Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 446, 447, 448, 449, 450, 451, 452 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Aha. Czyli wyrażasz przekonanie, że jakaś nieokreślona grupa ludzi, do której nie należysz ma śmietnik w głowie, ale nie masz niczego na potwierdzenie tej tezy. OK. Założyłem, że masz coś konkretnego do powiedzenia.


Wt paź 05, 2021 7:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Uzasadnienie by się znalazło, ale żaden sekciarz nie przyzna, że jest w błędzie. Was trzeba by zgłosić do władz państwowych.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Wt paź 05, 2021 8:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
sanctam napisał(a):
Uzasadnienie by się znalazło
Więc proszę je znaleźć.
Cytuj:
ale żaden sekciarz nie przyzna, że jest w błędzie
Był kiedyś taki kawał o facecie, który chciał pożyczyć wiertarkę. Idąc tak do sąsiada zastanawiał się, czy mu sąsiad pożyczy, czy nie pożyczy. W końcu doszedł do tego, że nie pożyczy. Zapukał do sąsiada, a gdy sąsiad otworzył krzyknął od razu „mam gdzieś tę Twoją wiertarkę”. Ty robisz coś podobnego – zakładasz sobie, że Twoi interlokutorzy i tak nie dadzą się przekonać i stwierdzasz, że w związku z tym, jesteś zwolniony od szukania argumentów. Pamiętaj jednak, że „my sekciarze” nie jesteśmy jedynymi, którzy czytają Twoje posty. Nawet jeśli my „i tak się nie przyznamy do błędu”, to przecież argumenty Twoje czytają też różni niezdecydowani.
Cytuj:
Was trzeba by zgłosić do władz państwowych.
I co? Obóz reedukacyjny? Push-back do Niemiec? Jaką konkretnie karę postulujesz za to, że gdy Jędraszewski pluje na Polaków, nie mówimy, że deszcz pada?


Wt paź 05, 2021 8:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
taryjel napisał(a):
I co? Obóz reedukacyjny? Push-back do Niemiec? Jaką konkretnie karę postulujesz za to, że gdy Jędraszewski pluje na Polaków, nie mówimy, że deszcz pada?

Nie, nie postuluję kary i wysyłam Cię do Niemiec. Nie interesuje mnie żaden Jędraszewski i Rydzyk, ale to są kapłani katoliccy.
Jak się chce uderzyć psa to kij zawsze się znajdzie. Jak zwykle winni są Niemcy.

Jędraszewski sam jest Polakiem to jak może pluć na Polaków? Nie jest patriotą? Kiedyś mówił o ideologii singli i krytykował Gretę Thunberg.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Wt paź 05, 2021 8:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
sanctam napisał(a):
Jak się chce uderzyć psa to kij zawsze się znajdzie.
Zaraz zaraz. Jędraszewski powiedział, że w Polsce nie ma miejsca dla bezpłodnych, czy nie powiedział? Jeśli powiedział, to czy osoby borykające się z niepłodnością mają prawo się czuć zaatakowane, czy nie mają?
Cytuj:
Jędraszewski sam jest Polakiem to jak może pluć na Polaków?
No przecież otrzymałeś ilustrację.
Cytuj:
Nie jest patriotą?
To jest pokrętne myślenie. Możemy wnioskować na podstawie czyjegoś zachowania, czy jest patriotą, czy nie. Natomiast zakładanie, że ktoś jest patriotą i na tej podstawie wnioskowanie, że nie mógł potencjalnie obrazić Polaka nie ma żadnego sensu.
Cytuj:
Kiedyś mówił o ideologii singli i krytykował Gretę Thunberg.
No i? Jak to się ma do tematu lżenia osób z niepłodnością?


Wt paź 05, 2021 8:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
taryjel napisał(a):
Zaraz zaraz. Jędraszewski powiedział, że w Polsce nie ma miejsca dla bezpłodnych, czy nie powiedział?


Sprawa jest o tyle skomplikowana, że Jędraszewski cytował Prymasa Tysiąclecia niedawno beatyfikowanego Wyszyńskiego. Wypowiedź ma pochodzić z mowy w Gnieznie z okazji Tysiąclecia Chrztu. Do odnalezienia jako fragment poniżej. Choć na tej samej stronie podawany jest też identyczny cytat z Krakowa 1974.

https://swietywojciech.legnica.pl/PrymasCytaty

Inne źródła podają jeszcze inne miejsca i okazje, ale mniejsza o to. Z kontekstu ważne jest IMHO jeszcze jedno zdanie:

"Obyście nie poddali się wygodnictwu, egoizmowi i wrogości życia! Obyście nie naśladowali modnych lalek, których pełne są teatry, kabarety, kawiarnie, redakcje. Obyście nie naśladowali kobiet, wyśmiewających matki, które urodziły Polsce i Kościołowi trzecie, czwarte, czy piąte dziecko."

Nie wiem jak koledzy i koleżanki, ale dla mnie jest raczej jasne, że kardynał (Wyszyński) nie mówił tu o bezpłodnych z powodów medycznych, ale niepłodnych z wyboru. Warto sobie przypomnieć, że lata 60 to lata debaty nad pigułką, która służyła do farmakologicznego (czasowego) ubezpładniania kobiet. W roku 1968 wychodzi encyklika Humanae Vitae. Której pół-jawnym ko-autorem jest kardynał z Krakowa, wówczas jeszcze Wojtyła.

Tyle co do czasów przeszłych. Czy abp Jędraszewski miał to samo na myśli? Czy w ogóle uwzględniał ten kontekst? Czy tylko rzucił cytatem, bez głębszej refleksji? Nie wiem, mam pewną opinię, ale zachowam na razie dla siebie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt paź 05, 2021 9:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Taryjel za manipulację i kłamstwo dostajesz ostrzeżenie.
Stwierdziłeś, ze bp Jędraszewski lżył osoby bezpłodne. Lżyć znaczy obrzucać obelgami, wyzwiskami, znieważać.

_________________
ksiądz


Wt paź 05, 2021 11:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
taryjel napisał(a):
Jędraszewski powiedział, że w Polsce nie ma miejsca dla bezpłodnych, czy nie powiedział?

Chyba powiedział. Czy podawałeś jakiegoś linka odnośnie jego wypowiedzi? Abp. Jędraszewski jest konserwatywnym biskupem.


Wt paź 05, 2021 17:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
sanctam napisał(a):
Chyba powiedział. Czy podawałeś jakiegoś linka odnośnie jego wypowiedzi?
To trochę paskudne, że wiedząc iż za poruszanie tej sprawy dostałem osta, brniesz w to dalej i każesz mi szukać linków. Rozumiem, że chcesz się mnie pozbyć, ale to nieładne.


Śr paź 06, 2021 6:48
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
sanctam napisał(a):
Chyba powiedział. Czy podawałeś jakiegoś linka odnośnie jego wypowiedzi? Abp. Jędraszewski jest konserwatywnym biskupem.

Konserwatyzm nie jest jednoznaczny z wrogością wobec drugiego człowieka.


Śr paź 06, 2021 7:06

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Intencje miałem dobre. Ja sam jestem tutaj na cenzurowanym. ;)

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Śr paź 06, 2021 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Na forum pojawił się po dłuższej nieobecności niegdysiejszy wielmoż tego uświęconego portalu i od razu, w którymkolwiek temacie by się nie wypowiedział, był atakowany, zaczęły tworzyć się spięcia i nieporozumienia. Czy to nie znamienne?
Czy po tylu latach nie moglibyście w końcu przestać żywić urazy i odnosić się merytorycznie do argumentów osoby, która miała nadzieję, że będzie mogła dołączyć tu do owocnej dyskusji? Zamiast wywyższać siebie i poniżać drugiego skupcie się na tworzeniu lepszych treści, skupcie się na temacie, a wszystkim na zdrowie to wyjdzie.

Pragnę też uczulić, żebyście po prostu przestrzegali Regulaminu, który jasno mówi:
Cytuj:
Głównym celem rozmowy jest poszukiwanie prawdy, a nie udowadnianie własnych racji. Argumenty stosowane w dyskusji powinny opierać się na faktach i sprawdzonych źródłach, a dowodzenie tezy powinno być logicznie spójne.

Mam nadzieję, że moderacja nie pozwoli wam na mącenie i wzajemne dogryzanie. I stosowanie podwójnych standardów - zacznijcie wymagać przede wszystkim od siebie, a innymi zajmijcie się dopiero potem.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr paź 20, 2021 16:22
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Elbrus napisał(a):
Tytuł: Przegląd prasy i Aktualności

Alus napisał(a):
Po raz ostatni proszę Cię Alus abys nie cytowała całej wypowiedzi swojego przedmówcy, bo często to robisz choć zwracałem Ci parę razy uwagę.
Jestem pozytywnie zaskoczony.
Mam nadzieję, że moderacja stopniowo poszerzać będzie stosowanie biblijnej zasady sędziowania, czyli sprawiedliwość bez względu na osobę i że nie będzie to ostatni krok w procesie walki z pogańskimi zwyczajami nietykalności "świętych krów".

Udaruję Cię - "święte krowy", postanowiły, że albo sporadycznie, wyjątkowo coś napiszą, albo zupełnie zrezygnują z pobytu na forum.


So paź 23, 2021 8:13
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Elbrus napisał(a):
Mam nadzieję, że moderacja stopniowo poszerzać będzie stosowanie biblijnej zasady sędziowania, czyli sprawiedliwość bez względu na osobę i że nie będzie to ostatni krok w procesie walki z pogańskimi zwyczajami nietykalności "świętych krów".

A kto Ci broni zostać "świętą krową"? Trzeba się napracować na taki status na wierze.pl.
W końcu to lepsze niż rola "uprzejmie donoszę, aczkolwiek się wstydzę".

Alus napisał(a):
Udaruję Cię - "święte krowy", postanowiły, że albo sporadycznie, wyjątkowo coś napiszą, albo zupełnie zrezygnują z pobytu na forum.

Nie pozwól się sprowokować do pochopnych decyzji. Przysłowiowe "Święte krowy" były, są i będą. A ten przywilej nie jest dla każdego.


So paź 23, 2021 10:03
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@Alus, @Believing

przykro się czyta takie kąśliwe komentarze weteranów forum, którzy bądź co bądź, powinni zdawać sobie sprawę z faktu, że forum to jednak panel dyskusyjny, nie tylko dla "swoich", ale także dla tych, którzy mogą mieć odmienne od nas poglądy i takie osoby też mają prawo wyrażać swoje zdanie. Odnoszę wrażenie, że niektórzy zdają się uważać, że skoro mają dłuższy staż na forum, to im wolno więcej, wszak zawsze można moda opluć w razie czego, bo zna się te zasady forum i można lawirować tak, żeby regulamin ominąć, a nowi czy też powracający po czasie użytkownicy takiej wprawy często nie mają, więc niby jakaś przewaga zawsze jest, no i wsparcie znajomych z forum zawsze się znajdzie na zasadzie jestem lojalny wobec Ciebie, bo się znamy już, a kolega/koleżanka z forum zawsze stanie po naszej stronie, bez względu na słuszność racji.

Nie będę tu oceniać, czy @Elbrus ma rację czy nie, zwrócił uwagę na istotną kwestię sprawiedliwości, która nie ma względu na osobę i dosięga każdego, kto nie przestrzega zasad. A Wy wskazujecie palcem na innych, wchodząc w rolę atakującego. Może nie ma racji Waszym zdaniem i na forum modzi postępują sprawiedliwie, a Elbrus się niepotrzebnie czepia, ale jeżeli tak, to można podejść do tematu merytorycznie i wziąć na warsztat pracę modów, którzy otrzymaliby informację zwrotną, co sądzą użytkownicy o jakości moderacji. Zapewniam, że mod to też człowiek i takie uwagi mają większą wartość i siłę oddziaływania, niż wzajemne przepychanki.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So paź 23, 2021 11:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 446, 447, 448, 449, 450, 451, 452 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL