Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Policja wątek #2 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 08, 2014 2:10
Posty: 3
Post Policja wątek #2
Witam

Próbując wejść w wątek "islamski antychryst" zostałam przekierowana na stronę policji. Zdziwiłam się więc i postanowiłam zarejestrować się, by poinformować was o tym. Gdy weszłam tutaj, zobaczyłam, że już ktoś zauważył ten problem, ale kiedy chciałam wejść w wątek... znów zostałam przekierowana na stronę policji. O co chodzi?


Śr sty 08, 2014 2:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 08, 2014 2:10
Posty: 3
Post Re: Policja wątek #2
OK, już mi działa i udało się przeczytać poprzednie wątki... Moim zdaniem takie przekierowywanie jest bez sensu, bo jak widać, powoduje to niepotrzebne problemy zwykłym czytelnikom.

A skoro już napisałam ten temat, to zanim usuniecie dubla, powiedzcie, czy to bezpieczne, mieć takie zmienne IP, które może być przypisane nie wiadomo, komu? :/ jestem laikiem komputerowym i powiem, że mnie nieźle nastraszyliście, bo jak np. ja dostanę pewnego razu IP jakiegoś przestępcy, to będę mieć prawdziwe problemy z policją? A da się zrobić tak, żebym miała jedno i tylko moje IP, żeby z nikim nie mogło być pomylone? Jak tak, to jak to zrobię? :)


Śr sty 08, 2014 6:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Policja wątek #2
Zdaje się że tak się dzieje, gdy system rozpozna IP kogoś kto tu kiedyś nabroił. A co IP, to już musisz rozmawiać z dostawcą internetu. Jasne że się da, skoro ludzie mają stałe.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr sty 08, 2014 16:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 08, 2014 2:10
Posty: 3
Post Re: Policja wątek #2
Cytuj:
Zdaje się że tak się dzieje, gdy system rozpozna IP kogoś kto tu kiedyś nabroił

No tak :) i ja właśnie o tym mówię- że nie chcę miećIP takich osób, bo różni są ludzie w internecie- a jak dostanę IP kogoś, kto wysyłał groźby karalne, to potem ja będę mieć problemy? Czy policja jednak jakoś to rozpozna? Czytałam, że oprócz IP jest jakiś tam indywidualny numer komputera, który się nie zmienia i czy to wystarczy by mnie odróżnić od innych ludzi, choć nawet z takich samych numerów IP?
Cytuj:
A co IP, to już musisz rozmawiać z dostawcą internetu. Jasne że się da, skoro ludzie mają stałe.

Ja mam modem, to chyba trzeba kupić jakiś inny model modemu? Bo kiedyś, jak miałam z innej firmy internet, to miałam stałe IP, a teraz właśnie widzę, że jest zmienne. Dobrze, że trafiłam na to forum, bo gdyby nie ta sytuacja to nawet bym się nie dowiedziała o tym :)


Śr sty 08, 2014 17:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Policja wątek #2
Tak, później doczytałem że wiesz o co chodzi, wybacz. W każdym razie moja opinia jest taka że policyjni informatycy dobrze wiedzą na czym wszystko polega i nie masz się czego obawiać. Skoro my na forum wiemy, to oni tym bardziej nie wpadną Ci do domu z brygadą antyterrorystyczną.

A co do stałego IP, to przyznam szczerze że nie wiem. Wiem tyle co Ty, że można tak i tak :D Ale polecam wpisać w necie odpowiednią frazę i wszystkiego się dowiesz. Serwisów i artykułów mamy dużo i zapewne coś znajdziesz dla siebie. Ale tylko po to aby się uchronić toi chyba niema sensu, bo nie ma zagrożenia. Dla niektórych zmienne IP to wielka radość, bo mogą oszukiwać systemy rozpoznające IP.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr sty 08, 2014 17:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Policja wątek #2
To serwer przekierowuje na stronę policji. Policja nie ma z tym wspólnego i nawet nic o tym nie wie.

Dawniej informatycy często tak robili. Gdy ktoś z danego IP umieszczał np. reklamy w serwisie, wtedy informatyk - któryś, kiedyś, pewnie x lat temu - zamiast zablokować numer IP, dla żartu przekierowywał go na stronę policji. I potem tak zostało.

W dzisiejszych czasach wiele osób ma zmienne IP, więc w ogóle rzadko się je blokuje (albo dzieje się to automatycznie). Natomiast podobno jakaś część numerów Neostrady nadal bywa zablokowana na różnych serwerach na świecie i klienci nieraz narzekają.

Edit: Adresy IP mogą być też blokowane automatycznie - np. gdy na czyjś komputer dostanie się trojan, który będzie wykonywał określone działania, wtedy dla bezpieczeństwa musi zostać odcięty przez serwer.

Starszy wątek na ten temat: viewtopic.php?f=18&t=32229

Rejestracja napisał(a):
Czytałam, że oprócz IP jest jakiś tam indywidualny numer komputera, który się nie zmienia i czy to wystarczy by mnie odróżnić od innych ludzi, choć nawet z takich samych numerów IP?

Dostawca internetu zapisuje kto i kiedy miał dane IP, więc nie może być problemu :)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr sty 08, 2014 18:49
Zobacz profil
Post Re: Policja wątek #2
@Rejestracja

Zmienne IP nie obniża (wg mojej wiedzy) poziomu bezpieczeństwa, a wręcz przeciwnie, podwyższa go. Jeśli nie masz dobrego powodu do wykłócania się u Twojego dostawcy internetowego o stałe IP (takiego, jak np. chęć założenia własnego serwera), to nie radzę. Będziesz widoczna w Internecie jak na dłoni. Jeśli ktoś zechce Ci zrobić głupi żart, jakiś niedorozwinięty emocjonalnie dzieciuch sąsiadów który uważa się za pr0 hax0ra, to będzie miał ułatwioną robotę. Mowy nie ma, żeby się policja do Ciebie przyczepiła tylko dlatego, że jakiś przestępca miał kiedyś Twoje IP. Po pierwsze dlatego, że żaden szanujący się przestępca nie będzie dokonywał swoich ataków hakerskich czy innych niegrzecznych rzeczy tak jawnie. Może co najwyżej włamać się na cudzy komputer i za jego pośrednictwem to zrobić, a nawet jeśli takie plamy na Słońcu będą miały miejsce, to stałe IP cię naprawdę nie uchroni. Po drugie dlatego, że w Policji (mam nadzieję) nie pracują imbecyle. Jeśli IP jest zmienne, to widać ten fakt prawie od razu, że przynależy do zakresu jakiegoś tam usługodawcy. I jak ktoś nabroi, to sąd występuje o dane człowieka który korzystał z tego IP w czasie popełnienia przestępstwa, a nie kiedykolwiek.

Indywidualny numer komputera który się nie zmienia jest, ale na szczęście nie jest on przekazywany do każdego serwera, kiedy przeglądasz dowolną stronę WWW. Jeszcze raz - zmienne IP jest chyba m.in. dla bezpieczeństwa użytkowników - o ile mi wiadomo, to naprawdę nie jest takie szczęście, jak Ci się wydaje, jeździć po internecie tak otwarcie.

@moderacja i administracja
Czy ten informatyk naprawdę blokował dynamiczne adresy IP??? Czy nie mógłby wobec tego ich odblokować? Przecież to jest absurd! Który skutkuje takimi właśnie postami jak ten. Czy aby zablokował jakiegoś zakresu nawet?


Śr sty 08, 2014 20:00
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Policja wątek #2
gaazkam napisał(a):
Czy ten informatyk naprawdę blokował dynamiczne adresy IP??? Czy nie mógłby wobec tego ich odblokować? Przecież to jest absurd! Który skutkuje takimi właśnie postami jak ten. Czy aby zablokował jakiegoś zakresu nawet?

Adresy IP mogą być też blokowane automatycznie - np. gdy na czyjś komputer dostanie się trojan, który będzie wykonywał określone działania, wtedy dla bezpieczeństwa musi zostać odcięty przez serwer.
Natomiast ręcznie nie blokuje się adresów dynamicznych bez konieczności, ale dany adres mógł być kiedyś, np. 5 lat temu, stały.
Jeżeli coś zostało zablokowane, to znaczy, że była taka potrzeba.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr sty 08, 2014 22:28
Zobacz profil
Post Re: Policja wątek #2
Ah... może powieniem po prostu zaufać czyimś kompetencjom, zapewne dużo większym od moich (piszę bez żadnej ironii).

Niemniej, nadal nie widzę żadnego sensu w utrzymywaniu dynamicznego adresu (pojedycznego, nie całego zakresu!) zablokowanego przez dłuższy czas. Od dawna nie ma tam przecież tego, kto jakiś czas temu się wygłupiał, bez względu na to czy celowo czy dlatego że jego komputer był botem.
Na Wikipedii na przykład blokuje się czasem długoterminowo dynamiczne adresy - jeśli jakiś niepoprawny wandal ciągle resetuje modem - ale wtedy blokuje się cały zakres, nie pojedynczy adres. Przynajmniej dzieje się tak, jeśli chodzi o blokadę edycji, bo jak się robi przy ew. blokadzie połączenia z serwerem w ogóle, to nie wiem.

No, ale może są mądrzejsi ode mnie.

Chociaż! Jest przecież jeszcze jedno wytłumaczenie. Może powyższe przypadki tyczą się adresów zablokowanych krótkoterminowo, tyle że @Rejestracja i inny mieli wyjątkowego pecha trafić na taki adres tuż po tym, jak jakiś miś kwadratowy się z niego wygłupiał. Następnego dnia blokada adresu może schodzi... tyle że @Rejestracja próbuje się logować o dzień za wcześnie.
Z drugiej strony, takie zdarzenie wydaje się być skrajnie mało prawdopodobne... zakładając, że mamy do czynienia z taką pulą adresów jaką dysponuje np. neostrada.


Śr sty 08, 2014 22:58
Post Re: Policja wątek #2
Ja przepraszam, ale to już chyba jednak przesada.

Poblokowaliście zdaje się prawie wszystkie adresy internetu mobilnego Orange! Po iluśtam próbach pod rząd udało mi się wreszcie trafić na adres, z którego mogę pisać i czytać. Chyba tylko jakaś 1/5 adresów nie jest zablokowana!

Czy zakładacie, że wszyscy użytkownicy Orange Free to spamerzy? hakerzy? wandale? bluzgacze? multikonciarze? posiadacze komputerów będących częściami botnetów? A może jeden użytkownik jest szczególnie jakiś niesympatyczny, który się uwziął na forum?

Cóż, nawet Wikipedia potrafiła w ekstremalnych przypadkach blokować całą usługę. Ale ostrzegała o tym w wiadomości pojawiającej się, jak tylko ktoś chciał z zablokowanych zakresów edytować, i do tego jeszcze umożliwiała założenie konta (za pośrednictwem admina), którego posiadanie pozwalało ominąć blokadę.

A Wy po prostu przekierowujecie na policja.pl!

Czy zablokowanie niemal całego internetu mobilnego Orange to jednak nie przesada?
A jeśli nie przesada (jak najbardziej może być uzasadnione), to błagam, przekierowujcie użytkowników Oragne Free nie do Policja.pl, tylko do specjalnie napisanego ogłoszenia. Wymaga tego szacunek dla odbiorcy, który naprawdę może nie wiedzieć, o co chodzi. O czym świadczą liczne posty w dziale "moderacja".

Już chociażby tak:
Cytuj:
Szanowni Państwo,

Niestety, z powodów technicznych / administracyjnych / powtarzających się szkodliwych działań / cośtam cośtam cośtam zmuszeni byliśmy wyłączyć dostęp do forum z internetu mobilnego Orange.

Przepraszamy za utrudnienia.


Pn lip 28, 2014 0:13
Post Re: Policja wątek #2
@gaazkam, zapewniam Cię że moderatorzy nie mają z przekierowaniami nic wspólnego.
Wyjaśnialiśmy to nie raz i zgłaszaliśmy problem wielokrotnie, ostatnio 23 lipca.


Pn lip 28, 2014 6:17
Post Re: Policja wątek #2
OK :)
To przepraszam.

...

Po prostu myślałem, że @Asienkka, jako "site admin", ma na takie rzeczy wpływ :)


Wt lip 29, 2014 20:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4100
Post Re: Policja wątek #2
Bardzo proszę o podawanie poprzez PW numerów IP, których użytkownicy zostają przekierowani na stronę policji.

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Śr lip 30, 2014 15:56
Zobacz profil
Post Re: Policja wątek #2
Gdzie te 4/5 poblokowanych IP z Orange? ;)
Przypominam, że można w razie problemów z przekierowaniem zgłaszać zablokowane IP na priv.
Tylko sprawdzić i odpisać przed restartem połączenia ;)


N sie 03, 2014 20:29
Post Re: Policja wątek #2
Chyba odbanowane, sam się dziwię, 10 prób pod rząd i żadnego przekierowania :)


Pn sie 04, 2014 15:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL