Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 406, 407, 408, 409, 410, 411, 412 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
Nie ukończyłem kierunku „biologia molekularna”, tylko „biotechnologia”

zefciu napisał(a):
Nie pamiętam, ale atakuję.

zefciu napisał(a):
Nie mam żadnego autorytetu w rzeczywistości.


Ponownie proszę, odpuście zefciowi. To że nie kończył biotechnologii, ani biologii molekularnej, nie powinno być powodem takiej nagonki.
Osaczacie zefcia ze wszystkich stron, tym samym atakuje jak osaczony, bez pamięci i opamiętania. W takim momencie, osaczony pozostaje sam, nie ma żadnych autorytetów, przynajmniej w świecie rzeczywistym.
Proszę powstrzymajcie się, taka nagonka może doprowadzić do tragedii! Przeczytajcie ze zrozumieniem, tak jak prosi zefciu, jego posty, przemyślcie, a może inaczej zaczniecie traktować zefcia.


Pt maja 22, 2020 12:01
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
kael napisał(a):
Niech sie zefciu moze zdecyduje, czy jego autorytet jest/bylby wiekszy na bazie studiowania, czy nie ma i tak zadnego.
Przecież jestem zdecydowany. I napisałem to już dwa razy. Ale powtórzę trzeci, bo widzę, że uparcie odmawiasz przeczytania:
  • Nie mam żadnego autorytetu w rzeczywistości.
  • Gdyby było tak, jak sugerowała Małgosiaa, że wypowiedzi jej syna i synowej się liczą, bo oni mają autorytet związany ze studiami, to miałbym autorytet większy niż oni. Ale nie mam.
(...)
Cytuj:
Zapewniam cie zefciu, ze moja opinia o tobie bedzie zawsze lepsza niz twoja o mnie.
Proszę zatem dać temu wyraz. Na początek przez czytanie moich postów ze zrozumieniem, zanim odpowiesz.


To moze pisz jasno, co myslisz. Ja zrozumialam ciebie tak samo jak Malgosiaa: ze plujesz na cudze wyksztalcenie, bo twoje i tak zawsze bedzie lepsze.
Nie wiem, dlaczego wyksztalcenie nie daje zadnego autorytetu w dziedzinie, ktora sie studiowalo i ukonczylo, no ale w czasach, kiedy autorytety ogolnie opieraja sie na kocie prezesa, moge zrozumiec, ze lepiej nawet sobie nie wierzyc.

Poza tym moja, lepsza o tobie niz twoja o mnie opinia, nie oznacza, ze bede doglebnie studiowac twoje wpisy i analizowac je literacko i logicznie: ty sobie dospiewujesz, co ludzie niby mysla wedlug zefcia, a ja nie. Czytam, co piszesz, a nie co niby przy tym myslisz.


Pt maja 22, 2020 13:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
subadam napisał(a):
Zefciu, podchodzisz do tego zbyt emocjonalnie i zamiast sam wyciagac wnioski takie jak powyzszy moze lepiej by bylo napisac wiadomosc do Alus i zadac te pytania?
A dlaczego Alus nie wyjaśni tego publicznie?

Zefciu, wiekszosc Twoich postow jest logiczna i rzeczowa ale zarzutu "Alus je totalnie ignorowała, bo przecież z kimś takim jak ja dyskutować nie będzie" zupelnie nie rozumiem. Chyba sie nie wyspales bo na uwage Subadam odpowiadasz "dlaczego nie wyjasni publicznie" Przeciez zgodzisz sie chyba ze NIE MA obowiazku odpowiadania komukolwiek na jakiekolwiek posty. Gdy przejrzysz jakikolwiek watek dostrzerzesz ze KAZDY sie po jakims czasie konczy bo ludzie przestaja sobie odpowieadac,
Z roznych wzgledow a nie od razu "ignorowala".
Widzial bym trzy przyczyny:
- nie odpowiadam bo nie uwazam tematu za na tyle istotny zeby mu poswiecac czas. Jest tyle innych watkow i portali.
- uwazam,, ze mamy to samo (prawie to samo) zdanie wiec nie ma sensu bawic sie w towarzystwo wzajemnej adoracji.
- uwazam ze roznimy sie w zwiazku z jakims pogladem ale nie widze mozliwosci porozumienia - moje argumenty lub argumenty partnera sa niewystarczajace aby przekonac strone przeciwna wiec koniec rozmowy.


Pt maja 22, 2020 13:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
robaczek2 napisał(a):
DżiVi napisał(a):
katolicyzmem się brzydzę.

Slusznie. Jak mozna nie brzydzic sie religia ktora wyznawal np brat Albert.
Opieka nad biednymi, bezdomnymi, inwalidami. Brrr.

Argumentując podobnie rzekłbym, jak można się brzydzić religią w której kapłan jest pedofilem. „A wewnątrz jest w kapłanie coś z Chrystusa. Jest Chrystus po prostu” powiedział w Kaliszu Biskup Napierała, który oskarżany jest o tuszowanie pedofilii ks. Arkadiusza H.

Źródło:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... up/1d5gwz7

Robaczku, nie idźmy tą drogą!


Pn maja 25, 2020 7:20
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Zapomniał biskup dodać zasadniczych słów Chrystusa - Idź i nie grzesz więcej.
O zamilknięciu także Jezus mówił wszystko co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach (Łk 12,3).
Ale są wersy, które niektórzy duchowni omijają, co najwyżej użyją ich w odniesieniu do wiernych. Nie zastanawiają sie, ze ludzi oszukają do czasu, Boga nigdy.


Pn maja 25, 2020 7:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45 napisał(a):
Argumentując podobnie rzekłbym, jak można się brzydzić religią w której kapłan jest pedofilem. „A wewnątrz jest w kapłanie coś z Chrystusa. Jest Chrystus po prostu” powiedział w Kaliszu Biskup Napierała, który oskarżany jest o tuszowanie pedofilii ks. Arkadiusza H.


Fakt, że @robaczek2 użyl argumentu, który tylko pośrednio odnosi sie do tematu wątku natomiast @DziVi w sposób nie mający wiele wspólnego z kulturą i z tematem oznajmił, iż brzydzi sie katolicyzmem choc dyskusja odnosi sie do tematu bezwyznaniowości.

Używanie tego argumentu przez Ciebie george45 stawia pod znakiem zapytania Twoją uczciwość w dyskusji.

Alus napisał(a):
Ale są wersy, które niektórzy duchowni omijają, co najwyżej użyją ich w odniesieniu do wiernych. Nie zastanawiają sie, ze ludzi oszukają do czasu, Boga nigdy.


Podaj tekst całego kazania biskupa, wtedy można nad tym dyskutować czy biskup ma rację czy nie. I jak sie to ma wszystko do oskarżeń w sprawie krycia pedofilii. Jak na razie biskup jest oskarżany a nie oskarżony w myśl kodeksu karnego.
Inna sprawa jak sie do tego zabiorą odpowiednie organa władzy sądowniczej i kościelnej.

_________________
ksiądz


Pn maja 25, 2020 10:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Alus napisał(a):
Zapomniał biskup dodać zasadniczych słów Chrystusa - Idź i nie grzesz więcej.
O zamilknięciu także Jezus mówił wszystko co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach (Łk 12,3).
Ale są wersy, które niektórzy duchowni omijają, co najwyżej użyją ich w odniesieniu do wiernych. Nie zastanawiają sie, ze ludzi oszukają do czasu, Boga nigdy.

To nieprawda, bo ten biskup dodał te zasadnicze słowa Chrystusa jak to ujęłaś. Idz i nie grzesz więcej.
Ok 2 h 8 min.
https://domjozefa.tv/sermon/swiecenia-k ... kaliskiej/

Kto tu co ominął? Myślę że warto najpierw dobrze się zastanowić zanim rzuci się w kogoś tym kamieniem.


Pn maja 25, 2020 13:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
george45 napisał(a):
Skoro jak piszesz nie wiesz, to może powinieneś swą wypowiedź zakończyć znakiem zapytania?
Nie. Nie powinienem, ponieważ nie jest ona pytaniem. Natomiast jestem przekonany, że Ty powinieneś powstrzymać się od dyskusji w tym wątku, który dotyczy spraw chrześcijaństwa, a nie Twojej sekty.


Zefciu, przypisujesz swoje widzimisię Chrystusowi
zefciu napisał(a):
Widać zatem, że Chrystus przewidział mącicieli Twojego pokroju i przed nimi swoich uczniów ostrzegł.

i prosisz by ktoś udowodnił, że bredzisz, zakładasz sektę w swej wyobraźni i w niej mnie umieszczasz. Czy nie jest to tak, że zgodnie z regulaminem forum udowodnienie należy do Ciebie?
Poproszę zatem o dowody.


Pn maja 25, 2020 14:06
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
katon napisał(a):
Alus napisał(a):
Zapomniał biskup dodać zasadniczych słów Chrystusa - Idź i nie grzesz więcej.
O zamilknięciu także Jezus mówił wszystko co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach (Łk 12,3).
Ale są wersy, które niektórzy duchowni omijają, co najwyżej użyją ich w odniesieniu do wiernych. Nie zastanawiają sie, ze ludzi oszukają do czasu, Boga nigdy.

To nieprawda, bo ten biskup dodał te zasadnicze słowa Chrystusa jak to ujęłaś. Idz i nie grzesz więcej.
Ok 2 h 8 min.
https://domjozefa.tv/sermon/swiecenia-k ... kaliskiej/

Kto tu co ominął? Myślę że warto najpierw dobrze się zastanowić zanim rzuci się w kogoś tym kamieniem.

Dzięki, nie słyszałam kazania, bazowałam na opisach w mediach.


Pn maja 25, 2020 14:38
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Nie słyszałam kazania, ale teraz doczytałam
https://deon.pl/kosciol/bp-napierala-ko ... ach,883288


Pn maja 25, 2020 15:21

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
No i właśnie dlatego nie rozumiem tych słów biskupa:

"Pan Jezus milczał. Bo są sytuacje, gdzie trzeba milczeć dla dobra wszystkich. Dla dobra wszystkich”

Bo skoro Jezus powiedział:

"Idz i nie grzesz więcej" i biskup je wypowiedział to jakie tu jest milczenie? Jest to odpowiednia reakcja do zaistniałej sytuacji. Jezus który zna dobrze ludzkie serce wie jak postąpić w danym momencie aby jego słowa dotarły. A tak zawstydził tych którzy oskarżali jak i zwrócił uwagę na grzech nierządnicy. Gdyby tak zareagował jak inni toby skutek był odwrotny.

Dużo lepsze kazanie wygłosił inny ksiądz na tych święceniach.


Pn maja 25, 2020 17:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45 napisał(a):
Robaczku, nie idźmy tą drogą!

Alez to byl sarkazm. Na odwrot - to ze brat Albert opiekowal sie chorymi i bezdomnymi swiadczy o braku podstaw do stwierdzenia "katolicyzmem sie brzydze" .Nie sposob nie zauwazyc milionow przypadkow gdzie ludzie Kosciola zawiedli ale trzeba byc bardzo zaslepionym aby nie zauwazyc takich jak brat Albert.
Zreszta czytajac inne posty DziVi uwazam ze po prostu powiedzial za duzo i wcale nie jest az tak zaslepiony.


Pn maja 25, 2020 18:02
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
katon napisał(a):
No i właśnie dlatego nie rozumiem tych słów biskupa:

"Pan Jezus milczał. Bo są sytuacje, gdzie trzeba milczeć dla dobra wszystkich. Dla dobra wszystkich”

Bo skoro Jezus powiedział:

"Idz i nie grzesz więcej" i biskup je wypowiedział to jakie tu jest milczenie? Jest to odpowiednia reakcja do zaistniałej sytuacji. Jezus który zna dobrze ludzkie serce wie jak postąpić w danym momencie aby jego słowa dotarły. A tak zawstydził tych którzy oskarżali jak i zwrócił uwagę na grzech nierządnicy. Gdyby tak zareagował jak inni toby skutek był odwrotny.

Przy czym Jezus przestrzega wszystkich, w tym także duchownych Dlatego wszystko co powiedzieliście w mroku. w świetle będzie słyszane. A coście w izbie szeptali do ucha, głosić będa na dachach (Łk 12,3).
Dla dobra wszystkich można i milczeć, ale sprawcę należy ukarać, bo milczenie stanowi praktycznie przyzwolenie.


Pn maja 25, 2020 18:28
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Tyle, ze milczenie przy sadzie nad nierzadnica, kiedy wielu z oskarzycieli pewnie mialo na nia ochote, to nie to samo, co milczenie w temacie pedofilii.
Tu jest zupelnie inna sytuacja: nie oskarzenie doroslej kobiety, ktora byla wykorzystana przez mezczyzn, ale ujawnienie zla i przewrotnosci doroslego mezczyzny, ktory wykorzystal dzieci i czesto je zmuszal do milczenia, szantazujac swoimi "koneksjami" z Bogiem.

Naprawde lepiej by mu bylo przywiazac kamien mlynski....

Jezeli biskup tego nie rozumie, to albo uwierzyl, jak faryzeusze, ze jest lepszy niz reszta swiata i nikt tu jego sadzic nie ma prawa, albo kompletnie nie rozumie Ewangelii.


Pn maja 25, 2020 18:34

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 842
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Alus napisał(a):
Dla dobra wszystkich można i milczeć, ale sprawcę należy ukarać, bo milczenie stanowi praktycznie przyzwolenie.

Zastanawiam się, jakie "dobro wszystkich" ten biskup ma na myśli ?
Na pewno milczenie nie jest dobre dla ofiary, bo pozbawia ją możliwości obrony przed złem. Na pewno też nie jest dobre dla złoczyńcy, bo utwierdza go w przekonaniu o bezkarności.
Dla kogo więc jest dobre?

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Wt maja 26, 2020 7:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 406, 407, 408, 409, 410, 411, 412 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL