Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 3:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Believing napisał(a):
Posłuchaj bert nie zbudujesz szczęścia na ludzkiej krzywdzie. A oni oboje skrzywdzili siebie, poczęte dziecko , jego żonę i dzieci z małżeństwa. Kłania się dekalog - pod warunkiem, że jest dla ciebie najważniejszy.
"Jeśli Bóg na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu".


Jak już pisało paru userów przede mną, łatwo jest oceniać z pozycji moralizatora, trudniej jest pomóc choćby słowem. Ten dzban jest rozbity, mleko rozlane, krzywdy się stały i się nie odstaną. Na dodatek sprawa dotyczy teraz nienarodzonego dziecka, JEDYNEJ niewinnej istoty w tej historii. A właśnie takie moralizatorskie opieprzania prowadzą do tego, że z takich nienarodzonych dzieci stają się "nigdy-nie-narodzone-dzieci". Chyba rozumiesz, co mam na myśli. Zdawałeś sobie sprawę z tej możliwej konsekwencji, jak kierowałeś swoje słowa do autorki tego wątku? Czy było ci to po prostu obojętne?

I dla mnie najważniejsze są dwa przykazania miłości. Wszystko inne to przypisy.

Cytuj:
Możesz sobie pisać na mój temat co tam sobie chcesz. Zdania nie zmienię. Przekonywać do własnego też nikogo nie zamierzam. Nie zamierzam też snuć teorii, gdy wszystko jak było powiedziała autorka tematu.

A ściema dlatego, że owa pani już się więcej nie odezwała.


Być może. Ale w takich przypadkach stosuję zasadę, którą stosuję także, jak ktoś zgłasza się z groźbą samobójstwa. Może to ściema a może nie, ale nie będę brał na swoje sumienie śmierci ludzkiego istnienia, więc traktuję to najpierw poważnie. Nie mógłbym żyć spokojnie w świadomości, że lekceważenie tego typu problemów doprowadziło kogoś do ostatecznych decyzji.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz gru 05, 2019 9:22
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
bert04 napisał(a):
A właśnie takie moralizatorskie opieprzania prowadzą do tego, że z takich nienarodzonych dzieci stają się "nigdy-nie-narodzone-dzieci". Chyba rozumiesz, co mam na myśli.

Obrzydliwa insynuacja jadąca na poczuciu winy.
Posunąłeś się o jeden most za daleko.


Cz gru 05, 2019 10:43
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Believing napisał(a):
bert04 napisał(a):
A właśnie takie moralizatorskie opieprzania prowadzą do tego, że z takich nienarodzonych dzieci stają się "nigdy-nie-narodzone-dzieci". Chyba rozumiesz, co mam na myśli.

Obrzydliwa insynuacja jadąca na poczuciu winy.
Posunąłeś się o jeden most za daleko.

Czasem nie narodzą się nigdy, ale zapewniam Cię, te urodzone w niepełnej rodzinie, przez lata - czasem do śmierci - żyją z piętnem odrzucenia. I wiem o czym piszę.


Cz gru 05, 2019 11:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Believing napisał(a):
Obrzydliwa insynuacja jadąca na poczuciu winy.
Posunąłeś się o jeden most za daleko.


Drogi Obronco moralnosci,

to Ty posunales sie za daleko szermujac wznioslymi haslami o moralnosci chrzescijanskiej na podstawie tylko jednej wypowiedzi.

Nie znasz dokladnie tej osoby, nie znasz niuansow tej sprawy ale z gory wszystko wiesz najlepiej.
Nie bede sie powtarzal bo to wszystko powiedzieli Soul33 i bert04.

Believing napisał(a):
Bogu dziękuję, zasady i zdrowy rozsądek dzięki któremu potrafię ocenić skomplikowaną sytuację w tak prosty sposób.


Gratuluje zasad, zdrowego rozsadku i dobrego samopoczucia :D
I nie fatyguj sie z odpowiedzia bo wszystko zostalo tu juz powiedziane.


Cz gru 05, 2019 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Believing napisał(a):
Obrzydliwa insynuacja jadąca na poczuciu winy.
Posunąłeś się o jeden most za daleko.


Och, przypomniałem Ci niewygodny fakt, że ta kobieta jest w ciąży, co zauważył chyba każdy oprócz Ciebie? I że "donoszenie" ciąży, mimo restrykcyjnego prawa, jak i stosunku Kościoła, nie jest kwestią oczywistą? Myślałeś, że wystarcza zasłaniać się dekalogiem, żeby odsądzać ludzi od czci i wiary oraz żeby nie brać odpowiedzialności za skutki własnych słów? Zapomniałeś o MT 7:1? Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni?

Na innym forum pojechałbym sobie jeszcze dwa mosty dalej, tutaj muszę się hamować. Jeszcze polecam Łk 18:9-14 i na razie EOT.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz gru 05, 2019 15:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Believing napisał(a):
owa pani już się więcej nie odezwała.

Może nie odezwała się dlatego, bo po bliskim spotkaniu z inkwizytorem człowiekowi wystarczy, że uratował cztery litery i już nic więcej nie chce?

A Bert potraktował Cię nieporównywalnie lepiej niż Ty tę panią, więc teraz nie płacz. To, co napisałeś tylko pozornie różniło się od nawyzywania jej od słów określających kobiety lekkich obyczajów. Nie wiedziałeś, że jest w ciąży, gdy zaczynałeś pisać? Czy tak bardzo miałeś ochotę zmieszać kogoś z błotem, że Cię to nie obchodziło?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz gru 05, 2019 16:46
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
bert04 napisał(a):
Na innym forum pojechałbym sobie jeszcze dwa mosty dalej, tutaj muszę się hamować. Jeszcze polecam Łk 18:9-14 i na razie EOT.

Co oznacza, że gdyby nie to forum, to nie miałbyś żadnych zahamowań. Dobre i to, od czegoś trzeba zacząć. Szkoda tylko, że tym hamulcem nie jest prawo Boże.
Czytałeś dalszą część ewangelii Łukasza? Zachęcam do podjęcia refleksji nad tym fragmentem Łk 18, 18-23:

Cytuj:
Bogaty młodzieniec
18 Zapytał Go pewien zwierzchnik: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» 19 Jezus mu odpowiedział: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. 20 Znasz przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij swego ojca i matkę!»4 21 On odrzekł: «Od młodości przestrzegałem tego wszystkiego». 22 Jezus słysząc to, rzekł mu: «Jednego ci jeszcze brak: sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie; potem przyjdź i chodź ze Mną». 23 Gdy to usłyszał, mocno się zasmucił, gdyż był bardzo bogaty.
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=333



Soul33 napisał(a):
Może nie odezwała się dlatego

Może...
Nadal pływasz w świecie iluzji i własnych wyobrażeń. Obyś się nie roztrzaskał o skały. Dla dopowiedzenia - taka metafora o św. Piotrze, na którym Bóg zbudował kościół.

bramin napisał(a):
Nie znasz dokladnie tej osoby, nie znasz niuansow tej sprawy ale z gory wszystko wiesz najlepiej.

A ty znasz?

bramin napisał(a):
Gratuluje zasad, zdrowego rozsadku i dobrego samopoczucia

Nic nie jest moją zasługą, lecz Jego miłością i łaską.

Dobrego dnia Panowie.


Pn gru 09, 2019 12:00

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
george45 napisał(a):
„o” to absurd
Nie. „o” to przyimek. Nie może przyimek być absurdalny, bo nie wyraża on żadnej myśli. Jeśli nie umiesz swoich myśli wyrazić bez takiego bełkotania, to może je przemyśl jeszcze raz.

Zefciu, w następnym poście piszesz do ErgoProxy, by: ” ten sens durnemu zefciowi wyjaśnił”. Moim zdaniem co bym nie napisał, to przez Ciebie, określającego się mianem „durnego” może być tylko nieprzemyślanym bełkotem.
Proponuję byś ponownie kilkakrotnie przeczytał mą wypowiedź, a może dostrzeżesz w niej sens. Jeśli nie, to przykro mi, ale nic więcej poradzić nie mogę.

Pozdrawiam i życzę więcej wiary w siebie.


Śr gru 11, 2019 13:45
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45 napisał(a):
Moim zdaniem co bym nie napisał, to przez Ciebie, określającego się mianem „durnego” może być tylko nieprzemyślanym bełkotem.
Jak to przeze mnie? Bełkot jest bełkotem inherentnie. Nie ma w tym mojej winy.
Cytuj:
Proponuję byś ponownie kilkakrotnie przeczytał mą wypowiedź, a może dostrzeżesz w niej sens. Jeśli nie, to przykro mi, ale nic więcej poradzić nie mogę.

OK. Skoro zatem sam przyznajesz, że nie potrafisz wyjaśnić sensu Twojej wypowiedzi, to ją usuwam. Tym razem bez ostrzeżenia w uznaniu faktu, że się do faktu napisania bełkotu uczciwie przyznałeś. Następnym razem jednak, kiedy będziesz świadomy, że to co piszesz nie ma sensu, proszę wstrzymaj się z pisaniem.


Śr gru 11, 2019 13:50
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Małgosia napisał(a):
@Quinque
Proszę przestać okazywać miłość bliźniego w specyficzny sposób.

Specyficzny sposób...

Quinque to jest cwaniak. Zdaje się, że wykombinował sobie takie coś: skoro nie mam wyboru i jestem skazany na grzeszność, to będę grzeszył w służbie Bogu, na Jego chwałę; On to doceni i może nawet cudem mnie nagrodzi. Jeśli mam rację, no to powodzenia życzę; a jeśli racji nie mam... ale te boje Quinquego z ewolucją są prowadzone chyba właśnie na takiej zasadzie: ja wiem i rozumiem, że to jest prawda, ale tę prawdę odrzucam precz od siebie. A taka zgniła duchowość zdrowych owoców wydać nie może.

[Myślę, że tutaj bardziej ten post pasuje ;) Zbyszek ]


So gru 21, 2019 17:33

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Tytuł wiadomości: Re: śmieci/spam
Od: zefciu
Wysłano: 23 gru 2019 09:06
Do: george45
Cytuj wiadomość Zgłoś wiadomość Usuń wiadomość
Co to jest Bibla?

Tytuł: śmieci/spam

george45 napisał(a):
zefciu napisał(a):
Anusia911 napisał(a):
Ludzie zaczynają wierzyć w Boga a nie w Kościoł i księdza .
Ludzie młodzi czytają Biblię interesuje ich wiara .
Gdyby czytali Biblię, to by nie pisali, że brak wiary w Kościół jest czymś pozytywnym. Zatem najwyraźniej nie czytają.

Czy Zefciu może konkretnie wskazać, wiara w jaki Kościół według Bibli jest czymś pozytywnym?

_________________
მიჯნურობა სხვა რამეა, არ სიძვისა დასადარი:
იგი სხვაა, სიძვა სხვაა, შუა უზის დიდი მზღვარი

Nie wiem co to jest Bibla, tym samym proszę o wyjaśnienie co to według zefcia jest Bibla. Proszę również, o wskazanie dla czego moje pytanie traktuje zefciu jako spam i je usuwa?


Pn gru 23, 2019 10:37
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45 napisał(a):
Nie wiem co to jest Bibla
Czyli używasz słów, których nie rozumiesz. Ale to nie mój problem.


Pn gru 23, 2019 11:21

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Zefciu, pisali o tobie że jesteś „idiota” - broniłem cię, pisałeś o sobie „durny zefciu” - starałem się byś podniósł swą samoocenę. Gdybym sądził inaczej, nie zadałbym poniższego pytania. Może miałeś jakieś ciężkie chwile związane z przygotowywaniem do świąt i to było powodem, że nie odpowiedziałeś. Tym samym ponawiam je ponownie i proszę o odpowiedź.
zefciu napisał(a):
Anusia911 napisał(a):
Ludzie zaczynają wierzyć w Boga a nie w Kościoł i księdza .
Ludzie młodzi czytają Biblię interesuje ich wiara .
Gdyby czytali Biblię, to by nie pisali, że brak wiary w Kościół jest czymś pozytywnym. Zatem najwyraźniej nie czytają.

Czy Zefciu może wskazać konkretnie, wiara w jaki Kościół według Biblii jest czymś pozytywnym?


Pn gru 23, 2019 12:18
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45 napisał(a):
broniłem cię
Nigdy Cię o to nie prosiłem i nie mam żadnego długu z tym związanego.
Cytuj:
pisałeś o sobie „durny zefciu” - starałem się byś podniósł swą samoocenę
Czytaj: „udawałem, że nie rozumiem ironii, żeby Cię zirytować”
Cytuj:
Czy Zefciu może wskazać konkretnie, wiara w jaki Kościół według Biblii jest czymś pozytywnym?
Aha. Czyli jednak chodzi o Biblię, a nie jakąś Biblę, jak pisałeś poprzednio. Nadal jednak pytanie jest nieprecyzyjne. W Credo Kościół, jak wiesz, określamy czterema określeniami – jednym liczebnikiem i trzema przymiotnikami. Ale przecież to nie jest wszystko, co się da powiedzieć o Kościele. Zatem proszę, abyś doprecyzował swoje pytanie w tamtym wątku.


Pn gru 23, 2019 12:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@Believing
Nie mam zamiaru klocic sie z Toba i w ten sposob nie bede z Toba dyskutowal.
Jeszcze raz powtarzam, nie zamierzam zajmowac sie plotkami, nie bede ich komentowal a czy Ty zglosilas te sprawy o ktorych mowisz odpowiednim wladzom koscielnym to juz Twoja sprawa, ktora nie nadaje sie na forum publicum.

O tajemnicy poliszynela czy wrecz oficjalnym posiadaniu dzieci, kochanek czy zon przez duchownych pisala Alus i zostala zbanowana bo nie podala zadnych statystyk i zadnych dowodow.
Chcesz dyskutowac podawaj argumenty i udokumentowane fakty.

Do Twoich uwag pod moim adresem zdazylem sie juz przyzwyczaic.

viewtopic.php?p=1052630#p1052630

_________________
ksiądz


N sty 19, 2020 15:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL