Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 445, 446, 447, 448, 449, 450, 451 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
bert04 napisał(a):
More data please
(dla bramina: więcej szczegółów)


Bert04, co chcesz w ten sposób powiedzieć lub udowodnić?

Udowodnić, ze umiesz angielski czy leczyć swoje kompleksy?
Jak to drugie to nie mam nic przeciwko temu. :D
To miłe, ze tłumaczysz dla mnie ale ja tego nie potrzebuję, tez znam ten język.

_________________
ksiądz


Wt wrz 07, 2021 10:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
bramin napisał(a):
bert04 napisał(a):
More data please
(dla bramina: więcej szczegółów)


Bert04, co chcesz w ten sposób powiedzieć lub udowodnić?

Udowodnić, ze umiesz angielski czy leczyć swoje kompleksy?
Jak to drugie to nie mam nic przeciwko temu. :D
To miłe, ze tłumaczysz dla mnie ale ja tego nie potrzebuję, tez znam ten język.


Nie wiem, czy źle wysłałem, czy mi "ktoś" skasował, ale napiszę jeszcze raz. Postępuję zgodnie z Regulaminem, punkt I/5, drugie zdanie. Cytuję: "Dopuszcza się zamieszczanie krótkich wypowiedzi w języku obcym pod warunkiem, że autor przetłumaczy je na język polski.". No to tłumaczę. A dedykację dla jednego (konkretnego) moda dlatego, że ten jeden (konkretny) mod akurat tej reguły najbardziej pilnuje, rugując nawet drobne makaronizmy.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt wrz 07, 2021 11:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Nie ma tu "ktosiów", którzy kasują bez powodu jakieś posty.

Ja rozumiem jak ktoś podaje cytat w obcym języku lub jakiś termin, który można źle przetłumaczyć lub dane pojęcie moze mieć wiele znaczeń w języku polskim.

Natomiast nie rozumiem tego kiedy ktoś w prostej wypowiedzi używa obcego języka.
Dla mnie jest to tylko chęć pochwalenia się znajomością języka, leczenie kompleksów i zaśmiecanie języka polskiego.

Nie jest to teraz przytyczek pod Twoim adresem, być moze ta uwaga nie odnosi się do Ciebie ponieważ po prostu lubisz pisać po angielsku. :-D

_________________
ksiądz


Śr wrz 08, 2021 10:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
bramin napisał(a):
Nie ma tu "ktosiów", którzy kasują bez powodu jakieś posty.


Po prostu raz wysłałem, albo wydawało mi się, że wysłałem, pewności nie miałem.

Cytuj:
Natomiast nie rozumiem tego kiedy ktoś w prostej wypowiedzi używa obcego języka.


Język to jest żywy organizm a zapożyczenia z obcych języków jak najbardziej naturalną czynnością. Ostatnio wpadłem na ciekawy kanał na jutubie w tym temacie. W kontekście forum polecam to wideo o pochodzeniu słowa "Bóg".

https://www.youtube.com/watch?v=b-Sf1GdkMnc

I na marginesie: są spekulacje, że jedno z podstawowych pojęć fizyki kwantowej, czyli Kwark, to językowy spadkobierca naszego polskiego twarożku. Może polonizmów nie ma zbyt wiele, ale trochę tego jest:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polonizm

Cytuj:
Dla mnie jest to tylko chęć pochwalenia się znajomością języka, leczenie kompleksów i zaśmiecanie języka polskiego.
Nie jest to teraz przytyczek pod Twoim adresem, być moze ta uwaga nie odnosi się do Ciebie ponieważ po prostu lubisz pisać po angielsku. :-D


Ja tam czasem bywam na niemieckich forach, czasem na angielskich. A ten ostatni język to już lingua franca, jak onegdaj łacina. Owszem, czasem piszę może przez manierę, ale częściej po prostu pewne sformułowania mi się narzucają jako pierwsze. I wychodzę z założenia, że proste kwestie w mowie Szekspira (Shakespeare'a) zrozumie także czytelnik Sienkiewicza.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr wrz 08, 2021 15:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 828
Post Re: (a)historyczność Starego Testamentu
Na forum Wiara (w domyśle: katolicka) wstępowałem już kilkakrotnie i po niedługim czasie, poobijany w zderzeniu się ze ścianą bluźnierstw na przemian z prymitywizmem zabobonnego traktowania niektórych form kultu lub tekstów modlitewnych albo poglądów rzekomo biblijnych, rezygnowałem.
Najbardziej niepokoi mnie to pojawiające się w istotnych sprawach wiary i światopoglądu, jak stworzenie świata, pochodzenie człowieka, czy wiarygodność Pisma Świętego.

Dotychczasowe podtrzymywanie antyewolucjonizmu i konfliktowania ewolucjonizmu z wiarą chrześcijańską jest przysłowiowym strzelaniem sobie w stopę. ‘To sa nepodari’ – jak mawiają za górami. Wobec pytań ludzi nauki nie można się nie wypowiedzieć , zwłaszcza w szkolnym nauczaniu. Nie można się wypowiadać, jak dotąd, dwuznacznie, bo to wzbudza nieufność: zbyt mocna jest pamięć nauki o uporczywej negacji ewolucji ze strony naszego, katolickiego nauczania. Trzeba jasno powiedzieć: Nie jesteśmy przeciw; jesteśmy za, JEŻELI TAK UCZY NAUKA! Trzeba więc teraz umieć znaleźć się ze stosowną egzegezą Pisma św. w „środku ewolucji” (jak kiedyś umieliśmy bywać w literalnym przekazie Genesis).

Jeśli tak przestaniemy na swoja szkodę konfliktować nauki z wiarą, jak tu się często robi, to wnet zauważymy, że ta przyjaźń wiary i nauki może owocowac dobrem, tak jak dobrem stało się to (a wiem to z doświadczenia) naukowe odkrycie genetycznego Y-Adama, po prostu pojedynczego, jedynego ojca wszystkich dziś żyjących ludzi na ziemi. Choć nie możemy wmawiać tożsamości owego Y-Adama z biblijnym, to jednak tradycja ludów pierwotnych w sprawie wspólnego przodka, z której czerpał autor natchniony, znajduje tu potwierdzenie.

Koniecznie więc trzeba przełamać opory lub wrogość względem nauki. Pokazać negacjonistom nauki metodę naukowego dochodzenia do prawdy, metodę naukowej argumentacji, i to, że mimo niektórych pojedynczych zdarzeń negatywnych – nie ma światowego spisku nauki przeciw Bogu i przeciw wlaściwie rozumianej Biblii.
Dziękuję!


Cz wrz 09, 2021 8:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: (a)historyczność Starego Testamentu
Atimeres napisał(a):
naukowe odkrycie genetycznego Y-Adama, po prostu pojedynczego, jedynego ojca wszystkich dziś żyjących ludzi na ziemi

Zgoda z wypowiedzia o niwelowaniu konfloktow pomiedzy wiara i nauka. To jest pieknie przedstawione w "Fides et Ratio". Mialbym zastrzezenia do Twojego "naukowego odkrycia". Wiele razy okazywalo sie ze odkrycia byly odkryciami dokad ktos inny nie wynalazl nowego odkrycia. Nie jestem pewien czy tak nie bedzie z tym i wnioskami.
I nigdy nie rezygnuj.


Cz wrz 09, 2021 12:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: (a)historyczność Starego Testamentu
Atimeres napisał(a):
Na forum Wiara (w domyśle: katolicka) wstępowałem już kilkakrotnie i po niedługim czasie, poobijany w zderzeniu się ze ścianą bluźnierstw na przemian z prymitywizmem zabobonnego traktowania niektórych form kultu lub tekstów modlitewnych albo poglądów rzekomo biblijnych, rezygnowałem.


A czego innego sie spodziewałeś?

Atimeres napisał(a):
Dotychczasowe podtrzymywanie antyewolucjonizmu i konfliktowania ewolucjonizmu z wiarą chrześcijańską jest przysłowiowym strzelaniem sobie w stopę.


Od kiedy to Kościół przeczy ewolucji? bo jakoś sobie tego nie przypominam.

Atimeres napisał(a):
Trzeba więc teraz umieć znaleźć się ze stosowną egzegezą Pisma św. w „środku ewolucji” (jak kiedyś umieliśmy bywać w literalnym przekazie Genesis).


W Biblii niewiele rzeczy, rozumie sie dosłownie, wszystko to jest jedna wielka metafora.

Atimeres napisał(a):
Koniecznie więc trzeba przełamać opory lub wrogość względem nauki. Pokazać negacjonistom nauki metodę naukowego dochodzenia do prawdy, metodę naukowej argumentacji, i to, że mimo niektórych pojedynczych zdarzeń negatywnych – nie ma światowego spisku nauki przeciw Bogu i przeciw wlaściwie rozumianej Biblii.
Dziękuję!


Nauka oparta jest na wiedzy, a religia to wiara, jedno nie ma nic wspólnego z drugim, więc o jakiej prawdzie mówisz?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt wrz 10, 2021 16:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Czy człowiek to małpa?
Przeemek. Chciałbym Ci zwrócić, że niedawno twierdziłeś, że chcesz dyskutować o kreacjonizmie. Miało to miejsce konkretnie w tym poście:
viewtopic.php?p=1081584#p1081584
Gdzie napisałeś:
Cytuj:
My chrześcijanie mamy rozmawiać o "waszej" teorii, ale już nie ma pola dyskusji na rozmawianie o "naszej"?

W odpowiedzi na Twoją skargę napisałem tego posta:
viewtopic.php?p=1081597#p1081597
W poście tym zadałem kilka pytań na temat kreacjonizmu. Nie pisałem w nim niczego o Teorii Ewolucji. Ty nie odpowiedziałeś na tego posta w ogóle. Czuję się zakłopotany, bo w Ewangelii czytam:
Cytuj:
ἔστω δὲ ὁ λόγος ὑμῶν ναὶ ναί, οὒ οὔ

Wobec tak jasnego polecenia Waszego nauczyciela, trudno mi jest dopuścić myśl, że chrześcijanin mógłby zwyczajnie kłamać, że chce dyskutować o kreacjonizmie, a tak naprawdę nie mieć takiej intencji. Zatem zakładam, że nie zauważyłeś mojego posta. Będę Ci zatem o tym poście przypominał, dopóki nie zauważysz.


Pn paź 04, 2021 7:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
bramin napisał(a):
Niezależnie od tego jakie Ziemkiewicz ma poglądy to sposób w jaki go potraktowano na podstawie donosu pewnej pani nie mieści się w standardach demokratycznych państw.
Oczywiście że się mieści. I w sytuacji, gdy polska Straż Graniczna bez żadnych podstaw prawnych „wypycha” ludzi z terytorium Polski pisanie, jakoby Ziemkiewiczowi się krzywda działa jest naprawdę obrzydliwe.

Cytuj:
Wydawane są jego książki, wiadomo co w tych książkach jest i jakoś nikt nie wytoczył mu procesu o antysemityzm czy rasizm a przecież jego przeciwnicy mogli to zrobić tak jak wytoczono proces byłemu księdzu Międlarowi i został on skazany (nieprawomocnie).
Jędraszewskiemu też np. nie wytoczono procesu za to, że lżył publicznie osoby borykające się z problemem niepłodności. To jakoś go usprawiedliwia? W Polsce niestety pewne standardy prawne dopiero raczkują. Jak widać w Zjednoczonym Królestwie jest lepiej.


Pn paź 04, 2021 11:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Przytocz tę wypowiedz, w której bp Jędraszewski lży osoby niepłodne.

_________________
ksiądz


Pn paź 04, 2021 13:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
bramin napisał(a):
Przytocz tę wypowiedz, w której bp Jędraszewski lży osoby niepłodne.

Cytuj:
„Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!”


Pn paź 04, 2021 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Ponoś tak powiedział podczas Bożego Ciała. Osoby bezpłodne po takiej wypowiedzi, która pada z ust Biskupa, mogły poczuć się delikatnie mówiąc znieważone.


Pn paź 04, 2021 14:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Śmietnik macie w głowie.
[w temacie wzajemnych uwag też obowiązuje szacunek do innych uczestników forum. Ostrzeżenie za obrażanie. M]

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Wt paź 05, 2021 5:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
sanctam napisał(a):
Śmietnik macie w głowie.
Kto ma śmietnik w głowie i jak uzasadniasz opinię, że te osoby mają śmietnik w głowie. Konkrety proszę, bo rzucić taką uwagą można zawsze.


Wt paź 05, 2021 6:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
"Wy".

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Wt paź 05, 2021 7:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 445, 446, 447, 448, 449, 450, 451 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL