. Kluczy do domu obcemu się nie daje.

Bóg obcym i nieprzyjaciołom klucze dał, a my mamy być inni, jakie niby mamy prawo kogokolwiek stygmatyzować?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn mar 15, 2021 9:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Krzyśku, przyjmujesz całe Pismo Święte - tak w pełni?

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pn mar 15, 2021 14:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Moja zasada jest taka. Kieruję się tym w Piśmie Świętym, co rozumiem. No, jeśli czegoś nie rozumiem, to dla mnie znaczy, że tych słów Bóg konkretnie do mnie w tym momencie nie kieruje. No bo jak by do mnie kierował te słowa, to by mi objaśnił, jak mam te słowa zrozumieć.
No a ślęczenie nad Pismem i szukanie własnych interpretacji, prowadzi na manowce.To właśnie tacy ludzie tworzą faryzejskie nauki, bo szukają uzasadnienia dla swoich żądz. No a to, co wprost nie zgadza mi się ze zrozumieniem nauki Jezusa, to odrzucam. Skoro w konfrontacji z nauką Jezusa widać w jakimś fragmencie kłamstwo, to wybieram to, czego uczył Jezus.
No bo dla mnie, to Jezus jest tym jedynym nauczycielem i królem królestwa Bożego. To On daje Swojego Ducha żeby objaśniał, jak jego słowo należy rozumieć. Wykładnie ludzi to już wykładnie innych nauczycieli.


Pn mar 15, 2021 15:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Dlaczego uważasz że to czego nie rozumiesz musi być kłamstwem?
Tak jak niektórzy odrzucają naukę o Trójcy bo nie można jej zrozumieć.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn mar 15, 2021 15:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Saqura napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No a miłość braterska i miłość bliźniego, to są jednak dwie różne sprawy. Kluczy do domu obcemu się nie daje.

Bóg obcym i nieprzyjaciołom klucze dał, a my mamy być inni, jakie niby mamy prawo kogokolwiek stygmatyzować?


To dlaczego klucze Jezus dał tylko Piotrowi, a nie wszystkim Apostołom? No, widocznie do niego miał największe zaufanie. Złodziejom i mordercom kluczy nie dawał.
Zresztą jak weźmiesz przypowieść o dobrym samarytaninie, to on też nie zabrał go do swojego domu ale zawiózł go do gospody. Więc kluczy do swojego domu obcemu nie dawał.


Pn mar 15, 2021 15:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Andy72 napisał(a):
Dlaczego uważasz że to czego nie rozumiesz musi być kłamstwem?
Tak jak niektórzy odrzucają naukę o Trójcy bo nie można jej zrozumieć.


No ale tak nie napisałem Andy. Nie odrzucam tego, czego nie rozumiem ale się nad tym nie zastanawiam żeby na siłę zrozumieć. Odrzucam to, co według otrzymanego objaśnienia jest kłamstwem. Nawet nie odrzucam tego wszystkiego, co pisał Paweł. No bo część z tego można za Prawdę przyjąć. Krytykuję to, co nie zgadza mi się z nauką Jezusa. No i w kilku tematach o tym pisałem.


Pn mar 15, 2021 15:38
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Samarytanin zawipzl do gospody, bo byla najblizej! Do Samarii byl szmat drogi stamtad a samochody wtedy nie jezdzily. Chorego czlowieka mial po gorach tarmosic?

Tobie duch mowi cos a innym co innego. I komu klamie?
Ty odrzucasz to czego nie rozumiesz, jako klamstwo.
A jesli kiedys zrozumiesz to co? Bedziesz przepraszal, ze klamales sam, ale ... z niewiedzy?


Pn mar 15, 2021 15:39

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Kael napisał(a):

Ty odrzucasz to czego nie rozumiesz, jako klamstwo.
A jesli kiedys zrozumiesz to co? Bedziesz przepraszal, ze klamales sam, ale ... z niewiedzy?


Nigdzie tak nie napisałem, jak tutaj insynuujesz. Napisałem wyraźnie, że jak nie rozumiem, to dalej tego nie roztrząsam i tyle. Jak później zrozumiem, to będzie znaczyło, że Bóg akurat w tym momencie mi to objaśnił i akurat w tym momencie chce, abym zrobił to, co mi akurat teraz objaśnił.
Na tym własnie polega natchnienie. Robi się to, co w danej chwili do człowieka przychodzi. Właśnie w ten sposób Duch Boży człowieka prowadzi. No a jak człowiek staje się ekspertem i już wszystko wie, to staje się ślepy i głuchy i nie usłyszy, co Bóg do niego mówi. Bo jak wie, to nic nowego już się nie dowie.


Pn mar 15, 2021 17:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 429, 430, 431, 432, 433, 434, 435 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL