Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 444, 445, 446, 447, 448, 449, 450 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Trwa wojna, wojna nowej generacji, trwa teraz, w tej chwili. Pisząc te słowa też bierzemy w niej udział. Trzeba mieć tego świadomość.


Wt sie 24, 2021 9:18
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
A masz cos jeszcze merytorycznego do powiedzenia poza pustoslowiem?

Wojny zawsze byly. I co z tego? Myslisz, ze nasze wpisy na forum zaszkodza Polsce bardziej niz glupoty wygadywane publicznie przez rzadzacych?


Wt sie 24, 2021 9:20
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
taryjel napisał(a):
Postulujesz, że „szacunek dla służb mundurowych” to jest jakaś wartość sama w sobie.

Ja zapostulowałem, być może naiwnie, że wartością samą w sobie jest język polski, wyjątkowy na tle innych języków. Język musi mieć oparcie w ludziach, ludzie muszą mieć oparcie w państwie, państwo musi mieć oparcie w służbach. Proste jak nunczako.

W tym kontekście nie bardzo rozumiem odwoływanie się do Narodu czy Władcy (to drugie byłoby zrozumiałe, gdybyśmy budowali drugą Japonię, ale na to się nie zanosi). Postulujesz, że państwo jest niekonieczne dla przetrwania i skutecznego propagowania języka? Kontrprzykładem będzie tutaj angielski, łacina czy nawet (restytuowany) hebrajski.

Odwoływanie się do Narodu miałoby sens, jeśli chcesz się opierać o konstytucję RP, ale wtedy musiałbym uznać, że wg Ciebie konstytucja RP w obecnym brzmieniu jest wartością samą w sobie. Taki pogląd jest absurdalny, więc mam nadzieję, że stawiam teraz chochoła.


Wt sie 24, 2021 9:34

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Kael napisał(a):
Wojny zawsze byly. I co z tego? Myslisz, ze nasze wpisy na forum zaszkodza Polsce bardziej niz glupoty wygadywane publicznie przez rzadzacych?

Jeśli są głupsze niż rządzących, to istnieje takie prawdopodobieństwo.


Wt sie 24, 2021 9:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Kael napisał(a):
Wojny zawsze byly. I co z tego? Myslisz, ze nasze wpisy na forum zaszkodza Polsce bardziej niz glupoty wygadywane publicznie przez rzadzacych?

Kопейка рубль бережёт.


Wt sie 24, 2021 10:01
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45 napisał(a):
Kael napisał(a):
Wojny zawsze byly. I co z tego? Myslisz, ze nasze wpisy na forum zaszkodza Polsce bardziej niz glupoty wygadywane publicznie przez rzadzacych?

Jeśli są głupsze niż rządzących, to istnieje takie prawdopodobieństwo.

Chyba sie jednak przeceniasz...


Wt sie 24, 2021 10:04

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Kael napisał(a):
george45 napisał(a):
Kael napisał(a):
Wojny zawsze byly. I co z tego? Myslisz, ze nasze wpisy na forum zaszkodza Polsce bardziej niz glupoty wygadywane publicznie przez rzadzacych?

Jeśli są głupsze niż rządzących, to istnieje takie prawdopodobieństwo.

Chyba sie jednak przeceniasz...

A, że wpisy na tym forum należą do tych, którzy demokratycznie wybrali rządzących, to prawdopodobieństwo, że ich wpisy będą głupsze niż tych których wybrali staje się bez mała faktem. Kopiejka bierze rubla, wchodzi w skład rubla.


Wt sie 24, 2021 10:21
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45 napisał(a):
A, że wpisy na tym forum należą do tych, którzy demokratycznie wybrali rządzących, to prawdopodobieństwo, że ich wpisy będą głupsze niż tych których wybrali staje się bez mała faktem. Kopiejka bierze rubla, wchodzi w skład rubla.

Tak latwo przyznajesz sie do bycia wyborca PiSu i bycia klonem feelka?


Wt sie 24, 2021 10:29

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
ErgoProxy napisał(a):
Ja zapostulowałem, być może naiwnie, że wartością samą w sobie jest język polski, wyjątkowy na tle innych języków.
Z pewnością język polski, czy ogólnie polska kultura jest (przynajmniej dla Polaków) wartością. Pytanie, na ile ta wartość ma się do innych wartości. Praktyka pokazuje, że Polacy, co do zasady chcą mieszkać w Polsce i rozmawiać po polsku. Istnieje jednak taki poziom biedy, czy zniewolenia, gdy jednak wolą mieszać smółkę na Sorbonie, dumać na paryskim bruku, czy też robić kalkulacje do amerykańskiej bomby.

Cytuj:
Język musi mieć oparcie w ludziach, ludzie muszą mieć oparcie w państwie, państwo musi mieć oparcie w służbach.
Czy zatem nie jest słusznym, gdy widzimy, że służby trzymają głodujących, niewinnych ludzi pod karabinem zadawanie sobie pytania „czy ja będę miał oparcie w takich służbach”? Albo pytania „czy mnie przypadkiem te służby nie będą kiedyś trzymać pod karabinem”? Takie pytania w empatycznych ludziach się w takich sytuacjach rodzą. I nie można ich z tego powodu oskarżać o „nienawiść do służb”.
Cytuj:
W tym kontekście nie bardzo rozumiem odwoływanie się do Narodu czy Władcy (to drugie byłoby zrozumiałe, gdybyśmy budowali drugą Japonię, ale na to się nie zanosi).
Nie. Postuluję, że jeśli służby są w konflikcie z suwerenem, to świadczy to o tym, że jego suwerenność jest pozorna.
Cytuj:
Odwoływanie się do Narodu miałoby sens, jeśli chcesz się opierać o konstytucję RP, ale wtedy musiałbym uznać, że wg Ciebie konstytucja RP w obecnym brzmieniu jest wartością samą w sobie.
Konstytucja, czy prawo narodowe, które obecny rząd łamie w sposób zuchwały mają za zadanie bronić pewnych wartości. Nie są wartościami samymi w sobie, ale ich gwałcenie jest zamachem na wartości, których chronią.


Wt sie 24, 2021 10:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45 napisał(a):
Kopiejka bierze rubla, wchodzi w skład rubla.

Kopiejka oszczędza rubla. Przysłowie rosyjskie.


Wt sie 24, 2021 10:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
feelek napisał(a):
george45 napisał(a):
Kopiejka bierze rubla, wchodzi w skład rubla.

Kopiejka oszczędza rubla. Przysłowie rosyjskie.

Jaki pan, taki kram. Taki rząd, jacy wyborcy. Kopiejka nie wchodzi w skład złotego, podobnie jak grosz w skład rubla. To miałem na myśli.


Wt sie 24, 2021 11:43
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
taryjel napisał(a):
Praktyka pokazuje, że Polacy, co do zasady chcą mieszkać w Polsce i rozmawiać po polsku. Istnieje jednak taki poziom biedy, czy zniewolenia, gdy jednak wolą mieszać smółkę na Sorbonie, dumać na paryskim bruku, czy też robić kalkulacje do amerykańskiej bomby.

Czy pisywać w raptularzu roztworem czystego krzemu. Wszystkie wymienione przypadki nie wynikały z biedy czy zniewolenia przez Państwo Polskie, tylko z jego braku (acz problem ciekawy, czy gdyby uratowano Rzplitą, to UJ przyjmowałby kobiety jak Sorbona).

taryjel napisał(a):
Czy zatem nie jest słusznym, gdy widzimy, że służby trzymają głodujących, niewinnych ludzi pod karabinem zadawanie sobie pytania „czy ja będę miał oparcie w takich służbach”?

Nie jest słusznym. Słusznym jest zadawanie pytanie, czy ja będę miał oparcie w takich rozkazodawcach. Rozkazodawców w Polsce póki co zmienia się w wyborach. Kandydaci na rozkazodawców stają do wyborów tylko dlatego, że egzekwowanie tych rozkazów via służby jest respektowane przez cywilów, czyli że jest władza do wzięcia. W momencie zniesienia tej władzy kandydaci się po prostu (modne słowo) rozpierzchną i będzie po państwie.

taryjel napisał(a):
Albo pytania „czy mnie przypadkiem te służby nie będą kiedyś trzymać pod karabinem”?

Świat jest brutalny i tylko my z tą brutalnością nie mamy już kontaktu i nie chcemy go mieć. Ale to jest chowanie głowy pod kołdrą. Np. wojsko to jest instytucja, która zabija ludzi za tchórzostwo. Czy takie postępowanie w wykonaniu cywila byłoby etyczne? A czy wojsko oszczędzające tchórzy byłoby skuteczne?

taryjel napisał(a):
Postuluję, że jeśli służby są w konflikcie z suwerenem, to świadczy to o tym, że jego suwerenność jest pozorna.

Suweren, jak go definiuje konstytucja RP, obecnie nie istnieje, albo przestanie istnieć do końca dekady, jeżeli nie podjęte zostanie leczenie. Inaczej z suwerena pozostaną dwa wzajem obce i wrogie plemiona, które oba już uzurpują sobie wyłączne prawo do suwerenności i w tym celu usiłują ograbić z owego prawa tych drugich, obcych.

taryjel napisał(a):
Konstytucja, czy prawo narodowe, które obecny rząd łamie w sposób zuchwały mają za zadanie bronić pewnych wartości. Nie są wartościami samymi w sobie, ale ich gwałcenie jest zamachem na wartości, których chronią.

Najwyraźniej obecny rząd rekrutuje się z jednego plemienia, a konstytucję uważa za wytwór tego drugiego plemienia. Teraz jaśniej?


Wt sie 24, 2021 16:36

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
ErgoProxy napisał(a):
Czy pisywać w raptularzu roztworem czystego krzemu. Wszystkie wymienione przypadki nie wynikały z biedy czy zniewolenia przez Państwo Polskie, tylko z jego braku
No ale przecież lud zamieszkujący polskie tereny i gadający po polsku istniał.
Cytuj:
Nie jest słusznym. Słusznym jest zadawanie pytanie, czy ja będę miał oparcie w takich rozkazodawcach. Rozkazodawców w Polsce póki co zmienia się w wyborach.
W Polsce panuje jednakowoż system nomokracji, który nakazuje, również rozkazodawcom, stosowanie się do prawa. W ogóle w dzisiejszych czasach nie uważa się „tylko wykonywałem rozkazy” za usprawiedliwienie.
Cytuj:
Kandydaci na rozkazodawców stają do wyborów tylko dlatego, że egzekwowanie tych rozkazów via służby jest respektowane przez cywilów,
Ludzie do wyborów stają z różnych przyczyn. Nie chciałbym jednak, aby rządziły mną osoby, których motywacją dla sięgnięcia po władzę było poczucie, że dzięki niej będą mogli kogoś bezkarnie zagłodzić. Stanowczo wolę rządzących, którzy po prostu chcieli się dorobić.

Cytuj:
Świat jest brutalny i tylko my z tą brutalnością nie mamy już kontaktu i nie chcemy go mieć.
Świat jest tak brutalny, jakim go czynią ludzie. Możemy nie chcieć, żeby ktoś w naszym imieniu zachowywał się brutalnie. Zwłaszcza, jeśli jest to brutalność na pokaz, nie mająca żadnego sensu poza „pokazaniem Łukaszence” (nie wiadomo, właściwie, czego pokazaniem).

Cytuj:
Suweren, jak go definiuje konstytucja RP, obecnie nie istnieje, albo przestanie istnieć do końca dekady, jeżeli nie podjęte zostanie leczenie. Inaczej z suwerena pozostaną dwa wzajem obce i wrogie plemiona, które oba już uzurpują sobie wyłączne prawo do suwerenności i w tym celu usiłują ograbić z owego prawa tych drugich, obcych.
A jakie leczenie postulujesz? I dlaczego zezwalanie na bezprawie jednego z tych plemion ma być elementem tego leczenia?

Cytuj:
Najwyraźniej obecny rząd rekrutuje się z jednego plemienia, a konstytucję uważa za wytwór tego drugiego plemienia. Teraz jaśniej?
Jasno! Ale to implikuje, że to plemie jest wrogie Polsce. Zatem ja bym takich wniosków nie wysnuwał.


Śr sie 25, 2021 7:41
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Oba plemiona, o których mówię, są "wrogie Polsce", a tak naprawdę nie zwracają na nią uwagi, bo tak się zapiekły we wrogości, ale wzajemnej, że niczego poza sobą nie dostrzegają.

Tzn. Tusk zdaje się dostrzegł. Herr Gubernator. No cóż, lepszy rydz niż nic.

taryjel napisał(a):
No ale przecież lud zamieszkujący polskie tereny i gadający po polsku istniał.

Czyli jednak nunczako jest zbyt skomplikowane - ma trzy części. A kij tylko jedną.

taryjel napisał(a):
W ogóle w dzisiejszych czasach nie uważa się „tylko wykonywałem rozkazy” za usprawiedliwienie.

Zdejmij kwantyfikator z miejsca w przestrzeni, bo jądrem ciemności zajeżdża. I ciasnymi horyzonty.

taryjel napisał(a):
Nie chciałbym jednak, aby rządziły mną osoby, których motywacją dla sięgnięcia po władzę było poczucie, że dzięki niej będą mogli kogoś bezkarnie zagłodzić. Stanowczo wolę rządzących, którzy po prostu chcieli się dorobić.

Jeśli chcieli się po prostu dorobić, to poszli do biznesu. Jeśli chcieli się dorobić władzą, to na zasadzie zabrania komuś, najlepiej takiemu, co się bronić nie może, jak emeryt czy kaleka. I możliwość zagłodzenia kogoś była najbardziej realna. Takich rządzących stanowczo wolisz.

A ja wolę rządzących, co nie kłamią innym i sobie, że nie, oni wcale nie są brutalnymi (censored). Niech tylko wykazują jakieś ludzkie odruchy typu miłość ojczyzny, gwoli lepszego samopoczucia i ciepła na sercu.

taryjel napisał(a):
Świat jest tak brutalny, jakim go czynią ludzie.

Ludzie nauczyli wilka, że flaki żubrowi wyjada się na żywca?

Brutalność leży w naturze świata. W naturze człowieka natomiast leży okrucieństwo.

taryjel napisał(a):
A jakie leczenie postulujesz?

Pardon, naiwny byłem, że mi pomożesz to sprecyzować.


Śr sie 25, 2021 19:06

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
ErgoProxy napisał(a):
Tzn. Tusk zdaje się dostrzegł.
Myślę, że bardziej dostrzegł to Hołownia.
Cytuj:
Ludzie nauczyli wilka, że flaki żubrowi wyjada się na żywca?
A czy tutaj wilk komuś flaki wyrywa? Czy po prostu ktoś kogoś morzy głodem tylko po to, żeby pokazać, że może?
Cytuj:
Pardon, naiwny byłem, że mi pomożesz to sprecyzować.
No nie. Tu nie chodzi o to, że ja nie mam żadnych pomysłów na leczenie. Chodzi o to, że leczenie nie może obejmować przyzwolenia na samowolę tych, którzy się karmią tą chorobą. Należy spojrzeć, komu podział na dwa plemiona jest na rękę i kto go pogłębia (np. kto namówił Małopolskę do wyrzeczenia się pomocy finansowej w imię bezsensownego dokumentu), a komu na rękę nie jest i kto chciałby integracji tych plemion (np. kto tworzył infrastrukturę łączącą różne regiony Polski). Dzięki temu możemy wyrzec się symetrystycznego bulszitu i wybrać tych, którzy chcą leczyć.


Cz sie 26, 2021 7:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 444, 445, 446, 447, 448, 449, 450 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL