Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 15:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45 napisał(a):
No jeśli to nie twoja wina, to bardzo przepraszam.
O co Ci chodzi? Tutaj nie ma nic do rzeczy czyja jest wina. Zwróciłem uwagę na nieskładne zdanie i poprosiłem o jego poprawienie. I tyle. Nie chodzi o to, żeby szukać winnych, tylko żeby poprawić zdanie.
Cytuj:
Wszak gdybym uważnie wczytał w słowa św. Łukasza o powściągliwość w sądzeniu, to nie sądziłbym innych, a tym samym nie byłbym przez nich sadzonym i nie odmierzyliby mi tą sama miarą jaką ja im odmierzałem.
Człowieku, o co Ci chodzi? Nikt nikogo tutaj nie osądza, tylko stwierdza, że zdanie jest niezrozumiałe i należy je poprawić.
Cytuj:
Jak bym zgodził się z Tobą i winę przypisał dla @pom, to jaką miarą byłoby mi odmierzone?
Miarą człowieka, który jak mu zwrócą uwagę, że napisał coś niezrozumiałego, poprawia to, a nie bierze do siebie.


Pn lis 16, 2020 13:47

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
george45 napisał(a):
Wszak gdybym uważnie wczytał w słowa św. Łukasza o powściągliwość w sądzeniu, to nie sądziłbym innych, a tym samym nie byłbym przez nich sadzonym i nie odmierzyliby mi tą sama miarą jaką ja im odmierzałem.
Człowieku, o co Ci chodzi? Nikt nikogo tutaj nie osądza, tylko stwierdza, że zdanie jest niezrozumiałe i należy je poprawić.

@zefciu to twierdzenie, o tym, że zdanie jest niezrozumiałe dla Ciebie i tym samym należy je poprawić, na jakiej podstawie opierasz? Może należy coś zmienić ale nie w zdaniu?
zefciu napisał(a):
george45 napisał(a):
Jak bym zgodził się z Tobą i winę przypisał dla @pom, to jaką miarą byłoby mi odmierzone?
Miarą człowieka, który jak mu zwrócą uwagę, że napisał coś niezrozumiałego, poprawia to, a nie bierze do siebie.

Miarą człowieka, któremu @zefciu zwraca uwagę, podpisując się "zwrócą mu" (ktoś jeszcze oprócz Ciebie zwracał uwagę), że napisał coś niezrozumiałego dla @zefcia jest poprawienie? Możesz to prościej wytłumaczyć?


Pn lis 16, 2020 14:31
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45 napisał(a):
@zefciu to twierdzenie, o tym, że zdanie jest niezrozumiałe dla Ciebie i tym samym należy je poprawić, na jakiej podstawie opierasz? Może należy coś zmienić ale nie w zdaniu?
Oczywiście istnieje taka możliwość, że zdanie jest sensowne, tylko ja jestem za głupi, żeby je zrozumieć. Jeśli tak jest, to proszę uprzejmie o Twoją pomoc i dostarczenie mi analizy logicznej tamtego zdania.
Cytuj:
Miarą człowieka, któremu @zefciu zwraca uwagę, podpisując się "zwrócą mu" (ktoś jeszcze oprócz Ciebie zwracał uwagę), że napisał coś niezrozumiałego dla @zefcia jest poprawienie?
Nie. Cokolwiek to znaczy.
Cytuj:
Możesz to prościej wytłumaczyć?
Najprościej jak się da: jak się pomylisz i ktoś Ci zwróci uwagę, to nie rób z tego problemu personalnego, tylko popraw pomyłkę.


Pn lis 16, 2020 14:42

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Czy to oznacza, że @zefciu sądzi, że zrozumiał?


Pn lis 16, 2020 14:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
P{oproszę o konkretne linki.
Bardzo proszę:
viewtopic.php?p=1067137#p1067137 – tutaj bramin używa określenia „dzicz”, co wielu użytkowników bierze do siebie. Potem tłumaczy, że chodziło mu tylko o część protestujących.

Coraz częściej zdarza Ci sie nadintepretacja.
Cytuj:
https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=1067177#p1067177 – tutaj tłumaczę braminowi, dlaczego to określenie ludzie wzięli do siebie. Dostaję za to ostrzeżenie.

Nie zauważyłam, aby ktokolwiek wziął to do siebie, bo użyte przez bramina słowo "dzicz" nie odnosiło się do ogółu strajkujących, a do tych, którzy deaastują świątynie. Twoje wyjasnienie to same ad personam i za to dostałeś ostrzeżenie.

Cytuj:
https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=1067375#p1067375 – tutaj george45 wyśmiewa się z cnoty Bojaźni Bożej i nazywa wszystkich chrześcijan idiotami. Post ten zgłosiłem, a także napisałem o nim w uwagach. Zostałem przez moderację całkowicie zignorowany.

Nie uważam, że george nazwał wszystkich chrześcijan idiotami. Znów nadinterpretujesz. Ponadto brak reakcji na zgłoszenie nie jest ignorowaniem tegoż zgłoszenia. Regulamin nie nakazuje moderatorowi uzasadniać zgłasającwemu na priv swojej decyzji braku reakcji.

Cytuj:
https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=1067382#p1067382 – tutaj bramin wdaje się w dyskusję z georgem45, tym samym potwierdzając, że wypowiedź tego ostatniego jest dopuszczalna na forum.

j.w.
Cytuj:
https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=1067302#p1067302 – tutaj bramin używa określenia „aborcja eugeniczna” w kontekście sporu o legalność aborcji w przypadku wady płodu. Co implikuje, że uważa on usunięcie płodu z bezmózgowiem za formę eugeniki. Ewentualnie może to też oznaczać, że gada od rzeczy.

Kolejna nadintepretacja. braminnie powiedział, że usunięcie płodu z bezmózgowiem jest aborcją eugeniczną.

Cytuj:
Cytuj:
Kpisz czy o droge pytasz? Nie rozumiesz zwrotu "bić się we własne piersi"? Nie wierzę.
Cytuj:
Rozumiem ten zwrot. Ale w tym kontekście ten zwrot nie ma sensu. Mam konkretne zastrzeżenie do tego, co robi bramin. Nie piszę „bramin to grzesznik, powinien bić się w pierś”. Piszę „bramin podejmuje krzywdzące i niesprawiedliwe decyzje jako moderator, powinien przestać je podejmować”.

Było użyte we wlasciwym kontekście. Widzisz wady u innych, zwracasz im uwagę nawet w niezbyt kulturalny sposób tak, jakbys sam był ideałem. Jesteś?
Po prawdzie to nie wiem czy jakikolwiek moderator Tobie odpowiada. Najpierw nadinterpretowałeś moje posty w efekcie czego oskarżyłeś mnie o niecne czyny. Teraz to samo w kontakcie z braminem. Mam propozycję: zanim odpowiesz, postaraj się uspokoić emocje, przemyśl, nawet do następnego dnia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 16, 2020 14:49
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Małgosiaa napisał(a):
Coraz częściej zdarza Ci sie nadintepretacja.
Ale to przecież nie jest moja nadinterpretacja. Kilku użytkowników tak to zrozumiało. Pewnie wbrew intencji bramina. Mimo wszystko były pewne podstawy, aby tak rozumieć, co chciałem wyjaśnić braminowi i dostałem ostrzeżenie.
Cytuj:
Nie zauważyłam, aby ktokolwiek wziął to do siebie
No to przejrzyj jeszcze raz ten wątek. Ja zauważyłem dwie takie osoby.
Cytuj:
Twoje wyjasnienie to same ad personam

Proszę wskazać, gdzie w tym akapicie znajduje się jakikolwiek atak personalny:
Cytuj:
Ale tutaj nie chodzi o to, jak rozumiesz ten termin, tylko jak zostałeś zrozumiany. Skoro zrozumiano Cię opacznie, to powinieneś sprostować. Skoro okazało się, że odpowiedziałeś na pytanie, którego nikt Ci nie zadawał – powinieneś odpowiedzieć na to właściwe. A Ty zamiast tego wklejasz słownik traktując interlokutorów jak debili.
To jest moje wyjaśnienie i odnosi się ono wyłącznie do zachowania bramina. Nie ma tutaj żadnego argumentu personalnego, przypisywania braminowi cech etc.
Cytuj:
Nie uważam, że george nazwał wszystkich chrześcijan idiotami.
Aha. Nie uważasz. Prosiłbym zatem douczyć się logiki kwantyfikatorów i zacząć „uważać” inaczej. Jeśli logika zacznie być kwestią „uważania”, to będzie ciężko się dogadać.
Cytuj:
Ponadto brak reakcji na zgłoszenie nie jest ignorowaniem tegoż zgłoszenia.
A czym jest?
Cytuj:
Kolejna nadintepretacja. braminnie powiedział, że usunięcie płodu z bezmózgowiem jest aborcją eugeniczną.
A co powiedział? Bo jeśli nie mówił na temat przesłanki embriopatologicznej, to znaczy, że bredził nie na temat. Taka jest Twoja linia obrony?
Cytuj:
Było użyte we wlasciwym kontekście. Widzisz wady u innych, zwracasz im uwagę nawet w niezbyt kulturalny sposób tak, jakbys sam był ideałem. Jesteś?
Nie, nie jestem. Dlatego też, gdy ktoś mi zwraca uwagę, że coś robię nie tak – odnoszę się do jego argumentów, wyjaśniam moje zdanie. Tak samo czyniłem jako moderator – nigdy nie było tak, abym zlał ciepłym moczem uwagi, które ktoś miał do moich decyzji. Nigdy też nie dawałem ostrzeżeń za to, że ktoś miał do moich decyzji uwagi.
Cytuj:
Po prawdzie to nie wiem czy jakikolwiek moderator Tobie odpowiada.
I znowu traktowanie wszystkiego personalnie. Tu nie chodzi o to, czy „moderator mi odpowiada”, tylko o konkretne zachowania moderatorów.


Pn lis 16, 2020 15:14
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
Cytuj:
Ale tutaj nie chodzi o to, jak rozumiesz ten termin, tylko jak zostałeś zrozumiany. Skoro zrozumiano Cię opacznie, to powinieneś sprostować. Skoro okazało się, że odpowiedziałeś na pytanie, którego nikt Ci nie zadawał – powinieneś odpowiedzieć na to właściwe. A Ty zamiast tego wklejasz słownik traktując interlokutorów jak debili.

To jest moje wyjaśnienie i odnosi się ono wyłącznie do zachowania bramina. Nie ma tutaj żadnego argumentu personalnego, przypisywania braminowi cech etc.
W tym samym poscie stoi jak wół:
Cytuj:
Wyobrażam sobie trzy scenariusze, w których nie nazywam Cię P**owcem:
Nie zachowujesz się jak P**owiec.
Regulamin jasno wszystkim zabrania „przyklejania partyjnej etykietki”
Nie życzysz sobie tego, a jednocześnie wykazujesz jakąś dobrą wolę (np. nie dajesz ostrzeżeń za krytykę sprzymierzeńców P**
Póki co żaden z nich niestety nie zachodzi.

Co to niby jest jeśli nie ad personam? Nie twierdzisz tu, że bramin jest pisowcem?

Zefciu, powiedziałam, co miała powiedzeić. Wyjaśniłam, co miałam wyjaśnić. Rozbijasz przysłowiowe g...o na atomy. Nie mam zamiaru brać w tym udziału. Proponuję zacząć od początku i inaczej niż dotychczas:
1) bez ad personam
2) bez wałkowania bez końca wyjaśnionych spraw
3) bez wiercenia dziury w całym
4) bez przypisywania komuś złych intencji i wciskania dziecka w brzuch
Do Ciebie należy decyzja.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 16, 2020 17:06
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Małgosiaa napisał(a):
Co to niby jest jeśli nie ad personam?
To jest ad personam. Ale przecież nie za to dostałem ostrzeżenie, ale za rzekome „kłamstwa i manipulacje”, których ani bramin, ani Ty nie umiecie wskazać.
Cytuj:
Nie twierdzisz tu, że bramin jest pisowcem?
Twierdzę. I uzasadniam. Oczywiście możemy wprowadzić zasadę, że na tym forum nie wolno przyklejać politycznych łatek nigdy i nikomu. Taka zasada jednak nigdy nie obowiązywała. Jeśli ma obowiązywać – proszę bardzo, nigdy nie nazwę już bramina P**owcem, ale też będę zgłaszał wszystkie posty, w których ktoś nazywa mnie „lewakiem”, „lemingiem” etc. Tak ma to wyglądać?
Cytuj:
Zefciu, powiedziałam, co miała powiedzeić.
I tak i nie. Nie powiedziałaś dwóch rzeczy, o które pytałem:
  • Za co dostałem ostrzeżenie?
  • Dlaczego george45 nie spotkał się z żadnymi sankcjami, mimo że obraził wszystkich kierujących się cnotą Bojaźni Bożej?
Z drugiej strony to są bardziej pytania do bramina, bo to on wlepiał ostrzeżenie i to on wdawał się w pogawędki z george45. Zatem nigdy nie twierdziłem, że masz jakiś obowiązek w ogóle zabierać w tej sprawie głos.
Cytuj:
Rozbijasz przysłowiowe g...o na atomy.
Przykro mi. Bo ja dyskutuję w dobrej wierze, staram się odpowiadać na wszystkie Twoje pytania, dostarczać linki gdy o nie prosisz, a Ty ostatecznie cały mój wysiłek kwitujesz tym samym durnym powiedzonkiem. To jest naprawdę niegrzeczny sposób kończenia konwersacji. Przebija nawet walnięcie w środku dyskusji magicznych literek „EOT”.
Cytuj:
Proponuję zacząć od początku i inaczej niż dotychczas:
1) bez ad personam
2) bez wałkowania bez końca wyjaśnionych spraw
3) bez wiercenia dziury w całym
4) bez przypisywania komuś złych intencji i wciskania dziecka w brzuch
Do Ciebie należy decyzja.
A ja już zaproponowałem:
  • bramin prosi Asienkke o cofnięcie pochopnie danego mi ostrzeżenie i zapominamy o całej sprawie.
  • Któryś z moderatorów wlepia ostrzeżenie dla george45 i jasno daje mu do zrozumienia, że musi przestać obrażać wszystkich, którzy nie zgadzają się z jego sekciarskimi doktrynami.
  • Ustalamy, czy na forum wolno „przyklejać polityczne łatki”, czy też nie wolno i tego się na przyszłość trzymamy.
Proszę bardzo – trzy klarowne postulaty. Żadnego ad personam tam nie ma. Wspomniane sprawy są nada niewyjaśnione. Czy je to „wiercenie dziury w całym”, nie wiem, bo to niejasne stwierdzenie. Nikomu też nie przypisuję złych intencji. Akcja z ostrzeżeniem była pochopną reakcją na nerwową sytuację.


Wt lis 17, 2020 7:51
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@zefciu
Proszę, nie baw się w piaskownicy, bo jesteś już na to za duży. Nie mam zamiaru wyjaśniać Tobie oczywistych spraw: manipulujesz, (ja nazwałam tonadinterpretacją), obażasz i nie wiesz za co dostałeś ostrzeżenie? Znamy się nie od dzisiaj.
Jeśli czujesz się pokrzywdzony, napisz skargę do Asienkki, a nie wymagasz, aby bramin ją prosił o usunięcie Twoim zdaniem niesłusznego ostrzeżenia. Bramin (i ja) uważa, że jest słuszne. Powiem więcej, to jedno ostrzeżenie to nawet mało, bo należaloby Ci się też za awanturnictwo.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lis 17, 2020 9:36
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Małgosiaa napisał(a):
Proszę, nie baw się w piaskownicy, bo jesteś już na to za duży.
Podałem trzy konkretne postulaty do moderacji. Ty zaś masz w odpowiedzi tylko chamski tekst o piaskownicy?
Cytuj:
Nie mam zamiaru wyjaśniać Tobie oczywistych spraw
Moje ostrzeżenie jest oczywiste? Tolerowanie sekciarskiego kaznodziejstwa i obrażania chrześcijan jest oczywiste? Wybacz, ale dla mnie nie. Naprawdę.
Cytuj:
nie wiesz za co dostałeś ostrzeżenie
Nie, nie wiem. Dostałem podobno za jakieś kłamstwa. Ale ani bramin, ani Ty nie potraficie wyjaśnić, gdzie skłamałem.
Cytuj:
Znamy się nie od dzisiaj.
I co to ma być za sugestia? Że przecież się znamy i przecież sam powinienem wiedzieć, że mi się „nazbierało”? Czy jak mam to rozumieć?
Cytuj:
Jeśli czujesz się pokrzywdzony, napisz skargę do Asienkki, a nie wymagasz, aby bramin ją prosił o usunięcie Twoim zdaniem niesłusznego ostrzeżenia.
Nie wymagam, tylko sugeruję, że mógłby w ten sposób wybrnąć z tej sytuacji i zachować twarz. Do Asienkki napisałem.
Cytuj:
Bramin (i ja) uważa, że jest słuszne.
Jednakże żadne z Was nie potrafi wskazać, za co zostało przyznane. bramin uciekł, a Ty piszesz „przecież to oczywiste”.
Cytuj:
Powiem więcej, to jedno ostrzeżenie to nawet mało, bo należaloby Ci się też za awanturnictwo.
Jeśli decyzją moderacji będzie wprowadzenie „katolikowych” zwyczajów, że użytkownicy, którzy mają konkretne zastrzeżenia do pracy modów otrzymują ostrzeżenia „za awanturnictwo”, to tak – należy mi się kilkanaście ostrzeżeń. Ale mam nadzieję, że jednak takiej decyzji nie podejmiecie.


Wt lis 17, 2020 10:10

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
HenrykK napisał(a):
Skasował Pan mojego posta niezgodnie z regulaminem. Nigdzie nie jest stwierdzone , że nie można pisać kolejnych postów.

Stwierdzone jest w regulaminie, że:
11. Moderator nie ma obowiązku informowania o powodach usunięcia postu […]
12. Uwagi dotyczące moderowania prosimy wpisywać w dziele „Moderacja”. Ewentualnie nieścisłości należy wyjaśniać u moderatorów odpowiedzialnych za dany dział lub u Administratora Forum.

Co prawda nie jest znaczącym, (z tego powodu nie umieszczam mej wypowiedzi w ” Największe odkrycie naukowe na świecie.” stwierdzenie „widziały gały co podpisywały i na co się zgadzały” ale … .


Śr lis 18, 2020 9:44
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Hej! Ponieważ jeden z moderatorów postanowił mnie wywalić z forum za wszelką cenę i daje mi ostrzeżenia bez żadnego sensownego uzasadnienia, muszę na chwilę zawiesić działalność na forum. Nie chcę zarobić permbana, bo zależy mi na tym forum. W tym czasie będę dobijał się do Asienkki, aby wyjaśniła tę sytuację. Proszę bardzo, żeby nikt nie poczuł się przeze mnie zignorowany. Wrócę do dyskusji, jak tylko otrzymam odpowiedź od admina.


Wt gru 01, 2020 11:38
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
bramin napisał(a):
Smokepsv i george45 tu jest miejsce tylko na uwagi do moderacji a nie osobiste refleksje.


Poniewaz w uwagach do moderacji nie wolno pisac uwag do moderatorow, to napisze tu: zefciu ma charakter upierdliwy, ale prosciej byloby wyjasnic sobie problem podstawowy i ustalic jakies reguly posteoowania na wypadek udzielenia osta bez obiektywnych powidow, niz odwolywac sie w razie punktu 2 (watpliwosci) do punktu 1 (moderator ma zawsze racje).

2 ostrzezenia w odstepie minut za to samo, czyli dopominanie sie konkretow, uwazam za przesadne. To wygodne uciszanie niepokornych za stawianie pytan(!)

zefciu, jako byly mod wiesz, ze uzyszkodnicy bywaja rozni.
Na niektore ich pytania nie ma dobrej odpowiedzi. I nie ma idealnych modow, jak nie ma idealnych uzytkownikow.

Czasem warto odpuscic, niz w ramach swojego poczucia sprawiedliwosci kazac komus publicznie sie kajac. Szczegolnie, ze w ramach jego osobistego poczucia sprawiedliwosci, on zadnego przestepstwa nie popelnil.

I byloby milo, gdyby adminka jednak czasem reagowala na (uporczywe) prosby uzytkownikow i udzielala jasnej odpowiedzi. Najmilej by bylo, gdyby byla ona uzasadniona.
Dziekuje.


Wt gru 01, 2020 13:27

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
No wlasnie Kael, nie moglbym tego lepiej napisac.
O ilez zycie na forum byloby latwiejsze gdyby uzyszkodnicy i moderacja troche wiecej dystansu prezentowala do slowa pisanego. a napisanie czasem "przepraszam" pomylilem sie, lub bylem w zlym nastorju naprawde nie boli, a moze oczyscic atmosfere.


Śr gru 02, 2020 0:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
No_Pasaran napisał(a):
Niestety nie doczekałem się tego bodaj jednego nazwiska aż do tej pory.

Eutímio Guerra.


So gru 05, 2020 16:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL