Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 3:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Napisałem rzecz dość oczywistą
Napisałeś kretynizm i dobrze wiesz, że był to kretynizm, ale idziesz w zaparte.
Cytuj:
W zamian otrzymałem "kretynizmy" bez śladu merytorycznego odniesienia.
Dlatego, że tłumaczenie inteligentnej osobie, dlaczego kretynizmy są kretynizmami jest dla tej osoby obraźliwe. A ja Cię szanuję i nie chcę Cię obrażać.

Wówczas chyba lepiej pozostawić daną wypowiedź bez komentarza. Bo Regulamin stanowi:

3. Zobowiązuje się wszystkich dyskutantów do poszanowania poglądów innych oraz rzeczowości w dyskusji i sporach. Oznacza to, że żaden pogląd, choćby wydawał się dziwny i żadna wypowiedź, choćby świadczyła o niewielkiej wiedzy osoby wypowiadającej się, nie może być wyśmiewana czy atakowana.

Proszę nie traktuj tego osobiście, to taka moja ogólna uwaga do wszystkich użytkowników, w tym do mnie :)


Cz maja 17, 2018 14:31
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Prywatny pomysl m_m, w zalozeniu majacy pewnie rozladowywac atmosfere, pomalu przypomina partie rzadzaca i aktualna sytuacje w Sejmie: wpuszczamy wedle uwazania, wypuszczamy- tez wedlug wlasnej fantazji.
Najeazniejsze ze marszalek Kuch..., czyli medieval_man, ma wladze. Nawet prezes mu nie podskoczy. O kulach tez go nikt do Sejmu nie wpusci.


Cz maja 17, 2018 20:55
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Nie przesadzaj. Mnie się podoba pomysł m_m. Po pierwsze: może ostudzi niektóre głowy, a po drugie: będzie mniej ostów i banów.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz maja 17, 2018 21:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2007
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Politykę w tym wątku darujcie sobie, nie każdy co dzień chce być epatowany nawiązaniami do PiSu.

Pomysł @M_M nie musi być prywatny. Moderacja ma panel niewidoczny dla pozostałych userów i możliwe, że ustalono w celu uniknięcia oczywistego oburzenia użytkowników, że ich cenny czas poświęcony na napisanie komentarza nie zostanie zmarnowany przez interwencję moda, polegającą na usunięciu wiadomości. W ten sposób unikają pretensji o cenzurowanie forum, ale jak to w życiu, zawsze znajdą się userzy, którym nigdy się nie dogodzi i będą wywierali presję, żeby ich posty miały status nietykalnych. Jeżeli dzięki temu userzy zaczną temperować język, rzadziej będzie dochodziło do napięć, które mamy tu ostatnio. Niestety mamy tutaj przepychankę, bo ktoś zgłosił do moderacji posty innego użytkownika i jak to we włoskiej rodzinie, musi być głośno, talerze latają, a ktoś musi wziąć miotłę i uprzątnąć powstały bałagan, obrywając przy okazji.

@ErgoProxy, gdy pojawiają się sytuacje konfliktowe, koncentrujesz się na kimś, na kim możesz się wyładować podpinając się pod sprzeczkę. Żerujesz na najniższych instynktach forumowiczów, ale zdajesz się zapominać, że są tu również userzy, będący w stanie okazać szacunek osobie, którą szkalujesz, ponieważ nie kierują się kryteriami wartościowania panującymi na niektórych szkolnych korytarzach, które najwyraźniej Ci imponują.
Nie marudź później, że traktuje się Ciebie adekwatnie do prezentowanego zachowania, przenosząc Twoje posty tam, gdzie ich miejsce, do piaskownicy.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Cz maja 17, 2018 21:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A właśnie że nie. Z tego że każdy złodziej staje nie wynika, że każdy kto staje to złodziej. Logiki się uczyć i ze wstydem ostrzeżenia kasować......

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


Cz maja 17, 2018 23:55
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
smokeustachy napisał(a):
A właśnie że nie. Z tego że każdy złodziej staje nie wynika, że każdy kto staje to złodziej.
Ale przecież nikt czegoś takiego nie pisał. Jednak z tego, że na każdym forum są złodzieje wynika, iż na wierze.pl też jest przynajmniej jeden złodziej. Więc któregoś z użytkowników andej obraził. Nawet jeśli nie możemy wskazać, którego.


Pt maja 18, 2018 5:45
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Pani Hadley, kieruje się pani językiem, którego używam, żeby się pochichrać. Akurat cieszę się, że mogę gościć w towarzystwie zefcia i akruka; jest to doborowe towarzystwo i Aluś też nie ma się czego wstydzić. W ogóle rozśmiesza mnie myśl, żeby kierować się tym, że ktoś sobie na wątku wywiesił etykietkę typu wrogowie państwa i socjalizmu. O wątku świadczy jego treść, a opakowanie liczy się tyle, ile ten, kto je wymyślił – czyli, w tym przypadku, wcale, bo dalej uważam, że autorytet moderacji tego forum sięgnął bruku. Prawdopodobnie dlatego że zapomnieli ludzie, że moderator to jest człowiek, który na panelu kulturalnie nadaje ton dyskusji, a nie ten, kto siłą wyrywa mikrofon i jeszcze butem przydusza, jeśli nie chcą mu mikrofonu oddać.


Pt maja 18, 2018 6:31
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Tylko, że andej dostał ostrzeżenie za obrażanie oponentów, a nie złodziei.


Pt maja 18, 2018 6:41
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
....


Mrs Hadley polityka to to, co nas otacza i bezposrednio nas dotyczy.
Cytuj:
Andrzej Jabłoński w Leksykonie politologii pod redakcją Andrzeja Antoszewskiego i Ryszarda Herbuta [wyd. V, Wrocław 1999] ukazuje pięć ujęć polityki;

że jest to orientacja formalnoprawna, czyli polityka to działalność instytucji państwowych (aparatu państwowego),
podejście behawioralne, czyli dowolny układ stosunków społecznych, w których występuje wyraźna obecność kontroli, wpływu, władzy lub autorytetu (za: R.A. Dahl, Modern Political Analysis, Prentice Hall 1991),
orientacja funkcjonalna rozumiana jako funkcja systemu społecznego zapewniająca jego rozwój poprzez rozwiązywanie konfliktów,
podejście racjonalne, podejmowanie decyzji w ramach procesu sprawowania władzy i gry o władzę, w którym biorą udział rozmaite podmioty,
stanowisko postbehawioralne przez które polityka rozumiana jest jako służba dążąca do zmniejszenia, czy też usuwania ograniczeń w zaspokajaniu potrzeb ludzi.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Polityka

Czyli nie sa to w demokracji walki chlopaczkow na gorze o lopatke, ale (w Polsce niestety ciagle raczej teoretycznie) to, co podkreslilam na niebiesko. A wszystko za twoje pieniadze. Nie powinnas zapomniec o swojej odpowiedzialnosci moralnej za to, jak ty swoje pieniadze wydajesz. Na razie sfinansowalas luksusy ministrom, dofinansowalas Caritas (ktory na tej imprezie raczej dlugoterminowo straci wiecej niz teraz zyskal - ludzie juz omijaja zbiorki Caritasu w kosciolach - dla mnie to kolejny dowod na to, jak zatrute owoce wydaja strategie prezesa, ktore jego pretorianie bezwolnie realizuja. Zdziwia sie zapewne, kiedy te owoce i ich zatruja. Przeciez oni tylko wole prezesa dla dobra partii realizowali!) i placisz marszalkowi Kuchcinskiemu (ktorego uposazenia dziwnym precedensem nie zredukowano) za jego humory i brak kultury politycznej.
No i grzecznie finansujesz liczna ochrone zwyklego, jednego posla. Dlaczego akzrat tego? Innym nie przysluguje?
O prywatnych miesiecznicach ciagnacych sie latami nie wspominajac.

Twoje sumienie nic ci nie wyrzuca? A powinno.


Pt maja 18, 2018 8:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
karas83 napisał(a):
Jestem Katolikiem lecz nie toleruję tego co się dzieje w kościele. Wierzę w Boga, a Bóg jest w niebie. Nie muszę pokazywać innym że wierzę w Boga, to moja prywatna sprawa.


"Jestem Katolikiem lecz nie toleruję tego, co dzieje się w kościele" To, że jesteś katolikiem, można pisać z małej litery. Tak samo jak, prawosławnym, protestantem, żydem. Jednak mam wątpliwości co do tego, czy jesteś katolikiem, bo nie tolerujesz tego, co się dzieje w kościele. Czego nie tolerujesz: mszy świętej, a może remontu kościoła? To Jezus prosił nas o to: czyńcie to na moją pamiątkę. Jeżeli chodzi o Kościół, to akurat założył go Jezus Chrystus i jesteśmy nim my grzeszni wszyscy. To jak to jest z Tobą, kim jesteś? Jeżeli nie chcesz się z tym pokazywać, to pewnie się swojej wiary wstydzisz. Jeżeli z żoną czy narzeczoną nie chcesz się pokazywać, to pewnie się jej wstydzisz. Kompleksy można opanować wtedy, gdy nie wstydzimy się tego, co robimy.


Pt maja 18, 2018 8:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
smokeustachy napisał(a):
A właśnie że nie. Z tego że każdy złodziej staje nie wynika, że każdy kto staje to złodziej. Logiki się uczyć i ze wstydem ostrzeżenia kasować......
Dokładnie.
I potem się dziwić, że dla niektórych proste i oczywiste stwierdzenie, że jeżeli jakiś wskaźnik polega na podzieleniu wartości A przez B, to wystarczy obniżyć B, by podnieść wskaźnik, to "kretynizm" :mrgreen:

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt maja 18, 2018 8:27
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
ErgoProxy napisał(a):
(...) bo dalej uważam, że autorytet moderacji tego forum sięgnął bruku. Prawdopodobnie dlatego że zapomnieli ludzie, że moderator to jest człowiek, który na panelu kulturalnie nadaje ton dyskusji, a nie ten, kto siłą wyrywa mikrofon i jeszcze butem przydusza, jeśli nie chcą mu mikrofonu oddać.

Łatwo uderzać w piersi moderacji, ale przecież moderatorzy nie cenzurują żadnych merytorycznych wypowiedzi (przynajmniej na moje oko). Z reguły to my forumowicze tworzymy sytuacje problematyczne różnymi, często bardzo wymyślnymi, wycieczkami ad personam. Gdyby każdy użytkownik zrezygnował z uszczypliwości wobec oponentów, to i moderatorzy nie wyrywaliby mikrofonu i nie trzeba by roztrząsać, komu wyrwano mikrofon słusznie, komu niesłusznie i kiedy stała się niesprawiedliwość, że mikrofonu nie wyrwano.


Pt maja 18, 2018 9:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
karas83 napisał(a):
Jestem Katolikiem lecz nie toleruję tego co się dzieje w kościele.
Myślę, że jako katolik, powinieneś napisać "w Kościele".
Ważne, czego nie tolerujesz. Bo być może nie masz, a być może masz rację - w Kościele, jak wszędzie, zdarzają sie rzeczy, których nie powinno się tolerować.
karas83 napisał(a):
Wierzę w Boga, a Bóg jest w niebie.
czy tylko?
Cytuj:
Nie muszę pokazywać innym że wierzę w Boga, to moja prywatna sprawa.
Prawdę mówiąc, to co napisałeś, jest sprzeczne z Ewangelią. Chcesz o tym pogadać?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt maja 18, 2018 9:41
Zobacz profil WWW
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Marek_Piotrowski napisał(a):
Dokładnie.
Po pierwsze – jest to forum polskie i dlatego piszemy tutaj po polsku, a nie po angielsku tłumaczonemu dosłownie na polski. Po drugie – wyjaśniłem rozumowanie, ale zignorowałeś.
Cytuj:
I potem się dziwić, że dla niektórych proste i oczywiste stwierdzenie, że jeżeli jakiś wskaźnik polega na podzieleniu wartości A przez B, to wystarczy obniżyć B, by podnieść wskaźnik, to "kretynizm" :mrgreen:
Marku naprawdę, przestań mnie obrażać, bo ja (wbrew Twoim łgarstwom) robię wszystko, by tego nie robić. Wiesz, dlaczego tamten argument był głupi, więc już odpuść.


Pt maja 18, 2018 10:21

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Wiesz, dlaczego tamten argument był głupi, więc już odpuść.
Ależ nie, Twój argument nie był głupi. Nie był jakikolwiek, bo go nie było - poprzestaleś na epitecie "kretynizm".

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt maja 18, 2018 10:41
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL