Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 23:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 384, 385, 386, 387, 388, 389, 390 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
nolda napisał(a):
Zefciu, poczytaj powyższe posty, wszyscy chcą ci pomóc, uwierz w to, nie masz tu wrogów.
A czy ja piszę, że mam tu wrogów? Piszę, że łgałeś na temat rzekomych wypowiedzi fizyków. Ten fakt nie ma żadnego związku z tym, czy mam, czy nie mam psychicznych problemów; czy mam czy nie mam wrogów; lub czy chcą, czy nie chcą mi tutaj pomóc.

To jest naprawdę nieładne – gdy wytkną Ci łgarstwo obrzydliwe odpowiadać „a Ty masz problemy psychiczne”.


Cz wrz 06, 2018 6:47

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1466
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Przepraszam, że się wtrącę, ale czytając co piszesz można odnieść wrażenie że masz problemy. Skożystaj z rad których udzieliła ci Małgosiaa, Nolda i wielu innych ferumowiczów. Życzę zdrowia.


Cz wrz 06, 2018 7:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Akurat w tym wypadku zefciu ma rację. Nolda zamiast wskazania dowodów na swoje twierdzenia, udzielił zefciowi "rady". Zabawił się w psychologa i brnie dalej w tym kierunku, mimo, że Kael podała receptę na rozwiązanie nieporozumienia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz wrz 06, 2018 7:24
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45 napisał(a):
Przepraszam, że się wtrącę, ale czytając co piszesz można odnieść wrażenie że masz problemy. Skożystaj z rad których udzieliła ci Małgosiaa, Nolda i wielu innych ferumowiczów. Życzę zdrowia.

Tak nolda jak i Ty, jesteście na forum od kwietnia 2018r i już oboje stawiacie diagnozy zdrowia psychicznego zefcia.......gdyby w podobnym tempie diagnozowali inni obecni na forum od kilku lat, to nie byłoby sensu tu zaglądać gdzie piszą sami psychopaci.......


Cz wrz 06, 2018 7:48

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1466
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Masz rację w 100%


Cz wrz 06, 2018 7:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Alus napisał(a):
Alus napisał(a):
, ale czymże się ta przemoc różni od siłowej

Cytuj:
Różni się zasadniczo. W przypadku przemocy siłowej dowiadujemy się, kto jest silniejszy, w przypadku przemocy słownej dowiadujemy się, kto ma rację. Rację w tym konkretnym sporze, bo nie koniecznie odnośnie Całunu.

Czyli nazwanie oponenta kłamczucho bezwstydna jest dowodem racji :D ......postulat do moderacji - zmienić Regulamin.


Przyznaję, że akruk to twardy dyskutant i rzadkie są u niego przejawy łagodności i wyrozumiałości dla oponentów. Ale... przedstawił dowód na zasadność tego określenia i, mimo całej sympatii do Ciebie, muszę przyznać, że i tu oparł się na rzeczowej argumentacji. Całe szczęście, że nie jestem Moderatorem i nie muszę rozstrzygać, na ile jest to zgodne z Regulaminem.

Ale przede wszystkim, akruk oprócz tych ostrych określeń przedstawia całe mnóstwo merytorycznych argumentów. To jest danie główne z jego postów, a przy tej treściwości trochę ostrzejsze przyprawy są do strawienia.


Pt wrz 07, 2018 11:26
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
SweetChild napisał(a):
Alus napisał(a):
Alus napisał(a):
, ale czymże się ta przemoc różni od siłowej

Cytuj:
Różni się zasadniczo. W przypadku przemocy siłowej dowiadujemy się, kto jest silniejszy, w przypadku przemocy słownej dowiadujemy się, kto ma rację. Rację w tym konkretnym sporze, bo nie koniecznie odnośnie Całunu.

Czyli nazwanie oponenta kłamczucho bezwstydna jest dowodem racji :D ......postulat do moderacji - zmienić Regulamin.


Przyznaję, że akruk to twardy dyskutant i rzadkie są u niego przejawy łagodności i wyrozumiałości dla oponentów. Ale... przedstawił dowód na zasadność tego określenia i, mimo całej sympatii do Ciebie, muszę przyznać, że i tu oparł się na rzeczowej argumentacji. Całe szczęście, że nie jestem Moderatorem i nie muszę rozstrzygać, na ile jest to zgodne z Regulaminem.

Ale przede wszystkim, akruk oprócz tych ostrych określeń przedstawia całe mnóstwo merytorycznych argumentów. To jest danie główne z jego postów, a przy tej treściwości trochę ostrzejsze przyprawy są do strawienia.

Przedstawia te elementy, które mu pasują - historyczność całunu, grupy krwi - i zero odpowiedzi z innych aspektów wielokierunkowego badania.
I zero odpowiedzi na zadane mu kilkakrotnie pytanie jakim to cudem w ciemnych czasach średniowiecza jakiś geniusz stworzył unikalny całun, który XXI wieczna nauka nie potrafi rozgryźć i stworzyć podobnego.
Jednym słowem wodolejstwo nie odnoszące się do meritum....czyżby niby dla tak merytorycznego Kruka, odpowiedź o geniuszu ze średniowiecza nastręczało nierozwiązywalny problem?


Pt wrz 07, 2018 11:54

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Alus napisał(a):
Przedstawia te elementy, które mu pasują - historyczność całunu, grupy krwi - i zero odpowiedzi z innych aspektów wielokierunkowego badania.

Ale jakich konkretnie innych aspektów? Pytanie retoryczne w tym miejscu, ale właśnie to stanowi dla mnie jako Czytelnika różnicę - akruk pisze konkretnie, a Ty o innych aspektach czy wielokierunkowym badaniu.

Alus napisał(a):
I zero odpowiedzi na zadane mu kilkakrotnie pytanie jakim to cudem w ciemnych czasach średniowiecza jakiś geniusz stworzył unikalny całun, który XXI wieczna nauka nie potrafi rozgryźć i stworzyć podobnego.

To pytanie jest, moim zdaniem, źle zadane. Bo XXI wieczna nauka już rozgryzła Całun, a o ile dobrze pamiętam, pilaster już stworzył podobny :D
Równie dobrze mógłbym się domagać odpowiedzi na pytanie, jaki, cudem Pan Twardowski dostał się na Księżyc, a XXI wieczna nauka nie potrafi wysłać tam człowieka ;)

Alus napisał(a):
Jednym słowem wodolejstwo nie odnoszące się do meritum....

:lol: Oby wszyscy forumowicze wykazywali się takim wodolejstwem. Dla mnie akruk to ścisła merytoryczna czołówka Forum.


Pt wrz 07, 2018 12:21
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
SweetChild napisał(a):
:lol: Oby wszyscy forumowicze wykazywali się takim wodolejstwem. Dla mnie akruk to ścisła merytoryczna czołówka Forum.

To może Ty wiesz czemu wzorowo merytoryczny Kruk nie chce udzielić odpowiedzi o średniowiecznym twórcy całunu.......


Pt wrz 07, 2018 12:41
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Przecież Ci jej udzielił. SweetChild również. To, że Ty jej nie chcesz przyjąć i/albo nie potrafisz rozumieć, to jest problem Twój własny, z którym powinnaś się uporać. Póki co idziesz w zaparte kubek w kubek jak wyznawcy płaskiej Ziemi - których tez można rozjeżdżać merytorycznie, a oni i tak będą bębnili w kółko: firmament! refrakcja! firmament! refrakcja!


Pt wrz 07, 2018 12:51
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
ErgoProxy napisał(a):
Przecież Ci jej udzielił. SweetChild również. To, że Ty jej nie chcesz przyjąć i/albo nie potrafisz rozumieć, to jest problem Twój własny, z którym powinnaś się uporać. Póki co idziesz w zaparte kubek w kubek jak wyznawcy płaskiej Ziemi - których tez można rozjeżdżać merytorycznie, a oni i tak będą bębnili w kółko: firmament! refrakcja! firmament! refrakcja!

Rozumiem, zatem, iż wyczytałeś to czego ja nie zauważyłam, a o co się non stop dopominam - konkretnie kto w czasach ciemnego średniowiecza stworzył unikat negatyw, nad którym biedzą się uczeni, instytuty naukowe XX iXXi w.


Pt wrz 07, 2018 13:21
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Biedzą się również nad tym, jak zbudowano piramidy; hipotez trochę jest, a rozstrzygnięcia żadnego. Czy w związku z tym mam od dziś wieczór bić pokłony przez wizerunkiem Ra i Horusa? Uznać Sfinksa za cudowny wizerunek niesporządzony ręką ludzką? Domagać się tego samego od Ciebie, bo prawda o świecie wszak jest jedna...?

Pamięć miałem zawsze ułomną, ale kołacze mi się w niej notatka służbowa z archiwów Watykanu, że biskup miejsca dotarł do fałszerza i on się przynał. Nie pamiętam nazwiska biskupa, ani czy nazwisko fałszerza zostało podane.

Pamiętam, ze wizerunek jest fałszywy, bo nie jest porozciągany, szczególnie na szerokość, jak by był, gdyby stanowił odbitkę z autentycznej bryły ciała ludzkiego. Pamiętam, że wizerunek owszem, jest nienaturalnie rozciągnięty na długość, ale za to zgodnie z kanonami średniowiecznej sztuki gotyckiej. Ergo jest to robótka pod gusta niekumatej gawiedzi, co Jezusa znała z kościelnych malowideł tylko - a więc fałszywka musiała się zgadzać z wyobrażeniem gawiedzi na temat. Do rozumków niepiśmiennych miała trafić, półpogańskie umysły miały w nią uwierzyć.

Wierzą, jak widać, nadal. Bez wątpienia zapamiętam sobie, że powołujesz się na kłamliwe stronki półdebilnych oszustów z Internetów, żeby tylko wyjść na swoje. Ja bym się pokajał.


Pt wrz 07, 2018 13:54
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
ErgoProxy napisał(a):
Biedzą się również nad tym, jak zbudowano piramidy; hipotez trochę jest, a rozstrzygnięcia żadnego. Czy w związku z tym mam od dziś wieczór bić pokłony przez wizerunkiem Ra i Horusa? Uznać Sfinksa za cudowny wizerunek niesporządzony ręką ludzką? Domagać się tego samego od Ciebie, bo prawda o świecie wszak jest jedna...?

Pamięć miałem zawsze ułomną, ale kołacze mi się w niej notatka służbowa z archiwów Watykanu, że biskup miejsca dotarł do fałszerza i on się przynał. Nie pamiętam nazwiska biskupa, ani czy nazwisko fałszerza zostało podane.

Pamiętam, ze wizerunek jest fałszywy, bo nie jest porozciągany, szczególnie na szerokość, jak by był, gdyby stanowił odbitkę z autentycznej bryły ciała ludzkiego. Pamiętam, że wizerunek owszem, jest nienaturalnie rozciągnięty na długość, ale za to zgodnie z kanonami średniowiecznej sztuki gotyckiej. Ergo jest to robótka pod gusta niekumatej gawiedzi, co Jezusa znała z kościelnych malowideł tylko - a więc fałszywka musiała się zgadzać z wyobrażeniem gawiedzi na temat. Do rozumków niepiśmiennych miała trafić, półpogańskie umysły miały w nią uwierzyć.

Wierzą, jak widać, nadal. Bez wątpienia zapamiętam sobie, że powołujesz się na kłamliwe stronki półdebilnych oszustów z Internetów, żeby tylko wyjść na swoje. Ja bym się pokajał.

I ci półdebilni sprawili, że na kilkanaście wieków przed wynalezieniem w XIX w fotografii, całun był negatywem......


Pt wrz 07, 2018 14:23

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Nie chcę psuć wam zabawy, ale dyskusja o całunie jest w innym dziale, a na dodatek toczy się równolegle, a jeszcze na dodatek bierzecie w niej udział :lol: .

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt wrz 07, 2018 14:26
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Ty siedź cicho i się nie odzywaj. :P


Pt wrz 07, 2018 14:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 384, 385, 386, 387, 388, 389, 390 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL