Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
 Pytania techniczne (temat zbiorczy) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pytania techniczne (temat zbiorczy)
Kodowanie znaków padło, mam to samo. Irytujące.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr kwi 16, 2014 9:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pytania techniczne (temat zbiorczy)
Wszyscy to mają. Administracja już wie i ma się tym zająć.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr kwi 16, 2014 9:41
Zobacz profil WWW
Post Jak pisać słowa niecenzuralne
Filtr obyczajowy jest bardzo czuły i nie dopuszcza wielu słów, które są niekiedy potrzebne. Załóżmy, że trzeba napisać "lud Jebusytów". Był takowy. Niestety, filtr nie dopuszcza słowa z początkową sylabą jeb i wygląda to tak "lud Jebusytów", co jakoś utrudnia zrozumienie o co właściwie chodzi.

Istnieją różne rozwiązania tego problemu, polegające głównie na stosowaniu myślnika. Mają one jednak pewną wadę, mianowicie wyglądają nieelegancko. Dlatego proponuję (gdy mamy pewność co do niewłaściwej pracy filtru obyczajowego), stosowanie wewnątrz słowa oznaczenia koloru. W tym przykładzie wygląda to tak:
Kod:
lud Je[color=#000000]bu[/color]sytów
Rozdzielenie liter kolorem paraliżuje filtr, który kontroluje wyrazy niezinterpretowane przez skrypt. Należy oczywiście używać odpowiedniego koloru.


Śr wrz 24, 2014 17:01
Post Re: Pytania techniczne (temat zbiorczy)
No i fajny pomysł, będę stosować w razie potrzeby, chyba że nam wcześniej Jebusytów "odbanują".


Śr wrz 24, 2014 17:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Pytania techniczne (temat zbiorczy)
Czy linki zamieszczane w treści postów otwierające się w tym samym oknie (zamiast w nowym oknie) to jest celowy zamysł Administracji?

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Wt lis 04, 2014 14:22
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pytania techniczne (temat zbiorczy)
Dobre pytanie. Mnie to też przeszkadza (chociaż nie wiem, czy to właśnie chciał @czuowiek powiedzieć).

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt lis 04, 2014 16:29
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Pytania techniczne (temat zbiorczy)
Taka uwaga techniczna. Siedzę i piszę post, czasami 20 lub więcej minut, bo sprawdzam rozmaite dostępne źródła informacji.

Przy próbie wysłania otrzymuję komunikat, zaloguj się ponownie.
Oczywiście całe moje pisanie ginie.
Pisać od nowa czasem mi się nie chce, albo zwyczajnie nie mogę.
Czy znalazłby się na to jakiś sposób?


So lis 08, 2014 8:23
Zobacz profil
Post Re: Pytania techniczne (temat zbiorczy)
Zaznaczasz "zapamiętaj mnie" podczas logowania?


So lis 08, 2014 8:32
Post Re: Pytania techniczne (temat zbiorczy)
Uporczywe wciskanie klawisza BACKSPACE poza edytorem, aż do przywołania z historii przeglądarki - strony z napisanym tekstem. Skopiowanie tekstu ze strony. Przeładowanie strony i ewentualne ponowne zalogowanie się. Wklejenie tekstu.

To wszystko naturalnie, jeśli nie ufasz silnikowi forum, że Cię zapamięta.


So lis 08, 2014 8:58
Post Re: Pytania techniczne (temat zbiorczy)
niewiarek napisał(a):
Taka uwaga techniczna. Siedzę i piszę post, czasami 20 lub więcej minut, bo sprawdzam rozmaite dostępne źródła informacji.

Przy próbie wysłania otrzymuję komunikat, zaloguj się ponownie.
Oczywiście całe moje pisanie ginie.
Pisać od nowa czasem mi się nie chce, albo zwyczajnie nie mogę.
Czy znalazłby się na to jakiś sposób?



Spkojnie, też tak miałam, do czasu....

Na końcu gdy napiszeszz już cały tekst, zaznacz go i wciśnij kopiuj. I wyślij. Oczywiście gdy piszesz długie listy sesja wygasa i musisz się ponownie zalogować. Więc spokonie logujesz się po raz drugi i wklejasz skopiowany tekst...

Sam wybierz która metoda jest najprostsza.


Powdzenia;)


So lis 08, 2014 9:28

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Pytania techniczne (temat zbiorczy)
Tak robię, kopiuję, ale nie zawsze o tym pamiętam i wtedy całe pisanie idzie na marne.
Wciskanie klawisza BACKSPACE nic nie daje, otrzymuję komunikat, nie powtórzę go dokładnie, ale coś w rodzaju braku dostępu do strony, zaloguj się ponownie, i klapa.
Myślałem o technicznym wydłużeniu czasu sesji.


So lis 08, 2014 11:25
Zobacz profil
Post Re: Pytania techniczne (temat zbiorczy)
A jezeli przy logowaniu robisz haczyk przy "zapamietaj mnie", to tez ciebie wylogowuje?


So lis 08, 2014 11:36
Post Re: Pytania techniczne (temat zbiorczy)
Hm. Dziwne, u mnie działa - ale ja używam Firefoksa, pod Linuksem na dodatek.


So lis 08, 2014 12:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Pytania techniczne (temat zbiorczy)
Technika tu niewinna. Nie rozumiecie zasad internetu. Chcesz sie czegos dowiedziec? Masz wiele artykulow ludzi znajacych doskonale dany temat.
Forum jest czyms innym. To taka arena do utarczek. Tutaj mniej waznym co pisze oponent, przeciez on pisze tylko po to bym ja mogl odpowiedziec, zablysnac! Dlatego nikt nie czyta dlugich wpisow, wystarcza dwa, trzy ostatnie zdania po ktorych na mnie kolej, odpowiem glupkowi, niech podziwiaja moja inteligencje.
A wwiec dostosujcie sie, piszcie krotkie posty! Koniecznie wredne, mocno denerwujace strone przeciwna. Takie ktore zmuszaja do brania kropelek, plucia na kompa przez tydzien. Jakis maly zawalek tez na miejscu. Zmaleje opozycja, nasze na wierzchu.
I o to chodzi na forum! :)


So lis 08, 2014 17:55
Zobacz profil
Post Re: Pytania techniczne (temat zbiorczy)
niewiarek napisał(a):
Taka uwaga techniczna. Siedzę i piszę post, czasami 20 lub więcej minut, bo sprawdzam rozmaite dostępne źródła informacji.

Przy próbie wysłania otrzymuję komunikat, zaloguj się ponownie.
Oczywiście całe moje pisanie ginie.
Pisać od nowa czasem mi się nie chce, albo zwyczajnie nie mogę.
Czy znalazłby się na to jakiś sposób?
Jest wiele przyczyn takiego zachowania się przeglądarki. Sprawdź następujące czynniki:
  1. System:
    • Aktualizacja przeglądarki.
    • Aktualizacja systemu.
    • Aktualizacja sterownika do grafiki.
    • Aktualizacja Java.
    • Jeżeli korzystasz z Windows, sprawdź co się uruchamia razem z systemem. Niezły program
  2. Przeglądarka:
    • Ciasteczka: usuń wszystkie z domeny forum.wiara.pl i zaloguj się ponownie.
    • Magazyn stały - pozwól forum.wiara.pl na korzystanie z magazynu stałego.
    • Cache przeglądarki - ogranicz je do sensownej wielkości (posiłkując się ilością tego, co ściągasz w trakcie sesji) i wprowadź polecenie czyszczenia po zakończeniu pracy.
  3. Dostęp:
      Jeżeli logujesz się na forum w miejscu pracy, to prawdopodobnie odpowiedzialny za wszystko jest skrypt napisany przez sprytnego administratora. Takie zniechęcające skrypty ze spisem zakazanych domen można trafić tu i ówdzie. Pomóc może tunelowanie, ale jak cię złapią, masz przechlapane. Dziś już można za to zarobić wyrok o szpiegostwo przemysłowe.


N lis 09, 2014 17:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL