Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 31, 2020 8:24

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6094 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 403, 404, 405, 406, 407
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość

Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Ano. Moje to słowa. A teraz powiem tak.

Nie jest to wszystko pańskim problemem, ale jest pańskim, jako apologety, obowiązkiem, i to z gatunku tzw. zas...nych obowiązków, klarownie wyłożyć swoje poglądy. I przekonać do swoich racji.

Jeśli pan tego nie potrafi, to co z pana za apologeta? Latający do waadzy, żeby waadza pomogła i noska utarła, pupę podtarła? Bo pan apologeta nie może sobie poradzić? Znam ja takich apologetów usuwających sobie waadzą przeszkody z drogi, znam. Z gatunku wojujących bezbożników, jakich skolko ugodno było w Sowietach.

For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro

N lut 16, 2020 0:37

@Koziol, parę slow wyjaśnienia z mojej strony

Cytuj:
A ja uważam, że tobie cos sie pomyliło. To nie jest zamknięte forum katolickie i nie wszystko kręci sie wokoło Watykanu.

Mnie sie nic nie pomyliło i wiem, ze jest to forum katolickie, niezamknięte ale ja tu nikogo nie
misjonuję jak Ty to robisz i to w niezbyt elegancki sposób.

Cytuj:
Unikną w ten sposób co najmniej wątpliwych moralnie (tu w duchu mocno odświeżyłem swój wielojęzyczny słownik przekleństw) praktyk wymuszania szantażem przysiąg.

Wytłumaczyłem już w kilku postach, ze nie jest to wymuszanie ani szantaż bo znam wiele małżeństw mieszanych, które po jakimś czasie zdecydowały sie jednak na chrzest u ewangelików i nikt ich nie potępił ani nie spalił na stosie albo tez ewangeliccy rodzice chcieli aby ochrzcić ich dziecko po katolicku lub pochować ewangelika po katolicku.

Szkoda, ze polscy metodyści są tacy agresywni i antyekumeniczni.
Wiem teraz z kim mam do czynienia.

Nie mam ochoty na publiczne przepychanki. Jak chcesz cos napisać napisz na pw.

N mar 22, 2020 14:17

bramin napisał(a):
Nie mam ochoty na publiczne przepychanki. Jak chcesz cos napisać napisz na pw.

Zacząłeś publicznie przepychankę, więc nie oczekuj, ze przejdę na priv.
Nie chciałeś rozmawiać, to wystarczyło się powstrzymać.

bramin napisał(a):
Wytłumaczyłem już w kilku postach, ze nie jest to wymuszanie ani szantaż bo znam wiele małżeństw mieszanych, które po jakimś czasie zdecydowały sie jednak na chrzest u ewangelików i nikt ich nie potępił ani nie spalił na stosie albo tez ewangeliccy rodzice chcieli aby ochrzcić ich dziecko po katolicku lub pochować ewangelika po katolicku.
To, że na wymuszoną szantażem przysięgę niektórzy słusznie nie zważają to jedna sprawa i nie usprawiedliwia w żaden sposób istnienia szantażu. Inni znowu zważać na przysiege będą i ten ponad konieczność nałożony ciężar będzie wpływał na ich sumienie, powodował rozterki, konflikty, w skrajności rozbicie rodziny. I jestes pewien, że zaden spowiednik o tą przysięgę nie zahaczy? Ja w to nie wierzę, swoje lata mam i już nie jestem tak naiwny.
Uważam, że myśl "nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne" jest znacznie bardziej uniwersalna niż tylko sprawa, hmm, pokarmów.
Rozumiem, ze możesz to widzieć inaczej, że to tylko taka wymagana procedura, że ludzie zapewne zrobią co zechcą (tak pewnie jest w większości) i wypierasz sam fakt szantażu. OK, rozumiem.

Cytuj:
Mnie sie nic nie pomyliło i wiem, ze jest to forum katolickie, niezamknięte ale ja tu nikogo nie misjonuję jak Ty to robisz i to w niezbyt elegancki sposób.
Wskazuje na sprawę dotycząca i metodystów. Nie ciągnę "twoich" owieczek, pokazuje metodystom (i przy okazji innym niekatolikom) jak mogą siebie i swoją/swojego wybrankę/wybranka ochronić się przed "twoim" szantażem. W skrócie: mogą wziąć ślub w kościele niekatolickim i przedstawić urzędnikom KK do uznania za ważny, albo w starokatolickim i poinformować urzędników katolickich. To wszystko bez warunków innych niż konieczne (czytaj: bez szantażu).

Jeżeli uważasz, że to jest agresywne i antyekumeniczne bo nie chroni twoich interesów to trudno - twoja sprawa. Jak juz wspomniałem niewiele KK wie o ekumenizmie - ostatnio Franciszek (mój ulubiony żyjący biskup KRK) zrobił kilka poważnych błędów w jednej "prośbie": np. nazwał (m.in.) metodystów "wspólnota chrześcijańska". (Prośba ciekawa tylko mógłby dac ja do przeczytania niekatolikowi zanim ja ogłosił. Chyba, że celowo była tak sformułowana, po prostu na pokaz dla wiernych KK)

N mar 22, 2020 16:33
Moderator

bramin napisał(a):
Szkoda, ze polscy metodyści są tacy agresywni i antyekumeniczni.

Nie uogólniaj. Fakt, znam tylko jednego w realu i jak najbardziej jest ekumeniczny i zero agresji. To były pastor z Poznania, już na emeryturze. Mało, że współpracowal z siostrami, bodajże z Pleszewa, to przyjaźnił się z księdzem katolickim. Dodłownie - przyjaźnił się.
Poza tym na tym forum jest przynajmniej jeden user, który bardzo agresywnie wypowiada się o protestantach i nie tylko.

Edit: Jak widzę, nie tylko ja spostrzeglam agresję u tegoż usera ;)

N mar 22, 2020 16:55
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6094 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 403, 404, 405, 406, 407