Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Chrzanić agresję i politpoprawność. Po prostu jeden człowiek o nieuporządkowanej seksualności wyżywa się werbalnie na innych ludziach o nieuporządkowanej seksualności. Tylko że oni się tacy urodzili i są na siebie skazani, a on jest taki z wyboru, z własnej pysznej woli, że on sobie poradzi, bo mu sam Pan Bóg pomoże. Zatem można i należy wymagać od takiego człowieka elementarnej kindersztuby, o pokorze nie wspominając.

Piszę to, bo mam w zwyczaju mówić głośno, co myślę i za prawdę uważam, i chcę tej, khem, tradycji forumowej sprostać.


Pt cze 25, 2021 14:33
Post Re: Orchard Lake
białogłowa napisał(a):
subadam napisał(a):
Ja z kolei uwazam wszelkie odmiany orientacji seksualnych za normalne na tej zasadzi ze zawsze wystepowaly


Cytuj:
Ryzykowne kryterium. Zboczenia też "zawsze występowały" i nikt ich nie uzna z tego tytułu za "normalne".

Owszem odmienność nawet pod wpływem nasilonej propagandy, czy nacisków nie zmieni sie w normalność.
Przy czym...w 1993r wykreślono z Katechizmu KK 2358 zdanie - osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej (brak jakiejkolwiek informacji kto wykreślił to zdanie istniejące w pierwotnej wersji), czyli odmienność niezawiniona, a równolegle potępiana.


So cze 26, 2021 7:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
atheist napisał(a):
Powtarzasz manipulacje rozpowszechniane przez Radio Maryja i inne fanatyczne media. Owszem, decyzja została podjęta na podstawie głosowania, ale po zapoznaniu się naukowców z badaniami na ten temat, które wówczas ujrzały światło dzienne. Nie napomknąłeś za to, że było to w roku 1972 - 50 lat temu, chłopie!

Nie słucham RM ani innych fanatycznych mediów.
Decyzja została podjęta jak wyrywano mikrofony z ręki naukowcom, którzy ośmielili się inaczej myśleć i parady gejowskie manifestowały przed budynkiem. Tak, oczywiście to 50 lat temu ale do tej pory "niefanatyczni" i "tolerancyjni" głoszą to co ja powtarzam, ze przecież naukowo zagłosowano :D

W roku 2013 tez naukowo ogłoszono, ze pedofilia jest orientacją seksualną i pod wpływem protestów tez naukowo zadecydowano, ze jednak wycofają to stwierdzenie :D

_________________
ksiądz


So cze 26, 2021 13:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
bramin napisał(a):
atheist napisał(a):
Powtarzasz manipulacje rozpowszechniane przez Radio Maryja i inne fanatyczne media. Owszem, decyzja została podjęta na podstawie głosowania, ale po zapoznaniu się naukowców z badaniami na ten temat, które wówczas ujrzały światło dzienne. Nie napomknąłeś za to, że było to w roku 1972 - 50 lat temu, chłopie!

Nie słucham RM ani innych fanatycznych mediów.
Decyzja została podjęta jak wyrywano mikrofony z ręki naukowcom, którzy ośmielili się inaczej myśleć i parady gejowskie manifestowały przed budynkiem. Tak, oczywiście to 50 lat temu ale do tej pory "niefanatyczni" i "tolerancyjni" i głoszą to co ja powtarzam, ze przecież naukowo zagłosowano :D


Widać niektórym jest potrzebne do czegoś, aby móc nazywać homoseksualistów zboczeńcami, stąd pewnie trudno, aby merytoryczna argumentacja mogła mieć znaczenie. Ostatni raz napiszę:

1) W 1972 roku taką decyzję podjęło APA, czyli Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, na podstawie badań naukowych. Wówczas był to temat kontrowersyjny i dla mnie jest dość zrozumiałe, że część naukowców opowiadała się za uznaniem wyników opublikowanych badań, a część miała co do nich zastrzeżenia. Tak czy inaczej APA jako jedna organizacja miała do wyboru albo pozostawić homoseksualizm na liście dewiacji albo go z niej usunąć. Innej możliwości nie było. I musiała tu zadecydować większość głosów. To nie było głosowanie, które zastąpiło badania naukowe, tylko głosowanie nad stanowiskiem organizacji, złożonej z wielu naukowców, z których część uznawała za wystarczające zgromadzone w badaniach dowody, a część nie.

2) Od tamtego czasu przeprowadzono na całym świecie mnóstwo badań naukowych i kolejne ośrodki naukowe na całym świecie uznawały, że badania te nie pozostawiają wątpliwości co do charakteru homoseksualizmu. Obecnie w świecie nauki panuje konsensus w tej sprawie. I dzisiaj podnoszenie, że przed 50 laty jedna organizacji zatwierdziła to w głosowaniu, co zresztą było w tej sytuacji uzasadnione, jest zwykłą manipulacją.

bramin napisał(a):
W roku 2013 tez naukowo ogłoszono, ze pedofilia jest orientacją seksualną i pod wpływem protestów tez naukowo zadecydowano, ze jednak wycofają to stwierdzenie :D


Nie słyszalem o tym, ale sprawdziłem i faktycznie APA (będącą jedną z wielu ośrodków naukowych na świecie) w jednym z periodyków zamieściła tego typu zwrot, z którego pod wpływem środowiska naukowego natychmiast się wycofała, przyznając się do błędu i zapewniając, że traktuje pedofilię, jako dewiację, a wydanie zostało poprawione. Nie ma to nic wspólnego z homoseksualizmem, ale rozumiem, że próbujesz ośmieszyć w ten sposób środowisko naukowe, żeby móc głosić jako uprawnione swoje tezy spod budki z piwem o zboczonych homoseksualistach. Bardzo to słabe, ale skoro potrzebne do Twojego szczęścia i zbawienia, to co zrobić.


So cze 26, 2021 14:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
atheist napisał(a):
Widać niektórym jest potrzebne do czegoś, aby móc nazywać homoseksualistów zboczeńcami,

Nie, nie jest mi to do niczego potrzebne. I żeby było jasne, potrafię rozróżnić człowieka od tego co robi.
Szanuję homoseksualistów ale z różnych względów nie akceptuję ich praktyk.

atheist napisał(a):
Ostatni raz napiszę:

No i bardzo dobrze. Historię wykreślenia homoseksualizm przez APA znam dobrze wiec nie musisz tego powtarzać.
W całej tej historii względy merytoryczne zeszły na dalszy plan. Górę wzięły polityczna poprawność, strach przed protestującymi i silne lobby homoseksualne.

Duzy plus widzę w tym, ze przestano prześladować homoseksualistów.

atheist napisał(a):
Nie słyszalem o tym, ale sprawdziłem i faktycznie APA (będącą jedną z wielu ośrodków naukowych na świecie) w jednym z periodyków zamieściła tego typu zwrot, z którego pod wpływem środowiska naukowego natychmiast się wycofała,


To nie jest jeden z periodyków, to jest oficjalny periodyk wydawany przez APA. I to nie był zwrot tylko oficjalne sklasyfikowanie pedofilii jako orientacji seksualnej.

Dlatego dla mnie APA to szemrane towarzystwo. Smaczku całej sprawie dodaje fakt ze większość współpracowników z APA, którzy redagują DSM ma silne powiazania z dużymi koncernami farmaceutycznymi. Uniwersytet w Bostonie zrobił takie badania.

atheist napisał(a):
ale rozumiem, że próbujesz ośmieszyć w ten sposób środowisko naukowe, żeby móc głosić jako uprawnione swoje tezy spod budki z piwem o zboczonych homoseksualistach

Tę budkę z piwem zachowaj dla siebie Według mnie w środowisku naukowym powinny obowiązywać wysokie standardy.

_________________
ksiądz


N cze 27, 2021 16:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
białogłowa napisał(a):
Zwróciłam uwagę tylko dlatego, że w uwagach do moderacji pytasz czym obraziłeś Quinqe'a. Otóż celowo nazwałeś Jezusa przywódcą sekty, w rozumieniu sekty szkodliwej, bo dalej piszesz o unikaniu konfrontacji z ludźmi trzeźwo myślącymi i teraz pytasz, czym go obraziłeś?


Po pierwsze, nie wiem dlaczego spamujesz wątek i przenosisz dyskusję na mój temat z wątku moderacji do wątku merytorycznego.

Po drugie pytałem jego, a nie Ciebie. Jeśli poczuł się obrażony, to on wie dlaczego i Twoje przypuszczenia na ten temat nie interesują mnie w żadnym stopniu.

Po trzecie post na jaki się powołujesz nie był ani odpowiedzią na post Quinque, ani nie pisałem w nim niczego o nim. Ale jest to drugorzędne, bo jak pisałem, nie obchodzi mnie Twoje zdanie w tym temacie i pytałem zainteresowanego, nie Ciebie.


Pn cze 28, 2021 12:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
białogłowa napisał(a):
https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=1078046#p1078046

Zgłaszam post, w którym użytkownik obraża uczucia religijne gospodarzy forum. W moim odczuciu znacznie bardziej, niż teza o rzekomym teście ginekologicznym, któremu są poddawani papieże.

Oczywiście, pod "uczucia religijne" można podciągnąć wszystko. Rozumiem, że Twoje uczucia obraziło to, że uznaję Jezusa za przywódcę sekty? Bo nie wiem co innego? Tymczasem Żydzi uznawali chrześcijan za sektę właśnie, a Jezusa za przywódcę sekty, bluźnierczej zresztą, stąd skazali go na śmierć. Ja też tak uważam, i na równi z Tobą mógłbym wnosić, że twierdzenie, iż Jezus był Mesjaszem obraża moje uczucia religijne.


Pn cze 28, 2021 13:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Quinque napisał(a):
https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=47&t=37588&start=240

pierwszy post, rozumiem że ateiści nie potrafią dyskutować merytorycznie wszak ateizm to pogląd wyznawany przez niezbyt lotne jednostki, ale nikt im nie pisze wprost że są upośledzeni jak ten tu próbuje mi sugerować

Hmmm, jeśli ktoś kogoś obraża, to Ty właśnie obraziłeś ateistów.
Natomiast w przywołanym tekście nie znajduję sugestii, że jesteś upośledzony, o której piszesz. Przedmówca wyjaśnił Ci to o co pytałeś b. dokładnie a Ty skwitowałeś to stwierdzeniem "nadal nie wiadomo". Akurat znam się trochę na tym co pisał i wiem, że opisał to dobrze. Skoro nie zrozumiałeś to albo nie chciałeś, albo nie potrafiłeś zrozumieć. Nigdzie nie zasugerowałem, że jesteś upośledzony.


Pn cze 28, 2021 16:22
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
sanctam napisał(a):
Szanowna moderacjo. To nie jest groźba, ale zgłoszę was do mojego proboszcza. Przykro nam.


Zaciekawiles mnie: na co chcesz sie poskarzyc proboszczowi? I co niby te dziecinne zale maja dac?

Forum jest czescia portalu Wiara. Co ma do tego portalu twoj proboszcz jest dla mnie tajemnica.


Śr lip 28, 2021 19:02

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Kael napisał(a):
sanctam napisał(a):
Szanowna moderacjo. To nie jest groźba, ale zgłoszę was do mojego proboszcza. Przykro nam.


Zaciekawiles mnie: na co chcesz sie poskarzyc proboszczowi? I co niby te dziecinne zale maja dac?

Forum jest czescia portalu Wiara. Co ma do tego portalu twoj proboszcz jest dla mnie tajemnica.

Ja pracuję i mam relację z jednostkami samorządu terytorialnego np. MOPS. Jako Archidiecezja Wrocławska współpracujemy z Gościem Niedzielnym i Nowym Życiem. Już po was . To trochę żart, ale tylko trochę :)

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Śr lip 28, 2021 19:08
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
W czasach, ktore pamietam, a ktore do niedawna okreslano slusznie minionymi, znany byl taki dowcip "ja ja ko byly". Widze, ze napuszone ego znow w modzie.

Dobra rada: zanim sie osmieszysz, zapoznaj sie dokladnie ze struktura tego portalu i kto jest kim i kto za co odpowiada.
Pieniacki charakter i brak dystansu do wlasnej osoby sa przyczyna wielu problemow.
I to nie moderatorzy tego forum beda winni twojej kompromitacji.


Śr lip 28, 2021 20:15

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
To Adam Michnik się tak jakał. Ja ja Ja jako były.
Ja Gazety Wyborczej nie czytam, a stosowanie argumentów ad personam na mnie nie działa. Jak się chce kogoś uderzyć to się kij zawsze znajdzie. Pracę mam i to jest najważniejsze. Kompromitacja jest na forum katolik i u was. :(

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Śr lip 28, 2021 20:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Obserwuję Twoje wypowiedzi od kiedy się tu pojawiłeś, Nie wniosłeś nic merytorycznego poza straszeniem kolejnymi instancjami. To jest forum dyskusyjne i jeśli nadal będziesz jedynie straszył, doczekasz się tego samego, co na katolik.pl.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lip 28, 2021 20:37
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
sanctam napisał(a):
To Adam Michnik się tak jakał. Ja ja Ja jako były.
Ja Gazety Wyborczej nie czytam, a stosowanie argumentów ad personam na mnie nie działa. Jak się chce kogoś uderzyć to się kij zawsze znajdzie. Pracę mam i to jest najważniejsze. Kompromitacja jest na forum katolik i u was. :(


Widac, ze czasow komuny i bonzow partyjnych nie pamietasz, ale wspolczesna propagande lyknales w calosci.
Na tym poziomie mozesz sobie z proboszczem czy tez biskupem porozmawiac. Moze ci ulzy.

EOT.


Śr lip 28, 2021 20:40

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
To co pisaliście przelało czarę goryczy. Do papieża Franciszka nie mam dostępu, ale mój znajomy chce napisać list do Kiko Arguello ;)
https://es.wikipedia.org/wiki/Kiko_Arg%C3%BCello

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Śr lip 28, 2021 20:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL