Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 17, 2024 0:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Dowiar napisał(a):
To nie Twój problem, ja Ciebie nie prosiłem o pomoc tylko Moderatora i mam w tym swój cel, a Ty nie jesteś u mnie na liście osób od których chwiałbym przyjąć poradę

Dowiar, wszystko się Tobie pomieszało. Moderatora – Małgosie prosiłeś pokornie, ze strachu i niewiedzy o wytłumaczenie manipulacji, oraz udzielenie porad jak nie dostać ostrzeżenia, po otrzymanej informacji:
Małgosiaa napisał(a):
Dość manipulowania. Kolejny podobny post i leci ostrzeżenie.

Natomiast Twój rozpaczliwy krzyk: Pomocy! S.O.S. wydał mi się krzykiem desperata. Przeczytaj co napisałeś:
Dowiar napisał(a):
Ponieważ od tej groźby zacząłem się już bać, proszę pokornie mi wytłumaczyć, może Ciebie fałszywie odbieram, ale wytłumacz niewiedzącemu, na czym polega moja manipulacja, żebym wystrzegał się jej na przyszłość, czy dobrze napisałem, nie ma w tym czegoś niewłaściwego? Pomocy! S.O.S.

Jako, że do tej pory w moim życiu nie miałem styczności z podobnym przypadkiem, widząc rozpaczliwy krzyk, jedyne co mi przyszło do głowy, to skierowanie cię do specjalistycznej przychodni, gdzie mógłbyś uzyskać fachową pomoc.
Jeśli moje działania były w jakiś sposób nie trafne, biję się w piersi. Wynikały one jedynie, jak już wspomniałem, z braku doświadczenia jak postępować w takich przypadkach.


So cze 05, 2021 21:23

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
"Psy szczekają, a karawana idzie dalej"!

Lubię czasami powspominać te stare mądre arabskie przysłowia.


So cze 05, 2021 21:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Mnie się wydaje, że ta Twoja karawana błąka się bez sensu. Pewnie dlatego i szczekających za chwilę nie uświadczysz.


So cze 05, 2021 23:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Jak będziesz wiedział coś na pewno, to napisz, "wydaje mi się" nic nie znaczy!


So cze 05, 2021 23:53
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Dowiar napisał(a):
"Psy szczekają, a karawana idzie dalej"!
Lubię czasami powspominać te stare mądre arabskie przysłowia.

Brawo Dowiar, trafne przysłowie, widać, że pracujesz nad sobą. Jednak samo wspomnienie, to zbyt mało. Wierzę, że jak je do końca rozkminisz, to już nigdy więcej nie zobaczę takich wpisów
Dowiar napisał(a):
Ponieważ od tej groźby zacząłem się już bać […] Pomocy! S.O.S.


N cze 06, 2021 6:43
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Dowiar napisał(a):
Usiądę w realu z samym sobą haha! Jeszcze raz dzięki.

Mieszkasz na samotnej wyspie? Nie masz przyjaciół, znajomych? W takim razie wykup sobie godzinę, dwie, trzy, pięć, dziesięć (ile będzie trzeba) korepetycji np. u polonisty, odpal kompa i przeanalizuj z nim/nią daną dyskusję.
Dowiar napisał(a):
Szkoda tylko jednego, że nie dałaś jakiejś wskazówki dotyczącej manipulacji i robienia wody z mózgu, no ale trudno, zadowolę się tym co dostałem!

Wybacz, ale ja tu nie jestem na etacie tłumacza, a i moderatorem jestem społecznie. Moderator nie jest od tłumaczenia i nauki czytania ze zrozumieniem, a od pilnowania porządku na forum.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 06, 2021 7:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Dowiar napisał(a):
Jak będziesz wiedział coś na pewno, to napisz, "wydaje mi się" nic nie znaczy!


To idź dalej z tą Twoją karawaną. Nie mój problem.


N cze 06, 2021 9:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
krzysiekniepieklo napisał(a):
To idź dalej z tą Twoją karawaną. Nie mój problem.


I od tego należało zacząć, jeżeli to nie Twój problem, po co się było tym zajmować i zawracać tylko "gitarę", zabierać sobie i innym drogocenny czas? Rozsądek tak podpowiada.


N cze 06, 2021 9:42
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Małgosiaa napisał(a):
Mieszkasz na samotnej wyspie? Nie masz przyjaciół, znajomych? W takim razie wykup sobie godzinę, dwie, trzy, pięć, dziesięć (ile będzie trzeba) korepetycji np. u polonisty, odpal kompa i przeanalizuj z nim/nią daną dyskusję.


Na te dwa pytania odpowiem zaprzeczająco. To pytania retoryczne. Sama znasz odpowiedź na nie.

Twoje instrukcje są dla mnie jasne i oczywiste.

Mam jednak cały czas niedosyt wyjaśnienia z Twojej strony zarzutu wobec moich manipulacji i robienia wody z mózgu I o nic więcej mi nie chodzi. Dlatego nie zamierzam zabierać więcej Twojego cennego czasu oprócz wytłuszczonej kwestii. Więcej nie zamierzam robił kabaretu z tym baniem się itd!

Wszystko inne jest dla mnie jasne i oczywiste co piszesz, może trochę się podroczyłem, za co przepraszam.

Małgosiaa napisał(a):
Wybacz, ale ja tu nie jestem na etacie tłumacza, a i moderatorem jestem społecznie. Moderator nie jest od tłumaczenia i nauki czytania ze zrozumieniem, a od pilnowania porządku na forum.


Nie musiałaś prosić o wybaczenie, chociaż to pewnie zwrot grzecznościowy, a reszta tekstu jest jasna dla mnie.


N cze 06, 2021 11:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Dowiar napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
To idź dalej z tą Twoją karawaną. Nie mój problem.


I od tego należało zacząć, jeżeli to nie Twój problem, po co się było tym zajmować i zawracać tylko "gitarę", zabierać sobie i innym drogocenny czas? Rozsądek tak podpowiada.


Najwyraźniej jesteś z tych, którzy zajmują się tylko swoimi problemami i nie potrafisz zrozumieć drugiego, który chce się pochylić nad problemami innych. No ale postaram się nie zabierać Tobie cennego czasu i zostawię Ciebie z twoim problemem, skoro moje uwagi Ciebie bulwersują.


N cze 06, 2021 12:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
nolda napisał(a):
Brawo Dowiar, trafne przysłowie, widać, że pracujesz nad sobą. Jednak samo wspomnienie, to zbyt mało. Wierzę, że jak je do końca rozkminisz, to już nigdy więcej nie zobaczę takich wpisów


Dziękuję za uznanie! Miło słyszeć nawet od noldy! No pracuje nad własnym potencjałem, żeby mieć się czym dzielić! Pustką trudno się dzielić - truizm, ale tak jest.

Wyjaśnij może pojęcie rozkminisz pochodzące z gwary więziennej i złodziejskiej, nie wszyscy muszą znać!

No i wyjaśnij słowa "to już nigdy więcej nie zobaczę takich wpisów", co jako ich autor miałeś na myśli?


N cze 06, 2021 13:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
krzysiekniepieklo napisał(a):
Najwyraźniej jesteś z tych, którzy zajmują się tylko swoimi problemami i nie potrafisz zrozumieć drugiego, który chce się pochylić nad problemami innych. No ale postaram się nie zabierać Tobie cennego czasu i zostawię Ciebie z twoim problemem, skoro moje uwagi Ciebie bulwersują.


Zajmuje się tylko swoimi problemami i nie narzucam się innym, aby ich problemy rozwiązywać na siłę. Jak poproszą to na ile potrafię pochylam się.

Jeżeli już tak zahaczyłeś i zwracasz mi uwagę na moje braki związane z rozwiązywaniem problemów innych ludzi i postawienia mi zarzutu, że nie potrafię rozumieć innych ludzi, to proszę o jakieś krótkie uzasadnienie, być może masz rację, chętnie wysłucham i pochylę się nad tym zagadnieniem.

Jeżeli ktoś coś takiego twierdzi, to warto go wysłuchać do końca, tym bardziej, że nie wyczuwam złej intencji w Twoich słowach, a raczej troskę o mnie, to tym bardziej należy tak zrobić. Między wierszami Twoich słów usłyszałem, że chcesz mi pomóc, czy się mylę?

Co TY na to?


N cze 06, 2021 14:12
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
krzysiekniepieklo napisał(a):
Mnie się wydaje, że ta Twoja karawana błąka się bez sensu. Pewnie dlatego i szczekających za chwilę nie uświadczysz.


Przeanalizowałem jeszcze raz Twoja pierwszą uwagę do mnie, skąd wiesz, że moja karawana błąka się bez sensu, na jakiej podstawie tak sadzisz? Jeżeli masz rację, to druga cześć Twojej uwagi jest prawdziwa i ma sens, bo błąkanie się może w konsekwencji prowadzić na manowce, a tam różnie może być, można rzeczywiście oderwać się od ludzi.

Pozory mogą mylić i to z zewnątrz dla jednych wygląda jak błąkanie się, a może być dobrze zaplanowana akcją zmierzająca konsekwentnie do celu.

Ponieważ użyłeś na samym początku stwierdzenia zastrzegającego sobie z góry dalszą niepewność Twojej wypowiedzi, to nie dziw się, ze taka była moja odpowiedź.


N cze 06, 2021 14:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Dowiar napisał(a):
I od tego należało zacząć, jeżeli to nie Twój problem, po co się było tym zajmować i zawracać tylko "gitarę", zabierać sobie i innym drogocenny czas? Rozsądek tak podpowiada.
I tu jest pies pogrzebany, w tej gitarze. Nie zauważyłeś, że to Ty zawracasz gitarę rozbijając przysłowiowe gó..o na atomy?
Dowiar napisał(a):
Wszystko inne jest dla mnie jasne i oczywiste co piszesz, może trochę się podroczyłem, za co przepraszam.

Znajdź sobie odpowienie forum, gdzie będziesz mógł odwalać kabaret. Tutaj co najwyżej takiej metody używać w Hydre parku.
Dowiar napisał(a):
Nie musiałaś prosić o wybaczenie, chociaż to pewnie zwrot grzecznościowy, a reszta tekstu jest jasna dla mnie.

Ręce opadają poniżej podłogi.
Dowiar napisał(a):
Wyjaśnij może pojęcie rozkminisz pochodzące z gwary więziennej i złodziejskiej, nie wszyscy muszą znać!

Ty się chyba urwałeś z choinki, (albo znów odwalasz kabaret),bo ten zwrot jest bardzo powszechny.
Dowiar napisał(a):
chętnie wysłucham i pochylę się nad tym zagadnieniem.

Może lepiej się nie pochylaj, bo nabędziesz garba. Wolałabym, abyś dyskutował na poważnie, a nie w sposób, który prezentujesz na tym forum.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 06, 2021 19:41
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Dowiar napisał(a):
nolda napisał(a):
Brawo Dowiar, trafne przysłowie, widać, że pracujesz nad sobą. Jednak samo wspomnienie, to zbyt mało. Wierzę, że jak je do końca rozkminisz, to już nigdy więcej nie zobaczę takich wpisów
Dziękuję za uznanie! Miło słyszeć nawet od noldy! No pracuje nad własnym potencjałem, żeby mieć się czym dzielić! Pustką trudno się dzielić - truizm, ale tak jest.

Wyjaśnij może pojęcie rozkminisz pochodzące z gwary więziennej i złodziejskiej, nie wszyscy muszą znać!

No i wyjaśnij słowa "to już nigdy więcej nie zobaczę takich wpisów", co jako ich autor miałeś na myśli?


Naprawdę nie ma za co dziękować, staram się pomóc potrzebującym.
Mówisz o problemie, ze zrozumieniem, jak to określiłeś pojęcie „rozkminisz”. Myślę, że po zapoznaniu się z wykładem profesora Jana Miodka problem zniknie https://plus.gazetawroclawska.pl/kminic ... r/12156946

A miałem na myśli Ciebie i lęk, który w sobie nosisz. Lęk najpierw stwarza wroga, potem z powodu istnienia wroga powstaje obrona, a obrona prowadzi do ataku. Zaczynasz stosować przemoc. Masz się stale na baczności. Do każdego jesteś wrogo nastawiony.
Wróg istnieje dlatego bo się bronisz.
Powodzenia w pracy nad sobą.

W gratisie:
"Mistrzu, powiedz nam coś o lęku wywołanym brakiem bezpieczeństwa?"
KONFUCJUSZ
"Nie przejmuj się tym. Śmierć da ci bezpieczeństwo. Puki żyjesz ciesz się zagrożeniami"


N cze 06, 2021 21:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL